Звезда заказала дуел са Партизаном! @ 21 February 2015 08:35 AM
Као и што се очекивало, Црвена звезда је рутински прескочила прву препреку у Купу Радивоја Кораћа и заказала полуфинални дуел са црно-белима

Црвена звезда Телеком – Константин 81:65 (32:16, 22:14, 19:15, 8:20)

Дворана: Чаир. Гледалаца: 4,500. Судије: Мажић, Мрдак, Арсенијевић.

Црвена звезда: Вилијамс 9, Ребић 3, Дангубић 8, Митровић 4, Блажич 8, Калинић 9, Марјановић 15, Каплановић 5, Тејић 3, Џенкинс 7, Јовић 2, Цирбес 8.

Константин: Величковић 11, Деспотовић 5, Ђорђевић 7, Бараћ, Витковић 6, Стојачић 7, Остојић 12, Тасић 11, Савић, Обреновић, Вучићевић, Гуџић 6.

Све што је домаћин успео да уради у овом мечу урадио је у првом минуту. Константин је повео с 4:0 а потом је уследила серија Београђана 8-0, да би на 16-6, тренер домаћих морао да тражи тајм-аут.

Није то много помогло, будући да су за противника имали тим из Евролиге. Убрзо је Звезда окончала првих десет минута са убједљивих 32:16.

После три минута игре у другој четвртини, тим Дејана Радоњића долази до +20 и већ тада је било јасно ко ће на мегдан Партизану у полуфиналу...До полувремена, предност је порасла на + 24 (54:30).

У наставку, Звезда је играла много опуштеније, практично само одржавала предност и чак повисила предност. Ипак, на у последњих пет минута, домаћи тим је успео чак да приђе и н -13, али није било довољно времена за било шта друго.

Интересантно је да су сви играчи Црвене звезде постигли поене на овом мечу...