Delije-caffe.net Форум - До краја Звезди верни!

Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

Митови,легенде предања и обмане о историји

септембар 03, 2009, 08:19:17 поподне
Прочитано 80115 пута

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
Митови,легенде предања и обмане о историји
« послато: септембар 03, 2009, 08:19:17 поподне »
на отварање нове теме ме нагнао расизам од појединих чланова овог форума.....
дакле прво ћу се потрудити да објасним тим и таквим у шта они уствари вјерују и чиме се поносе,а надам се да ће се тема касније развити....

септембар 03, 2009, 08:20:03 поподне
Одговор #1

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
Одг: Митови,легенде предања и обмане о историји
« Одговор #1 послато: септембар 03, 2009, 08:20:03 поподне »
Прво прије свега Срби као народ никада нису били расисти и то је свима јасно...наравно да смо сви поносни на своју боју коже,облик лица,боју очију... али никада нисмо говорили да смо зато другачији од осталих (ни бољи ни гори)...

друго Срби јесу аријевски народ јер су припадници словенских народа а самим тим и индо-европске бијеле расе...говоре својим матерњим језиком-српским који такође спада у оне језике из индоевропског стабла....(назанимљивије је да наш језик има највише сличности са језиком аријеваца-санскритом доста истих ријечи нпр огањ,брат,мати.... али касније ћу нешто више о томе)...али Срби за разлику од неких који су се самопрогласили Аријевцима никада нису хтјели да тлаче друге и узимају их за робове само зато јер су ови друге боје коже ...

треће-не разумијем како људи могу да буду толико глупи и након једног читања „Мајн кампфа“ закључе да је Адолф Хитлер апсолутно био у праву...али ти и такви људи не знају врло битну чињеницу...Хитлер је цијелу своју национал-социјалистичку творевину зла направио на Словенима,њиховим обичајима и знаковљем...а опет је заговарао нестанак свих нас са земаљске кугле...е сад главни разлог за то је величанствена побједа српске војске у  Првом свјетском рату (гдје је Хитлер би на страни поражених-Централних сила којима је циљ био трансферзала преко цијеле Европе преко Балкана)...Срби су то зауставили...Срби су прије свега показали пркос аустругарским  тежњама да овладају балкансим полуостравом,и 28. јуна 1914 године извршењем атентата на Фердинанда показали да „Србија није шака пиринча да је позоба свака врана која наиђе“...то је за неуспјелог умјетника Хитлера био велики ударац и као припадник царске војске схватио је коме се за то треба кад тад осветити...е сад буни чињеница што је знак на својој творевини Трећем рајху узео из словенке митологије ( свастика знак сунца и кретања свега на кугли земаљској),а први пут га је видио у војсци у Котору...орао који је био такође један од сибола Њемачке је преузет из Византије...и још мноштво мноштво ствари...

И сад право питање како људи са ових простора могу да нађу узоре у тој и таквој идеологији кад је велика већина ствари узета из њиховог поднебља,из њиховог народа,само вјешто маскирана?!како људи могу да славе кољача који је под симболима њихових предака послао у смрт милионе људи из њиховог народа?
Нажалост много ових ствари није познато и људи чим виде свастику или келтски (српски) крст помисле овај је нациста...нажалост...зато топло препоручујем људима који мисле овако да почну да истражују своју историју своје јунаке,своје митове...и схватиће да су ти које они спомињу и прослављају само блиједе копије наших митова,легенди ....ЗАТО ПРЕСТАНИТЕ ТРАБУЊАТИ О ХИТЛЕРУ И НЕКОМ НАЦИОНАЛ-СОЦИЈАЛИЗМУ,ЈЕР ЈЕ ТО СВЕ УКРАДЕНО ОД ВАШИХ ПРЕДАКА И САМО ОКРЕНУТО НА ЗЛУ СТРАНУ ДО ЉУДИ КОЈИ ВАС И ДАН ДАНАС СМАТРАЈУ НИЖОМ РАСОМ И СВОЈИМ ПОДАНИЦИМА...ИСТРАЖУЈТЕ СЕБЕ И СВОЈЕ ПРЕТКЕ А НЕ НЕ ЊЕМАЧКЕ,ИТАЛИЈАНСКЕ ЈЕР ВЈЕРУЈТЕ МИ СВИ БИ ОНИ ХТЈЕЛИ ДА ИМАЈУ ИСТОРИЈУ КАО РУСИ ,СРБИ,ГРЦИ АЛИ НЕ МОГУ ЈЕР ОНА ТАКО ВЕЛИЧАНСТВЕНА НЕ ПОСТОЈИ!!!И ЗАТО ФАЛСИФИКУЈУ ИСТОРИЈУ И НАЗИВАЈУ НАС КАКО НАС НАЗИВАЈУ...нажалост сви смо тако и учили у школи и тек се у задње вријеме клупко почело одмотавати...

Извињавам се свима ако сам био мало неразумљив али следећих дана ћу надам се боље објаснити неке од ових ствари...

септембар 04, 2009, 12:18:37 поподне
Одговор #2

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #2 послато: септембар 04, 2009, 12:18:37 поподне »
Свака част за тему!!!Драго ми је што је отворена ова тема да се стане на пут колико може (бар на овом форуму али надам се и шире) овим новокомпонованим фашистима,расистима,усташама и зборовцима.Да им се стави до знања да ''они'' никад српски националисти нису били нити ће икада бити.Никад им место у Србији није било па неће ни сада.Жалосно је то што се данас те организације и њихови чланови и симпатизери (познате као назови патриотски оријентисане) слове за ''много'' опасне и као национално свесне и родољубиве,бивају (не)свесно рекламирани на сваком кораку од стране медија електронских и штампаних, а Делије истински и прави националисти без икаквог интереса од национализма од свог постојања бивају маргинализовани.Чији су то интереси?Ко их плаћа а ко финансира да блате срспство и српску историју и ко их наговара на то антисрпско деловање још није познато, мада претпоставке увек постоје?!?!?! Зна се ко је највећи мрзитељ и џелат Срба и Православља, и коме највише од памтивека сметамо као народ!!! Али ничија није горела до зоре па неће ни њихова!!! Драго ми је што су још увек у мањини и у Србији и у осталим српским земљама, али да са њиховим идејама постају све више опасни за српство то никако не сме да се оспори и занемари и томе се мора стати на пут!!! Нису српски национализам и српске идеје настале ни у Загребу ни Будимпешти ни Бечу ни Берлину ни Дрездену као што они изгледа мисле и потенцирају, већ у Шумадији на Космету на Равној Гори, Романији, Динари и Мањачи,Дурмитору и осталим слободарским и деловима српских земаља!!!
Кокеза лопове !!!

септембар 04, 2009, 02:48:04 поподне
Одговор #3

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #3 послато: септембар 04, 2009, 02:48:04 поподне »
Брате Кука знао сам да ћеш се ти први уписати у тему...ко ће ако не син Горе Равне  :)...

А ову сам тему и покренуо баш због тога,да мало више истражујемо своју и историју братских нам народа а да ове ткз боље речено самозване „националисте“ и „родољубе“ и квази патриоте,бар потакнемо да мало више истажују СВОЈЕ а да се ману туђих идеологија и туђих заглупљивања...јел опет понављам ми за разлику од неких других имамо чиме да се дичимо и поносимо...за Немањиће и нашу славну историју од 10 вијека па наовамо знамо,али прије 10 вијека имали смо и још  славнију историју коју ови народи на које се ови нео-нацисти угледају присвојише себи и украдоше добар дио наше историје!!!

Дакле-

ПОРИЈЕКЛО И ИСТОРИЈА СРБА (и других словенских народа)

Постоје двије теорије о поријеклу Срба:

1.конвенционална(коју смо сви учили у школи)-да су се доселили на Балкан у 6 вијеку и да тек од тада почиње српска историја ( а гдје су прије тога?!)

и

2.аутохистичка(доста старија од ове данашње али бачена у запећак првенствено због неких наших владара који су се хтјели слизивати са европом па тако прихватише да смо оно што нисмо,и наравно каснијег комунистичког система који је то једва дочекао) -о томе да су Срби одувијек и били на Балкану и да су имали своје царство и прије оног Душановог

Дакле прва која нам је свима позната говори да су се Срби на Балкан доселили крајем 6 и почетком 7 вијека из Малорусије (Украјине) и подручија данашње Русије , Бјелорусије и Њемачке,а да су са собом донијели име Срби...да сад не давим вјерујем да је свима позната ова теорија...али данашње технологије и нагли развој науке доприњели су томе да ова теза сваким даном почиње бити на све лабавијим ногама јер према генетичким истраживањима Срби су мјешавина разних групација 30 % словенских,21 % илирског  15 % келтског 6 % хеленског....самим тим долазимо до закључка да Срби могу бити само старосједиоци на Балкану а никако досељеници као неке друге нације...

али то није толико ни битно јел:питање је шта Србе чини Србима ...цитираћу један дио из једног чланка:

„Ми нијесмо Срби зато што у највећем проценту имамо овај или онај ген, већ зато што вјековима живимо у православљу Светог Саве, његујемо Косовски мит, пишемо ћирилицом... једном ријечју, баштинимо исте вриједности као и Срби у Србији, Срби у Републици Српској, Македонији и широм свијета.“ И оно што забрињава:
„Као што је вјерско питање одвојило Муслимане и Бошњаке, па и Хрвате, од Срба, тако и атеизам који је углавном створен у пет деценија комунистичке индоктринације, дефинитивно одваја савремене Црногорце од Срба."

е сад ту долазимо до друге теорије која каже да су Срби увијек и били на овим просторима и да смо ми уставри само наставак културе Лепенског Вира...мада у другој теорији постоји мноштво разилажења али сви се слажу у једном Срби су старосједиоци на Балкану и то нико не може да оспори!!!сад да не бих писао све својим ријечима  даћу један занимљив линк који објашњава о поријеклу Срба тј Серба или Сораба...

http://www.srbijazemljaheroja.com/staroporeklo.html

и да цитирам Ернеста Ренана француског филозофа који је ово написао давне 1871 године:

„Изговарајући се германском етимологијом тврдите да то лоренско село припада Пруској.Имена Вин(беч) Вормс и Мајнц су галска;никада вам нећемо тражити те градове,али шта ако једног дана Словени затраже своју Пруску у правом смислу,Померанију,Шлезију,Берлин...због тог што су сва та имена словенска.ако на карти означимо села Оборита и Венеда (СРБА) шта бвисте на то казали?“...

« Последња измена: септембар 04, 2009, 02:57:15 поподне ЧИЧА КЕЖУЛТРА »

септембар 04, 2009, 09:33:18 поподне
Одговор #4

Микеланђело

• До краја Звезди верни!

• 1097
    Поруке

• Бакље горе, песма цигана ...

• Погледај профил
« Одговор #4 послато: септембар 04, 2009, 09:33:18 поподне »
Зар свастика није преузета из будизма? Друго, званична историја је званична историја. Кажеш, гдје су Срби прије шестог вијека, а ја те питам има ли каквих стварних доказа о њиховом постојању овдје прије тог периода? И наравно, потпуно подржавам став да се овим младим горанима који повезују српски национализам и нацизам или фашизам, мора стати у крај.

септембар 04, 2009, 10:01:39 поподне
Одговор #5

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #5 послато: септембар 04, 2009, 10:01:39 поподне »

дакле микеланђело питаш за доказе-ево једног стећак у Горњим Мочиоцима...стар више стотина година,а вјероватно и коју хиљаду...дакле свастика није преузета из будизма него су будисти то само узели за свој свети знак прије свега јер су живјели у непосреној близини Аријеваца (понављам Аријевац није оно о чему је Хитлер говорио!) и једноставно га присвојили себи...свастику можемо наћи широм Европе од Троје (о којој ћу исто писати),преко Србије па све до Карпата и руских степа...занимљиво је да је много,много распростарњенија у источном (словенском) дијелу Европе (у западном врло ријетка)...једноставно свастика је била симбол среће,благостања и бога сунца у прастарој индо-европској религији...

званична историја у Америци исто тако говори да је "Милосрдни анђео" била акција спашавања албанског живља од великосрпског насртања!да су Срби били злочинци и прије овог рата...код нас је историја до прије 15 година говорила да су четници били кољачке јединице и свесрдни помагачи окупатора...да не небрајам више...

стварни докази:ВИНЧА!!!Bинчанска култура!!!и топоними од Индије па све до Шпаније!препоручујем ти књигу од Јована Деретића "Срби,народ и раса" (много наглабања и информација које зачуђују али вриједи прочитати јер има и доста вјеродостојних информација) али поготово ти препоручујем радове од Живојина Андрејића,Драгољуба Антића и Илије Живанчевића мало их је теже наћи али...и имаш књигу која се до скора налазила на уличним бањалучким сајмовима од Мавра Орбинија "Краљевство Словена"...много тога за прочитати али вјеруј ми једном када почнеш читати и сам мало истраживати више не можеш стати и полако одбацујеш догме које су ти други наметнули...
« Последња измена: септембар 04, 2009, 10:05:15 поподне ЧИЧА КЕЖУЛТРА »

септембар 04, 2009, 11:51:38 поподне
Одговор #6

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #6 послато: септембар 04, 2009, 11:51:38 поподне »
И наравно, потпуно подржавам став да се овим младим горанима који повезују српски национализам и нацизам или фашизам, мора стати у крај.
Тачно тако брате.То је и суштина теме да се коначно отклони та заблуда и лагарија која се налази у народу и која све већем облику покушава да заживи, и која трује српску омладину.Неко је нешто загаламио на форуму о расизму и фашизму,па је дечко претпостављам на основу тога покренуо тему и то од почетка.Степеник по степеник.Да се такве глупости више не понављају и да се стави до знања да таквим глупостима није место ни овде на форуму а ни на нашој трибини.Доста је бре више те зајебанције и дивљења СС дивизијама, Зборовима и осталим глупостима!!! Који је то српски национализам!!! Ау сачувај Боже!!!
« Последња измена: септембар 04, 2009, 11:53:55 поподне Капетан Кука »
Кокеза лопове !!!

септембар 06, 2009, 10:07:38 поподне
Одговор #7

дрвосеча

• До краја Звезди верни!
  • **

• 1398
    Поруке

• СТОП БОЛЕСТИ!!!

• Погледај профил
« Одговор #7 послато: септембар 06, 2009, 10:07:38 поподне »
Тема је добра.. и добро је да причамо о овоме, да се оградимо од националне изопачености - шовинизма!
Туђе поштујемо, а своје волимо! То није грех. Знамо шта је наше (Од Вардара па до Купе), и имамо право да се боримо за то.

Данас нас у Србији сврставају све у исти кош, и ове шовинисте, и националне политичке странке и национални строј, и све живо!?

Нисмо ми као навијачка групација били део њих, нити су они део нас!
Патриоте јесмо, и идеолошки смо најближи монархији. Борба за српство никада није долазила у питање, напротив, ту смо одувек били без компромиса.

септембар 07, 2009, 12:01:18 пре подне
Одговор #8

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #8 послато: септембар 07, 2009, 12:01:18 пре подне »
Тема је добра.. и добро је да причамо о овоме, да се оградимо од националне изопачености - шовинизма

Тачно тако. Делије као навијачка група никада нису биле део таквог неког изопаченог правца. Много боли то што те организације које си навео и још пар које ниси (а сигурно знаш на које мислим) данас слове за патриотске и националистичке, а са собом уместо обележја Немањића, скривено или не носе обележја фашистиче Немаче, Италије или Збора а позивају се на српски национализам. Мало им је што су почели тим глупостима и квази патриотизмом да трују Србију па су своје фашистичке пипке  протегли и до Републике Српске и што је најгоре од свега опасно угрозиле и СПЦ. Свој ''национализам и патриотизам'' свели на мржњу према црнцима, јеврејима и шта ти ја знам према коме још што је сушта супротност српског народа и наше православне вере. Све што раде то раде на силу. Много ме боли то што су те ''патриоте и националисти'' који су постали као Срби тек 2004. сад соле памет и позивају на Православље и национализам оне који су много пре њих били националисти, славили крсну славу и ишли у цркву и постили пост и вршили причешће. Жалосно је то што данас у Србији идеалисти минхенске пивнице  носе епитет српског националисте тј. што их медији тако представљају и тако називају. А ''они'' прави српски националисти на чијој је трибини и у чијим је срцима национализам живео и испољавао се и у време када се о српском национализму није смело ни шушнути, и данас као и тада бивају деградирани!!!
Кокеза лопове !!!

септембар 07, 2009, 04:22:54 поподне
Одговор #9

Godfather

• До краја Звезди верни!
  • **

• 14
    Поруке

• Don Mittro

• Погледај профил
    • Имејл
Одг: Митови,легенде предања и обмане о исто&#
« Одговор #9 послато: септембар 07, 2009, 04:22:54 поподне »
Ја сам можда мало млађи и неразумем ваша казивања, али ми је довољно да схватим и да вас потпуно подржим јер мислим да је све што причате тачно. И драго ми је, јер сваки пут када кажем да сам Делија или Циган (још од првог пута кад сам рекао) или како год, увек се нађем у овим вашим горе постовима. Драго ми је јер то сам увек желео да будем, јер сам се увек гнусао лажних патриота такозваних националиста или нациста или да не упадам сад у разглабање ових речи, знате на шта мислим. Драго ми је што припадам овој групи људи мојих истомишљеника.
Тренутно се бавим неким другим књигама, такође јако озбиљним и интересантним па не могу да одвојим времена да читам толико дубоко о нашој историји. С тога очекујем још ваших постова из којих ћу надам се научити доста и проследити то знање како странцима тако и нашим људима.

На УБ09 имао сам прилику да за доручком, ручком и вечером као волонтер у ЕХПО центру седим са много странаца које сам упознао са баш оваквом нашом историјом. Иако нисам имао неко знање (поред оног школског и мало напреднијег о Првом и Другом светском рату) импровизовао сам али сам имао доста самопоуздања и причао сам као прави историчар :) . Тада сам био јако поносан на себе и своју земњу јер сам у потпуности успео да привучем њихову пажњу. Много тога сам и сазнао од људи из Африке о расизму управо на овом континенту (наравно од старијих људи).  А онда сам им објаснио да код нас расизам никада није постојао и да је Србија земља отворена за сваког добронамерног човека без обзира које боје коже био. Рекао сам им да расизам покушава ових година да се настани на овим просторима али да никада неће успети јер су велике организације попут Делија велики противници. Њима је то звучало чудно јер се расизам најпре устали у навијачким организацијама. Ти људи су ми обећали да ће посетити опет Србију. Мени је то било довољно да будем испуњен током целог одмора.

Велики поздрав од мене!
"Učiniću mu ponudu koju neće moći da odbije"

септембар 07, 2009, 09:59:31 поподне
Одговор #10

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #10 послато: септембар 07, 2009, 09:59:31 поподне »
куме тј годфатхеру браво за твоје исправно мишљење,и нисмо ми толико стари баш  ;D ...

брате кука сад си ме подстакао да мало нешто напишем и о нашим симболима пошто постоје људи који мјешају наше са њемачко-нацистичким... >:(...

-СИМБОЛИ-

ГРБ:

ДАКЛЕ ОВО ЈЕ ЈЕДАН ЈЕДИНИ ЗВАНИЧНИ ГРБ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ!!!...
да га не описујем све о њему можете наћи на википедији и сличним страницама...овај грб је у службеној употреби од 2004 године ,али је његова историја много старија,датира још из 1882 год.Те године је први пут спојен наш историјски двоглави орао са осцилима (огњилима)...дакле ДВОГЛАВИ ОРАО НА НАШЕМ ГРБУ ПРЕДСТАВЉА ЈЕДИНСТВО ОВОЗЕМАЉСКОГ СВИЈЕТА И "ЈЕДИНСТВА БОЖИЈЕ ВАСЕЉЕНЕ" ДОК ЈЕ У НАРОДНОЈ СВИЈЕСТИ ТАЈ ГРБ УВИЈЕК БИО И ОСТАО СИМБОЛ СРПСКОГ ЦАРСТВА...
четири огњила или како их народ назва четири слова С не представљају ону нашу крилатицу "само слога Србина спашава" него су то уствари четири огњила тј четири слова бета преузете са византијског грба

која значе Bazileus Bazileom Bazilenom Bazilenovius у преводу цар царева царује над царевима....а односи се на наравно на Бога вишњег...мада четири С је толико укоријењено у народу и са правом можемо сматрати да су то временом и постала четири слова С,али опет треба да се зна од чега је то уствари настало...

грбови Републике Српске и Републике Српске Крајине су скоро идентични свом матичном грбу са неким малим измјенама...

ЗАСТАВА:

Српска застава је симбол сијелог српског народа...Састоји се од три боје хоризонтално поредане у облику правоугаоника црвена,плава и бијела...
заставе Републике Српске и Републике Српске Крајине су идентичне овој...

у обиљежавању неке земље паралелно се у већини случајева користе и грб и застава (боље речено грб се ставља на заставу)мада грб у нешто поједностављеној верзији...

заставе српских земаља:

ЗАСТАВА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ КРАЈИНЕ

ЗАСТАВ И ГРБ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ (МАДА ЈЕ СКОРО НАПРАВЉЕН НОВИ ГРБ АЛИ ТАЈ ГРБ НИТИ ЈЕ ИКАДА БИО НИТИ ЋЕ ИКАДА БИТИ НАШ ГРБ!!!)

ЗАСТАВА "СРПСКЕ СПАРТЕ" ЦРНЕ ГОРЕ

« Последња измена: септембар 08, 2009, 08:04:28 поподне ЧИЧА КЕЖУЛТРА »

септембар 07, 2009, 11:28:17 поподне
Одговор #11

Симке

• До краја Звезди верни!
  • **

• 72
    Поруке

• MSN гласник - simke_chatnik@hotmail.com

• Погледај профил
« Одговор #11 послато: септембар 07, 2009, 11:28:17 поподне »
Сви знају да су Делије националисти, али исто тако сви знамо да на северу више нема оног екстремног национализма који нас је красио неких ранијих година...

септембар 07, 2009, 11:34:36 поподне
Одговор #12

Микеланђело

• До краја Звезди верни!

• 1097
    Поруке

• Бакље горе, песма цигана ...

• Погледај профил
« Одговор #12 послато: септембар 07, 2009, 11:34:36 поподне »
Сви знају да су Делије националисти, али исто тако сви знамо да на северу више нема оног екстремног национализма који нас је красио неких ранијих година...

Како то мислиш?

септембар 07, 2009, 11:58:38 поподне
Одговор #13

Симке

• До краја Звезди верни!
  • **

• 72
    Поруке

• MSN гласник - simke_chatnik@hotmail.com

• Погледај профил
« Одговор #13 послато: септембар 07, 2009, 11:58:38 поподне »
Па било је пар утакмица где нисмо ниједну песму отпевали за Косово, па смо у августу играли утакмицу када се обележавала годишњица Олује, ниједан транспарент или нешто слично нисмо изнели да покажемо да нисмо заборавили на то, када је ухапшен Радован исто смо "ћутали". Да ли смо јавно ставили до знања да смо против ЕУ , да смо против садашње власти ... Има много примера, да не набрајам даље....

септембар 08, 2009, 12:25:36 пре подне
Одговор #14

дрвосеча

• До краја Звезди верни!
  • **

• 1398
    Поруке

• СТОП БОЛЕСТИ!!!

• Погледај профил
« Одговор #14 послато: септембар 08, 2009, 12:25:36 пре подне »
Па било је пар утакмица где нисмо ниједну песму отпевали за Косово, па смо у августу играли утакмицу када се обележавала годишњица Олује, ниједан транспарент или нешто слично нисмо изнели да покажемо да нисмо заборавили на то, када је ухапшен Радован исто смо "ћутали". Да ли смо јавно ставили до знања да смо против ЕУ , да смо против садашње власти ... Има много примера, да не набрајам даље....

Да, али то је само пар утакмица.. Иначе, ја не знам колико је било утакмица где смо певали Космету.. не зна им се број.

Е ово за годишњицу Олује, то стоји.. то већ годинама ћутимо на то, и мене лично то боли.. боли као човека коме су корени оданде, и као сведока једне од највећих српских прогона у историји. Шта више, никада ми није јасно зашто смо ово задњих пар година на трибини прећутали... Рецимо, августа 2005. смо играли са хрватским Запрешчићем, била је парола "Спрем те се спрем те четници".. Но, на Истоку је могла да стоји нека од парола посвећена нашем ставу о Олуји.
Бојим се да и нагодину, опет ћутимо о томе. Али ако Бог да.. ја ћу вала да направим 1 траснпарент, и окачим га на Север, па ма колико да коштао.
Што се тиче Радована.. на протестима, смо били међу првима у редовима демонстраната.

септембар 08, 2009, 12:32:48 пре подне
Одговор #15

дрвосеча

• До краја Звезди верни!
  • **

• 1398
    Поруке

• СТОП БОЛЕСТИ!!!

• Погледај профил
« Одговор #15 послато: септембар 08, 2009, 12:32:48 пре подне »
Ову заставу званичну што је Чича кежултра окачио.. мени лично се не свиђа, што је орао са круном померен у лево!?

Ова застава РСК је много боља..

И мислим да су се ови политичари међу којима "европски" доминирају изјаснили за померање симбола улево, баш намерно, да би се оградили од РС и РСК, из прошлих времена..
А ја када сам куповао нашу велику српску заставу, ја сам тражио са симболом у средини..

И ово је Чича Кежултра добро запазио.. сада рецимо у РС, подмећу нову химну, па и грб... и заставу ће вероватно.. све само зато да направе поделе међу нама! Испашће као да су Срби у РС други народ, као што су брозови следбеници направили Македонце, Бошњаке и Црногорце (језик, нацију, заставе, писмо, цркву).. а сви знамо да су то Срби, само из својих регија.

септембар 08, 2009, 12:53:23 пре подне
Одговор #16

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #16 послато: септембар 08, 2009, 12:53:23 пре подне »
У праву си скроз за ово померање грба у лево. И мени то није баш драго било али шта да се ради,ми се слабо ту шта питамо. Не свиђа ми се тај систем те ''леве'' стране због заставе ових западних коњушара аустро-угарских са којима смо некад живели. Па чак и она мала измена текста националне химне није ми се свидела. Ал добро шта је ту је,као што сам већ и навео слабо шта се ту народ пита и све је то под контролом политичара и властодржаца. И померање грба и измена текста националне химне.
А што се тиче прећуткивања национализма на трибини не знам шта бих рекао. И мени се понекад не свиђа ''прећуткивање'' неких ствари, али шта је ту је. Ипак је то колективни став наше трибине и треба га поштовати, али да је национализам замро, ја мислим да није. Живи национализам на трибини као и увек што је живео и као што ће убудуће живети.А то што си рекао да покушавају да поделе Србе из Србије и Србе из Републике Српске и да направе два народа није за чудо уопште. Ватикан је на све спреман само да уништи највећу кост у своме грлу - Србе и цело Православље уопште. То им је главни циљ још од 1054.године. и поделе у хришћанству. Тако да тај садашњи ватикански  покушај дељења српског народа, покушај прављења два народа од једног,  и покушај раздвајања нераздвојивог мене уопште не чуди. Али ипак нека  Ватикан и његови сателити знају за све Србе  у Републици Српској и у Црној Гори и у Републици Српској Крајини .....
 То су наша браћа најмилија ми смо Срби једна фамилија!!!
« Последња измена: септембар 08, 2009, 07:46:28 поподне Капетан Кука »
Кокеза лопове !!!

септембар 08, 2009, 09:38:47 поподне
Одговор #17

ЧИЧА

• До краја Звезди верни!
  • **

• 322
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #17 послато: септембар 08, 2009, 09:38:47 поподне »
Е сада да мало и појасним значење неких других симбола од којих неки никада нису нити ће бити српски док други то у једну руку јесу али или су их неки други присвојили себи или влада незнање о њима...

почећу са овим грбом којег већина нас поистовјећује са нео-нацизмом...е сад ћу вас разувјерити...ово није грб који треба да се налази на српској застави-то је сигурно,али овај грб је много старији него што се претпоставља...и да одговорим одмах на питање НЕ ОВО НИЈЕ ЊЕМАЧКИ ОРАО!

то је њемачки орао...

-ово је његова слика само са краљевском круном из периода Краљевине југославије...али он уствари потиче из времена КРАЉЕВИНЕ СРБИЈЕ крајем 19 и почетком 20 вијека...ДАКЛЕ ДАНАШЊИ СЉЕДБЕНИЦИ ГОРАНА ДАВИДОВИЋА НЕМАЈУ НИКАКВО ПРАВО ДА ОВАЈ ГРБ ПОИСТОВЈЕЋУЈУ СА НАЦИОНАЛ -СОЦИЈАЛИЗМОМ (једино ако није због тог што је био на новчаницама у Недићево вријеме)јер он је старији неких 40 -так година од њиховог нс-а...

КЕЛТСКО (српски) крст  и СВАСТИКА:

још један симбол који користе разне нео-нацистичке групе:

али ја се питам СА КОЈИМ ПРАВОМ?!?!?!  >:(:

овај крст је у  словенској митологији  представљао (и представља) четири стране свијета заокружене кругом који дочарава вјечност,или сунце...можемо га наћи по цијелом свијету од Маја и Астека па до самих граница индо-аријског утицаја...овај крст има скоро па идентично значење као свастика (познатија као кукасти крст) и оба ова симбола се налазе на разним записима,пећинама и архео налазиштима широм свијета...данас се такође може видјети у многим хришћанским храмовима...

-
петроглифи Навахо индијанаца...

хиндуистичка свастика

СТАРА ПЛАНИНА

ОКОЛИНА ВЛАСОТИЦА 19 вијек

ДРЕВНИ НАДГРОБНИ КРСТОВИ КОД ТУТИНА

такође у једном нашем новијем филму "Свети Георгије убива аждаху" мало мало па можемо видјети овај крст...наши претци су се вијековима сахрањивали под њим и то није никакав нацистички или фашистички симбол него наш сопствени,и никакве организације немају право да га својатају за некакве мрачне циљеве кад он у суштини представља ДОБРО,а никако клања,убијања и некаква истребљења!

и још пуно пуно примјера из цијелог свијета...дакле неонацисти користе исте симболе као и народи из Перуа,Индије,Кине...ако већ пропагирају толико ту "расну свијест" зашто се онда не одрекну симбола које користе и народи који нису из аријевског рода?!?!?!

« Последња измена: септембар 08, 2009, 09:57:32 поподне ЧИЧА КЕЖУЛТРА »

септембар 08, 2009, 10:24:27 поподне
Одговор #18

Red Star Forever

• Administrator

• 4346
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #18 послато: септембар 08, 2009, 10:24:27 поподне »

Сада ћу изнети своје лично запажање... Пре свега шта то значи ехтремни националиста? Или си националиста или ниси... То "ехтремни" је више медијски израз него што постоји у реалности... Делије су увек били националисти и то ће увек остати... Једино су се прилике у Србији мењале па је некада требало више бити ангажован на том пољу... Е тада су они који нас не воле то повезивали са тзв.ехтремним национализмом па нас и изједанчавали у тој причи и са нацистима... А ми никада нисмо били нацисти нити ћемо... Национализам је пре свега изражавање љубави према својој земљи и народу и при том без угрожавања других... Нажалост у смислу глобализације у последњих пар година многи овај појам приближавају нацизму или некаквој мржњи према другима, користољубљу за свој народ и томе слично... Империјалисти покушавају све оно што вреди да униште, а самим тим и искрени, прави национализам, који је најсличнији појму патриотизма...

И ја се слажем да смо требали одлучније и јасније да се огласимо поводом 10-годишњице олује и прогона Срба... Нарочито после оних јадних ббб парола... Има ту и једна друга ствар, уефа њихове пароле "политичке" садржине никада не види, али зато свака наша једва видљива гледаоцу са запада увек заврши у тефтеру делегата... И сваки пут Звезда буде кажњена зтбог тога... Наравно да то није оправдање нити је то разлог због кога се нисмо огласили, можда нам је и боље да тугујемо и смишљамо како да повратимо изгубљене територије него да се препуцавамо паролама...

А што се тиче Космета, ту само ко неће да види и није обавештен може да каже да су Делије заборавиле на нашу Свету земљу... Слажем се даје било неких утакмица где се није певало Космету и то не би смело да се понови... Космет мора да буде присутан и у песми и у причи, увек... Ми ни не треба да се хвалимо оним што радимо за Космет, то је наша обавеза, али чисто за информацију, скоро стално се прикупља новчана помоћ, помоћ у гардероби, посећују се српске енклаве, манастири, цркве, Делије су свакодневно присутне на Космету... Лично сам у последњих пар месеци учествовао у пар акција прикупљања гардеробе, још једна се припрема за децембар, о том по том... Дакле, никада наш Космет и наши сународници неће бити заборављени, има нас много који ћемо се постарати да тако буде, а промена односа снага великих сила ће надамо се сви довести до повратка српских територија у скоријој будућности, па ће се и остварити поздрав који употребљвамо ових дана... Догодине на Газиместану, Приштини, Призрену, Книну...

Још нешто... Живимо у јако турбулентном времену... Не можемо ни да испратимо све што се дешава око нас и са нама... Клуб је био у хаосу, требало је испратити сва та дешавања и на трибини... Другар са трибине неправедно окривљен и осуђен, хапшење битних људи са трибине сви знамо због чега, проблеми на све стране... Толико тога наш је снашло... И то све наравно није оправдање за неке ствари, али треба реално сагледати ситуациују... Нпр. не видим потребу да се посебно оглашавамо око хапшења Радована, сви су били тих дана на улицама и све је речено са наше стране о томе тамо где је требало...

Ајд сад да се вратимо теми...
« Последња измена: септембар 08, 2009, 10:32:28 поподне Red Star Forever »
Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера!

септембар 08, 2009, 11:15:08 поподне
Одговор #19

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #19 послато: септембар 08, 2009, 11:15:08 поподне »
Ово што си рекао у вези парола оне индијанштине 100% си у праву. То је та ''прикривенa'' мржња западноевропског и римокатоличког света уперена према српском народу и свему што је српско. Наша једна бакља се плаћа више него на мржњи заснована парола тамо неке навијачке групе, којом се велича злочиначко дело неке непостојеће накарадне нације на којем је настала нека нова ''европска-цивилизована'' држава. То заиста боли.
 А то што се Космет није поменуо на неким од утакмица ... ето десило се и шта да се ради једноставно се десило и сад нема друге. Битно је да је постојбина српства свакодневно у срцу и мислима Делија. Гестови и акције наше навијачке групе то одлично говоре. Враћам се на тему ...
« Последња измена: септембар 08, 2009, 11:16:52 поподне Капетан Кука »
Кокеза лопове !!!