????? ????, ?? ??? ? ????? ?????? ? ???? ? ???? ?? ???? ????. :nene
?? ??????? ???? ?? ????? ?????? ?? ???????? ??? ????.

?? ????? ??? ??? ????????, ?? ????? ????? ???????? ? ????.???????????? ?? ????? ???? ???? ??? ?? ????? ????? ? ????? "???".??? ???? ? ????? ????? ???? ?? ???? ? ??? ???????? ????? ?????? ??? ??????? ?? ?? ?? ??????? ?? ?? ??????????.
? ???? ?? ?? ???????? ?????? ??? ?? ?????? ? ??????????, ? ???? ?? ???? ??????? ?? ?? ???? ?????????? ???? ?????? ? ???????????? ????????.
? ?? ?? ????? ?????? "?????????".
????? ?????????? ?????? ?????? ??? ????? ?? ?????????? ??? ????????.
:zbunjen

??? ??????, ?? ???? ??? ?? ???? ???? ???? ?????? ???? ?? ???? "?????" ? ??? ????? ???????  :lol: ???????? ?? ???????, ???????????, ?????????? :) ? ? ??? ?? ???? ? ?????? ?? ?? ???????? ????? ?? ??? ?????.

?????, ???????? ?? ?? ?????? ????, ?? ?? ???????? ?? ?????? ????, ????? ??  namigivanje

Nije prokleta. Sistem je drukciji nego kod nas, nema nista za dzabe. Recimo ako dobijes stipendiju, kao sto ovaj decko ima za veslanje, ocekuju od tebe da pruzis apsolutni maksimum. Znam za slucaj jednog tipa koji je bukvalno padao u depresije kolko je trenirao i to ne zato sto je manijak nego zato sto je trener to trazio. Baviti se sportom na fakultetu je kao da si profesionalni sportista. S druge strane imao sam ortaka koji je igrao basket, imao je stipendiju+stanovanje za dzabe i hranu. Sjebao je zglob na nozi i vise nije mogao da igra, stipendija mu je ostala do kraja, kad je imao povredu bio je na drugoj godini studija, zadnje dve su mu ostale dzabe. Na nekim faksovima ako si nastupao u nekom sportu dobijes post-diplomske za dzabe. To je obicno u division II da bi lakse privukli sportiste. Division II su manji fakulteti, to je kao druga liga. Rigorozni su po pitanju discipline, znam za 3 ortaka koji su izgubili stipendije u basketu jer su, pazi baksuza, usli u bar u kome im je bio trener noc pred tekmu. Igrali su protiv nekog faksa na aljasci, i trener im je rekao da nesme niko iz hotela, oni ga nisu poslusali. Trener ima skoro neogranicenu moc jer ti on daje stipendiju. Iz toga mogu da proisteknu razne nepravde, "kome zakon u topuzu lezi koraci mu smrde necovjestvom". Za ovaj konkretan slucaj ne mogu da komentarisem posto nisam upoznat do kraja. Svaki fakultet se razlikuje, svaki ima neka svoja pravila, citao sam o ovom slucaju i cini mi se da je nepravedno ovaj decko izbacen. Kad zivis u stanu koji pripada univerzitetu sve je rigoroznije, jebeno je posto pored regularnih zakona koji vaze za sve ima i gomila pravila koje odredjuje fakultet, stanovi su njihovo vlasnistvo pa im se moze. Veci fakulteti imaju svoju muriju(prava murija), pa ako upadnes u sranje sa njima odmah sazna i fakultet, dok recimo ako upadnes u neko manje sranje sa gradskom murijom recimo dobijes neku novcanu kaznu i nastavis da studiras. Sto se tice bavljenja sportom na faksovima ovde imas najbolje moguce uslove ali traze da das svoj maksimum i da imas profesionalni pristup.  Takodje treba imati u vidu da ovde, kad recimo nekom kazes jebacu ti kevu, to se vodi kao assault iliti napad i za to mozes da budes hapsen, da ne govorim o tome da nekog gurnes ili sl. Zakoni su krajnje strogi ali se srecom ne primenjuju previse revnosno posto murija nije sveprisutna kao kod nas. Takodje nema sanse da te pandur bije sto je pozitiva. S druge strane imam ortaka koji je pao, dali su mu zatvorsku odoru, ali posto nije poneo svoje papuce morao je da seta bos okolo sto je neprijatno ali je bilo u letnjim mesecima. Onda racije u klubovima se ne desavaju. To ovde ne postoji da udju u klub i sve postroje i izdrkavaju se. Da bi ti usli u stan treba im nalog od sudije i za tako nesto im treba debeo razlog, inace te suptilno pitaju da li bi ti smetalo da udju. Ovde je murija pod okriljem grada, svaki ima svoju, pa ima velike razlike u ponasanju cikaske recimo ili u nekom manjem gradu ili turistickom mestu. U Las Vegasu nemozes da vidis pandura naprimer, verovatno setaju u civilu, ali kao takvi ti ne uticu na raspolozenje. Bilo gde da radis gledaju te kao zameljivu robu, ali ako radis kako treba podrzavaju te maksimalno i ako vide da oces da se poboljsas podrzavaju te u tome. Mislim da tako postaje i kod nas, nema vise dozivotnog zaposlenja. Nije Amerika prokleta, ona je drukcija. Ovo kazem ako se zanemari njihova spoljna politika koja smrdi do koske. Mada mi smo Kosovo prepustili siptarima posle IIog rata, i sami smo sebi najveci krivci. Za zivot je do jaja ovde. Sto se tice odnosa sa kurvatima i sl. ova situacija je malo specificna posto su ovi momci veslali zajedno pa je normalno da su se zblizili, svaki dan na treningu, isti jezik, tudjina radi svoje. Ovde gde ja zivim ima najvise nas pa posle balija. Sa njima je uvek napeto. Svak se drzi svoga. Sve je to individualno, recimo ja sam jedno vreme ziveo u jednoj drzavi gde nema nasih, bilo je par Bugara i sa njima sam se strava uklopio, jedan mi je do jaja ortak i dan danas. Ne znam kako bi bilo da su bili kurvati, mada sam uvek imao negativne predrasude prema Bugarima, ne kao prema kurvatima ali dosta negativne.

Uf Rostov mislim da duzi post nisi postavio da sada  :o

Cemu sve ovo  :zbunjen

Da si procito bilo bi ti jasno.

??? ??????? ?? ??????, ??????? ????? ???? ?? ?????.
???? ?? ?????????? ??????? ????? ??? ?????? ?????? ? ???? ??? ?? ????.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ne znam da li bi se nesto bolje osecao da je neka druga zemlja u ulozi Amerike, sem Rusije.

QuoteNe znam da li bi se nesto bolje osecao da je neka druga zemlja u ulozi Amerike, sem Rusije.

Jel to po onoj staroj... bolje jesti rusko govno nego americu tortu?!

namigivanje

Meni je ovaj topik dosta privukao paznju jer bih ja trebao uskoro(na leto) najverovatnije da pristupim nekom koledzu i da za stipendiju igram fudbal za njihovu ekipu...do sada nikad nisam cuo(procitao) nesto ovako,svi koje znam imaju samo reci hvale za boravak i studiranje u americi.Stvarno moras biti jak pa da izdrzis sve to.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Ne sale, Rusi su Pravoslavan narod pa zato.

POCTOB sta nisi gledao film?  :)

Big dil... imali su u vise navrata priliku da poslednjih 15 godina pokazu koliko misle na pravoslavnu bracu...  :bes

Rusi su Krim prodali a Srbe izdali.

Vidis kako BRAT Kiza prati savremene tokoveu kinematografiji iza Urala  namigivanje

Vise se Rusa borilo u Hercegovini i u Bosni nego nas u Ceceniji. O kom filmu pricate?

Quote from: "lucky_star"??? ??????? ?? ??????, ??????? ????? ???? ?? ?????.
???? ?? ?????????? ??????? ????? ??? ?????? ?????? ? ???? ??? ?? ????.
?????? ?????? ?? ?? ????? ?????? ??? ??? ??? ? ???? ????, ???? ?? ?? ??????? ?? ?? ??? ?? ??? ?? ?????? ???????? ??? ???.???????, ?? ?? ????? ?? ??? ??? ???? ????, ???? ???? ?? ??????? ? ????? ???????? ? ?? ?? ?????? ??? ?? ????????? ?? ???????. namigivanje

???????, ??? ? ????? ?????, ???? ???? ??? ??????????? ??? ????? ???? ???? ?? ????????? ????? "????????", ?????? ? ???? ? ???????? ?? ????, ?? ?? "???????"...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Neki od tih ljudi su jedva zivi otisli odatle, neki su proterani, neki su opljackani dok se vecina naroda priklonila komunjarenju. Gro Srba se setilo srpstva tokom 90tih, Kosova krajem 90tih. Sad placamo ceh za zadnjih 50tak godina. Iskreno to dvoriste je upropastila vecina, a vecina Srba je i dalje u Srbiji.

Quote from: "lucky_star"???????, ??? ? ????? ?????, ???? ???? ??? ??????????? ??? ????? ???? ???? ?? ????????? ????? "????????", ?????? ? ???? ? ???????? ?? ????, ?? ?? "???????"...
??????? :)

Quote from: "POCTOB"
Neki od tih ljudi su jedva zivi otisli odatle, neki su proterani, neki su opljackani dok se vecina naroda priklonila komunjarenju.

? ???? ????? ? ?????? ?????? ??? ?????? ? ???? ??????!
60 ?????? ????????? ??? ???? ???? ???????.

?????, ??? ?? ?? ??????????? ?????? ???????, ????????? ?? ?????? ??????, ??? ??? ?? ?????? ?????? ?? ???? ????.  :zbunjen ???? ???? ?????? ????? "????" ???? ?? ?????, ????? ?? ???????, ??????? ?? ???? ? ???? ?? ?????? ???? ?????? ?? ?????? ? ???? ? ???????, ?? ??? ?? ?????!?  :(

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!