Zakljucali topic na Oazi, a meni je tema sasvim OK, pa mi mogli ovde to da nastavimo.

Mozda imaju neki pravo kad kazu da da punimo hale Hrvatima, da celni ljudi GY lige nemaju iste arsine i da cesto mi najebemo, ali... Uopste nije neka frka vise da se igra tamo. Atmosfere na tekmama su manje zapaljive; iskreno, kad cujem kako se neki zale zbog upaljaca u Zagrebu, pa ni njima nije bilo svejedno, posebno kad se setim onog pikada protiv Cibone, ako se ne varam. Ostaje sad samo aspekat da li je to dobro za razvoj igraca. Fan BG je pogodio poentu, Zmago je napravio dobre igrace, u najgorem slucaju, neke je uzeo za DZ a kad ih prodamo popunice se kasa. Koliko god da se ja i dalje ne slazem sa nekim njegovim principima (koje je btw i sam pogazio dovodjenjem totalno nespremnog Richardsona), smatram da je dobar trener, a los pedagog. A kad pogledamo kuda ide talibanski lobi koji od svih igraca jedino u prvi plan izbacuje crnce protiv kojih se toliko zdusno borio. Ne treba zaboraviti ni cuveni reprezentativni trio Avdalovic, Perovic i noske Ostojic. Sa sve diletantima Matericem i Silobadom. I koga je to selektor izbacio, kako mu je pomogla ta okrnjena liga...

Neka druga je prica sta bi bilo da je Efes liga na okupu. Cinjenica je da oni koji su pricali o nezanimljivoj GY ligi i jos nezanimljivoj Efes ligi bili su u krivu.

Sto se tice Mutavog, to je bio strani element ubacen u Zvezdu kojeg nisam nikad nesto posebno cenio, a vidim kakav je uspeh doziveo u Evropi, tako da mi je to neka satisfakcija.

Moka Slavnic je od danas trener Atlasa pa cemo da vidimo da li je prdeti i raditi nesto sasvim drugo.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


GY liga... oko toga je bilo dosta price, ali tesko je izneti definitivan stav o tome. Ne bih se slozio Godra sa tobom da svoju igru talibani zasnivanju na strancima. To je slucaj u poslednjih par meseci u kojima Haus igra solidno. Krstic, Perovic i Kecman su potencijal od kojih u ovom trenutku ni jedan ne zasluzuje reprezentativni dres pa ih svinja gura da igraju. Posebno da ne pominjemo Avdalovica koji nema veze sa vezom, igra u repr. i dobija priliku da igra pored Brauna iako mu nije ni do kolena. E sada tu je drugi problem, problem  upravo lobija i sukoba interesa, zelja, nadanja itd. Pogledajte samo Savez to su sve sami talibani. U takvom okruzenju je stvarno tesko ostati nepristrasan i ravnodusan prema forsiranju prtizana, igraca prtizana i ostalog.

Zatim gledano sa fin. strane mnogo je bolje igrati GY ligu. U najvecem broju slucajeva pune tribine, sponzori, besplatno putovanje, jos jedna mogucnost da se dodje do ULEB takmicenja itd.

Zatim jos jedna stvar je bitna. U 90% slucajeva nasi igraci koji su napravili uspeh su se formirali tek u inostranstvu, a onih 10% koji su stekli afirmaciju na domacem parketu su se formirali kroz rep.

Nase prvenstvo nema dovoljno dobar kvalitet da izbacuje formirane igrace - igrace potencijale da, ali formirane ne!! Jer nemaju pre svega velike utakmice. Igranjem u GY ligi to se u jednom  broju slucajeva menja. Samim tim sto se ide uvek na neugodno gostovanje.

Zatim, vec sam u nekom prethodnom postu naveo licemerje gospode Divac i Danilovic.
Danilovic: "Ne zelimo da igramo GY ligu, jer zelimo da "SRPSKA DECA" u manjim mestima gledaju  "SAMPIONE". Zelimo da afirmisemo "SRPSKU KOSARKU" :bes
Slicno se i Divac izjasnio. E sada mozda vama nije jasno sta je tu lose? Pa lose je to sto je prtizan medju prvim ucestvovao u formiranju sada vec po njima zlocaste, antisprske  GY lige i prvi je doneo odluku da sezonu 2003/2004. igra u GY ligi.  Medjutim sta? Osvajaju titulu (Odluka o ucescu u GY ligi je doneta pred zavsetak naseg prvenstva, a opoziv na ucesce je donet nakon zavrsetka). Ustvari shvataju da je ucesce u Euroligi finansijski dovoljna.  Domace prvenstvo super oslabljeno i gro ekipa ce im sluziti kao suterski trening i odlucuju da se maksimalno posvete Euroligi i da neucestvuju u GY ligi.  E u tome je caka a ne u "SRPSKOJ DECI"!!!!! GY liga je bila samo rezervna varijanta.

Slozio bih se sa tobom da je atmosfera na tekmama manje zapaljiva. Cak mislim da i ovo malo upaljaca na poslednjoj tekmi sa Cibonom je palo od grupice  klinaca koji nisu cesto na tekmama i koji su malo neizivljeni. Ja sam tu utakmici neprestano skako, priznajem, ali mi nije palo na pamet da ih gadjam kao sto sam na pocetku znao da odreagujem. Naravno, uvek je poseban osecaj, ali nista posebniji nego kada igramo sa prtizanom. I vremenom ce atmosfera sve manje i manje biti zapaljiva.

Smago je posebna prica. S obzirom da je i ovaj post predugacak o njemu neki drugi put.

Ne razumem ja nas Srbe dajemo bud zasto nase strucnjake i igracine a uzimamo jalove becke konjusare, i joj jalovine americke otpatke i tako pravimo ekipu???
Stvarno mi nije jasno uzmemo tamo nekog Washingtona a odbijemo Hidu Turkoglua.
Stvarno mi je to cudno ili jos neke igrace koje smo moghli pridobiti ali mi smo glup narod sto jest jest.
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

Situacija oko Zvezde ce tek biti kako treba kada se finansijska situacija dovede u normalu. Ako se secate, pre nekih par meseci su objavljeni gubici koje imamo, tako da nisu mogla da se dovedu neka ekstra pojacanja, kao ni da se sa postojecim budzetom zadrze Freeman, Jestra, Campbell. Formiran je tim takav kakav je, a mislim da se pokazao bolje nego sto su neki pesimisti predvidjali. Neka se kale u GY ligi koja nije bas tako slaba, a kada se jos bolje uigraju i kada se finansije poprave, doci ce trenutak i za vece izazove i za dovodjenje boljih igraca. Slobodno mogu da kazem da Zvezda ne bi osvojila kup da nije igrala brojne jake utakmice u GY, sta god neki mislili o njoj. To iskustvo je za ove klince bilo jako znacajno, sto su i rezultati na kraju pokazali. Ukoliko se osvoji titula i udjemo u Evroligu, moze se uzeti neki kredit i dovesti neki novi igraci, a zarada je u Evroligi - zna se vec kakva. Na kraju, Zmago je dobar trener, od babe moze da napravi devojku, a sto je los pedagog - to je druga stvar. Dosta smo dobrih pedagoga do sada imali, a malo pravih trenera. Najbitnije za nase igrace u ovom trenutku je da u glavu usade jednu stvar, a to su dve stvari: rad, red i disciplina.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Modri, ajde malo oladi sa tvojim nesuvislim komentarima. Obuj patike i pravac na trening kod Zmaga kada si toliko pametan...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Modricha,

Prvo ne dajemo bud zasto. Drugo nece oni da budu treneri i igraci u nasoj ligi i da ucestvuju u niskim interesima pojedinih klubova (mislim na prtizan i njegove afilijacije). Svi zele napolju da steknu slavu, novac i potpunu afirmaciju. Treneri nece u nasu ligu jer nema dovoljno para, a ako to i nije presudni element onda nemas uslove, halu, pune tribine itd. Priznaces da su oni igraci koji su ostali (Askrabic, Milojevic, Sekularac), koji nisu otisli kada im je bilo vreme,  samo su se unazadili ili u najboljem slucaju stagniraju!! Po meni u nasem prvenstu postoje u ovom trenutku samo dva dovoljno kvalitetna strucnjaka: Vlado Djurovic i Aco Petrovic (Reflesk - Hemofarm) ovo ostalo je buranija!

Zasto? Zato sto nema kvalitetne konkurencije - atmosfere i svega sto opet  Zvezdu prati u poslednje 2-3 godine. Ono sto je vazno je imati na umu da se velike ekipe neprave preko noci i da se trofeji posle dugog perioda posta neosvajaju tako lako. Kad tim udje u sampionsku formu lako ce je prenosti iz godine u godinu. Fin. ce se mnoziti u pozitivnom smislu, a ako ovako nastavimo za 4-5 godina imacemo primat na Balkanu i centralnoj Evropi! A ostalima cemo biti dostojan protivnik!