Марјановић не може сам, Реал рутински до 24 разлике против Звезде @ 26 February 2015 10:31 PM
Један расположен играч био је мало да би Црвена звезда избегла убедљив пораз у Мадриду. То што је Марјановић доминирао слаба је утеха црвено-белима

Реал Мадрид – Црвена звезда 85:61 (16:18, 24:11, 20:17, 25:15)
„Барклајкард” арена у Мадриду. Гледалаца: 9.123. Судије: Роберт Лотермозер (Немачка), Роберто Кјари (Италија) и Анастасиос Пилоидис (Грчка).
РЕАЛ МАДРИД: Риверс 4, Фернандез 15, Камопацо 2, Мачијулис 4, Рејес 6, Родригез 13, Ајон 6, Керол 17, Љуљ 9, Бурусис 2, Слотер 5, Межри 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 8, Ребић, Дангубић 5, Митровић, Блажич 4, Калинић 8, Марјановић 21, Тејић, Џенкинс 2, Јовић, Цирбес 13.

Сјајно је Звезда (читај: Бобан Марјановић) почела меч, па је после вођства Реала од 4:2 брзо успела да преокрене, у 5. минуту су Београђани имали „плус шест” (10:4).

Био је то јасан знак краљевском клубу да ће њихови првотимци морати да се потруде не би ли дошли до очекиваног тријумфа против Звезде.

Минут и по пре краја првог периода гости су поново имали шест поена предности (18:12), али су Мадриђани поенима Керола и Љуља пришли на само кош заостатка (18:16).

А потом је уследила сјајна друга четвртина реала, сасвим довољно да више не буде дилеме око победника. Ако је она уопште и постојала пре меча. Држала се додуше Звезда до 22:22 у 13. минуту, али је потом екипа Пабла Ласа додала гас.

Везали су домаћи осам поена (30:22), а већ у 18. минуту имали су двоцифрену разлику (34:24).

До полувремена Реал је отишао на „плус 11” – 40:29. У Звезди је до тог тренутка Марјановић убацио 13, Цирбес пет, а сви остали играчи гостију укупно још 11 поена.

Успела је Звезда још једном да запрети, те је у 25. минуту пришла на пет поена заостатка (46:41). Наравно, Ласо је узео тајм-аут, поштено изрибао своје играче и разлика је брзо враћена на двоцифрену, само минут касније било је 51:41.

Од тог момента па све до краја разлика је само расла у корист Мадриђана. Звезда је поново била очајна у шуту за три поена, прву и једину је погодио Калинић на 85 секунди пре завршетка меча! На крају Реал је славио са 24 разлике.