Od ovog trenutka krecemo u neku vrstu interaktivnog of-line chata sa Zorzom preko maila moje malenkosti. :) Ovo je prvi deo odgovora na Vasa pitanja, neka sam i ja dodao u svom mailu a verujem da ce Zorz koji ovo cita odgovoriti na sve sto ga budete pitali.

Dakle prenosim vam deo maila koji je odgovor na prethodni topic. Imena ljudi koji se pominju u mailu sam sifrovao tako da ce ostati samo pocetna slova.

poz,
budimir

-----

E sad polako mogu da odgovori na pitanje koja mi je bila prva utakmica na koju sam otisao . Derbi Zvezda - partizan 74 g rezultat 3 ; 1 za nas. Treci gol za Zvezdu dao je Dzaja iz slobodnog udarca u 90 minutu, a za njih je branio Milic. Posle utakmice doslo je do velike tuce, gde su grobari po meni imali najjacu ekipu koja se ikada pojavila na stadionu. To su ti grobari 1970 , tada im je vodja bio cuveni G*** grobar, bivsi fudbaler Z********. Ja sam tada bio klinac sa 13 g. i isao sam od stadiona pa sve do konja, pa sam se posle spustio na Zeleni venac. Ja sam bio u koloni koje se kretala od stadiona ka konju, uporedo sa nama , na razmaku od par metara isli su grobari. Mi smo isli desnom trakom puta, a oni levom. Znam samo da na celu nase kolone bilo je par vojnika i M**** T******. Eto to je moja prva utakmica, a ujedno i prvi derbi. .Moje prvo veliko gostovanje je bio Zagreb 78g. Islo se navijackim vozom. Tu sam doziveo toliko toga da cu se secati celog zivota. Krenulo nas je iz Beograda oko 500 mozda i vise, da ne pisem ceo put nego samo zanimljivosti. Ono sto je bilo nelogicno, a to je da smo imali karte za severnu tribinu gde se nalaze navijaci Dinama. Prolazili smo tri kontrole pre ulaska na samu tribinu, mnogi od nas su bacili ostatak karte kad ti onaj na ulazu odcepi. Ali su nam ponovo trazili taj drugi odcepani deo. Ko je imao usao je, a ko ne ostao je izmedju tribine i ulaza. Sta se sada desava, ono malo ljudi ulazi i nailazi na stampedo dinamovaca koji su se sjurili na nas, a gomila cigana ne moze da udje jer nema drugi deo karte. Taj haos je trajao par minuta, dok se nismo malo sakupili i onda izleteli iz prolaza pravo na njihovu tribinu. Ja sam dobio veliku cepanicu u glavu, ali nista nije strasno, ono strasnije se desava njima. Toliko oruzja smo poneli da je to bio haos. Ja sam tada imo 17g. oni stariji su povadili nozeve, bajonete, boli su na koga su naisli. Bilo je oko 16 njihovih izbodeno, tada nas prebacuju na istocno stajanje, mi navijamo i divljamo. Tu jedan moj drugar sabija pola tribine u cosak, jer ih odvaljuje lancem. Oni skacu preko ograde, stadion urla da ga uhapse, sto su kasnije i uradili. Posle je policija usla medju nas. Tada je na ogradi visio legendarni transparent " BOSKO GAJGANIC ":Ta slika sa te utakmice izasla je u tempu. Stadion je bio rasprodat nikada toliko ljudi nije bilo na Maksimiru. Igrali smo 2 : 2, Sta se sve desavalo posle utakmice i kako sam stigao nazad to cu drugom prilikom da vam napisem.Neko je postavio pitanje, da li pratim sta se desava na navijackoj sceni, i da uporedim pre isada. Da redovno pratim sve rezultate Zvezde, nisam se nimalo promenio sto se tice navijanja i ljubavi prema klubu. A razlika izmedju navijanja pre i sada. Tada to nije bilo toliko organizovano, ali mislim da sto se tice nereda i tuca da je bilo mnogo zestoko. Tada se u novinama nije pridavala paznja , a niko i nije pisao o tucama. Govorim o periodu izmedju 70 i 80 g. Sta sam sve video i doziveo to je za posebnu pricu.Ti si mi postavio pitanje o mojoj grupi: Raketne jedinice: Vidis to je cista dezinformacija, cuo sam i ja par puta jos u Beogradu da me pitaju za to.. Nikada nisam imao takvu grupu. Jedini transparent koji sam ja nosio bio je "" VERNI ZVEZDI ""BLOK 22 "" a u sredini je pisalo liverpool. Bio je mozda tri ipo sa dva ipo metara. Jer sam ja sa Novog beograda iz bloka 22. Neko me je pitao za Drezden. Da bio sam tamo cak imam isliku kada me panduri vode. Zanimljiva je tuca kod mosta, kada samo culi da je nekoliko nasih autobusa blokirano od strane njihovih navijaca. Krenuli smo tamo, doslo je do sukoba sa policijom jedan decko se bacio u reku da ga panduri nebi uhapsili , naravno ne razmisljajuci ja sam skocio za njim u reku da ga spasim. Maltene jos je sneg bio na obroncima obale, bili je uzasno hladno. Onako sav mokar gledao sam celu utakmicu, vratio se u Beograd i dobio 40 temperaturu, uz inekcije izvukao sam se da nedobijem upalu pluca. Mislim da se taj decko zvao C***. Mislim da je za pocetak dovoljno, naravno trudicu se da odgovorim na sto vise pitanja, a ujedno i da postavim i slike sa nekih utakmica. Posto je sutra utakmica sa Cibonom u 17 c. a to je kod mene 3 ujutru, sigurno da cu je gledati, pa cu napisati nesto novo. DO tada buditemi svi pozdravljeni da ste zivi i zravi i da navijate i za mene.

Pozdrav od ZORZA.
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

SABIJA POLA TRIBINE U COSAK JER IH ODVALJUJE LANCEM"
:rofl  

ma jeste li vi ljudi sisali veslo!?sta je sa vama
jel to vama pisu povjest ljudi iz crtanih filmova!?
ajde lakse malo sa tim drogama.sve ima svoju miru
e zanima me niko se Pazara

Samo na brzinu da odgovorim onom kretenu iz Torce.

Majmune jedan glupi. Pitaj tvoje torcidase kako je vas navijac koji je izgubio oko na stajgi u Beogradu. To je bilo na finale kupa, kada ste igrali sa Rijekom. Bilo vas je preko sto u tranvaju, a nas mozda desetak , bilo je , hajmo napolje da se bijemo. pi*** jedne , cimali ste se par puta, pa ste kao krenuli i onda ste par vas dobili lancima po lobanji pa ste se brzo vratili unutra. A taj jadnik je ostao malo zrikav. I nemoj vise da seres, i pozdravi Parangala. Bio sam igrom slucaja to jutro sa njim i ostalim grobarima na Zelenenom vencu kada su ga doticni iz partizana doveli da pokazu kako ce da biju cigane u Belom gradu. To je bilo pred derbi. Niti su grobari tukli cigane, brze su otisli nego sto su dosli, a posle su verovatno od besa naguzili doticnog. tako je to kad se druze grobari i torcida. A ujedno pozdravi i Jozu grobara iz splita i podseti ga, zasto je bezao sa ostalim splicanima ispred POPAJA kada smo vas jurili flasama, pa pi*** posle pozvao sve pandure da zajedno sa njima pokazuje ko ih je tukao usred Splita. A onaj celavi, obrijane glave sto je vodio navijanje tada na Poljudu bio sam ja. Ne mogu majmune vise da se zamaram da ti pisem moju istoriju o navjanju i o toime koliko ste puta vi i oni jadni bojsi iz Zagraba dobili batine

ZORZ.
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Zorz interesuje me secas li se C*r* i lazarevcana(koji su imali krajem 80-tih dosta jaku ekipu) i kakvo misljenje imas o njima?!
p.s. da li ti je poznato Inter-partizan .gore pomenuti C*** putuje na tekmu u italiju,pola poluvremena stajao je do kaveza grobara i pljuvao ih.gorabari mu vicu 'C*** pederu' a tokom tekme mogla se videti zastava "delije lazarevac'' pored vodece zastave interovih tifoza.

puno pozdrava
..opet traze Radovana brata,
al' zakucashe na pogreshna vrata...

A,evropa,Zorz,ko je bio tada glavni(likovi,grupe,englezi,grci...) u evropi i da li ste imali zescih tuca sa najjacim ekipama.
Tvoje misljenje:
Na koji nacin treba(bar pokusati)napuniti sever na prvenstvenim tekmama na Marakani bez obzira na kvalitet fudbala u Srbiji?


Evo naprimer, ja nikada nisam pripadao ni jednoj navijackoj grupi. Znaci ja sam simpatizer, tako ispada. A zna se dobro da sam bio jedan od najvecih navijaca.Ma to nema nikakve veze, vazno je doci na utakmicu i navijati iz sveg glasa. Tacno je da ako si u nekoj grupi mozes se vise informisati i organizovati za utakmicu. U moje vreme nije bilo grupa i svi smo dolazili samo zbog jedne stvari, a to je ZVEZDA. O tucama i svemu ostalom mozes mi pisati na adresu, ovde je glupo govoriti o necemu, pa posle se jave takozvane sveznalice koje bolje sve znaju i pametuju a uopste tamo nisu bili.Za ostale grupe u Evropi nemogu tacno i odrdjeno da ti odgovorim, iz prostog razloga sto se u moje vreme odlazilo na ino gostovanja o svom trosku. Sve do one godine kada je Zvezda bila sampion Evrope i Sveta, na prste se mogu izbrojati organizovana gostovanja. Jedna od zescih tuca bila je u Poljskoj kada smo se vracali iz Litvanije tacnije iz Viljnusa, pa smo posle ispali od Kelna.
EGENDA - ZORZ

Koje je bilo tvoje najzajebanije gostovanje u EX-YU? Dali si bio protiv Celika u Zenici? Zasto je Zenica uvek slabo odradjena? O tucama pisi slobodno jer ti ovde sigurno nece niko srati.

Istina je to sto kazes za placanje evropskih gostovanja, pa seti se bilo je lako jer su agencije to organizovale a vize nisu bile potrebne.

Quote from: "zorz"Evo naprimer, ja nikada nisam pripadao ni jednoj navijackoj grupi. Znaci ja sam simpatizer, tako ispada. A zna se dobro da sam bio jedan od najvecih navijaca.Ma to nema nikakve veze, vazno je doci na utakmicu i navijati iz sveg glasa. Tacno je da ako si u nekoj grupi mozes se vise informisati i organizovati za utakmicu. U moje vreme nije bilo grupa i svi smo dolazili samo zbog jedne stvari, a to je ZVEZDA. O tucama i svemu ostalom mozes mi pisati na adresu, ovde je glupo govoriti o necemu, pa posle se jave takozvane sveznalice koje bolje sve znaju i pametuju a uopste tamo nisu bili.Za ostale grupe u Evropi nemogu tacno i odrdjeno da ti odgovorim, iz prostog razloga sto se u moje vreme odlazilo na ino gostovanja o svom trosku. Sve do one godine kada je Zvezda bila sampion Evrope i Sveta, na prste se mogu izbrojati organizovana gostovanja. Jedna od zescih tuca bila je u Poljskoj kada smo se vracali iz Litvanije tacnije iz Viljnusa, pa smo posle ispali od Kelna.

Tacnije stari grad Krakow namigivanje ...
Vecina priznaje {mislim na Vas starije u to vreme} da je ta tuca bila jedna od boljih pored nereda u Dresdenu i ...

Pozdrav
S

U Zenici sam bio, i uvek je bilo Delije tamo. Ako je malo ljudi doslo iz Beograda, ali je bilo sasvim dosta iz ostalih delova Bosne. Bas one godine kada smo uzeli titulu, dobili smo ih 2-1, a drugi gol je dao Musemic. Tada se na stadionu nasao i 25 metara dug transparent " RED STAR ZENICANI RED STAR " Vodio sam navijanje sve do prvog poluvremena kada me panduri odvode. Igraci zvezde su pokusali da me zastite ali nisu uspeli. Do frke je doslo kada je mladji brat od momka ciji je transparent, dotrcao i rekao da neko pokusava da zapali transparent. Inace momak ciji je transparent, je moj jako dobar drug. Dolazio je on kod mene u Beograd cesto puta, a i ja kod njega u Zenicu. Zadnji put smo bili u Bariju, po povratku ostao je da prenoci kod mene. Ime necu da mu pominjem, ali mislim da ga mnogi znaju.Voleo bih da se ako je to ikako moguce cujem sa njim. Inace tada je bilo dosta, bas dosta delija u Zenici. Posto su se zenicani spremali da nas sacekaju, da nam vrate za batine koje su dobili u jesenjem delu. Tada su dosli sa dva autobusa i svi su skoro dobili batine.Spremali su nam veliku osvetu, ali od toga nista nije bilo. U sustini, 80% njih prvo navija za Celik , pa onda za Zvezdu.
EGENDA - ZORZ

Zorz, pokusao sam da ti posaljem mejl, ai nije prosao (ne znam zasto).
Ako hoces, ja mogu potraziti tog momka posto trenutno zivim u Zenici a inace sam sarajlija i pripadao sam malo starijoj grupi iz Sarajeva. Mozda se sjecas brace Zesta, pokojni Djera, Sljoka itd. To su ljudi koji su se cesto okupljali u onom bircuz na autokomandi na putu ka Marakani (zaboravih mu ime).
poz
dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Daco javise pa da te pitam u vezi tih momaka.
EGENDA - ZORZ

Quote from: "zorz"Daco javise pa da te pitam u vezi tih momaka.

Zorz, poslao sam ti pm.

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Zorz, mogao bi da napises nesto i o dolasku u Sarajevo. Kako ti se cinila Sarajevska ekipa? Mi smo skoro uvijek bili prisutni, sto vise, sto manje ali uvijek tu.

poz
Dacha
ps. imas pm u vezi onih momaka iz zenice
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.