Delije-caffe.net Форум - До краја Звезди верни!

Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

ФК Црвена Звезда - сезона 2019/2020

октобар 01, 2019, 11:23:42 поподне
Одговор #40

Звездаш

• Moderator

• 2934
    Поруке

• Погледај профил
Одг: ФК Црвена Звезда - сезона 2019/2020
« Одговор #40 послато: октобар 01, 2019, 11:23:42 поподне »
Честитке Терзићу мађионичару, успео је да на утакмици ЛШ нема пун стадион. Пре 5 година бих ставио стан да је немогуће успети тако нешто.
Прво ужас, друго агресивно и одмах резултат.

Не капирам што тражимо више странаца у домаћој лиги. Да није можда Томане бољи од Павкова или Ван Ла Пара од Вукановића. Јес шишарке.
Честитке Милоју што је на време увидео грешке и исправио их.

октобар 02, 2019, 11:59:16 пре подне
Одговор #41

KizaLion

• Administrator

• 7642
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #41 послато: октобар 02, 2019, 11:59:16 пре подне »
Joванчић кад је изашао, видео сам да Милоје иде на све или ништа. То се потврдило кад смо заиграли с два нападача. Још има наде за нас :)

Чекамо Динамо Загреб у фебруару или марту :)
ВУЧИЋУ, ПЕДЕРУ, ИЗДАО СИ СРБИЈУ!

октобар 03, 2019, 08:27:21 поподне
Одговор #42

Eribo

• До краја Звезди верни!
  • **

• 399
    Поруке

• Небо је плаво, а Звезда црвена !!!

• Погледај профил
« Одговор #42 послато: октобар 03, 2019, 08:27:21 поподне »
Не могу рећи да се слажем потпуно ни са којом од констатациа у зања 2-3 уписа. Што се тиче стадиона, глупо је да није пун, али 43 000 је сасвим добра бројка. Има и јачих клубова (богатијих земаља) којима стадиони никада нису пуни, нпр. Ман. Сит. А зна се да код нас и када је за џабе, у домаћим такмичењима дође 10-ак хиљада.

Што се тиче утакмице против Олимпиакоса, по мени сасвим коректно прво полувреме, али без завршице. Друго веома добро отворено, а црвени картон је условио још јачим притиском. Оно што бих најрадије издвојијо је конференција и Милојев монолог при крају, где је коначно се мало "одковчо" и "јебо" матер многима, али опет на веома културан начим за разлику од могих других. Притисак је невероватан на екипи - све што добро направе се омаловажава, као "па то је нормално, све остало је катастрофа", а ту предњаче гробарски хоштаплери и зихераши уз подрћку квази Звездаша (читај; пичкурина размажених).

Што се триче странаца нисам ни за 4, а ни за 8. Треба се прво направити анализа, извагати шта је "за", а шта "против" оној или овој или некој трећој опцији. НА први поглед ја сам за 5 странаца у протоколу, 4 заједно на терену. Законски шта нам је радити када се узму у обзир играчи ис ЕУ, треба да буде како и нашим играчима у ЕУ.
Једна ствар која нама не одговара са малим бројем странаца, је да се пумпају цене играчима који ваљају у нашој лиги. Нпр. ми смо Радоша платили 400К, једном раду плус проценте (немам ништа против овог момка, шта више има потенцијал и не боји се - иде "у кост" у дуелима. 300К за Вукановића Напредку којем је уговор истицао овог лета. Ми продамо Крстичића-маестра АЕК-у за 500К.
Када се сузи тржиште цене расту, и обрнуто.
Уметност је направити немогуће - могућим,  могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

октобар 07, 2019, 06:32:26 пре подне
Одговор #43

Звездаш

• Moderator

• 2934
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #43 послато: октобар 07, 2019, 06:32:26 пре подне »
Парадокс је што то није испратио резултат, али јуче смо одиграли наш најбољи меч у првенству од почетка сезоне.
Коначно је постојала идеја у игри и доминација. Далеко је од савршеног, али и далеко боље од оног што смо до сада гледали у првенству.

октобар 08, 2019, 03:56:06 поподне
Одговор #44

Red Star Forever

• Administrator

• 4394
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #44 послато: октобар 08, 2019, 03:56:06 поподне »
@Eribo
Немој брате да нас поредиш са Ситијем, то више није тај клуб... то су арапски клубови пуни пара, који су размазили публику до те мере да се гледају противници а не Сити... Јел вас то подсећа на некога? Жао ми је што по том питању идемо за светом... 
Иначе, скоро сам разговарао са једним колегом који је из Манчестера и на моје изненађење рече ми човек да је то много популарнији клуб него Јунајтед... Мислим, у самом Манчестеру... Друга је ствар што је Јунајтед у периоду сер Фергусона постао светски бренд па има навијаче широм света...

И морам да се сложим са Звездашем, посета је катастрофална, прво коло ЛШ што каже он, пре 10 година гајбу и све би дао да ће да се тражи карта више, па још са браћом утакмица... Да ли је крив Терза или се показало да ови трендсетери, селфисти, инстаграм и фејсбук јунаци ипак толико не воле Звезду, то је право питање... Лако ми је за нас редовне...

Што се тиче приче око странаца, већ сам нешто и прокоментарисао у свом претходном упису... Ако треба да чекамо странце да почну да играју, не видим зашто не би чекали неке наше играче, млађе или оне нешто старије... Па Ла Парла је у 3-4 утакмице добио више времена него Мелег, Јирка и Јевтовић заједно... Ок, можда претерујем, Јевтовић је добијао довољно времена, али опет кажем, боље да трпиш њега него оваквог Ла Парлу... Дај Боже па ме овај демантује и почне да игра како треба...

И на крају игра... Милоје, молим те као брата, играј бре са два нападача... Видиш колико смо опаснији, боље играмо и на крају се то одрази и на број шанси па и на ефикасност... Поготово када противник паркира бус испред гола, као у случају Напретка... А није да се није исплатило и против браће...
Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера!

октобар 23, 2019, 09:48:02 пре подне
Одговор #45

KizaLion

• Administrator

• 7642
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #45 послато: октобар 23, 2019, 09:48:02 пре подне »
Примили смо петарду, али смо коначно почели да играмо фудбал, у неким деловима меча игра је била бара-бар.
Више сам уживао у игри него против Наполија у Београду.
ВУЧИЋУ, ПЕДЕРУ, ИЗДАО СИ СРБИЈУ!

октобар 25, 2019, 05:58:42 поподне
Одговор #46

Red Star Forever

• Administrator

• 4394
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #46 послато: октобар 25, 2019, 05:58:42 поподне »
Мислим да нас је само Тотенхем „пустио" да играмо, јер је то њихов стил већ неко време... чекаш и из контре кажњаваш... и управо је тако и било...кажњени смо за сваку грешку, значи било и превише грешака, јбг.

новембар 07, 2019, 11:22:05 пре подне
Одговор #47

Red Star Forever

• Administrator

• 4394
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #47 послато: новембар 07, 2019, 11:22:05 пре подне »
Није само мој утисак, већ највећег дела људи са којима сам гледао утакмицу... Физички спремнију, јачу и бржу екипу можда никада нисмо гледали на Маракани... А гледамо већ преко 25 година... И шта онда приговорити било коме? Па ништа, то је то, максимум... Можда оне шансе нису смеле да се промаше, јер на оваквој утакмици немаш 10 таквих шанси... Можда је Тотенхем много отвореније играо овде него кући, али опет су све решавали брзо, са мало додира, са тачним додавањима и још прецизнијим шутевима у гол...

Чак је утисак да је друго полувреме кренуло са добром идејом, али је онда други гол сасекао све планове, идеје и надања... Велико искуство, много оваквих утакмица је потребно да се неке грешке не би понављале и да би највећи део ових играча добио на самопоуздању... Не знам ко је показао прстом на Његоша па је Милоје морао да га брани, али шта је тај дечко крив? Наравно ништа, најбржи задњи везни кога тренутно имамо, будућност Звезде, бољи је и од Кањаса и Јованчића тренутно... Ако већ треба у неког показати и рећи да је имао низ лоших одлука то је Јованчић, али је својом висином и снагом опет неке друге ситуације решавао много боље него што би Кањас на том месту могао... На крају крајева, сва тројица различити а играју на истом месту малтене... Недостаје Бакула дефинитивно!

Што би рекли, нада умире последња... Није да би се радовао поразима Олимпијакоса, али само са њиховим поразима до краја и нашим минимално нерешеним исходом против Бајерна можемо да се надамо презимљавању... Биће још пуно калкулисања, али како год, мора храбрије и отреситије, немамо шта да изгубимо...

Оно што је срамотно, то је понашање доброг дела "звездаша"... Чак ни Север није навијао својим пуним капацитетом, до истока се бленуло на терен, сви полуукочени, уплашени, а остали делови стадиона ево већ други пут недовољно попуњени на утакмици ЛШ... Да ли су само криве цене карата или је нешто друго међ звездашком популациојм не бих сада ширио тему... Али ако си већ ту, испоштуј до краја свој клуб, на шта личи оно излажење 10 минута пре краја? Једино што могу да закључим да је због цене карата много залуталих добило исте... Илити дошло до карата!

И додао бих, ако већ мора нешто да се мења и да се каже да нешто не ваља у самом тиму, да је за мене Ла Парла истрошио све кредите... Човек не прави разлику ни у линг јебеној лонг лиги, а камоли против ЛШ екипа... Колико још да га чекамо? Имамо ли уопште шта да чекамо? Ајде овај Гарсија бар у нашој лиги игра добро и пар утакмица решава, али се ни он синоћ као ни у претходних пар утакмица није прославио на интернационалној сцени... Сви други, очекивано и већ виђено, солидно, али може и боље наравно...

Још једном, остаје нада...

новембар 07, 2019, 08:00:15 поподне
Одговор #48

Eribo

• До краја Звезди верни!
  • **

• 399
    Поруке

• Небо је плаво, а Звезда црвена !!!

• Погледај профил
« Одговор #48 послато: новембар 07, 2019, 08:00:15 поподне »
Није само мој утисак, већ највећег дела људи са којима сам гледао утакмицу... Физички спремнију, јачу и бржу екипу можда никада нисмо гледали на Маракани... А гледамо већ преко 25 година... И шта онда приговорити било коме? Па ништа, то је то, максимум... Можда оне шансе нису смеле да се промаше, јер на оваквој утакмици немаш 10 таквих шанси... Можда је Тотенхем много отвореније играо овде него кући, али опет су све решавали брзо, са мало додира, са тачним додавањима и још прецизнијим шутевима у гол...

Чак је утисак да је друго полувреме кренуло са добром идејом, али је онда други гол сасекао све планове, идеје и надања... Велико искуство, много оваквих утакмица је потребно да се неке грешке не би понављале и да би највећи део ових играча добио на самопоуздању... Не знам ко је показао прстом на Његоша па је Милоје морао да га брани, али шта је тај дечко крив? Наравно ништа, најбржи задњи везни кога тренутно имамо, будућност Звезде, бољи је и од Кањаса и Јованчића тренутно... Ако већ треба у неког показати и рећи да је имао низ лоших одлука то је Јованчић, али је својом висином и снагом опет неке друге ситуације решавао много боље него што би Кањас на том месту могао... На крају крајева, сва тројица различити а играју на истом месту малтене... Недостаје Бакула дефинитивно!

Што би рекли, нада умире последња... Није да би се радовао поразима Олимпијакоса, али само са њиховим поразима до краја и нашим минимално нерешеним исходом против Бајерна можемо да се надамо презимљавању... Биће још пуно калкулисања, али како год, мора храбрије и отреситије, немамо шта да изгубимо...

Оно што је срамотно, то је понашање доброг дела "звездаша"... Чак ни Север није навијао својим пуним капацитетом, до истока се бленуло на терен, сви полуукочени, уплашени, а остали делови стадиона ево већ други пут недовољно попуњени на утакмици ЛШ... Да ли су само криве цене карата или је нешто друго међ звездашком популациојм не бих сада ширио тему... Али ако си већ ту, испоштуј до краја свој клуб, на шта личи оно излажење 10 минута пре краја? Једино што могу да закључим да је због цене карата много залуталих добило исте... Илити дошло до карата!

И додао бих, ако већ мора нешто да се мења и да се каже да нешто не ваља у самом тиму, да је за мене Ла Парла истрошио све кредите... Човек не прави разлику ни у линг јебеној лонг лиги, а камоли против ЛШ екипа... Колико још да га чекамо? Имамо ли уопште шта да чекамо? Ајде овај Гарсија бар у нашој лиги игра добро и пар утакмица решава, али се ни он синоћ као ни у претходних пар утакмица није прославио на интернационалној сцени... Сви други, очекивано и већ виђено, солидно, али може и боље наравно...

Још једном, остаје нада...

Све речено, само још да додам да је ово била иста утакмица као она пре годину дана против Ливерпула. Које су разлике? Па, прва и очита је да смо примили 4, а нисмо дали ни један. Много боља атмосфера и око клуба и на трибинама прошле године. Највероватније да су оперативци "ошинули" када говоримо о ценама улазница тј. преценили су платежну моћ просечног Србина. Не вреди ни љубав када неаш хлеба. То је на њима да изанализирају.
Друга највећа разлика су голови. Они су ти који кроје ток утакмица. Када даш, теби расте самопуздање, а противнику пада. Обрнуто када машиш зицере, а противник ти да на твоју грешку из флипера.
Јер када се узму ове задње две против Тотенхема где смо у једној раширили ноге, а у другој прекрстили - рез је био исти, јер ми нисмо дали гола, а они су нас на време убијали својим головима, највише на наш грешке.
Надати је се "финалу" у Пиреју, па да се види од чега смо, јер морамо и ми почети освајати бодове у гостима.
Уметност је направити немогуће - могућим,  могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

новембар 09, 2019, 06:33:14 поподне
Одговор #49

Звездаш

• Moderator

• 2934
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #49 послато: новембар 09, 2019, 06:33:14 поподне »
Пораз од Тотенхема је брука. Ни јаче екипе од њих нас нису згазили 4:0 на Маракани.
Е сад, можемо да дискутујемо да ли је брука ове управе, тренера и играча или и оних пре тога. Годинама нисмо играли фудбал на овом нивоу и сада плаћамо данак томе. Ја се надам наредних пар година да ћемо ми играти ЛЕ, нисмо још за овај ниво фудбала и не желим да се помирим са тим да је Звезда топовско месо, да се поједине екипе изркавају на нама. ЛЕ је у овом тренутку наша мера.
Али не треба окретати главу ни од кривице актуелног руководства. Да кренемо од прелазног рока, где нису били способни да продају ниједног играча, осим деце. Ми смо поклонили Савића и Стојковића који су били међу битнијим играчима који су нас увели у ЛШ после сто година. Разумем ја и зашто су отишли и да нису клинци, али ако си способан, продај их за 300-500 000, са тим покриваш плату два добра фудбалера. Повратак Бена и Пакова и онда долазимо да највећег проблема ове сезоне, прегломазан играчки кадар.
Како Милојевић сад нпр да пусти Томанеа да одигра 5 утакмица како би ушао у форму и добио самопоуздање и да држи Павкова и Боћка то време на клупи. Како уклопити да Јованчић, Кањас, Вулић, Петровић, Иванић, Марин, играју константно, кад има места само за тројицу на терена. Од њих 6, вишак су двојица. По цену да будемо у минусу, играчки кадар мора да се растерети на зиму. Нама је од зиме неопходно да Вељко Николић и Гаврић имају своје минуте, да је Ераковић 4. штопер. Мркела прича како је леви бек дефицитарна позиција у Србији, а продаје малог Терзића, кога он ту зајебава. До зиме задржати ову предност и онда за промену пружити мало шансу и млађим играчима.

новембар 13, 2019, 09:07:53 пре подне
Одговор #50

Red Star Forever

• Administrator

• 4394
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #50 послато: новембар 13, 2019, 09:07:53 пре подне »
Звездаш брате, било је на Маракани много бољих екипа од Тотенхема, али ниједна није одиграла овако докторски... Нема сувишних потеза, све изгледа једноставно, брзо, не умире се у лепоти, а лепо је... Та једноставност је оно што могу и умеју стварно најбољи... Онда бацим поглед на њихову следећу утакмицу у ПЛ и видим да су играли једва нерешено... То је већ други проблем, мотиви, проблеми у клубу, међусобни односи, имају и они огроман играчки кадар, треба разиграти појединце итд...

Али ни нама у ЛЛЛ не теку мед и млеко иако смо релативно убедљиво први... Да, слажем се, и ја то причам месецима уназад (али ме многи пљују да сам негативан), да Звезда игра лоше... ЛШ и квалификације које смо прошли уз много среће и мишића нису главно мерило, већ наша лига... Није то више она Милојева гранитна одбрана, гранитни везни ред, војска... Више личимо на разуздану војску, али и поред тога направиш неколико добрих шанси у две утакмице са Тотенхемом... И када се то не искористи, казна је у виду превисоког резултата...

У праву је Ерибо када каже да је гол могао да промени ток утакмице, то је јасно као дан... Атмосфера, усијање, вода у ушима, мења се све, али гол није пао и кажњени смо сурово...Такође, моја претходна констатација и одсуство "оних" игара Милојеве војске, има везе и са овим што је Звездаш рекао... Нема континуитета за многе играче... Пуно се ротира, мења, проба, а никако да се устали стандардних 11... Поготов међ' нападачима и средњим редом... 100% се слажем да је ово један од горе одрађених прелазних рокова, а у Мркелу сам до сада имао безгранично поверење... Јебига, погреши човек, али и можда није само до њега, већ онако како му се "диктира"...

Него, свакако се ја не би предавао, идемо даље, ми смо ту, из ове коже и тренутне ситуације се не може... Али можемо да за две недеље на Рајку/Маракани ми будемо бољи, можда играчи боље отворе утакмицу, можда крене све као у сну, као против Ливерпула, ко зна... А можда нам ипак у Пиреју буде то "финале"...