Jel bi mogao neko od forumasa koji su licno prisustvovali ovoj cuvenoj tuci ili mozda znaju nesto o istoj, to detaljnije da opisu, posto nigde ne mogu da nadjem  neke objektivne info o tom dogadjaju. Znam da je to valjda bio jedan od prvih ozbiljnijih okrsaja UF i Cigana i da su u njemu ucestvovali i neki od cigana koji su pre toga presli u UF.
Hvala unapred

pozdrav

ps. I u kom delu grada se nalazi ta Trosarina?

Trosarina se nalazi na banjici, 1km od radovog stadiona, veoma sam blizu, ali ne znam sta se desavalo jer sam bio klinac tada, imam video tuce i neke slike!!!
p.s.bilo je bas  :batine  :batine  :batine
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Hvala na odgovoru namigivanje . Inace za slike cu te zamoliti da mi posaljes na mail, javicu ti na pm, a video sam skinuo jednom sa Tribine. Zamolio bih Forever Ultrasa da jednom kad bude imao vremena i volje da napise malo detaljnije sta je bilo. FU nije da te vucem za jezik  :D ali mislim da si vec pre izvesnog vremena u topiku Delije vs Horde Zla obecao da ces pisati i o desavanjima na Trosarini. ;pljuga

pozdrav

Nije to prva velika tuca, izmedju nas i njih.Prva se dogodila par godina ranije cinimi se 94 al +-2 godine.Do te prve tuce smo bili u nekim kao prijateljskim odnosima, i bas dosta ih pomogli posto je dobar ako ne i veci deo UF bio cigani ili ti bivsi cigani.Prva tuca se dogodila na parkingu izpred hale na banjici kada je nas 30-tak opusteno iz green parka (gde je pored nas cirkala i grupa radovaca (sa Ultrasom) i svi oni su se pozdravili sa nama kada su krenuli ka banjici a mi nekih 20 minuta kasnije krenuli isto drugim putem.Da kazem da je manje vise cela ekipa koja se skupila od kao sto rekoh nekih 30-tak ljudi bila mahom ispod 18 godina. Mi dolazimo iz pravca sume (onim putem sto ide ka SC korz sumu) i naravno en pada nam na pamet da ce nas radovci koji minut kasnije napasti. Kako smo izasli na parking i prosli jedno 20-30 m parkinga ka stadionu pojavljuju se radovci kojih je bilo mnogo necu da ulazim u tacan borj ali cenim negde oko 200 ljudi na nas 30. NAs je predvodio I. koji je u to vreme ima neverovatno veliki autoritet i da kazem strahopostovanje kod svih.Kada je video da ovi krecu ka nama rekao je da nastavimo lagano ka njima i da im stanemo na crtu i da 30 ljudi nemoze da dobije batine, i zaista smo svi krenuli lagano iako smo znali da nemamo ni trunke sanse, isli smo sve manjim i manjim korakom ali smo isli napred i gledali kako se oni zatrcavaju na nas u jednom trenutku stajemo u gard i cekamo ih da pridju. Kako su se oni zatrcali na nas nisu imali liniju te onih par koji su prvi dotrcali do nas su i dobili po neki udarac dok smo polako svi pocinajli da bezimo, ili mozda bolje reci skoro svi. Jedino je I. ostao do kraja na meganu, ne znam sta bi bilo da smo svi ostali i kakv bi masakr nastao i sta bi se desavalo ali smo se svi osecali poprilicno ponizeni tog dana.I. je dobio bas dobre batine i jos par ljudi je dobilo solidne batine ali te druge su dohvatili u begu.I dan danas razmisljam o toj tuci i nemogu da oprvadam sve nas koji smo pobegli, isto tako mislim da niko sem I. nemoze da nas okrivljuje sto jesmo, ali tako je bilo mi smo bili jos klinci a radovci su bili stariji prilicno stariji od nas, al ostaje uteha mozda da dobar deo tih ljuid koji su se nasli u toj tuci tada je posle dokazao da su zaista veliki navijaci i svi oni zasluzuju da im se zaboravi to, ne govorim to zato sto sam ja bio tu i ne ocenjujem da li meni treba da se prasta ili ne (jer ja sebi nemogu da oprostim sto sam pobegao) ali svim ostalima treba ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto smo ipak isli ka njima iako ih je bilo mnogo, mnogo vise nego nas.

Posle te tuce, koju sam opisao do trosarine je bilo jos par tuca ali uglavnom smo mi bili ti koji su bili porazeni, i vec smo da kazem pocinajli da dobijamo neki kompleks radovaca. Upravo posle jedne od tih tuca koje smo izgubili su neki cigani presli da navijaju za rad i samo da kazem da ti likovi koji su presli jesu bili u tadasnjoj ekipi cigana ali ne neki vodje ili tako nesto kako neki radovic su par puta pokusali da predstave.Ti cigani su nam rekli da oni nikada ne beze i ni predkim ne beze i tako kako su oni ludi a mi indijanci.

Trosarina

Trosarina dobro smo to ispalnirali i spremali smo se za to, i ta tuca je mozda bila velika prekretnica i ko zna sta bi bilo sa ciganima da smo tada izgubili, a mozda je 5 minuta falilo da izgubimo.Dgovor je pao da se skupljamo na nepoznatom mestu u nepoznato vreme i to da svi moramo da budemo u istom trenutku tamo, dakle ni 5 minuta raniej ni 5 minuta kasnije nego tacno u tih 5 minuta da se skupimo na mestu koje ce svi saznati na dan utakmice, od vojda svojih ekipa koji ce znati to malo ranije nego ostali a celu pricu pre toga je znao svega par ljudi.Sve je isplanirano svako je trebao da ponese stangle sa sobom i sve ostali, svi ce doci taxijima ili kolima da bi bili tacni.To jutro se saznaje da u cinimi se 15h (ali nsiam siguran za tacno vreme treba svi da budemo na trosarini, da mi smo se bas tu skupljali. I zaista u nekih 5-10 minuta se cela ciganska ekipa skupila na dogovorenom mestu, i krecemo da trazimo radovce (dakle ne znamo gde su oni) i u tom trenutku kako smo mi krenuli ka okretnici, bas nalecemo na njih koji su dolazili tramvajskim koridorom ( ko zna kako izgleda trosarina znace odakle dolaze) i bas na samoj okretnici krece gadjanje, i nabadanje leti sve od konzervi, pomorandzi do kamenja, radovci pruzaju dobar otpor a medju njima i nasi do skorasnji drugovi koji su rekli da nikada nebeze, medjutim kako radovci polako pocinju da slabe daju se u bezanje preko onog istog koridora i kroz sume i potoke banjice a prednjace nasi drugari koji svesni toga da njih cekaju najvece batine bivaju najbrzi iako oni nikada ne beze   :zbunjen . Al eto necu njih vise da pominjem nisu vredni toga, radovci beze a mi se cepkamo na dva dela na onaj koji je krenuo za njima i onaj koji krece u okrsaj sa pristiglom murijom koja i puca gumenim mecima na nas i koja se trudi da nas razbije u manje grupice a onda te manje grupice hapsi.Pohapseni cigani i radovci dobijaju po 7 dana padinjaka zbog tuce koja je obelezila taj period navijanja u Srbiji i obelezila propast radovaca i neprikosnoveni povratak cigana na mesto koje im je i do tada pripadalo sem par sezona tih kada su radovci bili bolji, dakle vracamo se na prvo mesto.Radovci posle toga vise nikada nisu smogli snage da skupe ekipu i da se zalete na nas, bilo je sporadicnih tuca u faznou 10 na 10 ili bolje reci 10 na 1-2 ali svi na sve nikada vise.Eto to je otprilike to.

I samo da dodam da je ovo moje licno vidjenje svega kome se ne svidja neka ne cita, ko nece da veruje nemora, ko misli drugacije neka misli, ko zna neku drugu istini neka je zna i neka smatra da sma ovo sve izmislio, nista mi ne znaci da li ce neko reci da je ovo bilo bas tako ili nije, ja sam napisao ovo za one koji zele nesto da procitaju. Toliko.
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.



Ovo je, ispravi me ako gresim, fotografija na kojoj se vidi hrpa radovaca kako gaze I. dakle fotka tuce na parkingu ...

ja se secam te trosarine kao mesto s'kog cemo krenuti na radovce, a ne kao mesto gde ce se desiti tuca, odnosno kao mesto gde cemo se naci je cuveni rostilj pera zdera. tacno je da je receno da se ne sme dolaziti ranije ni kasnije da se ne bi provalili zbog murje i tako je bilo. kad su se ljudi skupili receno je da ce ici neko da vidi gde su oni i onda krecemo na njih(neki diskont kod 5 solitera) medjutim oni su nas snimili i napali prvi iz pravca tramvajskih sina(tu je zabranjeno za kola). prisunjali se nam se i tek kad su bili na nekih 15-20m neko je rekao:"evo ih", i dok smo pokupili ono sto smo skupili oni su su dotrcali skroz do raskrsnice i one trafike(preko puta pere zdere), gde je tramvajska stanica(predzadnja), tu se desio najveci okrsaj, to je trajalo minut dva, dok oni nisu provalili da necemo bezati, odnosno njihovi klinci, jer su se medju radovcima samo sibali njihovi stariji(i jaka skins ekipa koja je tad isla na rad), i krenuli su prvo polako da se povlace a onda i da beze istim putem kuda su i dosli. secam se da su ih UB jurili skroz do pocetne tramvaja medju zgrade na banjici.
znam da je bilo dosta razbijenih glava na obe strane i jedan nas je izboden tu, cini mi se, dosta parkiranih kola, nova korsa od gazde trafike, plus ceo njegov inventar koji je stajao ispred i izlog!
inace nakon bezanja radovaca mi smo ostali tu kao, dojaja razbili smo ih idemo sad na tekmu, medjutim dolazi jedna(!) interventna (tad je borba protiv siptara bila u punom jeku, tako da nije bilo mnogo murje u gradu, npr. cela brigada), i izlazi jedan njihov, a nas oko 100 ostalo tu, i  pocinje da se dere nama kao:"uza zid ruke iza ledja", i naravno mi na njih, neko zabada tog zandara ovaj odmah pada, kolege vade pistolje i pocinju da pucaju i tek onda dolazi pojacanje i onda kud koji mili moji! niko na tekmu tad nije otisao od nas a mislim da ni radovci nisu otisli!
tako se ja secam te trosarine, inace kad sam dosao kuci(a to vece mi ispracaj bio, u utorak sam otisao u vojsku a tekma u nedelju), a keva i cale:"brzo si se vratio", a ja :"ma ja to zbog gostiju da me ne cekaju" :D
kad su citali novine sutra nije bilo srecnijih ljudi sto idem u vojsku :D

Radomire bas sad kad sam video da si pomenuo novine, malo sam precekirao delije.net  pressclipping arhivu i nasao dosta toga zanimljivog ;pljuga . Bas je bilo dosta uhapsenih, inace zahvaljujem svima koji su ponesto napisali o tom dogadjaju :) .

isecci iz novina:

http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_1.jpg
http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_4.jpg
http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_5.jpg

foto prica do jaja :D
http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_2.jpg
http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_3.jpg

ostale fotke:
http://www.oaza.co.yu/sport/delije/galerija/jpg2/st11.jpg
http://www.oaza.co.yu/sport/delije/galerija/jpg2/st13.jpg
http://www.oaza.co.yu/sport/delije/galerija/jpg2/st14.jpg

http://forum.oaza.co.yu/press/1998_1999_Rad_Zvezda_2.jpg

Jel ovo mali Zica na slici u sredini?

Inace bilo je mnogo mnogo vise povredjenih toga dana a ne samo 8 kako novine navode.

da, to je on.
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.

Prva tuca s radovcima je bila aprila 1995.
Druga tuca je bila avgusta 1996 na Banjici (2 dana posle Hartsa) i to je bila prekretnica
Treca tuca novembra 1996 (par dana posle Barse)
Cetvrta aprila 1998
Peta tuca Trosarina septembra 1998

Bilo je jos sitnijih susreta, nekoliko manje ili vise uspesnih akcija, ali ovo je bilo ekipa na ekipu.
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

treba dodati svemu ovome jedan vazan podatak :
BAZENI KOSUTNJAK !!!

Trosrina jedna od najjvecih tuca na nasim prostorima s'obzirom na trajanje medjusobnog kontakta izmedju navijaca dva tima.
Tako su barem pricali neki starijih odmah posle tuce(na marakani) ,
inace dosta ljudi je sa nase strane otislo na tekmu ,
ja licno nisam ali znam mnoge koji jesu...
Treba napomenuti da smo mi trebali da napademo radovce koliko ja znam , a ispalo je da su oni hteli da nas iznenade ,
al ne lezi vraze, ipak su oni ti koji su bezali...

nesto nevezano za trosrinu...

Treba napomenuti da jednom prilikom kada smo mi igrali na Vracaru a oni na Zvezdari , iako smo znali da nas cekaju na krstu ,
neozbiljnoscu nas samih , mi smo izvukli deblji kraj , bilo nas je i manje , ali to je nebitno...

Takodje bilo je dosta njihovih sacekusa po raznim krajevima grada
uvek su uspevali na prebiju decu i simpatizere ili jednog ili dvojicu
navijaca , ali kada god su natrcali na neku grupu bilo je svasta... :jebanje
..нисам био свестан, ваше величанствене подршке, оданости и неизмерне љубави према клубу.били сте мотив више екипи, на Маракани или на било којем другом стадиону, без обзира на његову удаљеност...

Evo linka sa galerije ovog sajta gde su slike sa Trosarine :boks

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?g=1998-1999

Ako neko ima novinske clanke neka mi posalje ma mail (acafcrs@yahoo.com).

Mene zanima jedna tuca sredinom 90-tih kada su radovci kao banuli sa zvezdinim salovima na sever i razjurili nas!Da li je to istina,cuo sam od dosta ljudi za to ali nisam siguran da je to tacno.

Ja za to prvi put cujem u zivotu i mislim da je vise nego smesno.

Nisam mislio na severnu tribinu nego na plato ispred severa,kod blagajni.Tada su (kako mi drug prica)svi zapalili osim nekog lika koji je posle presao da navija za rad.

Ja za to prvi put cujem u zivotu i mislim da je vise nego smesno.

Prica je do jaja  :jebanje

jedino mi krivo sto nisam ucestvova u toj tuci :boks

Opet nemate pojma.

Quote from: "odin"Opet nemate pojma.

????????? ???.