Брејк Звезде против Партизана на старту финалне серије @ 1 May 2015 08:17 AM
Црвена звезда је повела у финалној серији плеј-офа против Партизана. Црвено-бели су нанели први пораз црно-белима у актуелном шампионату, пре овог сусрета екипа Владимира Васовића имала је везане 23 победе, али је вечити ривал направио брејк!

Партизан – Црвена звезда 2:3 (17:25, 25:17, 21:25, 25.20, 13:15)
Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 400. Судије: Владимир Симоновић (Крагујевац) и Дејан Рогић (Ужице). Трајање меча: 115 минута. Резултат у серији: 0:1.
ПАРТИЗАН: Буша, Ивковић, Лопар 13, Костић 1, Мрдак 12, Мајсторовић 13, Рајковић (либеро), Јокановић, Величковић, П. Николић 7, М. Николић 23, Поповић 2. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Стефановић, Стоиловић 14, Гмитровић 22, Копривица 15, Милутиновић 14, Нејић, Мартиновић, Кецман, Благојевић 3, Буцуљевић 3. Тренер: Драган Кобиљски.

Црвено-бели су боље почели сусрет, јасно су ставили до знања Партизану да их не занима шта се дешавало током шампионата, у којем су два пута доживели пораз од истог ривала. Сјајно је функционисала игра гостију на старту, који су повели са 16:12, а потом само увећавали предност до коначних 27:17.

Међутим, узвратио је Партизан истом мером у другом периоду. Сада су црно-бели диктирали ритам, стекли велику разлику (16:10), а потом и стигли до истоветне разлике на крају за изједначење у сетовима – 25:17.

Врло узбудљиво је било у трећем периоду. Чинило се да ће он поново лако припасти Звезди, која је водила са 12:8, али су у финишу домаћи изједначили (14:14). Ипак, имали су црвено-бели снаге да се још једном „одлепе” на четири поена вишка (22:18), после чега Партизан није могао да се врати – 25:21.

Али, црно-бели су то успели у четвртом сету, у којем су поново они били доминантни. Повео је Партизан са 16:11, а Звезда и поред измена које је Кобиљски начинио, није имала снаге да преокрене и посао заврши без тај-брека – 25:20.

Највише узбуђења, логично, виђено је у петом сету. Партизан је повео са 4:2, а шеф струке гостију одмах је затражио тајм-аут. И успео је да покрене свој тим, који је први пут повео после блока Милутиновића (8:7).

Партизан је још једном преокренуо (10:9), али се Звезда брзо вратила и по први пут стекла два поена вишка (12:10), недуго потом и две меч лопте (14:12). Прву гости нису искористили, али другу јесу преко Околића, који је закуцао лопту у поље Партизана – 15:13.

Други меч је на програму у недељу, 3. маја (16,30, РТС 2), такође у СЦ „Визура”, а трећи у хали УСЦ „Вождовац”, 7. маја (18, РТС 2).