Наставак сезоне - гостовање у Зрењанину! Настављамо своје навијачке активности после скоро 2 и по месеца паузе. КОСОВО ЈЕ СРБИЈА!

У колико сати почиње?
Ми ћемо бити на северу?

па пошто стадион нема рефлекторе
контам да ће текма почети у 13.30
то је термин по којем се играју текме у овом периоду
а прошле године смо били на југу,
па контам да ћемо и ове године
I just want to see your blood,
I just want to stand and stare.

Јесте ли сигурно да је утакмица у суботу,а не у недељу?

У суботу је утакмица.Карта је 100 динара.

Неки су у Петровград пристигли још синоћ,а већина данас из свих крајева земље колима,комбијима,аутобусима.Спонтано се нас између 100 и 200 махом локалних навијача потпомогнутим са неколицином са стране,окупља на тргу и одатле креће ка стадиону.Пробили смо масу која је на тргу ђускала уз концерт Сергеја Ћетковића :D .Иначе са разних страна стижу информације да мурија упада у аутобусе и зауставља аутомобиле који се крећу ка Зрењанину.Елем,стижемо до стадиона где се налази невероватан број мурије,вероватно невиђен до сада овде,међутим никаквих инцидената није било.Транспаренти,заставе,бубњеви и мегафон су унети на трибину без проблема.На трибини пуно познатих лица,видело да се су се сви ужелели навијања.У проценама сам заиста лош,дефинитивно је било више људи него прошле године када су били инциденти,али чини ми се да је вођа у једном тренутку рекао да нас има око 1500.Почиње се нешто лаганије уз песму ''Цео север сада пева напред Звездо ле,и цео север сада пева звездо волим те''.Настављамо стандардним репертоаром,прожимају се ''Добро знај'',''Још једна победа и титула'',''Звезда ми је све''...Уследио је сет песама посвећених нашем Космету - ''Ој Косово,Косово'',''Ко не скаче тај је шиптар'',али и нова песма - ''Шиптарска је гамад устала'' која је први пут отпевана на протесту.У другом полувремену је развијена парола,нисам видео шта је писало,али певало се Ђенералу у тим тренуцима.С обзиром да нам је резултат ишао на руку,средином другог полувремена потпуни делиријум на трибини уз најпре Еври го,а потом и песму ''Публика је твоја најлуђа на свету''.Заборавих да напоменем да смо у 2. полувремену имали и једну димнијаду негде око нашег 2. гола.У финишу покушавамо да подигнемо наше играче који нису успели да остваре добар резултат,али их поздрављамо аплаузом уз поклич - Косово је срце Србије.Све у свему веома добро издање,веома опуштена атмосфера и идемо даље...следи ОФК на Маракани.

парола1 (1. полувреме): Слобода и правда за Џају и све наше људе!
парола2 (2. полувреме): Космет је Србија

Quote from: "Ђоле"али певало се Ђенералу у тим тренуцима.
Ђенерале, ђенерале
нек је твојој мајци хвала
што јунака, родила је
да се српству врати слава

Иначе, песма нема везе са ђенерал Дражом, и има још неколико строфа али је ово сасвим довољно за почетак..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Quote from: "фкцз"
Иначе, песма нема везе са ђенерал Дражом.

а са ким има?


Quote from: "rukometas_bg"
Quote from: "фкцз"
Иначе, песма нема везе са ђенерал Дражом.

а са ким има?
Песма је о ђенералу који је ослободио неколико села на Космету, а онај ко је био на концерту је чуо да се у осталим строфама спомињу турци, арнаути што говори о ком временском периоду се ради..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Да, то је та песма са Концерта!

Кад год сам ја питао остале зна ли неко ту песму "Ђенерале! Ђенерале!" после Концерта, да је нађем на нету, тражио сам цео текст, нико је није знао. Песма ми се допала и драго ми је што се певала данас.

Ако неко зна, наставак песме чини ми се у једном делу спомиње се "Арнаути, Арнаути!" као прозивка, био бих му захвалан!






A овај исти банер се однедавно налази на насловној страни сајта... тако да сам позитивно изненађен овим потезом, направљена је застава... свака част! :ruke

Најбољи утисак је 15-о минутни транс уз "публика твоја..." и после тога еври го.
Навијање слабо, бројност јако добра. Идемо даље, следећа је Офка на Мари.

Ево линка за скидање песме "Ђенерале" у мп3 формату (око 3мб)... Постављен је на делије.нет-у, па за оне који можда нису то видели:

- на рапидшеру
http://rapidshare.com/files/98202962/djenerale.mp3.html

- на спидшеру
http://www.speedyshare.com/660568404.html

QuoteНова песма у мп3 формату. Скидајте је, учите, али без коментара типа ''одлична је,врх је..'' јер то сви знамо.

Текст песме:

QuoteЂенерале

Tи велико име носиш
од јунака Хајдук Вељка.
Он је тук'о чете турске,
а ти банде арнаутске. х2 последња два стиха

Ђенерале, ђенерале
нек је твојој мајци хвала
што јунака, родила је
да се српству врати слава. х2 све

На команду: замном браћо.
Твоји момци, дика српска,
разбијају упоришта,
враћају нас на огњишта. х2 последња два стиха

Ђенерале, ђенерале
нек је твојој мајци хвала
што јунака, родила је
да се српству врати слава. х2 све

Одавно су Арнаути
злом враћали нашем добру.
С тобом нам се сунце буди
на Космету родној груди! х2 последња два стиха

Ђенерале, ђенерале
нек је твојој мајци хвала
што јунака, родила је
да се српству врати слава. х2 све

Сезона 2007-08 је закључано па рек'о ајде овде да питам!
Ако неко случајно (или намерно) има распоред наредних утакмица нека то подели са нама смртницима!

Quote from: "Милош"Сезона 2007-08 је закључано па рек'о ајде овде да питам!
Ако неко случајно (или намерно) има распоред наредних утакмица нека то подели са нама смртницима!

Идућа текма је против офке на Маракани
затим 22.03 гостовање у Крушевцу
а 29.03. на Маракану стиже Младост из Лучана.

После ове три текме мислим да се иде испочетка јер колико ја знам   првенство нам се игра по трокружном систему....

Јел има неко снимак еври го-а из Зрењанина? Нигде не могу да пронађем.