ЕЛ: Звезда до четвртог тријумфа, згажен Лијетувос Ритас @ 21 December 2013 09:14 AM
Лијетувос Ритас – Црвена звезда Телеком 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)

Дворана: „Сименс Арена“ у Виљнусу. Гледалаца: 3.350. Судије: Анкарали (Турска), Кјари (Италија), Переа (Шпанија).

ЛИЈЕТУВОС РИТАС: Бабраускас 4, Паласиос 26, Сеибутис 4 (4 ас), Глинијадакис, Гецевичијус 16, Орелик, Даудел 10, Кук, Бендзијус, Сонгаила 9, Јеловац 6 (7 ск).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Цветковић 4, Лазић, Блажич 10 (6 ск), Симоновић 6, Марјановић 25 (11 ск), Раденовић 6, Катић 10, Ристић 2, Тејић 4, Нелсон 12, Џенкинс 9 (4 ас), Шилб 11.

Црвена звезда Телеком је одиграла другу узастопну утакмицу без резултатског значаја у Евролиги и опет славила убедљиво, у последњем колу прве фазе тог такмичења.

Црвено–бели су играли растерећено против Лијетувос Ритаса од почетка дуела што се огледало и у резултату – 12:0. Литвански тим је прве поене постигао у трећем минуту.

Звезда је наставила у том стилу до краја меча и из четвртине у четвртину увећавала предност, уз сјајног Бобана Марјановића који је одиграо један од мечева каријере и то баш у дану када се помиње његов прелазак у Макаби.

„Боби“ је у првој четвртини постигао 13 поена уз чак осам скокова и то за седам минута, а до полувремена имао на свом конту 19 кошева (9–11 из игре).

Тренер црвено–белих Дејан Радоњић због убедљивог вођства свој екипе, дао је велику минутажу „клинцима“ Тејићу и Ристићу.

Тејић је играо скоро 15 минута (4 поена, 2–2 за два, 2 скока и асистенцијa) и то највише у другој четвртини, док је Ристић је добио прилику од осам и по минута у трећој и последњој деоници и постигао два поена (0–1 из игре, 2-2 бацања) и имао две ухваћене лопте.

Звезда је имала шут за два поена из игре у првих 20 минута 21–27 што је чак 77 посто, па и не чуди плус 21 на полувремену (51:30). Црвено–бели су имали предност и у скоковима – 20:9.

Серијом од 10:0 у трећој четвртини, Звезда је отишла на плус 29 (63:34), а половином те деонице и на плус 35 (73:38).

Катић је одлично заменио Марјановића, а после дужег времена и Шилб је одиграо добру партију уз само две изгубљене лопте, а двоцифрени су били још Блажич и Нелсон.

Марјановић је завршио утакмицу са 25 поена (11-13 из игре), 11 скокова, три асистенције и блокадом за индекс 33.

Лијетувос Ритас је до краја меча смањио заостатак и завршио дуел са пристојних минус 24.

Извор: Спортски Журнал