09-27-2007, 01:25 PM
Quote:Србин најталентованији у Милановом кампуШта више рећи кад се допушта да овакви таленти са 10-11 год одлазе напоље, још + дечко је из Паучине школе!!!
Цетвртак, 27. септембар 2007. 11:33
Тренери италијанског фудбалског клуба Милан изабрали су десетогодишњег Новосађанина Стефана Јанковића за најбољег на кампу на коме је учествовало 280 деце из 36 земаља.
"Росонери" су одлучили да на даљим тестирањима задрже само талентованог Јанковића, који је прве фудбалске потезе научио у школи некадашњег нападача Црвене звезде Петра Пуаче.
Проба је, међутим, одложена, јер је Јанковић у Милано дошао без родитеља, који су Пуачи дали пуномоћство да њихово дете води у иностранство, али је оно истекло, а самим тим и виза.
Пуача је агенцији Бета рекао да ће Јанковић додатне тестове обавити од 15. до 25. децембра у Милану, пошто представници Милана претходно, у октобру, добију дозволу дечакових родитеља.
Јанковић је пажњу Миланових тренера привукао пошто је био најбољи стрелац и играч дводневног турнира на којем је на три утакмице постигао седам голова.
Његова екипа, која је због тога што су је чинила по три дечака из Србије, Хрватске, Македоније и БиХ названа Југославија, постигла је укупно девет голова.
Све су постигли српски дечаци, пошто су се у листу стрелаца уписали и десетогодишњи Михајло Тубић, такође полазник Пуачине школе, и годину дана млађи Василије Ђурић, члан сомборског Радничког.
Милан је Јанковића, Тубића и Ђурића у јуну изабрао као најталентованије полазнике кампа одржаног на стадиону ОФК Београда.
Сви полазници Милановог кампа, стари од шест до 16 година, који су први круг селекције прошли на тестирањима у 106 градова света, присуствовали су и суботњој утакмици Милана и Парме, која је завршена без победника (1:1).
(МОНДО)
size=24]!!!КЛИКНИ!!![/size]