Партизан срушио Црвену звезду у вечитом дербију @ 21 February 2015 08:33 AM
Рукометаши Партизана савладали су вечитог ривала Црвену звезду с 36:30 (16:14), у дерби утакмици 14. кола Суперлиге Србије

Партизан - Црвена звезда 30:36 (16:14)

Београд - Дворана: СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 1.800. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Партизан 5 (4), Црвена звезда 8 (8). Искључења: Партизан 12, Црвена звезда 14 минута.

ПАРТИЗАН: В. Илић 5 (2), Јовановић 1, Сретеновић 8, Радовановић, Пижурица 1, М. Илић, Радојковић 6, Живковић 3, Кукић 3, Максић, Павловић, Радовић (6 одбрана), Поповић, Мршуља 9 (2), Ћућуз (6 одбрана).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Драгутиновић 2, Вујовић, Милошевић 1, Гачевић 1, Антељ, Тодоровић 1, Цупара (10 одбрана, 1 седмерац), Шотић, Нешовановић 3, Матичић 10 (8), Ст. Димитрић 1, Бабић, Ивановић 5, Брајовић 6, Милутиновић.

Црно-бели су се реванширали Звезди за пораз у првом делу сезоне и изборили седму, можда одлучујућу победу у борби за плеј-оф, наневши црвено-белима шести пораз.

У дворани на Бањици одиграна је занимљива и узбудљива утакмица. Црвена звезда је почела одлично, стекла у једном тренутку и шест голова предности (13:7), међутим, Партизан је стрпљиво градио игру којом је направио преокрет већ до полувремена.

Изабраници Ненада Максића и у наставку су деловали сталожено и компактно, много сигурније од екипе Ненада Перуничића, па су потпуно заслужено изборили значајан тријумф.

Црно-беле су до успеха предводили Мршуља са девет, Сретеновић са осам и Радојковић са шест голова, док је у Црвеној звезди најефикаснији био Матичић са 10.