Delije-caffe.net Форум - До краја Звезди верни!

Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

ФК Црвена звезда - Сезона 2018-19

новембар 29, 2018, 10:32:50 пре подне
Одговор #180

Звездаш

• Moderator

• 2902
    Поруке

• Погледај профил
Одг: ФК Црвена звезда - Сезона 2018-19
« Одговор #180 послато: новембар 29, 2018, 10:32:50 пре подне »
С обзиром на бројне повреде и квалитет противника, резултат одличан, мушка игра.
Игра у другом прилично добра, баш се видело колико фали линија Савић-Јованчић-Павков.
Једини жал је што смо примили онако глупе голове.

новембар 29, 2018, 11:12:26 пре подне
Одговор #181

Red Star Forever

• Administrator

• 4356
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #181 послато: новембар 29, 2018, 11:12:26 пре подне »
Одиграно са "мудима", али друго полувреме... Прво полувреме, далеко од лошег, али са доста грешака које касније нису могле да се исправе...

Управо ово што каже Звездаш, фалио је Савић, Бабић се није видео за разлику од Дегенека који је почистио све што је могао да почисти... Стандардни двојац у пару сигурно не би направио онолико грешака које су резултирале примањем голова... Можда је фалио и Стојковић, мада је Гобеља био одличан, сем грешке код првог гола...

Било је и шанси за још који гол, штета баш... Оно што сам писао се нажалост и обистињује... Стојиљковић је тренутно миљама далеко од онога што нама треба, са Павковим или чак и Боаћеом би то била сасвим друга прича... Чак је и мали Јовељић имао више осећаја за простор, за постављање, али је имао грешке приликом додавања, исправиће се то, у питању је чисто неискуство...

Што се тиче средине... Неочекивано, повреда Јовичића је донела састав који вероватно никад није играо у овој поставци... Али, Срнић се сасвим солидно снашао иако нема ту оштрину и жустрину коју поседује Бакула... За разлику од њега има игру напред и показао је да се и на овој позицији фино сналази... Симић је одиграо најбољу европску утакмицу од доласка... Не би се сложио са Кизом, једва чека да не гледа Крстичића? Брате, он је мозак овог тима, одлично је играо и синоћ уз додуше 1-2 грешке... И слажем се да није исти играч од прошле сезоне, али полако али сигурно се враћа... Биће најбољи када буде најпотребније... И на крају Јованчић за кога сам већ писао да је доведен да "попуни број"... Дечко је показао да мора да почне у 11 сваку битну утакмицу! Његов улазак је растеретио и Марина и почели смо да играмо и лепо и корисно, штета што није могао да игра од почетка...

Жао ми је што су шансе за ЛЕ сведене на минимум, мора Ливерпул да изгуби кући од Наполија а ми да победимо ПСЖ у Београду... Мислим, није неоствариво, али је тешко... Нека ми победимо на Рајку, а после шта нам Бог да... Битно је да наша кућа остане непобедива, а награда ће доћи, бар новчана  ;)
Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера!

децембар 12, 2018, 01:17:23 пре подне
Одговор #182

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #182 послато: децембар 12, 2018, 01:17:23 пре подне »
Достојно смо се опростили од Европе.
Друго полувреме одлично и играчки и навијачки.
Родићу и Чаушићу дати исписнице. Први не зна да маркира играча, као и да се врати на време на одбрану. Увек каска, никад трчање.
С фином надоградњом, имамо се чему надати следеће године.
ВУЧИЋУ, ПЕДЕРУ, ИЗДАО СИ СРБИЈУ!

децембар 26, 2018, 10:15:47 поподне
Одговор #183

Red Star Forever

• Administrator

• 4356
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #183 послато: децембар 26, 2018, 10:15:47 поподне »
Нема коментара на убедљиву предност после јесењег дела првенства? Одласци, доласци?
Не знам за остале, али Крстичићев одлазак ме је тектонски померио... Ко брат да ми се сели 5000км далеко... Срце, мозак и душа овог тима, тихо дошао, као „испомоћ" након Јовичићеве повреде, а убрзо постао неизоставни шраф Милојеве машинерије... одсуство ваше реакције говори о још тишем одласку... Са њим почиње да одлази део по део најциганскије екипе икада, да ли ће се нешто слично поновити? И по саставу и по успеху?
И на крају, каже човек да не одлази због пара, Звезда је нудила ипак мање, на трогодишњем нивоу неких 25% мање, није баш занемарљиво, али где је онда проблем, спомиње и достојанство?  Има ли упућенијих?

децембар 26, 2018, 10:53:36 поподне
Одговор #184

Звездаш

• Moderator

• 2902
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #184 послато: децембар 26, 2018, 10:53:36 поподне »
Ми на пролеће не играмо Европу, тако да играчки кадар мора да се растерети.
Бакула, Јованчић, Крстичић, Чаушић, Вулић, конкуренција на две позиције, мало је превише + је ту и Мики капитен.
С обзиром да Крле од прошле сезоне и ове, су два различита играча, растанак је био логичан.
Имамо много играча на платном списку, а нема превише утакмица на пролеће.
Крлету све најбоље у будућности, велики човек и сјајан фудбалер.
« Последња измена: децембар 26, 2018, 10:56:25 поподне Звездаш »

децембар 27, 2018, 09:01:50 поподне
Одговор #185

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #185 послато: децембар 27, 2018, 09:01:50 поподне »
Mилић отишао у БАТЕ. Мало ме изненађује то све, јер ипак није тај капацитет. Но, вероватно ће им бити резерва.

децембар 27, 2018, 10:48:08 поподне
Одговор #186

Red Star Forever

• Administrator

• 4356
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #186 послато: децембар 27, 2018, 10:48:08 поподне »
Све ја разумем, али растеретиш екипу тако што продаш оне који не играју или не добијају шансу... Логично ми је да иде Милић, иако и за њега мислим да је понео велики терет у квалификацијама, прави војник! Али Крле је главни шраф и могу само делимично да се сложим да није исти играч од прошле сезоне... до пре  5 утакмица... а онда када је највише  требало играо је докторски... Лпл, Наполи, Раднички, Баново брдо... фалио је против Псж, потписујем да би било бар нијансу другачије да је играо...

Ево, најновија прича је да иде вођа ове генерације, велики Гишка... Знам, у годинама је када је крајње време... Али опет су то за нијансу веће паре од оних које би дала Звезда, као и у Крлетовом случају... зашто онда по сваку цену преко? Због Звездине зараде од обештећења? Па ваљда смо констатовали да су то смешне паре у односу на оно што зарадиш играјући Европу... а да би играо европска такмичења не можеш са играчима типа Чаушић, Кафу, Стојиљковић, Хајдин и сл. Бар ниво овосезонских игара то потврђује... Није ми јасно даље задржавање Кафуа јер и да заигра феноменално, одакле 4,5 милиона за откуп?

И врхунац лудила... откупна клаузула за Дегенека од 3 милиона и Терзина потврда да постоје заинтересовани... Све је то лепо да ми имамо адекватне замене... не постоји играч тог квалитета за паре које би ми дали... Да ме не схватите погрешно, Милуновић је вероватно одличан играч, али остали би само он и Бабић као централни...

Нисам сигуран да ће Милоје бити задовољан овим прилично амaтерским дешавањима у овом прелазном року... или се пак спремају неке бомбе? Било би много боље да се сад уиграва екипа а не опет од почетка на лето...
« Последња измена: децембар 28, 2018, 02:08:37 поподне Red Star Forever »

децембар 28, 2018, 05:22:31 поподне
Одговор #187

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #187 послато: децембар 28, 2018, 05:22:31 поподне »
Ево, најновија прича је да иде вођа ове генерације, велики Гишка... Знам, у годинама је када је крајње време... Али опет су то за нијансу веће паре од оних које би дала Звезда, као и у Крлетовом случају...

После меча с ПСЖ-ом у Београду, провејавала је прича да је велики тремарош, па је морао неко други да игра штопера. Гишка је дефинитивно добар штопер само када играмо острвски стил фудбала, где је фокус на висини и скоку, али против брзањаца и играча ниског тежишта, нема шта да тражи. Нажалост

децембар 28, 2018, 09:13:44 поподне
Одговор #188

Red Star Forever

• Administrator

• 4356
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #188 послато: децембар 28, 2018, 09:13:44 поподне »
Ма све су то приче, кад је био спреман све је играо како треба, без грешке... додаћу још нешто, можда и најбитније из претходних сезону и по... атмосфера!!! Ниједан од наведених играча није и неће бити најбољи где год да оду преко, али су као тим били сјајни, сви цигани, поклопило се све као ретко кад дуго година уназад, а имали смо реално и много боље играче... е један од главних за атмосферу је управо Савић... некад треба имати и такве играче у екипи, није довољно само да су фудбалски зналци...

Све више потенцијалних продаја се спомиње, сви наведени + Борјан и Родић... превише, то је костур екипе... иако ми је јасно да је многима време и да је то начин за наставак мирног живота клуба, бојим се да ћемо зажалити када и ако не буде нових европских епизода... а можда ми је само тешко да се растанем од генерације која ми је пружила толико радости...

децембар 30, 2018, 09:08:41 поподне
Одговор #189

Eribo

• До краја Звезди верни!
  • **

• 385
    Поруке

• Небо је плаво, а Звезда црвена !!!

• Погледај профил
« Одговор #189 послато: децембар 30, 2018, 09:08:41 поподне »
Не разумем чему ово "очајавање". Отишла 3 играча и као "распад система". Зар није Крстичић рекао сам у септембру да је нови уговор "ствар формалности". Онда зашто прича о достојанству или чему већ. Хвала му за све сјајне партије које је пружио о желим му сву срећу и ако буде не ислужен повратак за коју годину.
АКо некоме смета што је Чаушић плаћен 1 мил еура нека му смета, али то није играчева "грешка" тј. играч нема са тиме ништа. Чак се то не може ни менџерима натакарити на грбачу. Прорадити ће и ом.
Отишли Милић и вероватно ће и Стоиљковић. Први је борац, али је постиго лимит, други није показао ништа.
Аматерски 3 милиона за Дегенека? За 6 месеци? Којег смо купили за 200 000?

Супер да су се коцкице сложиле и да су се "цигани" скупили, али ако је то оно што нас је одвело далеко у ове, с овом две сезоне онда да накупе нас 20 око терена и супер.

Када нема квалитета нема ни резултата, а ни атмосфере. Тако да је мени само то мерило и ако је лепо видети играча који пева.

Мени се чини да би ви сви волели просечне играче, великога срца (и физиолошки и цигански), сјајних фудбалских квалитета ::), који не коштају ништа и које нико неће :-\, и којима је још лепше видети леђа  ???(ве и један су били мање више били пљувани или омаловажавани овде на један или други начин - коме се да нека прочешља постове). Уз то ови ови исти ће да постижу ван-сериске резултате.  :o

Нама на порлеће не треба 30 играча за 20 (финале купа). Тако да на онима који неће да продуже треба зарадити, а на којима се може зарадити вишеструко и даље уложити - поздрављам. Само се сетите колико смо играча "покварили" не продајом у прави тренутак - веома скупе грешке!

« Последња измена: децембар 31, 2018, 01:14:12 пре подне Eribo »
Уметност је направити немогуће - могућим,  могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

јануар 01, 2019, 01:23:58 поподне
Одговор #190

Red Star Forever

• Administrator

• 4356
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #190 послато: јануар 01, 2019, 01:23:58 поподне »
Нисмо се баш разумели, очигледно... Ако оде само три играча, то је ок, али којих три? И спомиње се не три, него 6-7 играча... и то све носиоци, костур тима! То је проблем...

Нисам ја дудук, јасно ми је да за пролеће не треба 30 играча, високи уговори, бла бла бла... Али, долазимо у ситуацију да опет тренер мора да уиграва тим 15 дана пред изазове у квалификацијама... У случају Владана Милојевића се показало да то баш и није велики проблем, али моје писање иде у правцу: зашто увек тежим путем, зашто увек мука и фрка кад може и опуштеније без стреса... Милоје је то заслужио, а не да га потрошимо пре времена и да оде негде где ће другачије вредновати његов рад.

Мени се чини као да сте сви ви заборавили ко је Звездан Терзић или су вам резултати клуба испрали мозак па све док их има све је ок? снс подгузна мува, преварант, нажалост такви најбоље пливају у овим мутним фудбалским водама... рекао сам и не поричем, свака му част за све, али чим Крстичић остаје недоречен, то говори о две ствари... Једна је доказ како је велики Звездаш и да не жели да квари атмосферу, што је као што видиш врло битно, а друга је да га је неко за нешто заврнуо, да не кажем слагао... погађате ко?

И безвезе је та банализација моје приче о Звездаштву екипе... као ми да се скупимо и то је то... немој да претерујеш молим те, то нити сам рекао нити се наслућује из мог писања... поента је да мораш да имаш солидне играче али који осећају шта је Звезда за ово поднебље... као што нпр. Марин изјави да остварује свој давнашњи сан...

Не жалим ја за Стојиљковићем, шта више лепо написах да је вишак, а чија је грешка милион за Чаушића, шта то мене занима? Човек није ништа показао, као ни Кафу, а опет неки због њих двојице нису имали простора да покажу да су можда и бољи...

И да не тупимо много, ајде да сачекамо и тај прелазни рок, па ако све испадне боље него што се тренутно наслућује, ево ја ћу повићи изјаву да неке ствари подсећају на аматерско деловање претходних гарнитура  ;)

јануар 11, 2019, 10:33:11 пре подне
Одговор #191

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #191 послато: јануар 11, 2019, 10:33:11 пре подне »
Пуно се прича о томе што Џаја није био на комеморацији. По мом мишљењу, требао је да буде, али не и на сахрани, ради мира у кући.
Пљувао је по клубу задњих 26 година, и све паре прокоцкао, с обзиром да је био страствени коцкар и боем.

И даље ћу причати о покојнику све најлепше, али овакве ствари, многи нису заборавили:
http://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/seki-otvorio-dusu-dzaja-placa-zvezdine-navijace-i-uvek-je-to-radio-gde-je-nestalo-120-miliona-posle-barija/150115

On je posebno razočaran radom i ponašanjem predsednika Dragana Džajića.
“Džaja je jedna p**kica i ne ume da se suprostavi novajlijama. Ja, na primer, znam ko je Slaviša Kokeza, ali on ne zna ko sam ja. Nije me prepoznao kad sam bio u klubu. prošao je pored mene kao pored turskog groblja. A, ja znam sve o njemu. I da ima kafanu i da je bogat i da je kum Aleksandra Vučića i da je prodavao “lavlje kandže” ispred Metropola dok je bio student… On je sposoban čovek, ali ne zna šta je Zvezda.”
« Последња измена: јануар 11, 2019, 11:05:26 пре подне KizaLion »

јануар 11, 2019, 10:36:47 пре подне
Одговор #192

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #192 послато: јануар 11, 2019, 10:36:47 пре подне »
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/2937795-sekularac-ostro-po-dzaji-postao-je-bogat-zato-sto-je-prodavao-igrace-zvezde-a-ne-od-fudbala-nije-ni-medju-10-najboljih

- I sad nemojte da mi kažete da je Džajić postao bogat zato što je radio u Njujorku ili Parizu ili je igrao fudbal. Postao je bogat zato što je prodavao igrače Zvezde i bio na položaju koji sam mu ja omogućio. I zato, kada umremo, voleo bih da me deca kremiraju i da urnu stave u mjačin i očev grob. Nisam razgovarao sa Zvezdom o mojoj sahrani i ne bih želeo da klub izlažem troškovima i da neki uživaju u mojoj smrti. Mnoge sam u Zvezdi kritikovao i ne bih želeo da seire nad mojim grobom.

И још ово.

јануар 19, 2019, 11:29:10 пре подне
Одговор #193

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #193 послато: јануар 19, 2019, 11:29:10 пре подне »
http://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zvezda-nema-igraca-kao-sto-je-vulic-valjda-znaju-zasto-su-doveli-vukanovica/317034

Вулић и Вукановић... срећно момци, да замените достојно Срнића и Крстичића. И да будете на три степеника изнад.

фебруар 04, 2019, 01:41:03 поподне
Одговор #194

KizaLion

• Administrator

• 7591
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #194 послато: фебруар 04, 2019, 01:41:03 поподне »
http://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/gajic-u-zvezdinom-timu-bice-guzve-bice-pomeranja-reprezentacija-je-krajnji-cilj/318476

Одлична вест! Треба нам брз и школован бек, уместо Жулета, а Гобеља уместо Родића (продати га хитно) и мислим да смо решили некако тај капацитет за Европу.