Sigurno se neko od vas seca proslih vremena, kad je inflacija bila 1500%, ujutro kupis veknu hleba u prodavnici, a kad odes uvece iste pare vrede za pola hleba  :o

To su bila najgora vremena sto se tice 'tika, jer me nervirao taj fazon, vidis bilo kog coveka ili zenu, uvek ga gledas od pete pa do glave. Umesto obrnuto da bude. Poremecen sistem vrednosti.  Zamisli vidis dobru cupi, a umesto da vidis kakve su sise, dupe, faca uvek gledas kakve su 'tike.

Ko nije imao origigi tike bio je klosar. Jos veci klosar si ako nosis imitacije (reabak, reabok, rabock) iz bugarske i siptarije. A poneke devojke, su uvek proveravale kakve ko 'tike nosi. Kad svakog meseca kupujes nove 'tike automatski vide ovaj ima para, ima kola, mirna egzistencija i tvoj procenat prolaska se dize.

A tek onih 15 prodavnica patika u gradu. Ala su se namlatili para zbog jebenih patika. A sada te iste prodavnice duvaju, niko vise nije u tom fazonu. Osim par debila prosle godine, u mom kraju ispred palacinkarnice "sta-sta" (mnogi znaju gde je to), neki decko je stao da kupi palacinke u 2 ujutro. Medjutim pojavila se neka grupa sa Karaburme, njih 10 (kozna jakna u roze trenerci, patike, masna kosa itd.) decka su brutalno prebili i uzeli mu patike... neke obicne nike. Naravno kasnije su dosli panduri i konstantovali teske povrede a o Karaburskoj grupi ni traga ni glasa.

Tad se pocelo govorkati da je oziveo taj fazon '93
A kod vas?

Moj dobar ortak prije pola godine bio u italiji i kupio air max 5., ja se zijanio. Covjek zali za tim periodom. Posto ga nisam znao u tom periodu inflacije i sankcija, onda sam ga morao pitati da li je nosi shalvare. I naravno da je nosio. Sto je jos crnje, gomila ljudi kad vide da nosi te nike patike se raspituju gdje ih je kupio. I to ga uglavnom pitaju likovi koji voze dobra kola, fraju D&G stvari kupljene u fesn rumovima.........ljudi isgubljeni u vremenu i prostoru, a jedina srecna vremena su im vrijeme inflacije i sankcija....kada se vecina i obogatila...

Ja u to vrijeme nisam imao kintu za takve patike, trenerke, kozne jakne(jedva sam imao za prezivljavanje)......tako da ne znam, mozda bi i ja bio takav da sam imao dovoljno deviza.........


auuuu Kizo gde ti zivis  :o
:finger

Pazi se, cujem da su ovi sa Karaburme krenuli do tvog kraja... pogledaj patike koje su ti ?  :D

Pocetkom tih '90 se
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Quote from: "KizaLion"Sigurno se neko od vas seca proslih vremena, kad je inflacija bila 1500%, ujutro kupis veknu hleba u prodavnici, a kad odes uvece iste pare vrede za pola hleba  :o

Moj cale dobio platu 1993., kupio meni odmah cokoladu, potro