ЦРВЕНО-БЕЛИ ОСТАЛИ У ЕЛИТИ: Звезда и Пожаревац се ремијем спасили од испадања @ 1 June 2015 09:46 AM
После доста узбуђења и преокрета у Шумицама радовале су се обе екипе. Пожаревљани су захваљујући фанатичној борбености успели да стигну до бода и сачувају статус у друштву најбољих

Црвена звезда – Пожаревац 31:31 (18:16)
Дворана: Шумице. Гледалаца: 1.000. Судије: Мошорински и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда 5 (3), Пожаревац 6 (5). Искључења: Црвена звезда 8, Пожаревац 4 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Живојиновић, Драгутиновић 6 (2), Вујовић, Милошевић 5, Гачевић, Антељ, Николић, Цупара (13 одбрана), Шотић 4, Нешовановић 3, Матичић 3 (1), Бабић 2, Ивановић 1, Леовац, Кајганић 5, Тодоровић 2.
ПОЖАРЕВАЦ: Арсић (3 одбране, 2 седмерца), Перовић 8 (3), Марић, Алчаковић 5 (2), Јевђеновић, Вељковић, Тица 10, Жегарац, Чаваљуга, Витас (4 одбране), Протић 1, Тодоровић 1, Минић, Вучковић 3, Стевановић 3, Миљојковић.
Играч утакмице: Владимир Цупара (Црвена звезда).
Семафор: 7:4 (12), 10:7 (17), 11:11 (23), 16:13 (28), 25:21 (43), 25:25 (48).

Имала је Црвена звезда до 23. минута и по три, четири гола вишка, али упорни гости су преко сјајног Перовића и Тице успевали да стигну домаћина.

У наставку меча, пре свега у 43. минуту, када је на семафору стајало 25:21, сви су помислили да је готово. Међутим, Тица и Алчковић су се побринули да већ пет минута касније после серије 4:0 буде 25:25.

Маестралан на голу црвено-белих био је Цупара, који је заустављао и немогуће шутеве.

Од 50. минута па до краја играло се гол за гол. У Звездином тиму најискуснији Огњен Кајганић преузео је одговорност, док је код гостију то урадио Тица.