Мало пре се вратих из паба, у коме сам се састао са чланом од екипе Кафеа – Р.С.К.-ом. Како не пише најбоље извештаје, ту сам ја да препричам...

Крећемо са 2 комбија из Љубљане у уторак у поноћ, купујемо велике количине пива, песма, циркање, опуштање... У Стразбур стижемо око 15 часова, купујемо карте, одлазимо у центар где смо ко Енглези окупирали цео паб. Ту смо ми, Ортодокс Бојси, Бригадири, Ултра Бојси, Белгрејд Бојси, Рођен Лош, Псајхо Јунит, Делије из Пуле, и још неки који су полако пристизали касније... Атмосфера у пабу и испред паба за чисту десетку! Циркало се, певало, паљене су бакље испред паба, ма лудило...

У пабу су биле присутне 2 девојке са шаловима Ultra Boys 90, које нису могле проћи неопажено, па су поједини чланови УБ уз одушевљење девојака показивали тетоважу УБ на руци...

Испред паба неки Француз са бициклом је прошао преко стопала једном виђенијем циганину и прошао само са шамарчином...

И тако траје циркање и зезање... креће кортео ка стадиону, песма, бакље... Како нисмо нашли противничке навијаче, обишли смо кортео око целог стадиона у потрази за њима, а како их није било закључили смо да им је име групе Ultra Boys 90 више него смешно. Полако се улази, помало плавци цимају на улазу...

Наш кавез пун, екипа одлична... Вођа мегафоном каже «гастошком делу трибине» слушајте шта ми певамо у два наврата... И како је наш кавез одлично певао тако су и гастоси пратили песму... Очигледан је помак у организацији, у памфлетима у којима су се објаснили наша размишљања, боља структура људи... Мада су гастоси одлично испратили старије хитове, а новије ту и тамо.

Наш репертоар песама био је велики, као и у 2 наврата добацивање са гастосима, «Када Звездо играш ти», и «У,у, а,а Звезда...» Навијање током целе утакмице одлично!!!

Затим долази 2. полувреме, диже се транспарент на француском «Косово, то је Србија», и гласно се запевало «Косово је срце Србије», мада изпрве није било најбоље, из друге је одлично зазвучало, затим као и наше стандардне «Марш на Дрину», «Од Тополе...»...

Ђокај забија други гол, делиријум. Пале се 3-4 бакље...

Навијање не престаје... У последњем минуту шок. Неверица. 10 минута после завршетка утакмице сви су стајали и нису могли да верују... Мртво.

Мада, у Стразбуру смо однели победу, ми Делије, смо показали сву нашу јачину, подигли организацију на много виши ниво, и то нам је утеха што ће следеће сезоне бити много, много боље...

Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

Где то видиш?

Slike iz Strazbura:

http://www.delije-sabac.co.yu/work/delije_sabac/delije_sabac54.jpg
http://www.delije-sabac.co.yu/work/delije_sabac/delije_sabac55.jpg
http://www.delije-sabac.co.yu/work/delije_sabac/delije_sabac56.jpg
http://www.delije-sabac.co.yu/work/delije_sabac/delije_sabac57.jpg
http://www.delije-sabac.co.yu/work/delije_sabac/delije_sabac58.jpg


Video:
http://www.delije-sabac.co.yu/work/download/video/strazbur_zvezda_2005.wmv

Quote from: "radomir"
Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

Где то видиш?
Pa pogledaj malo detaljnije i blize u kopu sa gastosima pri dnu ove trece slike sto je lucky_star postavila sa delije.net-a ,znaci desno od ograde koja razdvaja dva kopa, pogledaj tacno u ravni izmedju zastava Ultras i Ultras Warsaw,jebi ga kad ne znam da postavim sliku pa da zaokruzim gde je zastava.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

a lepo meni Red_delije kaze ispred stadiona "odoh ovom da objasnim nesto u vezi te zastave" a ja njemu "nema veze,aj caskamo jos malo,pre nego sto udjemo"!!!! :boks

Quote from: "KizaLion"Мало пре се вратих из паба, у коме сам се састао са чланом од екипе Кафеа – Р.С.К.-ом. Како не пише најбоље извештаје, ту сам ја да препричам...
:D ja sve to s 5 na 1....

Quote from: "radomir"Ја не знам дали си ти слеп, или ниси видео она четри мини буса мурје код нашег улаза? И после текме она два кордона мурје, са једне и друге стране? А што се тиче паба, били су ту све време цивилци и снимали су нас са безбедне удаљености.
Al stvarno je ono nista naspram nasih tekmi...nigde cimanja...jedino civile nisam najbolje zapazio,vecinu vremena sam proveo unutra...i baklje i pesma,i cimanje ljudi sa nase strane,al nista od murije.Jos su nam uredno pokazali gde da pisamo (kod stadiona) ;pljuga
b]...опет је време да се Српство брани пушком,стан'те децо у ред![/b]

Quote from: "radomir"
Quote from: "munja"
Ono sto je mene najvise iznenadilo je francuska zandarmerija. Skoro da ih nije ni bilo :o . Bilo je nekoliko vozila na glavnom trgu, nekoliko njih nas je pratilo do biliard puba :)  i na tome se zavrsilo. Nikakvo snimanje, cimanje...

Ne znam da li uvek tako postupaju ili je to bio slucaj samo za ovu tekmu. Nije ih bilo ni na mestu gde se prodaju karte i na nasem ulazu na stadion... Mislim da su nesto prolazili ali nije bilo konstantnog prisustva.

Ја не знам дали си ти слеп, или ниси видео она четри мини буса мурје код нашег улаза? И после текме она два кордона мурје, са једне и друге стране? А што се тиче паба, били су ту све време
цивилци и снимали су нас са безбедне удаљености.

Slep nisam :)  Pogledaj jos jednom sta sam napisao. Primetio sam one mini buseve ali kao sto sam rekao nije ih bilo na samom ulazu na stadion, niti sam ih primetio ispred blagajne! Znaci pored onolike mase samo redari, naravno kad si prosao redare bili su i panduri ali koliko sam primetio bili su maksimalno korektni, nikakvo drkanje u zdrav mozak itd...

Na tribini nisam bio tako, da o tome ne mogu da pricam, samo sam cuo da vise vole da koriste suzavac, nego pendreke.

Sustina tog dela mog posta je da sam bio iznenadjen njihovim pasivnim pristupom/prisustvom. Znaci cela situacija mi je delovala previse opusteno s njihove strane s obzirom na to kako u takvim situacijama postupaju njihove kolege s balkana.

Quote from: "Djape_BBrdo"
Quote from: "radomir"
Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

Где то видиш?
Pa pogledaj malo detaljnije i blize u kopu sa gastosima pri dnu ove trece slike sto je lucky_star postavila sa delije.net-a ,znaci desno od ograde koja razdvaja dva kopa, pogledaj tacno u ravni izmedju zastava Ultras i Ultras Warsaw,jebi ga kad ne znam da postavim sliku pa da zaokruzim gde je zastava.

Испадоше ми очи, али и даље не видим. А што се тиче мурје, тако је на западу, не реагују и не цимају се, сем ако је баш нужда.

Quote from: "Djape_BBrdo"
Quote from: "radomir"
Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

Где то видиш?
Pa pogledaj malo detaljnije i blize u kopu sa gastosima pri dnu ove trece slike sto je lucky_star postavila sa delije.net-a ,znaci desno od ograde koja razdvaja dva kopa, pogledaj tacno u ravni izmedju zastava Ultras i Ultras Warsaw,jebi ga kad ne znam da postavim sliku pa da zaokruzim gde je zastava.

mislis na ovu?? :zbunjen  neznam.. nebi rekao da je to zastava..


[img=http://img311.imageshack.us/img311/1893/unbenannt3wb.th.png]

nA onom video delije-sabac.. na kratko u desnom uglu se vidi baklja...   cini mi se da je ona sto se pali gasi... uglavnom se koriste po juznoj americi...

ovo je prvi put da sam video kod nas ili evropi...

jel to ta baklja il sam istripovao!?
elgrade-Milano-Marseille-NYC Always UltrasmenthalitetA !

to su ti strobovi, taj termin predstavlja i onaj semafor (sto se non stop pali-gasi zavisno od gruvanja), stoji na plafonu u diskotekama...  :muzika

Hteo si reci "...onaj reflektor..." zar ne  :D .

Quote from: "Panthers_Milano"nA onom video delije-sabac.. na kratko u desnom uglu se vidi baklja...   cini mi se da je ona sto se pali gasi... uglavnom se koriste po juznoj americi...
ovo je prvi put da sam video kod nas ili evropi...
jel to ta baklja il sam istripovao!?
Није бакља него строб...
Погледај у галерији коршћено је и у домаћем првенству!
..нисам био свестан, ваше величанствене подршке, оданости и неизмерне љубави према клубу.били сте мотив више екипи, на Маракани или на било којем другом стадиону, без обзира на његову удаљеност...

Quote from: "radomir"Ја бих хтео да осврнем на "гастосе". Упоређујући цирих прошле године(где их је било мноооого) и оно у среду, невероватно је колико смо напредовали. Да тако лако прихвате песму коју пева коп и да се приме као у стразбуру...нисам ни мислио да ће бити тако лако. Има још да се ради, али напредак је евидентан!

I ja sam se sam iznenadio,videvsi vas izolovane,predvidjao sam neki debakl ali na svu srecu ispalo je solidno.Naravno da to treba puno bolje,ali za razliku od Ciriha..stvarno je bilo vise nego OK.
Isto kao sto je bilo stvarno super u Veroni,protiv Kjeva jer ste bili tu odmah pored nas..jer su gastosi znali,da ako pokusaju nesto da naprave na svoju ruku,proci ce neslavno.
Nije to tesko upoznati gastos.svest..ne treba nama puno,vazno je da ste tu blizu ,recimo u Cirihu u II pol. kad su se G. i jos jedan popeli na tribinu gore i pokusavali da vode navijanje-ja se ne secam da je od momenta njihovog prisustva(iako su samo njih 2 bili gore)pala jedna baklja na teren ili da se neko usudio da vice ono "pederi"..
ee,njih 2 na 2000 i sve OK!
Vi samim svojim prisustvom izazivate veliki RESPEKT kod nas gastosa,i tako treba da ostane ubuduce,sve u cilju sloznog navijanja.

Zelim da iskazem,ovim putem jedno VELIKO DIVLJENJE vama grupama,koliko ste spremni da iskulirate neke provokacije i sve u cilju buduceg navijanja,te neke navijacke sloge!
Pokazali ste da ste samo samo  zbog Zvezde,da niste neki bezvezni huligani,batinasi il .sl i ti gastosi,koji su vas do sada tako smatrali,ja mislim da su potpuno razuvereni(oni koji su bili prisutni) a prica ce se siriti,zasto:

Ispred ulaza ,svi nabijeni,laka konzervacija ,smeh sale izmedju ekipica, dok cekaju da udju. odjednom vidim 3 bubnja u koloni u vazduhu i glas sa megafona(tih i umeren),koji je najverovatnije bio iza"Malo mesta molim vas,da prodju navijaci".Odmah posle cuje se jedan usamljeni glas iz gomle"Pederi"!
Sav taj zagor,smeh i pricice oko mene do ovog "pederi",sve je to odjednom zamrlo.Muk i tajac.Svi su ocekivali neku frku,zbog samo jedne jedine reci.Ali ne,Vi ste se bez ijedne jedine reci,polako primicali ulazu,koliko je to bilo moguce.Svi smo bili upakovani kao sardine tako da je  to bilo stvarno tesko,mic po mic  do jednog trenutka kad ste stali i ni korak dalje.Da li mi se stvarno ucinilo da ste stali i stajali neko vreme,mislim da jeste..odjednom sam poludeo i ja se prodrao na sav glas"Pa pustite ljude ,da prodju JEBOTE",,sa naglaskom na ono -jebote -:D
i mali karavan je polako nastavio svoje napredovanje..

To je to...ljudi zele da slusaju,zele da napreduju  i rastu,gastosima se smrzne krv u zilama samo kad vas primete,jos kad cuju dobro prepoznatljivi sleng,sve ide kao po loju

:lol:

Unutra sam se stvarno puno nervirao,oko majmunisanja i ubacenih baklji.Drao sam se ko magarac okolo:ne bacajte baklje,dosta tih urlika,kaznice nam Zvezdu zbog toga"ali sve dzabe,ko te cuje.
Ljudi vas jesu stvarno ispratili...svaka cast!
Malo sam se prosetao pre  tekme i za vreme pauze,stvarno nisam primetio nijedan groblje. ili yugo obelezje na celoj nasj gastos.tribini
Stvarno super!

a,sve ovo sto sam ispricao je bitno samo iz iz jednog,jedinog razloga:

Kako nam drzava tezi tim integracijama,EU i slicno pre ili kasnije(jas e nadam sto brze)da ce doci do tih liberallnijih ulazaka na gostovanja,nece nam trebati vize tako da ce Delije iz Cele Srbije putovati.. i to je dobro,ali je pozeljno da se razbije ta fama o vecitim indijancima,seljackim gastosima i sl.jer se plasim da ce svaki idiot traziti da "polupa gastos .stoku",cemu se ja zestoko protivim i sto vi sami,kao org,grupe necete moci da kontrolisete..
Ono ,poradite malo na tome..

Hvala svima

Quote from: "Srpski-Huligan"
Quote from: "Djape_BBrdo"
Quote from: "radomir"
Quote from: "Djape_BBrdo"Na trecoj slici na desnoj strani se ipak moze primetiti da je nekako prosvercovana i okacena jugoslovenska zastava.

Где то видиш?
Pa pogledaj malo detaljnije i blize u kopu sa gastosima pri dnu ove trece slike sto je lucky_star postavila sa delije.net-a ,znaci desno od ograde koja razdvaja dva kopa, pogledaj tacno u ravni izmedju zastava Ultras i Ultras Warsaw,jebi ga kad ne znam da postavim sliku pa da zaokruzim gde je zastava.

mislis na ovu?? :zbunjen  neznam.. nebi rekao da je to zastava..


[img=http://img311.imageshack.us/img311/1893/unbenannt3wb.th.png]

Da,da upravo sam na to mislio.Ja sam, uvelicavao bas da se uverim i meni stvarno lici da jeste,a i R.S.K to isto potvrdjuje.Nije mi bio cilj da izigravam privatnog detektiva vec da samo ukazem da ima jos neupucenih,i "hrabrih" jugo-nostalgicara koji kace zastave.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

На радомирову жељу ево ситних исечака са диска из Стразбура. Молим људе када скидају, да са линка скину само једном и да исти сниме на компјутер, па нек га гледају са компа колико хоће.

Уколико будем приметио да је проток превелики биће скинути видео записи са сервера.

Кортео на путу до стадиона:
www.delije-caffe.net/video/strazbur/korteo.avi
Стробови:
www.delije-caffe.net/video/strazbur/strobovi.avi
Бакље:
www.delije-caffe.net/video/strazbur/baklje1.avi
Шалови:
www.delije-caffe.net/video/strazbur/salovi.avi

Quote from: "KizaLion"На радомирову жељу ево ситних исечака са диска из Стразбура.

a di ima ceo disk, da evociram uspomene malo? ne vidim ništa u shopu

Pogledaj malo bolje!
Milka Casuals