Delije-caffe.net Форум - До краја Звезди верни!

Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

У спомен великим Србима

април 29, 2013, 09:41:56 поподне
Одговор #20

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
Одг: У спомен великим Србима
« Одговор #20 послато: април 29, 2013, 09:41:56 поподне »
И посмртни остаци краљице Марије почиваће у маузолеју Карађорђевића на Опленцу.

Поручује краљица Марија нек се зове Велика Србија !!!

http://www.glassrpske.com/novosti/srbija/Sluzen-parastos-kraljici-Mariji/117345.html
Кокеза лопове !!!

јун 24, 2013, 05:59:09 поподне
Одговор #21

Сале90

• До краја Звезди верни!
  • **

• 462
    Поруке

• ЗВЕЗДА СРБИЈА КОСОВО МЕТОХИЈА

• Погледај профил
« Одговор #21 послато: јун 24, 2013, 05:59:09 поподне »
Иницијатива да Велики жупан Стефан Немања и др Коста Хаџи добију споменике у Новом Саду

Одбор за културу Скупштине града Новог Сада, на својој седници од 20. јуна 2013. године прихватио је иницијативу члана Одбора, одборника у Скупштини града и једног од оснивача Треће Србије, Александра Ђурђева, да се у Новом Саду подигну споменици Великом жупану Стефану Немањи (Светом Симеону Мироточивом) и др Кости Хаџију, једном од оснивача ФК “Војводина”.

Стефан Немања (1113 – 1199) је био Велики жупан Рашке, родоначелник владарске династије Немањића и творац моћне српске државе у Средњем веку. Један је од најзначајнијих наших владара и заједно са сином Светим Савом један од утемељивача Српске православне Цркве, која га слави као Светог Симеона Мироточивог. Доба његове владавине представља преломни период у историји и култури Срба.

Покренули смо ову иницијативу због небројено много заслуга које овај владар и светитељ има за српски народ, његову културу и државу. Просто је невероватно да овако значајна историјска личност, велики ратник, мудри дипломата, први ктитор и мецена културе српског народа, нема нити један споменик у Републици Србији.

Са том чињеницом дочекујемо 900. годишњицу његовог рођења, а Нови Сад, који је увек предњачио у чувању националне свести и културе, може ту неправду да исправи и још једном потврди своју титулу Српске Атине. Верујемо да ће ова иницијатива покренути талас сличних у осталим градовима Србије, како бисмо се сви заједно сетили свог древног утемељења и одали пошту човеку који је омогућио све оне велике успехе које су његови наследници, Немањићи, нанизали као бисере у историји Србије.

Као и остали стари европски народи, имамо киме да се поносимо и на кога да се угледамо. Стефан Немања је и данас актуелан као симбол опстанка и независности у окружењу великих сила и светских интереса. Својом личношћу и делима упућује на равнотежу сарадње са Истоком и Западом као предуслов за опстанак и развој на овом простору. Такође сведочи о способности једног малог народа да створи велику и светски препознатљиву културу која траје, развија се и обогаћује, ево скоро један миленијум!

Др Коста Хаџи – великан Српске Војводине

Доктор Коста Хаџи био је правник, политичар, спортски и национални радник, врхунски интелектуалац, филантроп, борац за српске интересе, један од оних величина које је овај град неоправдано заборавио и потиснуо, понудивши културу одрицања, уместо културе сећања и поноса.

Делу шире јавности Коста Хаџи познат је као оснивач фудбалског клуба “Војводина”, чији је рад покренуо заједно са српском напредном интелигенцијом давне 1914. године. “Војводина” је тада била “покрет отпора” на травнатом терену, а господски и пркосни усуд прати је до дана данашњег.Хаџи је између осталог, био посланик на Великој народној Скупштини у Новом Саду,када су Бачка, Банат и Барања постали део Краљевине Србије, секретар српских трупа у Печују,члан Управног одбора Матице српске и председник Надзорног одбора Друштва за Српско народно позориште.У међеувремену,докторирао је право у Кану.

Као француски ђак и српски интелектуалац, био је скрајнут и дискриминисан за време мађарске окупације, а заједно са владиком Иринејом Ћирићем борио се против погрома српских цивила у Војводини. По ослобођењу, Хаџи је, као секретар,суштински водио Анкетну комисију за утврђивање злочина и недела окупатора и њихових помагача у Војводини, а после тога, у време највеће државне репресије, заступао је Бачку епархију.Умро је 1971. године у Новом Саду.Дух и дело Косте Хаџија симболишу пут ка ренесанси српског друштва – у његовом лику синтетисано је најбоље напредно и најчистије традиционално. Као такав, а због начина на који је задужио град, друштво и нацију, Коста Хаџи заслужује споменик у Новом Саду.

У Новом Саду, 20.6.2013. године

Извор:trecasrbija.rs

новембар 18, 2013, 03:00:40 поподне
Одговор #22

Пијанац

• Зборничар
  • *

• 3154
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #22 послато: новембар 18, 2013, 03:00:40 поподне »
http://www.b92.net/sport/borilacki/aikido.php?yyyy=2013&mm=11&dd=18&nav_id=778776

Преминуо је један од Срба који је оним што ради ову земљу достојно репрезентовао у свету, и на Истоку и на Западу.

СЛАВА МУ!

август 27, 2015, 05:04:49 поподне
Одговор #23

Пијанац

• Зборничар
  • *

• 3154
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #23 послато: август 27, 2015, 05:04:49 поподне »

Преминуо је чувени Миле Србин. Нека му је лака црна земља.

август 27, 2015, 09:52:09 поподне
Одговор #24

херцеговац

• До краја Звезди верни!
  • **

• 838
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #24 послато: август 27, 2015, 09:52:09 поподне »
Господ му подарио рајско насеље!
Неђе Србин сакривен у гори,
Страшно чудо измисли и створи.
Научи га Сила са Небеса,
Јаворово дрво те отеса!

август 27, 2015, 11:51:22 поподне
Одговор #25

Сале90

• До краја Звезди верни!
  • **

• 462
    Поруке

• ЗВЕЗДА СРБИЈА КОСОВО МЕТОХИЈА

• Погледај профил
« Одговор #25 послато: август 27, 2015, 11:51:22 поподне »
Почивај у миру!  :(

фебруар 09, 2018, 02:55:38 поподне
Одговор #26

Пијанац

• Зборничар
  • *

• 3154
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #26 послато: фебруар 09, 2018, 02:55:38 поподне »

Напустио нас је још један Звездаш и до јутрос највећи глумац међу живим Србима, Небојша Глоговац.
Просто немам речи, дуго ме вест о нечијој смрти није овако растужила.
Нека му је вечна слава!

фебруар 09, 2018, 04:37:46 поподне
Одговор #27

KizaLion

• Administrator

• 7571
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #27 послато: фебруар 09, 2018, 04:37:46 поподне »
http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/2217005/od-draze-do-trandze-nebojsa-glogovac-u-novom-filmu-rajka-grlica-igra-geja

Оде још један велики звездаш, а није ни навршио 5 банки пуних. Какво зло време дошло.
Док си био жив замерао сам ти што глумиш педерчину у Усташији, а пре тога си Ђенерала Дражу глумио. Да треба глумити јунака двадесетог века, потребна је гола истина, а време слободе још није дошло. Ипак, био је то добар покушај.

Ипак, нек ти Бог душу прости и лака ти херцеговачка земљица.
« Последња измена: фебруар 09, 2018, 04:46:18 поподне KizaLion »
ВУЧИЋУ, ПЕДЕРУ, ИЗДАО СИ СРБИЈУ!

фебруар 09, 2018, 10:25:02 поподне
Одговор #28

Звездаш

• Moderator

• 2897
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #28 послато: фебруар 09, 2018, 10:25:02 поподне »
Кад скапираш шта је уметност и померање граница у истој, можда ти буде јасно какву си баљезгарију написао са освим "док си био жив, замерао сам ти". Да напишеш тако нешто за шмекера без мрље у каријери.

Никад нисам био у фазону шатро жалости за великанима, али ово данас је заболело, буквално као да је отишао неко од рођених.
Отишао је највећи глумац, уметник, без конкуренције, велики Србин, фрајер који би на западу зарађивао милијарде. Пре пар дана баш у друштву покренемо тему на конто тога за чиме жалимо што нисмо урадили, мој одговор је био то што нисам гледао представу Хадерсфилд са Глоговцем и Јосифом Татићем, већ само филм. Нискобуџетни, по продукцији аматерски филм, после ког сам сваки пут седео и размишљао, јеботе, па Оскар је спрдња, не постоји награда за овакву улогу.
Сваки његов интервју сам са уживањем одгледао и прочитао, јер није била гомила празних флоскула, имао је и умео шта да каже.

Нека ти је лака српска земља.

фебруар 09, 2018, 11:28:40 поподне
Одговор #29

KizaLion

• Administrator

• 7571
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #29 послато: фебруар 09, 2018, 11:28:40 поподне »
Кад скапираш шта је уметност и померање граница у истој, можда ти буде јасно какву си баљезгарију написао са освим "док си био жив, замерао сам ти". Да напишеш тако нешто за шмекера без мрље у каријери.

Разумео бих можда уметност, када би тај филм био снимљен у Србији и да је продуциран, такође од србских продуцената.
Овако, ићи у туђу, непријатељску државу где вероватно ниједан хрватски глумац који је стрејт (попут Горана Вишњића) неће да глуми педера, најлакше (вероватно за мале паре) ангажовати Србина.
Зато и овако пролазимо. Јефтини смо, не држимо до себе.
Ја бих све балије и хрвате отерао у три лепе!

Једино бих можда оправдао његов потез ако има користи од тога да опањка или сроза углед хрватске нације, што ми се овде не чини превише случај. Додуше филм ни нисам ни гледао.

фебруар 10, 2018, 08:44:22 пре подне
Одговор #30

Звездаш

• Moderator

• 2897
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #30 послато: фебруар 10, 2018, 08:44:22 пре подне »
Зато и овако пролазимо. Јефтини смо, не држимо до себе.

Цитат
Nebojša je istakao da je odbio ulogu u filmu Anđeline Džoli jer to ostvarenje sa sobom nosi propagandnu notu i ne tera ljude da razmišljaju, te ga je okarakterisao kao turbo-folk.

- Nije saradnja ili nesaradnja s Andželinom neka jedinica rodoljublja. Stvar je u tome da takvi projekti nemaju nikakvih umetničkih aspiracija i njihov karakter je propagandni, pamfletski. Samim tim ni likovi koji se pojavljuju u njima ne govore rečenice živih ljudi, nego izgovaraju nekakve transparente. Zaplet je takođe krajnje jednostavan i potpuno nezanimljiv da bi, kao u turbo-folku, gledalac prosečne i niže inteligencije mogao što lakše i bez puno razmišljanja da usvoji poruku i način razmišljanja. To je ono što me odbija od takvih projekata. Loši motivi ne mogu izroditi dobar scenario - zaključio je Glogovac.

Цитат
- U tom krvavom bratoubilačkom nadmetanju veći "skor" svakako su napravili Josip Broz i ekipa. Prvo, jer su morali da ubijaju rođenu braću, rođake i roditelje ukoliko su mislili drugačije, a sve da bi dokazali odanost komunističkoj ideji, a drugo, jer su imali još 60 godina nakon rata da se obračunavaju s nepodobnima. Nažalost, Srbe je lako posvađati, a teško ujediniti. Pojedine teorije tvrde da se sve to događalo kao deo plana da se zatru srpstvo, pravoslavlje i tradicija, ali o tome nisam kompetentan da govorim zbog nedostatka informacija - nastavlja priču glumac i dodaje:

- Draža se za svoju zemlju borio mnogo pre Drugog svetskog rata, od Solunskog fronta i Kumanovske bitke. Treba reći da se i Josip Broz borio i pre Drugog svetskog rata, ali na strani Austrougarske, a protiv Srbije - rekao je on.

Цитат
Samo nekoliko dana nakon što je Ratko Mladić u Hagu osuđen na doživotnu robiju, poznati glumac Nebojša Glogovac prokomentarisao je šta misli o njemu.

- Ne mogu da mislim ništa dovoljno suvislo jer ja nemam te podatke, ja ne znam šta se tamo dešavalo, ne znam ko je izdavao naređenja i ko je koga mučio, streljao i svakojake gadosti pravio. Znam da Nevesinjci moji dragi i pošteni ljudi, koji su za vreme rata branili svoje domove, kažu da je Ratko Mladić za njih jedan ozbiljan vojnik i jedna časna vojnička figura. To su ljudi koji su bili po rovovima. Samo ih citiram - rekao je Glogovac u emisiji "Dobar, loš, zao".

- S druge strane, gledali smo snimke, videli smo svašta, videli smo da su tu neki ljudi i deca ubijani, klinci u pubertetu. Svakakvih je tu bilo zločina, postoje razna svedočanstva. Međutim, užasna jedna i gadna igra se javlja oko toga da li je to genocid jer treba 6.000 žrvtava da bi bio, pa ajde sad navlači i te cifre. To je tek gnusna i ružna igra. Ali to što nije genocid, ne opravdava nekoga od ostalih zločina koji su počinjeni - dodao je.
Samo nekoliko dana nakon što je Ratko Mladić u Hagu osuđen na doživotnu robiju, poznati glumac Nebojša Glogovac prokomentarisao je šta misli o njemu.

- Ne mogu da mislim ništa dovoljno suvislo jer ja nemam te podatke, ja ne znam šta se tamo dešavalo, ne znam ko je izdavao naređenja i ko je koga mučio, streljao i svakojake gadosti pravio. Znam da Nevesinjci moji dragi i pošteni ljudi, koji su za vreme rata branili svoje domove, kažu da je Ratko Mladić za njih jedan ozbiljan vojnik i jedna časna vojnička figura. To su ljudi koji su bili po rovovima. Samo ih citiram - rekao je Glogovac u emisiji "Dobar, loš, zao".

- S druge strane, gledali smo snimke, videli smo svašta, videli smo da su tu neki ljudi i deca ubijani, klinci u pubertetu. Svakakvih je tu bilo zločina, postoje razna svedočanstva. Međutim, užasna jedna i gadna igra se javlja oko toga da li je to genocid jer treba 6.000 žrvtava da bi bio, pa ajde sad navlači i te cifre. To je tek gnusna i ružna igra. Ali to što nije genocid, ne opravdava nekoga od ostalih zločina koji su počinjeni - dodao je.

Kako kaže, to što su osuđeni samo Srbi u Hagu, to mnogo govori o pristrasnosti suda.

Glogovac smatra i da je u samom ratu Bosna najgore prošla, jer je u njoj i dalje sve nepomirljivo.

- Ceo taj rat je bio telefonski rat, a opet je toliko ljudi izginulo. Ja bih voleo kad bi ljudi uspeli da shvate koliko su Slobodan Milošević, Tuđman, Alija i ostatak ekipe bili dobri u lovi od tog rata. Treba da se desi taj klik u narodu i da shvate da ne treba da se svađaju sa komšijom Mujom samo zato što im je tako rekao Sloba - zaključio je glumac.

Цитат
http://www.crveneberetke.com/nebojsa-glogovac/

Ја бих све балије и хрвате отерао у три лепе!
Никад ниси сарађивао са балијама и хрватима или можда ћаскао, дописивао се? У ствари можда о томе боље некад уз пиво, није ни време ни место за такве приче.
« Последња измена: фебруар 10, 2018, 08:53:23 пре подне Звездаш »

фебруар 10, 2018, 10:22:23 пре подне
Одговор #31

Red Star Forever

• Administrator

• 4346
    Поруке

• Погледај профил
« Одговор #31 послато: фебруар 10, 2018, 10:22:23 пре подне »
Кизо, не можеш баш „у сваком јајету да тражиш длаку"... нити је тренутак за то... што рече Звездаш, некад на пиву, у некој опуштенијој атмосфери... оно што је и цитирао, у најмању руку описује све оно због чега је био Велики у сваком смислу... и на крају, ја би цитирао Пијанца и ту би ставио тачку:

Напустио нас је још један Звездаш и до јутрос највећи глумац међу живим Србима, Небојша Глоговац.
Просто немам речи, дуго ме вест о нечијој смрти није овако растужила.
Нека му је вечна слава!
Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера!

фебруар 11, 2018, 05:51:44 поподне
Одговор #32

Кука

• До краја Звезди верни!
  • **

• к.о.к.в

• 703
    Поруке

• Боемска 1/4

• Погледај профил
« Одговор #32 послато: фебруар 11, 2018, 05:51:44 поподне »
Пре пар дана баш у друштву покренемо тему на конто тога за чиме жалимо што нисмо урадили, мој одговор је био то што нисам гледао представу Хадерсфилд са Глоговцем и Јосифом Татићем, већ само филм.

Не би веровао каква представа и какав спектакл. Још сцена "Раша Плаовић" јако мала сала,  не можеш да замислиш. Уз "Велику драму" убедљиво нешто најбоље што сам гледао!
Кокеза лопове !!!

април 10, 2018, 05:46:03 поподне
Одговор #33

KizaLion

• Administrator

• 7571
    Поруке

• Established 2002.

• Погледај профил
    • Имејл
« Одговор #33 послато: април 10, 2018, 05:46:03 поподне »

БЛАГОЈЕ ЈОВОВИЋ

На данашњи дан 10. Априла 1957. године легендарни Четник Благоје Јововић извршио је атентат на усташког поглавника Анта Павелића.
На дан прославе проглашења усташке творевине ндх у Буенос Ајресу пала је одлука да се ликвидира највећи злочинац у историји човечанства, а тај терет на себе је преузео Благоје. Од последица рањавања усташки крвник је умро две године касније у најтежим мукама. Ово јуначко дело Благоја Јововића је један од највећих подвига у нашој славној историји и светао пример за будуће генерације.
Слава Србском Витезу

Благоје Јововић

Догађаји из његовог угла у улици Авијадор Мермоз у насељу Ломас Де Паламор предграђу Буенос Ајреса.

"Кренем за њим. Брзим кораком. Скоро трчим. Долазим на седам-осам метара. Павелић ме је осјетио, видео… Почео да виче: ”Мајку ти јебем Србскy! Чујем пуцањ, не знам одакле долази. Не стајем. Трчим право на Павелића. Дођем на два-три метра и пуцам. Једном. Други пут! Пуцам му у леђа, онако како је бјежао. Два пута у њега. Он пада. Како је носио ташну, она му испадне, са стране, у једну башту. Пао, не мрда, не могу да вјерујем да се прави мртав, ако су два метка у њега. У том тренутку помислим – боље је да остане жив, јер ће га у болницу, народ ће видети и онда му се мора судити! Да ли да га пребијем? Онда угледам ону ташну. Документи? Било би добро докопати се… Али, ако су паре у торби, па ме ухвате и прогласе лоповом? И да сам га убио због пара! Оставим ја и Павелића и торбу. Неко виче: ”Јуре, Јуре!” И пуца се према мени. Ја се окренем и пуцам у том правцу. Испалим три хица. Почнем да трчим око зграда, полукружном улицом. Народ излази. Питају – шта је било ? Онако задихан, говорим им: ”Гледајте шта раде ове будале тамо, напиле се, па пуцају на све живо!” ”Тај је луд или пијан”, вичем да ме и они са прозора чују. Револвер ми у џепу. Оставио сам само један метак, за сваки случај"...