"ljubav si mi jedina"-pevana tokom derbija posle X godina

"I pevamo sada svi,i tapsemo, i skacemo sada svi..."

"Ta pesma se sada cuje u glas"

"ale,ale,ale,ale,oooo..."

"volim Te zvezdo ja,volim Te Zvezdo ja, do groba..."

"U ranu zoru.."

"promena ideja,ono sta Nam treba je promena ideja" :D

"beograd je pun murije ,komandir grada looduje" :D

"tuzno je biti Neletova mamma.." :D

...itd...
S

"Na Marakani opet pesma stara..." extra bi grmela kada bi svi usli u taj trip

"Na topcideru, na tom Severu..."

"dok se zemllja oko sunca krece.."

...
S

Једна од васкрскилх песама која се вратила на репертоар ове сезоне а која је најбоље звучала на крају прошле сезоне на баскету (да се најежиш!) је :

И напред Звездо, Црвена звездо
Знај да увек Звездо, увек Звездо,
Увек бићу ту, да те волим
и да те бодрим и да ти живот поклањам.

На некој од прошлих мањих текми (чини ми се ОФК-а) покушано је да се отпева "Бићу увек с тобом, макар нем'о 'леба и бодрићу те Звездо и на Марсу ако треба" али треба то да се мало увежба. Штета би било да се не пева када се неко већ сетио да је врати на репертоар.

Quote from: "warsaw""Ta pesma se sada cuje u glas"

Мислим да се ова песма певала прошле сезоне, не тако често али певала се.

Црвена звездо, побеђуј за нас
Та песма се сада чује у глас.
Напред младићи, куцнуо је час.
Северна армија увек је уз вас.

Не знам зашто сада када имамо нове бубњеве не певамо "Ма-ра-ка-на, нека сад цела устане и нека песма не стане, са Звездом све до победе...але, але, напред Звездо ле але..." једнако би добро звучала као и "Бразил" - "На целом свету ми је све..." :D

П.С. Варшав би могао да напише комплетне текстове неких наведених песама. На пример, оних поред које је ставио смајлије.

"Na topcideru, na tom Severu...", "promena ideja,ono sta Nam treba je promena ideja",  "beograd je pun murije ,komandir grada looduje",  "tuzno je biti Neletova mamma.."

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

"svi Mi kazu da Sam lud i da nisam normalan, jer Sam Zvezdin delija, jer Sam pravi huligan...
bas Me briga za Njih sve ,jer Ja zivim zbog Zvezde, zapevajmo sada svi, jer Smo Zvezdi odani/potrebni"



Na topcideru, na tom Severu...", "promena ideja,ono sta Nam treba je promena ideja", "beograd je pun murije ,komandir grada looduje", "tuzno je biti Neletova mamma.."

"Na topcideru, na tom severu, Zvezdine se pesme ore i zastave se viore ,na tom Severu, volim Zvezdu Jaaa,kao oka dva, volecu je nek svi znaju i za Zvezdu navijaju jer je najbolja..."

Ostalo je bilo zezanje:
"Promena ideja,promena ideja ono sto Nam treba je promena ideja, posle ide Engleska verzija ,i verzija Volim Te Miloje,volim Te Miloje,bez Tebe na golu stvarno trulo je..."

"Beograd je pun murije, i zastave se vijoree,pendreka zvuk odjekuje,komandir grada luduje, i pobite ih Delije" melodija " stadion pun.."

Za Neleta ,necu jer dodje tu i tamo :D

ali melodija je "tuzno je biti navijac Partizana" a spomenuo Sam cisto iz zezanja... namigivanje
S

nekada se pevala Argentinska, u Evropi poznatija kao melodija Romanista:

" Napred Zvezdo,napred Zvezdo Tebe volim Ja,
napred Zvezdo,napred Zvezdo Ti si najbolja.ole,ole,oleeeoolleeoooaa..."
S

Sve te stare pesme ("I napred Zvezdo napred Zvezdo tebe volim ja", "mladici kucnuo je chas"...) znam napamet jer sam kao klinac imao kasetu  Zvezdinih pesama, sigurno je neko imao tu kasetu, pochinje sa "Pune tribine"

Ima onaj mix od 15ak minuta i odlican je da se ljudi podsete nekih pesama ako treba...

neke od spomenutih u nekoliko postova iznad se pjevaju s vremena na vrijeme...

Niko ne pominje:

U srcu mome zivish samo ti, Zvezdo moja ljubavi o tebi sanjam o tebi pevam samo tebe volim ja.

To je nasha poznata pesma, a vishe je ne chujem da se peva ni oko stadiona a kamoli na stadionu.

@nisam_zdrav
Ima li taj mix negde na netu da se nadje...

Pogledaj na DC++. To je inace stari mix, koliko se ja secam ja sam ga prvo imao na nekoj kaseti, a kasnije su ga dobri ljudi prebacili u mp3...
Na DC++ bi trebalo da ga lako nadjes. Samo kucaj nase hubove, sigurno ga ima neko...

Da li ovo "promena ideja" ide na ritam Bad Religion-a i "change of ideas, change of ideas
what we need now is a change of ideas"? Ne peva se cesto ni meni najomiljenija "Mi tebi pevamo,titulu slavimo...",nastala odprilike u isto vreme kao i "Zvezda je sampion,sve je gotovo...",ima mozda tome dve godine.

Sa severa digla se prasina, proradila Zvezdina masina ...

Quote from: "njule"Da li ovo "promena ideja" ide na ritam Bad Religion-a i "change of ideas, change of ideas
what we need now is a change of ideas"? Ne peva se cesto ni meni najomiljenija "Mi tebi pevamo,titulu slavimo...",nastala odprilike u isto vreme kao i "Zvezda je sampion,sve je gotovo...",ima mozda tome dve godine.


Da,jeste...


Pevace se ako budemo pri tituli, a pevala se posle brodova a kasnije  pri povratku iz Smedereva pravo u 29.ti... :D
S

marakana neka sad cela ustane
i neka pesma ne stane
sa zvezdom sve do pobede!

na na na naaaaaa...


meni extra pesma!

Te brodice sam propustio,kajem se i dan-danas :( . Ima jos jedna pesma,koju sam samo jednom cuo pre par sezona,pre derbija u kupu,cini mi se, Heroes su je pevali:"Sedim na camcima,pecamo kederi,aleale,aleao. Pucaju flesevi,plutaju lesevi,aleale,aleaoo". Mnooogo zarazno,njihova interna fora verovatno,ali ja nisam mogao da je izbacim iz glave.


Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Shteta samo shto se ne update-uje vec duze vreme...

Овај топик би могао да се претвори у акцију прикупљања текстова свих песама које су се певале на Маракани.
Пошто је и "Критичар" (delije.net) допринео да ова тема постане актуелна, цитирала бих неке његове текстове везане за ову тему (можда је неко пропустио) :

Quote from: "Kriticar"
Ajde da se skoncentrisem lepo i napisem braci kako se nekada navijalo.
Sedamdesetih godina kao inspiracija su sluzile uglavnom revolucinarne melodije , kao i neke narodne.
Na primer na melodiju "Listaj goro cvetaj cvece , Crna Gora u boj krece ", pevalo se "Nasa Zvezda u boj krece ". Ili pesma koja se pevala na radnim akcijama " Podignimo u vis cela , mi junaci rada svog, nasa zemlja bice cela , da nam zivi , zivi rad " - pevalo se " Podignimo u vis cela , navijaci Zvezde svi, srce gromko nek nam zbori, najbolji smo najbolji " . Pa je onda bila narodna melodija "Igraj mala na colove , dacu konje i volove ' koja se pevala ' Igraj Dzajo na golove, jebi konje i volove; ti si Dzajo majstor medju majstorima blago timu koji tebe ima ". Ima jos dosta toga. Puno se skandiralo i tapsalo . Mislim da je protiv Trepce negde krajem sedamdesetih postavljen rekord kada se celo drugo poluvreme skandiralo bez prestanka. Ima jos dosta toga .
Legendarna pesma "Racunajte na nas " se pojavila u to vreme u Zvezdinoj Reviji i napisao je neki  nepoznati navijac jer su u to vreme ljudi slali pesme koje su sami smisljali . Verovatno znate da je to melodija Djoke Balasevica koja je pobedila na nekom omladinskom festivalu. Vec na prvoj sledecoj vaznijoj utakmici je pocela da se peva, jer su ljudi u to vreme masovno citali Reviju i znali su tekst na pamet.
Onda se na primer 1980. (izvinite me ako gresim za godinu ranije ili kasnije ) pojavio letak sa tekstom pesme na melodiju :'Fijaker stari " od Zvonka Bogdana , a tekst je bio :
"Setite se onih davnih dana ,
kad ste nekad dobri bili vi ,
setite se onog Partizana,
o grobari ispasce te vi.

Na Marakani opet pesma stara,
stadio pun svi pevaju u glas ,
ponovo smo bolji od grobara
a parni valjak opet trazi spas.

A spasa nema , nece ga ni biti
jer nasa Zvezda najbolja je sad ,
grobari ce opet suze liti '
a pesmom ce se orit beli grad !"
Tih nekoliko sezona je Partizan stvarno bio los i uvek je bio u donjem delu tabele.
E onda se protiv Intera pojavio letak sa natpisom pesme :
"Avanti popolo , a lari skosa
La Stela Rosa, la Stela Rosa.

La Stela Rosa la triunfera ,...",
a na drugoj strani je bio tekst na istu melodiju , ali napisan za tu priliku :
" Altobeli dugoga nosa
zajebala te La Stela Rosa ,..."
To bi bilo za to vreme .Totalno sve originalno i bez ugleda na bilo koga .



Na prelasku iz sedamdesetih u osamdesete , vazna karika za navijanje je bio tadasnji vodja Toda .
Donosio je poklopce od serpi ofarbane u crveno-belo i sa njima kako bi se sto jace culo davao takt koji je trebalo navijati . Organizovao bi sever tako sto bi ga podelio na dva dela , da jedni odmaraju dok drugi navijaju , a onda bi dao znak da se svi ukljuce u navijanje i nastajala bi prava euforija.
Onda je imao foru da recituje pesmu na melodiju "Visegrade grade ..."
koja je ovako glasila (samo deo od prilike ) :
" ...
Pizon kicme lomi ,
eto cujte ljudi mi smo sampioni ,
nek Partizan sada gorke suze roni .

U zvezdinom timu nema slabog mesta
svi su sada bolji od cuvenog Besta ,
igraju ko jedan , misle ko hiljadi
i zato na severu svi sada pevaju "
i onda gromiglasno navijanje "Zvezda" bez prekida .
Jednom su tako doneta i neka burad protiv Partizana , koja su ostala i protiv Hajduka. Poenta je bila da se stoji na njima kako bi se bilo stabilnije nego na sipci i kako bi se davao ritam umesto bubnjeva.


Prvi deo osamdesetih je bio mozda najbolje navijanje na severu . Vec su pocele da se navijaju modernije pesme , kao i da se skidaju englezi koji su bili uveliko u modi .
" Na Balkanu ima grad ... "
" Volim Zvezdu ja ... " ("U tem Somboru ").
Zaboravio sam da napisem da se obavezno pevala najmanje 2-3 puta zvezdina himna . To mislim na onaj period sa kraja 70ih, pa "O Zvezdo , Zvezdana ..." ("Sosana") i legendarna " Kad ja umrem i ostavim telo..."
Od engleza se skinulo
- " Hajdemo napred , crveno - beli ... " ("Kad svetci marsiraju ")
- "Zvezda , Zvezda... " ("You'll never walk alone") , ona se navijala dugo u krug bez prestanka .
- mnoga skandiranja sa engleskih stadiona
Bilo je i mnogo promasaja pesama - melodija koje suy za danasnje vreme sramota :
- " Navijaci zvezdini , beogradske Delije, ... " ("Kapetan Lesi" )
- " Salove u ruke zapevajmo svi, pusite nam kurac glupi grobari " ("Sote mori sote"
- "Dok srce kuca u nama, ti Zvezdo nisi sama ..." ("Dok palme njisu grane")
- " Sitnije Zvezdo sitnije , pokazi im najbitnije " ("Sitnije Cile , sitnije ").
Ali bilo je i punih pogodaka :
- "Crvena Zvezda, Crvena Zvezda, Beograd" (sto navijamo "Ih libe Rote Stern")
- " Delije, Delije , Delije smo mi " / nismo culi ni od koga ali su po zakonu verovatnoce i ostali smislili pesme na istu melodiju . Ista stvar je i sa sledecom melodijom .
- " Idemo sviiii na stadion , gde nam igra sampion,
Sampioni to smo mi, navijaci zvezdini .
I zato Zvezdo volimo te mi,... " (" Zuta podmornica") .
Nama srbima je " U tudjega tatka, pogolema patka " ili ti " sa druge strane zelenija livada" . Uvek nam se svidja ono drugo . Tako smo nazalost napustili ovu originalnu verziju koju smo prvi poceli da pevamo i prihvatili onu italijansku " Napred Zvezda - Zvezda sampion - Napred Zvezda ale , ale ale "


Pevala se i ona :"Crven dresic joj nano , crven dresic; Crven dresic nosi Milos Sestic ... " Uopste u to vreme se puno paznje posvecivalo fudbalerima ("Rodilo se dete musko po imenu Savic Dusko", "Zvezda ima svoga sina svoga Rajka Janjanina " , " Mi imamo golmana sto na golu stoji , zovemo ga Dika, nikog se ne boji ", itd... ) .
Pocele su i da se pevaju nacinalne pesme koje su se najbolje cule , narocito kada se igra protiv hrvatskih klubova : "Oj Vojvodo Sindjelicu " (pesma koju je sever najbolje odpevao do danas) , "Mars na Drinu" , "Tamo daleko" ,"Igrale se Delije ". Ponekad se i stidljivo navijalo :"Od Topole pa do Ravne Gore, Zvezdine se , Zvezdine se zastave vijore ". Ili :"Drmami se na subari cvece, poklacemo , zaklacemo ko za Zvezdu nece" (ovo se samo pevalo na ulicama u Zagrebu).
Bilo je mnogo pesama za jednokratnu upotrebu tipa "Salove u ruke ajmo dlan o dlan ; jebacemo Banjik dok ne svane dan". Ili kada se pobedi u Novom Sadu :"U Novom Sadu eee , uzesmo bodove" ili u Nisu :"Niska Banja topla voda , uzeli smo oba boda ".
Mnogo uvredljivih pesama za grobare, splicane , purgere .
Napisao sam da je bilo mozda najbolje navijanje, jer severu nisu trebale sipke, megafoni i razglasi da bi navijao. Svako je znao zasto je tu , a ekipa je bila pri vrhu severa do istoka i od nje je sve pocinjalo - spontano . A glas se koncentricno sirio u krug , kao talas . Pesmu bi prihvatalo sve vise ljudi. Jezgro su sacinjavali ljudi koji su na svakoj utakmici bili jedni do drugih i nije bilo nikoga koga je bilo sramota da se dere. Ponavljam , DA SE DERE dok navija, a ne ovo danas sto skoro svi sebi pevaju u bradu i necuju samog sebe .

Jos nesto da dodam za sedamdesete . Jedan od hitova je bilo skandiranje :
"Ja Zvezda, Ja Zvezda, Ja Zvezda, Zvezda, Zvezda " i u isto vreme se navijalo ostrim pokretom ruke i stisnutom pesnicom u ritmu skandiranja.
Ili jos nesto zanimljivo :" Zige-zage , zige -zage leoleole" i dok se to navija, obavezno sedeci, nogama bi se tupkalo o pod da se stvori sto veca buka.


Ajde da napisem i za tu drugu polovinu osamdesetih , ciji se uticaj oseca i danas .
Apsolutno je uticaj na sever bio 80% italijanski. Pesme bi nastajale tako sto bi neki momci putovali u Italiju da odgledaju neku zanimljivu utakmicu i vracali bi se sa novim melodijama. I danas se mnoge pesme od tih pevaju :" Pune tribine...", "O mama, mama , mama...", "Na suncu kisi, zimi snegu,...", "Na celom svetu mi je sve " , "Samo Zvezdu volim ja /Crveno-beli mi smo sa vama", "Kada igras Zvezdo ti ..." , " Ljubav si mi jedina,...", "Napred Zvezdo, samo napred...", "Crvena Zvezdale , nananana,ooooo...."Ale, ale, ale oooo "(mogu da ti puse...), itd, itd...
Od grka (tacnije od navijaca Panatinaikosa posle utakmice 1986. ) smo uzeli "Evroviziju" i "Zvezda-le" (sa podignutim rukama ) . Mozda godinu dana kasnije , Aris je igrao neku vaznu kosarkasku utakmicu sa grobarima. Doslo ih je puno u Beograd i od njih smo videli ono kada se okrenu ledja , zagrli i navija "Oooo". I od njih smo naucili najznacajniju stvar, da pevamo neku pesmu dugo bez prekida. Oni su to pevali na melodiju " Stadion pun , u dimu sve ...". I to su pevali celo drugo poluvreme, skinuti do pojasa i sa neverovatnim fanatizmom .
Na zalost nasem narodu se uvek dopada nesto tudje . Smisljeno je gomilu pesama koje niko nema , ali jednostavno to nije bilo interesantno ostalima da pevaju. Nekako su se "evropskije" osecali kada bi culi negde poznatu melodiju (npr navijaci Rome, Milana, Sampdorije...) . Tek bi je onda prihvatali da pevaju .
Od pesama koje smo sami obradili melodije, a da su koliko toliko zazivele su (ima ih jos , ali su ovo prve kojih se secam ) :
- " Ja imam bolest kojoj nema leka ... " ("Marina")
- " Volim te Zvezdo ja, do groba sam ti veran Zvezdo to znaj.... " ("Le Milau" ili slicno od francuske pevacice Edith Piaff).
- " Svaki pravi srbin to je Delija i za svoju Zvezdu do smrti navija " ("Lili Marlen" by Zelja)
- "Crvena Zvezdo samo tebe volim ja, ... " ("La cucaracha").
One koje nikad nisu zazivele :
- " Zvezdu vole njene Delije , jer Zvezda je Zvezda ..." ("Viva Espana")
- " Zvezda je najbolja mi svi to znamo...." ("Seviljski berberin").
- " Ovo je himna samo nasa, himna svih ludih zvezdasa..." (neka meksicka melodija iz crtanog filma Brzi Gonzales).
I tako dalje, i tako dalje.

Od novijih engleskih, jedino se navijali "Every go " , a kasnije "Crvena Zvezdo pobedjuj za nas ..." na istu melodiju . Zanimljivo je da su se navijaci besomucno gurali dok bi to pevali i sve je licilo na tucu.
Pocele su vec u to vreme da se navijaju i cetnicke pesme. Smisljena je bila i dobra pesma na melodiju "Internacionale" , ali se nije pevala jer je melodija bila levicarska.
Jedna od najlepsih pesama koja nije prihvacena :
"Imo sam ljubavi mnoge,
ostala samo je jedna ,
jedina prava ljubav ,
to mi je Crvena Zvezda .

Za Zvezdu kada bih umro,
ne bi mi bilo zao ,
ponovo da se rodim ,
Zvezdi bi zivot dao ".

Ni jedna nasa pesma nije prihvacena u Evropi koju smo mi izmislili (mislim masovno).
Da podsetim jos na neke stare , a dobre pesme :
- "Zvezdini su navijaci, od atomske bombe jaci !" (sredina osamdesetih)
- by Zelja "Dok se zemlja oko sunca krece, zvezdini se huligani umiriti nece " (prva polovina osamdesetih).
Evo na primer sta sam se setio sta nije prihvaceno ( na melodiju "Tri palme na otoku srece"):
"Mi cekamo nasu seansu
kada ce doci taj cas
da budemo opet u transu
i pevamo opet u glas :

Mi volimo Crvenu Zvezdu
i zivot joj dajemo svoj
bicemo svuda gde igra
do smrti verni smo njoj"


To bi bilo to.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

pesma koja je obelezila poslednjih desetak god...

НИСУ НАС СЛОМИЛЕ ОВЕ ТЕШКЕ ГОДИНЕ
ЈОШ НАС САДА ИМА ВИШЕ ЗБОГ ТЕБЕ
ПЕВАЈТЕ, СКАЧИТЕ, ЛОМИТЕ И ЛУДУЈТЕ
А ТИ ЗВЕЗДО ИГРАЈ ФУДБАЛ - БОРИ СЕ
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА