Ako se čelnici FS SCG budu strogo držali propisa, pitanje je koliko će klubova naredne sezone uopšte da učestvuje u Meridijan Prvoj ligi.  :o
Licence za igranje u evro kupovima, a samim tim i za naš šampionat, za sada su dobili samo :
Crvena zvezda,
Partizan,
OFK Beograd,
Smederevo,
Zeta,
Budućnost i
Železnik.

Kada je reč o ostalim klubovima, Zemun trenutno ne ispunjava uslove, Hajduk iz Kule i Vojvodina su u prvoj kontroli odbijeni i nisu podneli žalbu, dok se ostali klubovi još uvek nisu prijavili za licenciranje.

Koliko je to juče bilo moguće saznati, Železnik se gotovo sigurno neće naredne sezone takmičiti na evrosceni i Bulićeva odluka da napusti fudbal je konačna. U tom slučaju umesto "lavova" u kvalifikacijama za UEFA kup igrače četvrtoplasirani tim iz minulog šampionata, OFK Beograd, koji je inače trebalo da učestvuje u Intertoto kupu.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Шпанска серија....

Ne osnovu cega li je Zeta dobila licencu da mi je znati...

pa to je odlicna prilika da se liga smanji na 10 klubova sto bi bilo super po meni.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Quote from: "Niski Delija"pa to je odlicna prilika da se liga smanji na 10 klubova sto bi bilo super po meni.
Bas tako - da se skoncentrise (ne)kvalitet u tih par timova, pa onda kao u Danskoj: po tri utakmice sa svakim timom u jednoj sezoni. I eto puta do uspeha :rofl
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Casual"Ne osnovu cega li je Zeta dobila licencu da mi je znati...

Na osnovu sportske infrastrukture...

A Zeta ima super stadion od livade, gde su prvi posmatraci krave i koze. :D

Inace umesto Radnickog JP u PRvuoj ligi ostaje BORAC CACAK!!!!
A umesto Zeleznika 4.plasirani u Drugoj ligi srbija ce uci u prvu ligu !
Sto znaci da su u konkurenciji Napredak,Novi Pazar,Bezanija(njedo bog),i Mladost (a)!!Ono sto je takodje jako vazno jetste to sto ce Buducnost (BD) svoje meceve igrati u Karadjordjevom parku u Zrenjaninu cime ja mislim da je nasa liga mnogo dobila jer bi se igrala u jos jednom vecem gradu u unutrasnjosti!!! :ruke
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Quote from: "COFI-B.B.R.S."Inace umesto Radnickog JP u PRvuoj ligi ostaje BORAC CACAK!!!!
A umesto Zeleznika 4.plasirani u Drugoj ligi srbija ce uci u prvu ligu !
Sto znaci da su u konkurenciji Napredak,Novi Pazar,Bezanija(njedo bog),i Mladost (a)!!Ono sto je takodje jako vazno jetste to sto ce Buducnost (BD) svoje meceve igrati u Karadjordjevom parku u Zrenjaninu cime ja mislim da je nasa liga mnogo dobila jer bi se igrala u jos jednom vecem gradu u unutrasnjosti!!! :ruke
PS:One koje interesuje evo tabela Druge lige
1. Budućnost73                                                                                  2. Javor73
3. RAD65
4. Mladost Apatin56
5. Bežanija54
6. Srem50
7. Novi Pazar50
8. Napredak48
9. Spartak46
10. Jedinstvo Ub 45
11. Voždovac  44
12. Radnički Niš43
13. Novi Sad 42
14. Mačva42
15. OFK Niš 40
16. Vlasina39
17. Proleter36
18. Radnički Obrenovac36
19. Kosanica29
20. Mladost Lučani23
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

QuoteOno sto je takodje jako vazno jetste to sto ce Buducnost (BD) svoje meceve igrati u Karadjordjevom parku u Zrenjaninu cime ja mislim da je nasa liga mnogo dobila jer bi se igrala u jos jednom vecem gradu u unutrasnjosti!!!

Otkud ti to?

Postoji neka prica o fuziji dva kluba,o Proleteru i B.Dvoru,jer gazda Dvora ima vec duze vreme zelju da kupi zrenjaninski klub,pa da se menja ime kluba u Banat Nivada,ali to su za sada samo glasine,nista zvanicno nije saopsteno.
Inace,treba naglasiti da su ove dve uprave na krv i noz,ali Proleter ispada u 3. ligu i nece imati gde,ovo ce im biti zadnja varijanta,ako bas bude moralo.

Quote from: "COFI-B.B.R.S."Inace umesto Radnickog JP u PRvuoj ligi ostaje BORAC CACAK!!!!
A umesto Zeleznika 4.plasirani u Drugoj ligi srbija ce uci u prvu ligu !
Sto znaci da su u konkurenciji Napredak,Novi Pazar,Bezanija(njedo bog),i Mladost (a)!!Ono sto je takodje jako vazno jetste to sto ce Buducnost (BD) svoje meceve igrati u Karadjordjevom parku u Zrenjaninu cime ja mislim da je nasa liga mnogo dobila jer bi se igrala u jos jednom vecem gradu u unutrasnjosti!!! :ruke

E tek sad ništa ne razumem! Ovo je haos...



Evo ovako:
1)Banatski dvor ce MORATI da igra u Zrenjaninu jer njihov stadion neispunjava uslove i ta stvar je VEC GOTOVA!!!(Ovo je po meni jako vazno iz vec navedenih razloga)
2)Sto se tice te fuzije to sada nije u igri,jednostavno ovi nemaju gde da igraju pa ce igrati na  najblizem stadionu koji ispunjava uslove.
3)Zeleznik i Radnicki(nb) se GASE a UMESTO njih BORAC (C) ostaje u Prvoj ligi,a 4.na tabeli u drugoj ligi takodje ulazi u Prvu ligu(ranije je bilo prav tri kluba ali zbog gasenja ovih klubova promenili su)!
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Kako god, 4 BG kluba ispadaju, 1 samo ulazi, to mi se jako svidja.
To ce donijeti malo zanimljivosti i raznovrsnosti ovom propalom prvenstvu.

Quote from: "COFI-B.B.R.S."

3)Zeleznik i Radnicki(nb) se GASE a UMESTO njih BORAC (C) ostaje u Prvoj ligi,a 4.na tabeli u drugoj ligi takodje ulazi u Prvu ligu(ranije je bilo prav tri kluba ali zbog gasenja ovih klubova promenili su)!

To su samo puka nagadjanja novinara. Ja bi najsrecniji bio kad bi se oba kluba ugasila, ali to je prosto nemoguce jer se Bulic nece tako lako odreci 2 svoja kluba i stadiona, pogotovo onog u Zelezniku. Ova 2 kluba ce se skoro sigurno pretopiti u 1, a ako se to ne desi jedan od njih (Zeleznik) ide u nizi rang takmichenja.

Quote from: "Johnny Blaze"Kako god, 4 BG kluba ispadaju, 1 samo ulazi, to mi se jako svidja.
To ce donijeti malo zanimljivosti i raznovrsnosti ovom propalom prvenstvu.

Па ако буде овако као што је COFI-B.B.R.S. причао, значи улази 4 екипе из Серије Б, а тренутно је Апатин на ток позицији и само 2 бода бежи Бежанији а остало ако се неварам 5 кола до краја, тако да знамо који вољени клуб улази у Серију А.  :bes

Ono sto mozda jesu "puka" nagadjanja jeste ovo za Borac i ovo 4. mesto(po meni najrealnija resenja) ali to da se ova dva kluba sigurno gase(narucito Zeleznik) je istina.E sad  Radnicki sem Bulica finansira i Jugopetrol medjutim kako sam ja cuo(nije provereno) Bulic ih finansira 70%.Mozda se desi da(kako kaze Maj) da se to spoji u jedan klub  ali bi jako  tesko opstali jern nebi imali kesa.Evo sta je Bulic rekao:Predsednik Zajednice prvoligaša ali i prvi čovek Železnika i finansijer Radničkog NB, Dragan Bulić saopštio je u ponedeljak da namerava da se povuče iz fudbala .


Vlasnik ovogodišnjeg osvajača kupa SCG ekipe Železnika i sufinansijer novobeogradskog Radničkog svoju odluku saopštio je čelnicima nacionalnog saveza, koji su hitno održali sastanak prenosi Sportski Žurnal.  Medjutim, na dvočasovnom sastanku (Stojković, Terzić,Janković i Bulić) nije ništa odlučeno.

Isti izvor navodi da bi u utorak moglo mnogo toga da bude jasnije, posle novih susreta čelnika FSS i FSSCG ali i konsultacija sa predstavnicima UEFA u Nionu:

"Odlazim iz fudbala posle jedne decenije. Zadovoljan sam jer je Železnik osvojio kup . Da nije bilo tog kupa uzalud bih potrošio 10 godina. Uložio sam ogromna sredstva, klub je bunar bez dna.
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Quote from: "Northern"
Quote from: "Johnny Blaze"Kako god, 4 BG kluba ispadaju, 1 samo ulazi, to mi se jako svidja.
To ce donijeti malo zanimljivosti i raznovrsnosti ovom propalom prvenstvu.

Па ако буде овако као што је COFI-B.B.R.S. причао, значи улази 4 екипе из Серије Б, а тренутно је Апатин на ток позицији и само 2 бода бежи Бежанији а остало ако се неварам 5 кола до краја, тако да знамо који вољени клуб улази у Серију А.  :bes
Istina.
Ali u tom slucaju su opet 2 BG kluba manje..... sto je dobro

QuoteDelije Zvecan
Косово је срце Србије!


Joined: 20 Dec 2003
Posts: 65
Location: Звечан-Косово

Posted: Tue May 24, 2005 10:33 pm    Post subject:



Kizo slazem se sa tobom o ekipi koja treba da ostane u Zvezdi izuzev Pantelica i Miladinovica!
Pa Pantelic ne radi nista osim sto proziva,slika se i daje izjave u novinama-ti znas,kreces se u takvim krugovima da bi trebao da znas da je oformio neku vrstu klana,da se ne "mirise" sa Zigicem jer mu ovaj na terenu smeta(a kako i ne bi,cuti i radi posao)...Zar je to kapiten?
Taj umesto da smiruje ekipu samo unosi razdor u istu.Bruka.
A sto se Purketa tice-od kad je otisao u Genk postao je prvi strelac i asistent ekipe...tme je sve receno.
Sto se tice Zeleznika cuo sam sledece od tipa koji sudi drugu ligu i ima prijatelja u FK Bezaniji :
FK ZELEZNIK je izborio opstanak iz jednog razloga-NA KRAJU OVE SEZONE SE GASI!!!
Neki ce pitati zasto?
Zato sto na njegovo mesto dolazi cetvrtoplasirana ekipa 2 lige a to je po svemu sudeci Bezanija(Nisu kupili samo tekme protiv Pazara i Kosanice(obe prekinute))!
To je dogovor izmedju Ace Bulica i Mite Bezanije!!!!
Ako se neko pita a sta ce Bulic bez kluba resenje je RADNICKI JP-dobro upuceni znaju da je Bulic njegov vlasnik...

Toliko od mene-POZDRAV!!!


Decko je genije!!! Pogledajte datum kad je ovo napisano i datum kad je Bulic doneo odluku?! (forum: Severna tribina - topik: Kup je prodat?) Obratite paznju da se spominje da je Bulic iznenada doneo odluku da se povuce i da je hitno sazvan U.O. Zeleznika!
eks, kazu ljudi, da je mnogo vazan
Da je to osecaj lep i mnogo snazan
I da biram izmedju grobara i Klaudije Sifer
Jebao bi prvog pa makar im'o triper

Varijanta 1
Zeleznik i Radnichki ostaju u prvoj ligi i uplacuju 150 000 evra da bi se osigruale plate za igrache.

Vatijanta 2
Fuzija dve ekipe shto znachi da Borac ostaje u ligi.

Varijanta 3
Oba kluba napushtaju Prvu ligu a u njoj ostaju Borac i Chukarichki.

Varijanta 4
Jedna od ekipa ostaje a jedna ide shto opet znachi da Borac ostaje u ligi.

Varijanta 5
Bulic je izjavio da bi voleo da umesto Zeleznika i Radnichkog u ligu udju klubovi iz jakih regionalnih centrova (Nish, Krushevac, Kragujevac), tako da je moguce da u ligu udju Napredak i Radnichki.

Dakle sva ova nagadjanja teorije zavere oko Novog Pazara, Bezanije itd. nisu tachne jer chak i ako se ugase Zeleznik i Radnichki, njihova mesta ce zauzeti oni koji su "ispali" iz prve lige a to su Borac i Chukarichki.
Shto se mene tiche, meni se najvishe dopada Varijanta 5, jer bi tu najvishe nash fudbal dobio. Samo je vazno da ako Napredak i Radnichki udju u ligu, nadju nekog finansijera kako ne bi pukli. Mi bismo imali josh 2 exra gostovanja i to je to. Takodje bih voleo da Borac iz Chachka ostane u ligi, jer je i to josh jedno zanimljivo gostovanje.