Ma braco,oni su samo hteli da izmuzu i to malo sto mogu od kluba,da iskoriste brend CZ,jer je veci 3puta od tih njihovih komanija.
I jebeni Lekovic nije JULovac,bio je u stranci Dusana Mihajlovica

Quote from: "Ludi Gavran"Ma braco,oni su samo hteli da izmuzu i to malo sto mogu od kluba,da iskoriste brend CZ,jer je veci 3puta od tih njihovih komanija.
I jebeni Lekovic nije JULovac,bio je u stranci Dusana Mihajlovica


To mi je i RSF rekao, ali mislim da je ranije bio u JUL-u. Pa i taj Mihajlovic je bivsi komunjara, isto mu dodje...

Gotovo svi mediji su objavili danas da su odlazeci clanovi upravnog odbora u Zvezdu uneli jako malo,ili nista para.Niko od njih to nije demantovao.Znaci,kad se sve sabere Piksi je bio u pravu.Tacka.

Питање је ко је ту у праву... А то да странка приглупог минмистра михајловића и његовог некадашњег пулена лековића није јуловска донекле је тачно... Али ко имало прати политичку ситуацију зна да је та странка својевремено до појаве јула била у коалицији са слобом... Толико!!!

Већ сам рекао пикси довлачи сав шљам из савеза па не би било чудо ни тренере одатле да доведе,не би ме чудило да почасни председник постане Миљан Миљанић!!! Мука ми је од њега, пљунуо је на нас тиме што доводи тог човека, зна да смо тешко прешли и преко његовог ангажмана у ЦЗ а још нам треба и овај дебели функционер...

А што се тиче отишлих, није да нису давали... Делта је давала месечно нешто преко два милиона динара, мало, али је давала... А не знам да ли је неко упућен ко је платио дуг Земуну када је зашкрипало, не верујем да је пикси извадио из свог џепа те паре... Не знам, мука ми је од свих њих, полако губим стрпљење, наставе ли овако бојим се да Маракана следеће сезоне не будо место на коме ће опет нас 500-60о окупљати редовно а остали ће доћи евентуалнио на дерби... Дај Боже да буде другачије...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Povlacenje iz UO je pokrenuo Miskovic, a Drasko Petrovic je to zbog partiske pripadnosti ispratio. Miskovic je jedini ustvari koji je nezadovoljan raspletom situacije. On je doveo novog finansijskog direktora i verovatno je ocekivao da ce kontrolisati finansije kluba.

Medjutim dolazi Lekovic na mesto Sekretara kluba i time osobu koju je Miskovic doveo stavlja u podredjeni polozaj. U pitanju je neka mlada zenska, vrlo ambiociozna i pametna koliko sam razumeo u razgovorima iz prve ruke. A nije ni politicki podoban.

Sve na stranu, Piksi ce morati vrlo brzo da  nam objasni postavljanje Lekovica za sekretara kluba, polupismenog coveka + dokazanog mafijasa. Lekovic ne zna ni jedan strani jezik, a svi transferi u klubu ce ici preko njega. Zasto takve polovnjake dovoditi u klub. Mislim da bi trebali izricito zahtevamo objasnjenje i razloge za njegov dolazak.

Takodje sam u razgovoru iz prve ruke cuo da je bio plan da sponzorski pul, koji nas je napustio obezbedi dovodjenje Djordjevica iz Olimpijakosa i zadrzavanje Zigica do zime, cime bi povecali sanse za ulazak u Ligu sampiona...

Naravno to ne bi za dz radili, vec bi trazili vecu ulogu u donosenju odluka...

Quote from: "Red Star Forever"Не знам, мука ми је од свих њих, полако губим стрпљење, наставе ли овако бојим се да Маракана следеће сезоне не будо место на коме ће опет нас 500-60о окупљати редовно а остали ће доћи евентуалнио на дерби... Дај Боже да буде другачије...


Nadam se da smo prevazishli taj sindrom dolaska na utakmice samo kad nam ide dobro. Solidna posecenost ove godine moze biti uzrok nashih stalnih poziva da se dodje na tekmu, pa raznih sjajnih parola i poruka poput "Gledam Zvezdu a ne njene protivnike", da bi svi potencijalni navijachi stekli svest "pravih Delija".

Ne treba nikog pre vremena optuzivati,i skidati glave i traziti bilo cije ostavke bez konkretnih razloga i povoda...
Ali,mislim da Pixi nikako ne radi prave stvari i cinjenica je da trenutno vlada havarija i raspad sistema u FK.Kao sto sam negde vec rekao glavni razlog ili uzrok svih problema je dovodjenje pomenutog Lekovica u klub.Ocigledno da je taj potez izazvao negodovanje svih ljudi u klubu.Takodje se postavlja pitanje,ko je bre taj Lekovic?Sta ce on u fudbalu?Sta on trazi na mestu potpredsednika CRVENE ZVEZDE?Gde se on to dokazao,pa moze da garantuje da moze da pomogle i dobro radi na tom mestu?I zasto se u Srbiji ponavlja ista prica da se politicari mesaju u sport,ajde da je neki uticajan politicar pa da progutamo,sta ce nam ovaj?I na kraju krajeva kako moze u jedom ozbiljnom klubu Pixi bez saznanja nekih od organa kluba(pre svega UO) da dovodi ljude po svom nahodjenju kao da je klub njegovo licno vlasnistvo.Kako?To samo kod nas moze.Cini mi se da Pixi nije karakter i nije taj autoritet da obavlja jednu tako vaznu funkciju,cinjenica je da ima rezultate-ja licno mislim da je to slucajnost i da su se kockice poklopile.Ne zelim da ga omalovazavam,ali ovo trenutno sto radi mi se nikako ne svidja...Pixi demantuj me molim te !!! ;pljuga

__________________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Bez politike se ne moze u danasnjem fudbalu (pa i u ostalim sportovima) jer su politika, biznis, reklame i sport jako povezani, hteli mi to da priznamo ili ne. Optuzivati Draska Petrovica i predstavnika Delte da su dosli samo nesto da ukradu od Zvezde je po meni nerezonski. Miskovic verovatno ima ambicije da kupi Zvezdu i samim tim njegov predstavnik u Zvezdi ce se ponasati krajnje posteno i pokusati da se umili kako bi eventualna prodaja (mozda i neki ugovor o "prvenstvu kupovine" uradjen ispod zita) prosli bez ikakvih trzavica. Ako je to obracun sa ovakvim intencijama ja to onda podrzavam. Ali sve se bojim da nam se sve pod firmom borme protiv Miskovica te Delta-Zvezde ne podvuce potpuna privatizacija Zvezde od strane Piksija i njegove ekipe, jer je poceo da vuce neke tipicno diktatorske poteze. Sta cemo ako popuni UO sa svojim poslusnicima pa ne moze posle bog otac da ga smeni (mislim tu i na skupstinu ali u sustini ko njih pita, lako ih je ucutkati i potkupiti malo novcem, sitnim privilegijama, malo sarenim lazama i obecanjima)? Hocemo li i mi kao i Grobari u bojkot? Jos nesto o Drasku Petrovicu, to vam je Kostunica licno i DSS. KK je njegovim dolaskom postala "drzavni projekat" i verovatno bi to bio i FK. On se nalazi u poziciji da moze daleko vise da ukrade a da to niko ni ne primeti nego li u Zvezdi (Telekom). On bi samo doneo pare. Slicna je prica bila i sa Zikom Paukom u KK. I on je samo pucao lovu na KK a krao (ako je uopste i krao, ne tvrdim samo pretpostavljam) na drugom mestu. Ja daleko vise verujem Vladi Srbije i Kostunici licno (garantujem da stoje iza Draska - mislim, nisam upoznat i to ali logicki rezonujem) nego li Piksiju i njegovom sumnjivom drustvu jer je politicarima jaka Zvezda te samim tim i reklama preko nje imperativ. Nisu onim ludi da naprave lom u Zvezdi te afere jer ce da im se obije o glavu sa negativnom reklamom i gubitkom glasova.

Quote from: "gibi"Bez politike se ne moze u danasnjem fudbalu (pa i u ostalim sportovima) jer su politika, biznis, reklame i sport jako povezani, hteli mi to da priznamo ili ne. Optuzivati Draska Petrovica i predstavnika Delte da su dosli samo nesto da ukradu od Zvezde je po meni nerezonski. Miskovic verovatno ima ambicije da kupi Zvezdu i samim tim njegov predstavnik u Zvezdi ce se ponasati krajnje posteno i pokusati da se umili kako bi eventualna prodaja (mozda i neki ugovor o "prvenstvu kupovine" uradjen ispod zita) prosli bez ikakvih trzavica. Ako je to obracun sa ovakvim intencijama ja to onda podrzavam. Ali sve se bojim da nam se sve pod firmom borme protiv Miskovica te Delta-Zvezde ne podvuce potpuna privatizacija Zvezde od strane Piksija i njegove ekipe, jer je poceo da vuce neke tipicno diktatorske poteze. Sta cemo ako popuni UO sa svojim poslusnicima pa ne moze posle bog otac da ga smeni (mislim tu i na skupstinu ali u sustini ko njih pita, lako ih je ucutkati i potkupiti malo novcem, sitnim privilegijama, malo sarenim lazama i obecanjima)? Hocemo li i mi kao i Grobari u bojkot? Jos nesto o Drasku Petrovicu, to vam je Kostunica licno i DSS. KK je njegovim dolaskom postala "drzavni projekat" i verovatno bi to bio i FK. On se nalazi u poziciji da moze daleko vise da ukrade a da to niko ni ne primeti nego li u Zvezdi (Telekom). On bi samo doneo pare. Slicna je prica bila i sa Zikom Paukom u KK. I on je samo pucao lovu na KK a krao (ako je uopste i krao, ne tvrdim samo pretpostavljam) na drugom mestu. Ja daleko vise verujem Vladi Srbije i Kostunici licno (garantujem da stoje iza Draska - mislim, nisam upoznat i to ali logicki rezonujem) nego li Piksiju i njegovom sumnjivom drustvu jer je politicarima jaka Zvezda te samim tim i reklama preko nje imperativ. Nisu onim ludi da naprave lom u Zvezdi te afere jer ce da im se obije o glavu sa negativnom reklamom i gubitkom glasova.


e ovo je vec najveca glupost koju sam procitao u zadnjem periodu.

daj ljudi zakljucavajte ovo.


UO Zvezde verifikovao ostavke

Sednica Upravnog odbora Crvene zvezde protekla je bez krupnijih odluka, a predsednik kluba Dragan Stojković rekao je da je razočaran načinom na koji su petorica članova tog tela otišla.

Na sastanku su verifikovane ostavke petorice predstavnika sponzora. Stojković je, novinarima posle sednice UO, rekao da mu je žao što oni "nisu shvatili veličinu Crvene zvezde".

Stojković je istakao da je Valter Zenga i dalje trener ekipe, ali da je izgledno da će italijanski stručnjak napustiti ekipu, pošto je dobio dve dobre ponude klubova iz Saudijske Arabije, kojima Zvezda ne može da parira.

Prvi čovek poslednjeg šampiona Srbije i Crne Gore potvrdio je da se sastajao sa vlasnikom engleskog Portsmuta Milanom Mandarićem, ali je istakao da nikakav dogovor o transferu nije postignut.

"Video sam se sa Mandarićem i to nije tajna. Portsmut, međutim, nije jedini klub koji se interesuje za Žigića. Ja želim da ga zadržim u kvalifikacijama za Ligu šampiona i daću sve od sebe da to ostvarim", rekao je Stojković.

On je izjavio da sada iz ekipe mogu da idu Žigić i Milan Dudić. Stojković je potvrdio da je Zvezda zainteresovana za Ognjena Koromana, ali da taj transfer trenutno nije blizu ostvarenja.

IZVOR B92

22.05.2006.

Piksi o sponzorima, Zengi, odlascima...


Posle četvrte sednice Upravnog odbora FK Crvena zvezda je održana konferencija za medije na kojoj su predsednik kluba, Dragan Stojković, i generalni sekretar, Nebojša Leković, govorili o tekućim zbivanjima u redovima osvajača "duple krune". Osim odlaska članova Upravnog odbora, teme koje su interesantne javnosti su odlasci igrača sa "Marakane", kao i status trenera, Valtera Zenge.

Upravni odbor "crveno-belih" je izdao saopštenje u kojem kaže da sa žaljenjem konstatuje odlazak pojedinih članova Upravnog odbora koji nisu prepoznali njene interese i shvatili njenu veličinu, kao i da će u skorije vreme u Upravni odbor biti izabrani novi članovi.

Dragan Stojković i Nebojša Leković su najavili sastanak sa Apatinskom pivarom koja je izrazila želju da se priključi sponzorskom pulu, kao i mogućnost saradnje sa većim brojem manjih firmi sa kojima bi bili sklopljeni ugovori u vrednosti od 20 do 50 hiljada evra.

Prvi čovek Crvene zvezde je najavio i odlazak na sastanak sa klubovima članovima grupe G14 30. maja u Briselu, ali se stekao utisak da taj poziv nije najbolje protumačen jer se radi o sastanku klubova članova sa ostalim potencijalnim članovima kakvi se i inače održavaju.

Kada je reč o prodaji golmana Stojkovića i defanzivca Lukovića, predsednik Zvezde kaže da je ona bila ugovorena još ranije, ali nije želeo da se o tom priča pre nego što se osvoji "dupla kruna".

- Prodaja je bila planska i obavljena uz konsultacije sa Valterom Zengom. U januaru smo imali ponude za Lukovića i Žigića, ali smo ih odbili i tako ispunili obećanje. Bili smo primorani na ovaj potez, a novac dobijen od transfera biće reinvestiran u dovođenje novih igrača i stvaranje novog tima za koji se nadam da će biti jači.

Dragan Stojković kaže i da bi voleo da Crvena zvezda još neko vreme zadrži Nikolu Žigića iako postoji interesovanje nekoliko klubova.

- Imao sam razgovore sa Milanom Mandarićem, vlasnikom Portsmuta, kao i kontakte sa predstavnicima Blekburna. Voleo bih da Žigića zadržimo makar za kvalifikacije za Ligu šampiona, ali to neće biti lako. Mnogo toga će zavisiti od konkretne ponude. Ipak, Žigić je zaslužio da svoje umeće unovči u inostranstvu, iskren je Stojković koji je kao jednu od varijanti u slučaju selidbe najboljeg igrača Zvezde u Portsmut naveo i dolazak na "Marakanu" Ognjena Koromana.

Stojković ističe i da je za ostvarenje toga potrebno da se poklopi dosta faktora, odnosno da Koroman prethodno reguliše svoj status u Tereku čiji je još zvanično igrač.

- Koroman je igrač koji bi se odlično uklopio u Crvenu zvezdu i bio veliko pojačanje. Kako je i sam izrazio želju da dođe, moguće je da postane naš igrač, ali dosta faktora će uticati na epilog te priče, napominje predsednik "crveno-belih".

Kada je reč o statusu Valtera Zenge, on je još uvek zvanično trener Crvene zvezde.

- Istina je da je Zenga dobio dve vrlo dobre ponude iz Katara i Saudijske Arabije kojima Crvena zvezda ne može da parira. Rasplet ove priče biće poznat vrlo brzo, ali kako sada stoje stvari male su šanse da nastavi sa radm u našem klubu. Crvena zvezda mu neće praviti problema oko odlaska i naš rastanak će biti prijateljski, izjavio je Stojković pomenuvši i sada već čuveni intervju koji je Zengina supruga dala u Rumuniji, a u kojem je u vrlo negativnom tonu govorila o Beogradu i Srbiji.

Crvena zvezda je sklopila dogovor o saradnji sa kompanijom Lasta koja će ubuduće biti zvanični prevoznik, a 29. maja će na "Marakani" biti upriličena svečanost povodom 15 godina od osvajanja Kupa šampiona u Bariju.