ОВО ЈЕ ЗВЕЗДА: Црвено-бели растурили Валенсију у паклу Арене @ 30 October 2014 10:24 PM
Црвено-бели настављају да мељу ривале на домаћем терену. Величанственом партијом у паклу Комбанк арене растурена је Валенсија са 13 разлике.

Црвена звезда Телеком – Валенсија 76:63 (21:16, 18:10, 26:16, 11:21)

Дворана: Комбанк Арена. Гледалаца 15.820. Судије: Ламоника (Италија), Шулга и Зашчук (Украјина).

Црвена звезда: Вилијамс 14 (8 ас), Ребић, Дангубић 5, Митровић 10, Лазић 2, Блажич 13, Калинић 12, Марјановић 16 (9 ск), Тејић, Џенкинс 2, Јовић, Цирбес 2.

Валенсија: Рибас 13, Ван Росом 12, Сато 5 (7 ск), Лишчук 5, Лучић 1, Дубљевић 10, Вивес, Мартинез, Бајкс 14, Лончар, Агилар 3, Харангоди.

Било је то још једно сјајно вече Радоњићевих играча који су у свим сегментима игре надвисили ривала! У тиму Велимира Перасовића владала је велика немоћ.

Сјајном сарадњом Вилијамс – Марјановић, Звезда је отворила утакмицу. Див је „подигао“ публику већ у првом нападу! Гости су се полако прилагођавали атмосфери, па су преузели вођство у четвртом минуту (8:6).

Међутим, поенима Митровића из два поседа и тројком Вилијамса отишли на плус пет (13-8).

На 2,33 до краја, Звезда је отишла на плус седам (19:12), захваљујући Јаки Блажичу који је феноменалним продорима донео свом тиму још већу предност. Тренер гостију је затражио тајм-аут.

После предаха, поново је Словенац постигао поене - 21:12. Српски интернационалац Владимир Лучић уписао се у листу стрелаца, а затим је Дубљеви тројком затворио први период 21-16.

Немачки репрезентативац Мајк Цирбес отворио је другу четвртину снажним закуцавањем 23-16.

Одговорио је Дубљевић да би после неколико добро одбрањених поседа и на једној и другој страни, Дангубић поентирао, 25:18.

Колико Маркус Вилијамс значи Звезди показао је средином друге деонице, када је два пута феноменално проиграо Марјановића за вођство од +11 (29:18).Потом је Амерички бек фантастичном соло акцијом повећао предност 31-18.

Велику серију домаћих прекинуо је Лишчук, поенима са дистанце (31-20). Ван Росом је натерао тренера Звезде да затражи тајм-аут, после закуцавања и смањења вођства (31:23).

Марјановић и Вилијамс су преузели ствар у своје руке и поново винули свој тим на +11 (35:23). Врло добру игру Црвене звезде у првом полувремену крунисао је Никола Калинић поенима из рекета за 13 разлике – 39:26.

И други део игре је фантастично започео Немања Дангубић. Остао је сам на тројци и поентирао 42:26.

Покушала је Валенсија да нађе излаз из лавиринта али Вилијамс и Лазић то нису дозволили. Чак су повећали предност на +19 (49:30). Митровић је додао још два за 21 поен вишка (51:30).

Нису стали црвено-бели. Бобан Марјановић са слободних бацања доноси ново још веће вођство свог тима (55:32).

Једва је некако тим Велимира Перасовића успео да прекине налет домаћих (57:35). Онда је уследио најбољи потез на утакмици. Маркус Вилијамс је у стилу НБА играча асистирао кроз целу одбрану. То је понело црвено-беле, па је и Никола Калинић убацио тројку за невероватних +25 (62:37).

Са 23 поена предности ушла је Звезда у последњих десет минута. Знали су и гости да су шансе веома мале да се стигне резултат али су одлучили да пруже максимум не би ли мало смањили разлику.

Серијом 9-0, Валенсија је знатно пришла црвено-белима на -16 поена. Ипак, Калинићева тројка ставила је тачку на било какву наду гостију...