Звезда стотком прегазила Билбао у Пиониру @ 9 January 2014 02:47 PM
Црвена звезда – Билбао 105:87 (28:24, 22:22, 33:21, 22:18)

Дворана: „Пионир”. Гледалаца: 7.100. Судије: Гржегорж Зиемблицки (Пољска), Мурат Биричик (Турска), Јоанис Фуфис (Грчка).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић, Лазић 10, Блажић 6, Симоновић 12, Марјановић 14, Раденовић 9, Катић 11, Тејић, Нелсон 11, Џенкинс 16, Шилб 6, Драгићевић 10.

БИЛБАО: Пилепић 5, Бертанс 14, Габријел 7, Мумбру 10, Ервел 4, Кавалиаускас 13, Маркота 8, Санчез, Лопез 12, Самб 4, Вркић 3, Гримау 7.

Црвена звезда је на старту друге фазе Еврокупа у веома ефикасној утакмици прегазила Билбао. Не само да су црвено-бели остварили тријумф, већ су то учинили са великом разликом.

Претпостављало се и пре почетка овог сусрета да ће бити виђен велики број поена, а да ће Билбао тешко продати своју кожу. Тако је и било, шпански тим се дуго опирао.

А почело је добро по црвено-беле, који су повели са 10:4, потом уз кош и фаул на Марјановићу и са 19:12. Имала је Звезда до тада максималних „плус седам” (28:21), али су примили тројку, прецизан је био Вркић, па је прва четвртина завршена са само четири поена вишка – 28:24.

Уследио је готово идентични други период утакмице, у којем су црвено-бели по први пут у 13. минуту, уз поене Катића имали двоцифрену предност (35:25). Билбао је на то имао одговор, врло добро је шутирао за три поена.

Управо погоци Маркоте и Габријела иза линије 6,75 вратили су Шпанце у игру (44:38), а до краја полувремена ни два тајм-аута Радоњића нису дала ама баш никакав резултат.

Гости су то знали да искористе, па су успели да спусте разлику на четири поена (50:46). У таквом односу снага јасно је било да ће много тога зависити од почетка другог полувремена.

Звезда је тада ухватила одличан ритам, додатно побољшала игру у нападу и до врха напунила кош ривала. Закуцавање Нелсона је већ у 22. минуту вратило двоцифрену разлику домаћима (58:48).

Уследила је тројка Лазића за делиријум у Пиониру (61:48), али је Билбао још једном спустио разлику, у 27. минуту је било 71:63 после два убачена бацања искусног Мумбруа.

Међутим, у преосталом времену до истека треће четвртине Звезда је била сјајна, и уз серију од 12:4 отишла је на максималних „плус 16” (83:67). Није то био крај мукама гостију.

Тројка капитена Симоновића донела је још већу разлику (90:71), а умор искусног гостујућег тима био је евидентан. Ипак, пулени Дејана Радоњића то нису искористили, па су на крају славили са 18 поена разлике.