Posto je na zakljucanom topiku "Uprava", skoro uvijek kada se potegne pitanje uprave (sto je naravno i bila tema), bilo protivudaraca na temu zasto se ne prica o navijanju, evo da postavim jedno navijacko pitanje sa kojim komentarom na to.

Pitanje je slijedece: "Zasto je prosle fudbalske sezone na Marakani, na skoro svakoj utakmici, bilo mnogo vise navijaca, simpatizera i indijanaca nego li ove sezone?"
Cinjenica je da ih je nesto prosle sezone privlacilo a da toga istoga nema ove.
Eto, ima barjaka, konstantnijeg navijanja, ali posjecenosti nema.
Jedno od mjerila uspjesnosti i popularnosti klubova na ovim prostorima je i posjeta. Zvezda je to u bivsoj drzavi imala. Gledaoci su dolazili sa raznih strana da bi gledali na Mari Sarajeva, Zelju, Olimpiju itd.
Prosle godine gledaoci su poceli ponovno da dolaze, medjutim, posjecenost je naglo pala.
Sta je po vama uzrok?
Nisam postavio poll opciju jer mislim da su neke stvari toliko povezane da se ne bi moglo glasati za samo jednu opciju.
Moje misljenje:
1.Bolji trener nego ove sezone
2.Koliko-toliko bolja igra
3.Pametniji potezi uprave (sve do pred sam kraj sezone)
4.Imam osjecaj da je Sever prosle sezone bio jedinstveniji nego ove sto je ljude i privlacilo da ga ispune u vecem broju

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Razocarenje i 2. mesto.
Posebno mislim na to sto nismo prvi, ali bice i toga.

Sta tek partizani da kazu...

Opet ih ima manje, a niko ne moze da ih pobedi. Sta bi nas tek bilo da je ista situacija i kod nas.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Dacho, znam ja da ti hoces da nas navedes da kazemo: Zbog Muslina, ali ja ne mislim tako... Seti se da je samo u prolecnom delu bio kop od par hiljada ljudi, a zasto, zato sto je bila akcija: Nema titule bez velikog severa, tj, karta je bila 50 dinara, a razlog je i zato sto smo bili prvi...
Ali ja ne sumnjam da se nasa brojnost iz prosle sezone nece ponoviti, a mozda i povecati, Zivi bili pa videli...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Neso, necu ja nikoga ni na sta da navedem. Moje misljenje sam iznjeo i ono stoji. Valjda imam prava na njega. Cinjenice govore da je prosle sezone bilo mnogo vise navijaca nego ove a ja sam pitao da cujem i vasa misljenja.
Muslin sigurno nije glavni razlog za to, ali je po meni jedan od tih.

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Quote from: "Dacha od Bosne"
Pitanje je slijedece: "Zasto je prosle fudbalske sezone na Marakani, na skoro svakoj utakmici, bilo mnogo vise navijaca, simpatizera i indijanaca nego li ove sezone?"
Cinjenica je da ih je nesto prosle sezone privlacilo a da toga istoga nema ove.


Otkud znam, ja sam dolazila i kada se na Severu, pre nego sto ga je pokrenula mladja generacija, nije na manjim tekmama, uopste navijalo, dodje par desetina ljudi, svi sedimo i grickamo semenke. Ljude privlaci SPEKTAKL i POZITIVNA energija!!!
Inace, prosle godine sam pocela da na manje tekme vodim klince iz komsiluka (obozavaju Zvezdu) ali zbog REPRESIJE, ne zelim vise to da radim...Zamisli da povedem necije dete i ne vratim ga kuci zivo i zdravo?  :o

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

??????? ?? ??? ?????:

1. ???????, ????????????? ? ????? ????? ?????? ???????? ??? (??????, ?????, ??????? ? ?????????? ????? ? ????????).

2. ??????? ??????.

3. ????? ?????? ???? ? ???????. ?????, ???? ??? ?? ????? 5. ??????, ??? ??????, ?? ????? ?? ??? ???? ???????? ?? ?? ?? ???? ?? ???? ???? ?????????? ?? ???????? ? ???? ???????? ?? ?? ???? ????? ?????? ????.

4. ??? ?????? ? ??????. ?????? ????? ?? ???-? ? ????? ?? ?????????? ?????? ??????. ??? ???? ????????? ??? ???? ?????? ?? ????????? ???? ?? ?????????????? ??? ??????? ?????????.

5. ????????? ??? ??????? (?????? - ??????? - ???????? - ????????).

6. ????????? ??? ??????????.

7. ?????? - ???? - ??????????? - ???? ???? '???? ????? ????? ????? ???.

8. ???? ???? ? ?????????. ???? ? ???????? ????? ??????? ?????? ????????? ????? ? ????? ????. ??????? ? ?????? ?? ???? ??????? ?? ??????? ??? ????. ? ???? ?????.

???? ?? ???


Lepo receno Krta. Jednostavno, tako je kako je, los je fudbal, nema privatizacije klubova - klubovi vode mafijasi - Zeka PFC, Aca Bulic, Ceca ... tekme se prodaju i namestaju. Cak se prica da je Zeka kaparisao duplu krunu, videcemo na kraju sezone.

Navijaca ima manje zbog:

1) Velike represije nad navijacima
2) Katastrofalni rezultati kluba, odlazak Muslina i zato sto ova Uprava nema viziju
3) Ljudi moraju da rade u ovoj usranoj zemlji, celo prepodne pa sve do 18h. Tesko zivimo.

I jos ponesto...

Prosle sezone imali smo prosek od 3.000 ljudi, a sada oko 600 s tim da nas na gostovanja ode od 1000 do 1500 (Zeleznik, Novi sad), Podgorica solidan broj...  bice bolje na prolece.

? ? ?????? ?? ??? ???? ?? ???? ??? 13 ??????...

??? ????? ?? ????????? ????? ?????????? ?????

TRINAEST GODINA OD TOKIJA

Na dana

Real, Viljareal, Lacio, Midlsbro, Marsej i ko zna jos ko ovo dolazece proljece, bice i bilu su realnost partizana u toj siromasnoj Srbiji. Njihova realnost je bila LS i proljece UEFA. Da, bas u toj siromasnoj Srbiji.
Ako se ovako nastavi, njihova realnost ce na nasu zalost biti jos veca a mi cemo izgleda biti samo njemi posmatraci te realnosti. Pa zar Zvezdi to treba???
Usput, Nesa je pomenuo akciju zbog koje su ljudi dolazili na Sever. OK, ali nisu ljudi tada samo dolazili i punili Sever, nego i zapad i istok a cijene karata su bile iste kao i prije.
Mislim da se svaki segmenat Zvezde mora rekonstruisati ako hocemo da se gledaoci vrate pa da nas tim ne bodri 500-600  nego 20-30 hiljada ljudi. Usput jos smanjis cijenu ulaznica i time privuces i one koji ne dolaze za sada zbog toga, pa malo bolji marketing i eto od cega Zvezda moze i da zivi (barem u nekim oblastima).

poz
Dacha

ps. situacija finansijski jeste teska ali uz malo pameti navijaci se mogu dovesti u vecem broju. Mozda to napisem kasnije jer sada nemam vremena.
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Quote from: "KizaLion"Prosle sezone imali smo prosek od 3.000 ljudi, a sada oko 600 s tim da nas na gostovanja ode od 1000 do 1500 (Zeleznik, Novi sad), Podgorica solidan broj...  bice bolje na prolece.

Ovo si odlicno primetio. Jeste se ove godine smanjio broj ljudi na Mari (verujem da je to najvise zbog represije...) ali se znatno povecao broj navijaca na gostovanjima. Nisam ocekivala onoliku posecenost Novom Sadu, jer je bio radni dan i utakmica se igrala jako rano. Za svaku pohvalu.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

necu da previshe pametujem...ovim redosledom:
- losh rad uprave-nedovodjenje pojachanja, prodaja najboljih, nerad na infrastrukturi kluba, rad bez jasne perspektive, najavljene nove prodaje igraca (pantelic, markovic, milovanovic nezadvoljan, basta, verovatno zigic...)
- ochajan kvalitet fudbala (ponavlja se iz godine u godinu, pa ljudima valjda doqrchi vishe)
- promena trenera i loshi odnosi u klubu
- losh pocetak sezone (mada nije ni chudo)
- represija policije
- nesloga na severu po pitanju uprave i dzaje

Zasto li ovaj daca od bosne mora uvek prvi da bude kada je negodovanje u pitanju?Ko si bre ti prika?Ko tebi drma kavez...?Da li ti znas recimo da je ova polusezona za sever bila bolja nego prosla.Dakle ovo doba samo prosle godine mi nismo imali nijedan ozbiljniji kop na utakmici osim protiv sartida u zadnjem kolu.Da li znas da smo u zadnje 3-4 utakmice imali kopove u proseku po 1000 ljudi,da li znas da je u novom sadu bila puna nasa tribina uprkos radnom danu,da li znas koliko je pirotehnike upaljeno vise nego u ovo doba prosle godine...?Ocigledno da ne znas jer da znas ne bi takve glupe teme pokretao.Sta mene boli kurac kolika je posecenost na stadionu kada nas ima vise nego prosle sezone u kopu.
I pticama na grani je jasno da ti se nista ne svidja kod nas...ni uprava ni tribina ni ekipa.....pa daj ti onda nesto preuzmi po tom pitanju ne moj samo ovde da kukas.
Kolo srece se krece znas kako se kaze.Nekada smo mi drkali grobare,sada oni nas...i ko to ne moze da shvati taj je u najmanju ruku nerealan.Meni licno ne smetaju njhovi uspesi toliko iz prostog razloga sto se ja vise radujem na svojoj tribini kao navijac zvezde(kluba koji nema skoro nikakve uspehe)nego oni na svojoj tribini kao navijaci jednog kluba koji igra ligu sampiona,ligu kupa uefa.....
Dakle ko nemoze da shvati da i zvezdu mogu zadesiti teski dani i ne treba da ide na utakmice,a ko moze to da shvati......taj zna da nas ovi losi trenuci mogu samo ojacati,i taj treba da zna da sada ne treba kritikovati,pozivati na pobune,zlonamerno kenjati...vec treba zapeti jer mi smo ta jedina snag koju zvezda ima u ovom trenutku.


Obzirom da je ovom kup utakmicom za nas definitivno zavrsena sezona, mozda neko moze da je sumira i uporedi sa proslom.
Rezultati su definitivno gori od prosle. Navijanje i posjetu ne mogu u potpunosti procjeniti jer nisam bio prisutan, ali po onome sto sam vidio na TV-u mislim da je ova donjela neke pomake ali je pred kraj (kada se titula izgubila) sve nekako izgubilo svoj sjaj.
Nadam se da ce sljedeca biti u svemu bolja, ali...

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Muslin definitivno nije razlog ovogodisnje lose ili proslogodisnje  dobre sezone.
Definitivno se nalozio zbog skandiranja na svakom poluvremenu pa je mislio da je bog.
A cinjenice su da je izasao u javnost na kraju sezone sa stavom da njegov predlog za sledecu sezonu nije prihvacen, A NIJE PRVO NI BIO KOD DZAJE da ga predlozi. Nego pravo u medije. Mislim da se svi secaju.
Onda, postoji snimak sa SOSa kad je dolazio zadnji put u Zvezdu i dobio uz zvanje trenera i zvanje menadzera, njegove reci su bile citiram to sa menadzerom to je samo zvanje ja radim posao trenera a zna se ko radi na dovodjenju igraca. Znaci dvolican do jaja.

Ne treba vise nikad Muslin da se vrati u Zvezdu. Neka nadju normalnog trenera... pa bio to Lotar Mateus ili neki stranac koji ce da napravi gvozdene igrace a ne baletane ili pickice.

najgore ce biti ako se taj muslin opet vrati, jer je sad red da mi osvojimo (kupimo) titulu i onda ce opet on biti heroj i svetac.....

Jel ovo navijacki forum ili sportske price?
S

Quote from: "KizaLion"Neka nadju normalnog trenera... pa bio to Lotar Mateus ili neki stranac koji ce da napravi gvozdene igrace a ne baletane ili pickice.

???? ??. ???? ????????? ??????????? (?????????) ????? ???? ????????? ???? ?? ?? ?????? ?????? ? ?????? ?? ?? ???? ????? ??? ?? ????? ?? ?? ???? ?? ?????!

?????? - ???? ?? ??? ????. ???!

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!