Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Слика данашње Србије..
>Sad >Sad >Sad

Хрвати линчовали оца и сина
Хрвати: Заклаћемо ти дете, Србине!

Хулигани у недељу у Бечу претукли Миодрага Јовановића и његовог деветогодишњег сина само зато што је дете носило Звездин дрес
Терор у центру Беча.
Десетак хрватских хулигана обучених у коцкасте дресове претукли су Србина Ми­о­дра­га Јовановића и његовог деветогодишњег сина  В. Ј. на улицама Беча само зато што је малишан носио дрес Црвене звезде!

Пијани навијачи демонстрирали су своју „храброст“ и „јунаштво“ ударањем дечака и премлаћивањем његовог оца уз претње да ће их обојицу заклати уколико случај пријаве полицији.

- У недељу увече доживео сам шок јер су ми хрватски навијачи мучили сина насред улице. У близини хотела „Франц“ напали су нас пијани хрватски навијачи јер је мој син, који има само девет година, носио дрес Црвене звезде. Један од њих је викао: „Види га, мали ‘циган’“ и почео да скида дрес детету, које је заплакало - прича за Курир претучени Јовановић, који живи у Бечу.

У исто време док су малтретирали дечака, остали хрватски хулигани тукли су оца.
- Прво сам добио ударац отпозади, а кад сам пао, један од њих ме је шутнуо у главу. Све време сам чуо сина како плаче... Скинули су га, а онда сам видео како га удара један дечак који је имао 12, 13 година. Дозивао сам полицију, а они су ми викали: „Четниче, заклаћемо те“. Тада су бацили Звездин дрес и њих шесторица су мокрили по њему. Били су ту и једна девојка и тај дечак који је тукао мог сина.

Несрећни Србин није свестан колико је трајало малтретирање.
- Мени је то све изгледало као вечност. Кад су завршили тортуру, нису нам дозволили да одемо, већ су наставили да нас вређају. Док сам лежао, пришла ми је та девојка и рекла ми да ће ми отети сина, док ми је најгласнији од њих рекао да ће ми заклати дете ако одем у полицију. Син је почео да се гуши од плача, и тек тад су отрчали ка хотелу - испричао је Јовановић..

[Image: srbin-m-j-pretucen-sin-zvezdin-dres-hrva...176104.jpg]

Напади на Србе

АПРИЛ 2006.
Драгог Косановића из Доњег Лапца у Лики претукла хрватска полиција јер је носио дрес Црвене звезде.

ЈУЛ 2010.
Отац и два малолетна сина нападнути на плажи у Подградини.

ЈАНУАР 2012.
Хрватски хулигани су почетком године, док је трајало ЕП у рукомету, претукли Србе у Сплиту и Вуковару. На Светог Саву претучено је неколико људи у Вуковару.Животе им спасли Србин и тројица туриста

Док су отац и син крвави лежали на улици, а нападачи се већ удаљили с места злочина, пришао им је један високи момак који је говорио српски језик.

- Питао ме је: „Ћале, шта се десило?“ За њим су дошла још тројица која су причала енглески. Уплашио сам се у први мах, али сам му рекао шта се десило. У моменту су отрчали на паркинг хотела, чула се дрека и лупање стакла. Отишао сам кући, па у полицију, где сам видео те наше момке како држе дрес мог сина. Кад је тај високи хтео да ми да Звездин дрес, полицајац га је одгурнуо. Дао сам изјаву, али и даље страхујем за своју породицу - истакао је нападнути Србин Јовановић.

Извор:Курир
Reply


Messages In This Thread
Одг: Слика данашње Србије.. - by ЈеленаРС - 01-18-2011, 04:50 PM
Одг: Слика данашње Србије.. - by Сале90 - 06-19-2012, 09:18 AM
Одг: Слика данашње Србије.. - by ЈеленаРС - 06-12-2013, 12:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)