ОФК Београд – Црвена звезда 0:1 @ 18 March 2007 08:18 AM
Црвена звезда је прегрмела и Карабурму. После пласмана у полуфинале Купа успела је да оствари још једну победу, додуше минималним резултатом 1:0 (1:0) и крупним корацима крене ка изласку из кризе. Међутим по приказаној игри требаће јој још доста времена да се стабилизује и врати пољуљано самопоуздање. У првом полувремену осим веома лепог гола Милијаша, повреде Ђорђевића (8. минут), бакљаде Звездиних Делија, после гола, затим још једног сјајног шута Милијаша(35. минут) и шансе Кастиља непосредно пред водећи погодак, готово ништа друго није било вредно пажње.

Гол одлуке је колико мајсторство најбољег појединца меча Ненада Милијаша (мајсторски шут у супротни угао са 18 метара), толико и груба грешка одбране ОФК Београда, која није покушала да га спречи ни приликом примања лопте, додавање Бурзановића, нити код шута (излазак у блок).

Друго полувреме протекло је у потпуној доминацији Звезде, која је у три наврата могла да повећа резултат: Кастиљо после одличног соло продора (61. минут), Пуровић 62, коме је Рашковић припремио стопроцентну прилику, тукао главом у Илића, и Милијаша (64.) који је сам себи створио шансу, али га је одбрана домаћих спречила када је требао да још једним поготком крунише своју одличну игру.

С друге стране ОФК Београда је могао до изједначења у 80. минуту, али су, после продора Стевановића - прво Божовић, па затим Бабовић, слабо реаговали.

Звезда је као и на свим досадашњим мечевима имала велику подршку највернијих навијача који су је бодрили без престанка свих 90 минута.

Стадион: Омладински. Гледалаца око 8.000. Судија: Делевић (Београд). Стрелац: Милијаш у 25. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Нухи, Ракић, Коларов (ОФК Београд), Милијаш (Црвена звезда).

ОФК Београд: Илић 7, Нухи 6, (од 78. Калуђеровић -), Рајковић 6, Лалатовић 6, Коларов 6, Ивеља 6, (од 89. Анђелковић - ), Новаковић 5,5, Бабовић 5, Веселиновић 5, Божовић 5,5, Ракић 5 (од 70. Стевановић -).

Црвена звезда: Ранђеловић -, Ђорђевић (од 8. минута Пантић 6,5), Милијаш 7,5, Бурзановић 6,5 (од 56. Рашковић -), Тришовић 6,5, Пуровић 6,5 (од 81. Перовић -), Гај 7,5, Баста 7, Миловановић 7, Кастиљо 7,5.

Играч утакмице: Ненад Милијаш (Црвена звезда).