Zaboravio sam bas pravila, ali nadam se da medju ciganima (jos uvek) ima Punkera, Rokera pa ce me sacuvati Ban-a ako ova tema nije prikladna ovom forumu. :)  (Imao sam i ja moc admina, pa vam nisam nista radio  :nene  )

Ima li u ovom gradu Rock, Punk svirki ili je sve "tuc tuc"??
Pa izludeo sam vise. Mogu ja svasta podneti ali sto je previse, previse je. Nisam nesto posebno zagrizen Punker ali zazzzeleo sam se svirki i dobrog piva.

Neka me neko uputi....

Quote from: "CeDo"Nisam nesto posebno zagrizen Punker ali zazzzeleo sam se svirki i dobrog piva.

Добро мени пиво не недостаје али добра рок свирка свакако.
Ајде распитаћу се шта има ових дана у граду али дођеш ми пиво!  :D

Ако си нестрпљив, можда нађеш на овом линку нешто занимљиво :  http://infostud.com/kuda_veceras/

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Odlicno... ma dacu ti gajbu (praznu) samo ako nadjes nesto valjano.

Ako je nesto vece moze i van BG. Npr. Pancevo, NS... (Uglavnom se i vrtim po Vojvodini pa nije problem.) isto tako i juzno.

Za Beer fest bi trebalo da bude nesto? Kad je?
Pre godinu (ili vise) sviralo je Hladno Pivo ako se ne varam?

Belgradebeerfest траје од 17.08 до 21.08.
Наводно неће бити вашарска атмосфера као претходне две године већ на неком нивоу. А музички програм ће бити сличан.
Можеш се такмичити и у брзом испијању пива!  :D
Ко ће све свирати тих пар дана, можеш погледати овде : http://www.belgradebeerfest.com/2005/sr/muzicki_program.html

Зајечарска гитаријада ће ове године бити доста интересантна због звучних имена као што су Рибља Чорба, Атомско склониште, Рамбо Амадеус и други. Траје од 16.08. до 20.08. Ваљда још увек постоји онај камп.   :lol:

По програму БЕЛЕФ-а 10.08. би на Плато-у требала да буде свирка ДЛМ-а.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Zasto je domaci rok propao da vas ja pitam? Od '92 nije izasao pristojan domaci rok album koji bi makar na trenutak zasenio narodnjake.
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

Domaci?
Sve se menja,muzika pogotovo,dodjite u Indjiju na zatvaranje Scenafest-a,Rambo Amadeus,ne znam tacnu satnicu,javi cu.

Quote from: "Nedostizni"Zasto je domaci rok propao da vas ja pitam?

Ја сам престала да излазим на места где се пуштала добра рок и хард рок музика када је сатанизам посатао тема број један и главна инспирација метал музици...није музика више била извор позитивне енергије и то је то. А неки рокери су почели да свирају комерцијалу тако да ни то није више није било то.
Једино су Панк групе остале доследне и такви бендови и дан данас објављују албуме и одржавају свирке али то слуша мали број људи.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Covece ali kakvu je rok scenu imala stara Jugoslavija. Tada je vecina mladih u Jugoslaviji upravo slusala taj rok, dok danas 80-90 mladih zna samo za Turbo Folk i mali je broj onih koji slusaju  urbanu muziku (rok, punk, hip hop...). Sad se slusa Stoja umesto EKV-a. Mada je i prije bilo narodnjaka ali je to bila prava narodna muzika bez turskog prizvuka. Licno mislim da je od pojave  Brene koja je zacetnica turbo folka kod nas i  ta nasa narodna muzika pocela da gubi kvalitet.
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

QuoteCovece ali kakvu je rok scenu imala stara Jugoslavija.

Огромна већина рок бендова је била одавде. На прсте једне руке се могу набројати добри рок бендови са простора бивших република.

Quote from: "Nedostizni"...danas 80-90 mladih zna samo za Turbo Folk i mali je broj onih koji slusaju  urbanu muziku (rok, punk, hip hop...). Sad se slusa Stoja umesto EKV-a...

Све се мења к'о што рече Инђија.
Ко је волео да слуша Yu групу, Смак и Леб и сол (због електро-етно звука), допашће му се и данашња музика Огњена, Балканике, Лајка Феликса. Ко је волео музику  ЕКВ допашће му се музика Неочекиване силе.
Ова данашња музика је више за слушање него за певање, можда је то недостатак? Али увек можеш отићи у неку од београдских кафана где тамбураши поред староградских песама још увек свирају хитове рок бендова : "Једна мала пегава плава","Предај се срце" (Индекси), "Балкане мој" (Азра), "Чукни во дрво" (Леб и сол), итд.
Можда је прилика или судбина да се вратимо кафанама и тамбурашима?!  :D

;pivo

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Vasil jesi siguran? :)
Mozda onih poznatih, ali dosta je i ovih manje poznatijihm a po meni jako dobrih.

Nego da ovo shvatim kao da nema nikakvih svirki?

Nasao sam juce nesto na KST, i smorio se peske po onoj kisi, mokar sam stigao ko pas, kad ono prazno. Odnosno tako smo shvatili cim su nam ulazu rekli da je "dobro" ali da ih ne drzimo za rec.

Quote from: "CeDo"
Nego da ovo shvatim kao da nema nikakvih svirki?

Не знам зашто у КСТ-у нема више жестоких живих свирки као раније (Сирова кожа, Beer drinkers...) уф, остајало се до јутра уз сјајан мјуз и вопс.
Колико сам скапирала није проблем у музичарима. Они још увек постоје и желе да свирају, као некад, али тешко налазе простор за свирку. Организатори су криви. Више им се исплати да плате једног човека који ће пуштати цело вече ову или ону врсту музике него да плаћају музичаре. Пичкетине.
Не знам ко се пита за КСТ клуб али чини ми се да је тај клуб требао бити чак и затворен?  А прошлогодињу панк свирку су која је најављивана данима и недељама у медијима на дан концерта забранили и прогласили "високоризичном". Требали су да свирају Ритам нереда, Директори, Шахт и још неки. После неког времена та свирка је одржана у клубу Академија.
Поред Академије, одличних живих свирки имаш у клубу Хемингвеј у Земуну, клубу Штампарија у Ресавској (бар је било пре две године, не знам има ли шта сад), итд.
Ја ћу највреоватије у среду посетити Плато да послушам ДЛМ и наравно ићићи на фестивал пива да чујем мало Сирову кожу.
Ево ти за сваки случај још неких линкова (да се не луташ без везе) где се можеш информисати о неким свиркама и клубовима по БГ, НС и још неким градовима, па обиђи нешто од тога док си овде :
http://www.muzickicentar.co.yu/najave/najave_svirki.php
http://www.ostrvo.net/izlazak/?t=3
http://www.tob.co.yu/srpski/slobodno/zabava/klubovi.html

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

QuoteТребали су да свирају Ритам нереда, Директори, Шахт и још неки.

Auuuu kad ce ponovo? :)

Hvala lucky pregledacu te linkove. A na fest cu i ja sigurno.

Огромна већина рок бендова је била одавде. На прсте једне руке се могу набројати добри рок бендови са простора бивших република.[/quote]

Na prste par ruku i nogu...
Hrvatska: Azra, Haustor, Majke, Satan Panonski, Let 3, KUD Idijoti, Paraf, Motus, Film, Prljavo Kazalište (ok, vrijedi im samo prvi album), Sexa, Aerodrom, Atomsko Sklonište, Psihomodo Pop
Slovenija: Buldožer, Laibach, Borghesia, U.B.R., Niet, Miladojka Youneed
Makedonija: Mizar, Padot Na Vizantija, Leb I Sol
BiH: Bijelo Dugme, Zabranjeno Pušenje, Bombaj Štampa
A da ne spominjem sranja za "široke narodne mase": Oliver Dragojević, Novi Fosili, Srebrna Krila, Plavi Orkestar... :finger

A jel znaš kako je završio Satan Ivica Panonski?
Buhhhahaahaaa.

Quote from: "cvikeraš"Na prste par ruku i nogu...
Чорба, YU, Смак, Кербер, Пилоти, Идоли, ЕКВ, Брејкерси, Дисциплина кичме, Boye, Електрични оргазам, Октобар 1864, Ван гог, Прљави инспектор Блажа и кљунови, Последња игра лептира, Шарло акробата, Лабораторија звука, Лаки пингвини, Вампири, Директори,...Галија, Генерација 5, Корни група, да не идемо предалеко...није за потцењивање ни рок музика деведесетих  у Србији : Оружјем противу отмичара, Ритам нереда, Деца лоших музичара, Шахт, Гоблини, Ева браун, Atheist Rap, Џа или Бу, Џукеле, Обојени програм, Кристали, Popcycle, Плебој, Негатив...Eyesburn, Sunshine, Ortodox Celts...  
:finger


Пошто видим да се разумеш у хр. панк извођаче, поред овог душевног болесника сатана, чије песме не желим да коментаришем, занима ме јел се усташки панкери ложе када слушају песму "Хладног пива" "У ритму длакаве гузе"?!  :D
Пази ја не би остала равнодушна да слушам онај воклачић...  :lol:

Drakula i Roga ZAKON, bre!
;pivo

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Lucky Star, Sunshine su rep grupa.   namigivanje
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

Da,ali onaj njhov kosati gitarista sa "kramerom" sve više testeriše,što mojim ušima itekako prija.

Mogli bi lagano da pređu na HC,ili pak na speed,bolje bi zvučali.

Kako je prosla svirka Hladnog Piva za Beer Fest u BG? Pre par(?) godina?

Quote from: "Nedostizni"Lucky Star, Sunshine su rep grupa.   namigivanje

Bili su na početku rep grupa.

Mislim da su se i raspali upravo iz tog razloga sto su se posvadjali oko muzickog pravca i buduceg delovanja. Kojot iz Eysburn-a je doneo u Sunshine taj mnogo dobar zvuk gitare.

Velika steta, sjajan tekstovi - jos bolja muzika, ok likovi + Delije. Sever i te fore.

Nesto slicno danas radi Linkin Park ili Limp Bizkit, samo mnogo komercijalnije.

Poz.