Која је песма обележила сезону?

Само ти
6 (40%)
И онда кад губиш ти
2 (13.3%)
С тобом наша песма увек биће Звездо нападај
2 (13.3%)
Нису нас сломиле ове тешке године
5 (33.3%)

Total Members Voted: 13

Voting closed: June 23, 2003, 03:45:46 PM

??? ???? ???? ???????. ???? ?? ?? ???? ???? ?? ????? ??????? ?? ??????, ???? ???? ?? ????????? ??????. ?? ??? ????? ??????? ????? ???? 4.

?????? ?? ???? ?????? ?????? ?? ????? ? ???? ?? ???? ???????.

Ja sam glasao za 2) mada je ona dosta slicna sa 4) ali je 1) bila zaista hit ove sezone dok mi se 3) ne svidja.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

E bas dobro sto si postavio ovo. Nisam glasao ni za jednu, ali od tih ponudjenih najvise se pevala "samo ti", ustvari vise je to bilo pevanje u pokusaju. Generalno, obrade tih italijanskih uglavom jako lose zvuce. Dobro se otpeva samo na manjim utakmicama ili u hali, a prosto je nezamislivo da pun sever otpeva "Samo ti" ili nesto slicno. Cini mi se da nemamo dovoljno sluha, na vecim utakmicama dosta ljudi uopte i ne zna pesmu, cak se i neke pesme stare 10 i vise godina brzaju, falsiraju itd. Desava nam se da nas grobari nadglasavaju upravo zato sto oni pevaju "proverene" stvari koje su stare, ali ih svi znaju, a mi se mucimo sa "novitetima" medju kojima ima mnogo dobrih, ali jednostavno, sto ne ide-ne ide. Ono sto se uvek dobro otpeva su pune tribine, najveci olos smo, o mama (jedna od retkih italijanskih koja je dobro navezbana), trubadur (ale, svako dete zna...), marseljeza, racunajte na nas, dakle uglavnom stare, proverene pesme. Dosta puta ove sezone je lepo zvucala "Dobro znaj", tu se vidi ko je grlat  :megafon. S druge strane zapostavlejne su neke jako lepe pesme: iz kopa pesma ori se, stadion pun.., dakle jedna anglo-saksonska i jedna grcka obrada koje nam mnogo bolje "leze". Bile su jos dve pesme ove sezone koje su mi se jako dopale,  a nema ih u listi: "Sad na gol, hocemo..." i "Ma-ra-ka-na neka sad cela ustane..". Nazalost mislim da iz gore navedenih razloga ni ove dve nece doziveti afirmaciju. Od onih koje mi se nisu dopale je obrada Skorpionsa (mrzim tu grupu i "Wind of change" narocito) i obrada Mise Kovaca :bes "Moj tim je prvak bio...".

Zanima me sta drugi misle o pevanju na severu, sta bi trebalo forsirati, a sta stornirati?
Da li se slazete da bi na vecim utakmicama trebalo da bude vise bubnjeva? Kao u stara dobra vremena.

Sve cetiri pesme(nadam se da ih je gore cetiri  nevedene,ne zamerite :flasa ),su odlicne,kao i one Simo koje su se tebi svidele,a nisu do kraja ispostovane!
Sve je dobro,samo dok se peva,a ne skandira!!! :ruke
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Pesma nas je odrzala,njojzi hvala :lol:  :lol:

Salu na stranu,na par tekmi na koliko sam bio ove sezone u BG,ne mogu da dam neki objektivan sud o pesmama.Ipak,svidela mi se "Sad na gol",nekako je pevljiva(obrada valjda "Take me Home").Slazem se sa Simom sto se tice nekih nezaboravnih hitova,meni licno je i dan danas najjaca nasa pesma "Stadion pun"(uz "Dobro znaj" i "Zakletvu")

??????????? ?? ?? ?????: ???? ??? ???????... :ruke

???? ??? ?? ???? ????? ??????? ??? ??? ?? ???? ??? ??? (?? ???-????), ???? ?????? ?? ?? ??, ? ? ??????????? ?? ????????? ?? ???? ??????, ???? ???????? ??????-?????? ????????...


?????, ?????? ????????? ?? ??????? ?? ??????????!!! :(   ? ????? ????? ?????? ?? ????.
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Nisam bio prisutan prosle sezone, ali,  moja omiljena pesma je; "gol sve bi dao ja za gol prvu ljubav detinjstvo...", pogotovo kad je peva manja/Uigrana ekipa - da li neko slucajno zna kad je nastala ova pesma?

Ziveli

Sve chetiri pesme su mi ok, mada me samo ti u vecini puta smori upravo iz razloga sto se lose peva...prvi drugi put je ok, posle toga ljudi krenu da dave i gnjave, protiv Olimpije u Pioniru mi je bilo muka od samo ti, a forsirana je celu tekmu....mislim da pesma kao ova tesko da mogu da podignu ekipu jer je sporija....i chini mi se da nije za situacije kada nam tim gubi, tek onda se lose peva....

p0zDrAv!

Sve cetiri pesme su fantasticne ali najmelodicnija je "Nisu nas slomile ove teske godine..." (svaka cast za text pesme!) ali se slazem sa Kraljom Cigana  :D da je spisak mogao biti i duzi "Sad na gol hocemo...", "Marakana neka sad cela ustane...", kao i "Ale svako dete zna ceo grad to zna..."
Pesme koje ne volim ni da cujem ni da pevam su ( a svaki od vodja ima jednu takvu zaguljenu ) su : "Sve sto smo zeleli sve sto smo hteli...", "Weare R.S. family...tananana"...ima jos jedna slicna...( treba izbegavati ove pesme sa dugackim "forshpilom"  "tanananananana" )
Pesmu koju bi definitivno trebali da naucimo celu napamet i da je otpevamo tako dobro kao sto pevamo "Dobro znaj" jeste pesma "Marsh na Drinu". I mislim da je neophodno podeliti papirice sa textom te pesme. Ovo bez zajebancije pricam.  
Sto se bubnjeva tice, nije dovoljno pribaviti samo bubnjeve, Simo, nego i BUBNJARE!  namigivanje

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

"??? ??? ??? ??????, ??? ??? ??? ?????" ?? ?? ??????? ????? ?? ?????? ? ?????? ?? ?? ???? ???? ??? ?? ??????, ??? ? ?? ?? ?? ????? ????? ????????...

????, ?? ??? ?? "?????" ?????, ??? ??? ;pivo
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Quote from: "Sima_Srbija"Od onih koje mi se nisu dopale je obrada Skorpionsa (mrzim tu grupu i "Wind of change" narocito) i obrada Mise Kovaca :bes "Moj tim je prvak bio...".
Koja nasa pesma je obrada Mise Kovaca? Nisam bas upucena u njegov repertoar.
Mislim da je  "Sve sto smo zeleli..."  himna SD, a ne FK. Mislim, devojke jele :rofl . Mozda za par godina :ruke
Dosta novih pesama je bilo ove godina, ali mislim da je najprihvacenija od ljudi koji su redovni na tekmama, bila "U srcu mome". To sto masa ne zna da je peva je druga stvar. Mislim da bi Delije na gostovanjima trebalo da forisiraju ove nove pesme, njih 6-7, kako bi ljudi iz unutrasnjosti bili upoznati sa njima. Veliki broj onih koji dolaze da gledaju Zvezdu u Novom Sadu, Smederevu, Cacku, Krusevcu, dolazi na derbije i evropske utakmice. Lakse ih je nauciti ako su tu pesmu vec jednom culi, zar ne?
..baklje gore, pesma cigana...

@kiki: Pa napisao sam da je obrada od mische kovatza:"Moj tim je prvak bio, i opet ce biti on, a ja zelim samo jedno, da zvezda bude scham-pi-on". Mislim da se pevala samo na zadnjoj protiv Obrenovca.

"Sve sto zmo zeleli" je NAZALOST himna CZ. Jebeni RSchum nas je zakopao sa "devojke jele" za citavu vecnost.

Lucky, u pravu si, trebaju nam i bubnjari, ali ako ne severu nema 10 ljudi koji znaju da lupaju u bubanj onda jebi ga. Daj da platimo Nicka McBraina i Charlie Benantea. Mars na Drinu treba obavezno da se nauci, jer ovo kako je islo do sad je bruka i sramota.

Nego da pocnemo mi sa vezbanjem.
Lesson No.1:

http://utenti.lycos.it/erciriaco/kop.wav

Pa nek napise neko ceo tekst Mars na Drinu, mada mislim da je to vec bilo, ali nema veze.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

U boj,krenite junaci svi
Krente i ne zal'te zivot svoj
Cer da cuje tvoj,Cer nek vidi boj
A reka Drina slavu hrabrost
I junacku ruku oca,sina.
Poj,poj Drino,vodo hladna ti
Pamti,pricaj kad su padali
Pamti hrabri stroj
Koji je pun ognja,silne snage
Proterao tudjina sa reke nase drage.
Poj,poj Drino,pricaj rodu mi
Kako smo se hrabro borili
Pevao je stroj,vojevo se boj
Kraj hladne vode
Krv je tekla
Krv je lila
Drinom zbog slobode.

Nema nista od dobrog pevanja dok se to ne raspodeli po tribini.
Mozda ne bi bilo lose da je momci koji stampaju Informator ubace u sledeci primerak, mislim da bi to bio pun pogodak! :)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

text je deljen vec na nekoj utakmici goodyear-lige samo ne mogu da se setim na kojoj....tako da su momci odradili svoj deo posla....mislim da je stvarno bruka za nekoga da se smatra Srbinom a da ne zna tu pesmu.....sramota!!!

p0zDrAv!

Eh da, nisam bila na poslednjoj utakmici, radila sam. Ajde napisite koja Kovaceva pesma je u pitanju i koji deo (refren ili nesto drugo) smo obradili.
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "capocrimi"...mislim da je stvarno bruka za nekoga da se smatra Srbinom a da ne zna tu pesmu.....sramota!!

DC trenutno prikuplja pesme za mp3 top listu i na njoj bi trebala da se nadje i pesma Mars na Drinu, sa sve textom, to je ono sto je u moci Delije-Caffea da uradi po tom pitanju.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!