Posto vise nema baklji, dimova i ostalih stvari koje tribinu cine zanimljivom evo da otvorim i ovu temu u nedostatku dobrih topica ovih dana. Posto se blizi derbi mogli bismo malo prodiskutovati. Nadam se da ce za derbi biti upaljeno mnooogo baklji kao za prosli pa da nas Murija malo uhvati za jaja :D

E sad sto se bubnjeva tice. Bilo bi jos bolje navijanje i jos bolja atmosfera ako bismo povecali broj bubnjeva i zakrpili neke koji su busni. (Licno imam iskustvo sa pravljenjem bubnjeva, jos pre 6-7 godina, od pivskih i jogurt plasticnih kutija :D) Mogla bi se ponoviti neka stara vremena kao na ovoj slici. Kao sto je nekada Tima sve organizovao, alal mu vera.



Megafoni. Protiv odenzea ona tri stuba za navijanje su ispala kako treba. To je bio jedan od dobrih poteza kako bi se naterala cela tribina da navija. Desavalo mi se nekad da jedan deo tribine navija a drugi ne navija, pa se samo ja cujem a ostali samo gledaju tekmu. U proseku bi svaki peti-deseti covek navijao da nema nekog Vodje blize , sto se recimo dogodilo na proslom derbiju (2:0). Megafoni su nesto slabo radili protiv Odenzea pa je M.  slabo cuo P. sa megafonom. Veoma je bitno da se na vreme pocne navijanje kako bi svi mogli da navijaju u isto vreme. Ponekad sam primetim brzanje. Nema vise onih nosaca zvuka sa tartan staze.

Nervira me i ona nedoumica sa pesmom Mars na Drinu. Jedni pevaju jednu
verziju, drugi drugu, a treci misle da je nepotrebno pevati pesmu sa
textom...uzas.

Ako ima jos nekih predloga postavite ovde da bi i drugi mogli da procitaju, a sve radi poboljsanja kvaliteta tribine.

Bubnjevi su prava stvar jer daju ritam navijanju ali isto je vrlo bitno i ko  radi na
bubnjevima jer ako neko lupa bezveze ispada kontra od zamisli.
Sever ove godine najbolje peva a to naravno da je zasluga prve ekipe koja je uspela da zavede red na tribini.
Na velikim utakmicama po meni dosta utice i rezultat jer se ipak usredi paznja na teren
i onda dolazi do slabijeg navijanja ali kako budemo igrali vise utakmica u Evropi tako ce nadam biti jos bolje i na Severu. :ruke

Meni se licno dopada navijanje na tekmama ove sezone. Zabrana baklji, barjaka i sl. dovelo je do toga da vise paznje obratimo na pevanje. Zato je npr. odlicno prosla tekma protiv Odenzea. A da bi bili jos bolji, i da bi bolje zvucalo, potrebna je malo bolja organizacija. Znaci, da se ljudi od autoriteta postave prema zapadu i istoku, i na taj nacin animiraju ljudi koji imaju zelju da pevaju, a treba nesto da ih pokrene.

Vise bih voleo da ne bude baklji protiv talibana, jer se stalno kurce da su glasniji tako da ovaj put treba da ih oderemo u naviujanju jer tokom sezone su nam veci kopovi na tekmama, brojnija gostovanja, bilo je vise tekmi gde smo mogli lepo da "vezbamo".

Jedinu zamerku (ako se to tako moze nazvati) imam kod teksta pesme "Na svoju zemlju na svoju veru...". Koliko se ja secam i koliko sam je pevao, text ide "Na svoju zemlju na svoju veru ponosan sam ja, za jedan grad na Balkanu i klub, u njemu zivim ja...". Taj kraj 1. strofe mi je nekako nelogican, pre bi stavio "za jedan grad na Balkanu i klub, za njega (ili za koji) zivim ja". Eto. Ako sam se ja negde Z, onda se izvinjavam, ali ako ne, onda je to jedina neka zamerka. Sve ostalo je odlicno i primetan je bitan napredak u odnosu na proslu sezonu, narocito kad je u pitanju brojnost u kopu.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Ja ipak mislim da bi trebalo organizovati veliku bakljadu sa puno dimnjaka koje ja licno mnogo gotivim,treba da gori cela tribina.
Mozda i neka slozenija koreo da im odrzimo jos jedan cas iz celokupnog navijanja.
Takodje mislim da je 3-4 bubnja premalo za jednu veliku tekmu,evo na ovoj kizinoj slici se vidi bar desetak a sigurno ih je bilo vise.

Pozdrav do derbija
RIGINAL FANS

Za veliku bakljadu i dimnjak UVEK  :rofl

I sto rece neko ranije, trebalo bi na svakom sektoru staviti po jednu sipku i organizovati navijanje prema zapadu i istoku, najvise mrzim onu 'ajmo ceo sever'... Ne znam nikoga ko ide na sever da gleda utakmicu, tj. da vidi golove vec da navija, ionako mi je draze da pogledam kuci snimak i golove, mozda je to karika koja nedostaje, jedan grad jedna grupa, jedna-slozna tribina  :rofl

nema tu sta,bakljada je uvek naj bolje,sto se moze videti na tribini!
ali za derbi bi mogli i neku koreogafiju PROTIV glodara! i naravno posle koreografije ide bakljada!
eto toliko od mene za derby!

:megafon napred zvezdo, napred zvezdole...

Quote from: "KizaLion"Nervira me i ona nedoumica sa pesmom Mars na Drinu. Jedni pevaju jednu verziju, drugi drugu, a treci misle da je nepotrebno pevati pesmu sa textom...uzas.

Ako ima jos nekih predloga postavite ovde da bi i drugi mogli da procitaju, a sve radi poboljsanja kvaliteta tribine.

???? "???? ?? ?????" ?????? ????? ???? ?? ????? ????. ???? ???? ????? ?? ?? ?? ???? ???? ????? ????? ????, ?? ?????? ?? ??????? ???? ?????. ??? ?? ??? ???? ???? ?? ?????????? ? ???????????? ? ??????, ? ????? ?????? ????? ?? ????? ?? ??? ????? ????? - ? ?? ????? ??? ???? ????? - "???? ??????" ?? ??? ??????? ?? ????? ????, ???? ?? ?? ?????? ?? ????????? ??????????????, ??????? ??? ?? ??? ??????? ?? ?????? ???? ?? ?? ???????? ??????...

Godra, Z si se :) .
Kada se peva "klub u njemu", misli se na Beograd. Dakle, "za jedan grad na Balkanu (Beograd) i klub u njemu (u Beogradu), zivim ja". Razlika je u jednom zarezu, tj. mestu gde on stoji.
..baklje gore, pesma cigana...

????? ???? ??? ?? ???? ??????? ? ?????? ? ? ????,??? ?????,??? ?? ?????? ????? ????(???),? ????(????) ????? ????????,? ????? ??????? ?? ?????????? ??????.?? ?? ?????? ??? ?????? ?? ?? ????? ?? ????? ?????,??? ?? ?? ? ??? ?????????,?? ???? ???? ?????? ?? ?????? ?? ????? ????,??? ?? ?????? ??? ????????,??? ?? ?? ????? ?? ????? ?????...
???????? ??????? ?????? ???????? ?????? ???????????,,,
"...????? ??? ????,????????,?????? ??????,???? ????? ??..."

Pozdrav svim Delijama, upravo sam se registrovao. Pre mesec dana sam se prikljucio na onu seljacku televiziju Pink+ samo da bi gledao Zvezdu, pa da dam moje vidjenje Severa. Inace, na Severu sam bio redovan od '82 do '93, i imam oko 30 "pravih" gostovanja, znam nista specijalno (ne racunam izlete tipa Novi Sad itd).

1. Izgled tribine je FENOMENALAN. Bar salovi su super, i nenosenje tudjih obelezja pa bili oni i "prijateljski" je za svaku pohvalu. Manje zastave za gostovanja i vece za domace utakmice su odlicne. Kada sam video onaj snimak sa Odenzea, gde ceo, ali ceo Sever skace i peva, samo sto nisam svrsio od srece! Nama to nikad nije uspelo.

2. Pevanje. Dok sam samo citao izvestaje, znam da su ljudi pisali kako je Severu pevanje rak-rana. Medjutim, posle gledanja utakmice sa Zeleznikom i Cibonom, moram da kazem da ste i u tom pogledu bolji od moje generacije. Glasni ste, pesme su mnooogo bolje, jedina zamerka je da se po meni pesme pevaju mnogo brzo. To se najbolje vidi kada se peva "Dobro znaj", koja je ko stvorena da se peva polako, u fazonu "You'll never walk alone", znaci bas polako, mozda i sa pauzom izmedju redova. Otpevajte je sad u sebi polako, i razumecete o cemu pricam. Ovo kako je sada je vise skandiranje nego pevanje. A ja mislim da sve pesme bolje zvuce kada se pevaju polako. Znam da je tesko da se iskulira kad pici adrenalin, ali...

3. Brojnost. E tu smo pukli :( . Deluje glupo, ali verujem da svako od redovnih ima druga koji ne ide na utakmice, a ima cuku, voli Zvezdu, i nije anti-socijalni slucaj (tipa moze da stoji u grupi sa drugima, a ne da se kaci sa svima da bi dokazao da je najjaci). E kada bi svako od tih redovnih uspeo da nagovori tog svog druga da ide sa njim redovno na utakmice, sam kop bi bio duplo veci. Znam da ste svi protiv ovog novog zakona o navijacima, i ja sam, ali cini mi se da tu ima i stvari koje mogu indirektno da pomognu Severu. Na primer, ako se smanji broj tuca na Severu i stadionu budu bezbedniji, vise ljudi ce dolaziti, i roditelji ce radje da pustaju klince da idu na Maru, a to su nove generacije Severa.

4. Tuce. Vidim raspravlja se gore o 'casual' fazonu, to ce biti sve vaznije zbog ovog zakona, samo nemojte da zaboravite da je ceo razlog tome da treba biti neupadljiv, znaci one marke sto se spominju u topiku dole ne prolaze u Srbiji. U Beogradu se oblacite kao kad idete u grad, a kad gostujete po selima, bele carapice, simike, itd :). Salim se, izvinjavam se svim seljacima koji ovo citaju. Tuce ce se preseliti daleko od stadiona. Meni licno su dve najjace utakmice sto se tice tuca u samom Beogradu bile one na koje nisam ni isao (mislim, na utakmice nisam isao). Prva je bila Rijeka-Hajduk, bilo je nas 12 sa Zvezdare i 9 sa Konjarnika, isli smo bez obelezja podeljeni u 4 grupe i tukli smo svakog ko je pricao cudno (pune ruke posla). Druga je bila Partizan ne znam ni protiv koga su igrali, skoro ista ekipa je isla, cak smo imali i grobarska obelezja, i razvaljivali smo grobarske grupice oko Slavije i stajge (najveca fora je kad se deru "nemojte, grobar sam! :)).

5. Gostovanja. Zasto se na gostovanja ide busom, a ne vozom? Isto tako, primecujem da Delije imaju obicaj da dolaze u gostujuci grad kad vec pocne utakmica, i ulaze na stadion
na sred prvog poluvremena. Zasto?? Mi smo pre dolazili 5-6 sati pre utakmice, i vileneli po
gradu i zajebavali se. To je uvek bio najbolji deo gostovanja.

Izvinite sto sam ugusio, jebi ga prvi mi je post, necu vise obecavam ....

Srecno na derbiju!