24. јануар(четвртак) од 18ч, хала Шумице..
одбојкашице играју четвртину финала купа ЦЕВ..
СВИ У ШУМИЦЕ!
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

ево пост једног нашег другара са форума д.нет од јуче.. посебан позив заиста није потребан у овој паузи навијачких текми, али надам се да ће текст утицати на оне који га буду прочитали..

QuoteЕто Делије, кроз четири дана долази и та фамозна утакмица о којој се на овој теми доста полемисало. Кроз ту причу провукло се и питање могућности млађих навијача да сами преузму на своја плећа организовање подршке на једној утакмици, па макар и одбојкашкој. Наравно, који је спорт у питању је најмање битно; јер ако постоји добра воља и жеља; осећај припадности трибини и идеји и идеалима које наш покрет има; утакмица и да ли је она у фудбалу или боћању, да ли је борба за прво или последње место на табели - све то постаје небитно.

Ево на једној од тема којом је на форуму обележено и 19 година наше групе, кренула је конструктивна расправа о томе како ми видимо нашу групу у будућности, ка чему треба тежити и како то постићи. Као једна од најбитнијих ставки је подвучено и рад на едукацији млађих навијача и њихово напредовање, као једна од генерација која у будућности треба да буде понос Севера, као што су и претходне биле.

Пут којим ће се до тога доћи је дуг. Неки делови тог пута су већ пређени, неке тек треба прећи. Пред новим генерацијама, као и пред целом нашом трибином, су велики изазови, а ова утакмица је у том погледу - ништа. Како једна утакмица, која се игра у Београду одакле је већина наших навијача, може да нам представља изазов у било ком смислу? А тек са временске дистанце кад видимо шта је писано на претходних пар страница ове теме видимо које су се погрешке ту дешавале, и са чиме смо се ми задовољавали.

Зар треба поново да нам се понови утакмица са Панатанаикосом или неке мале рукометне утакмице на којима је било нас стандардних млађих 60-70, оних људи који су увек ту, у свим сферама навијачког живота и свим догађајима везаним за нашу трибину. Наравно да - НЕ. Да ли је могуће да неко сматра да му је навијачки живот са пар евро гостовања у току сезоне и пар домаћих гостовања од којих је најдаље 200км пребогат? Да он са својих 20 година или чак и мање, и неколико сезона које је активан на трибини може да себе сматра ветераном? Да му је ''испод части'' да дође на овакву утакмицу? Тај је онда залутао међу нас и ни не разуме због чега долази на нашу трибину. Са наше стране учинићемо све што је у нашј моћи да се то не догоди поново. Свесни смо минуса на претходним утакмицама, и као и све минусе до сад у било ком делу нашег навијачког живота трудићемо се да их исправимо и да добијемо још већи плус. Ако неко није у групи, што је данас често постамо помодарство из неких погрешних разлога, и често уопште није мерило да ли неко квалитетан навијач или није, нек се не осећа мање вредан и самим тим да се случајно премишља да ли да се појави са својим другарима. Овај позив је стога највише упућен њима. Самим појављивањем на оваквим утакмицама доћи ће сигурно до нових другарстава, повезивања у било којој сфери навијачког живота, осећаја заједништва и припадности, и самим тим бољитку и наше трибине.

Ова утакмица је најављена месец дана унапред. Претходна утакмица је играна 15.12., значи пре више од месец дана. Како ствари стоје нажалост и до утакмице после ове ћемо чекати више од месец дана. Не постоји разлог да у четвртак не напунимо Шумице. Првенствено ми млађи, а онда и наши другари који су мало старији, па онда и ко може да дође из унутрашњости, нико им неће замерити да дођу  На свакоме од нас је да да свој максимум и да у четвртак првенствено нашом бројношћу поправимо утисак са претходних утакмица а затим и навијањем направимо атмосферу по којој је наш Север препознатљив! А и нашим девојкама из одбојкашког клуба ће бити пуно срце, па можда падну и неке симпатије  (Ето мало и шале да не буде све преозбиљно)

ДЕЛИЈЕ - Четвртак, 24.1. - Нема изговора, сви у Шумице!!!
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Хвала брате што си то пренео овде, заборавих да отворим тему на кафеу  :batine Ништа Делије, очекујте нешто другачије него што је било до сад на оваквим утакмицама, стварно се доста радило на промовисању ове утакмице, бројност би требала да буде на нивоу, расположење исто, па дођите да се дружимо и да навијамо за наше девојке namigivanje Један леп повод да прекинемо ову паузу, која ће се доста отегнути, а и Бога ми девјке су заслужиле нашу подршку.

Четвртак, 24.1. 18h Шумице! Идемо Делије у нове победе!!! ;pivo

Тако је , девојке су заслужиле нашу подршку. Увек смо их пратили кад смо могли а и ова пауза је добро дошла да се мало навија и пружи подршка нашем клубу.Ко код може требао бих да дође на утакмицу данас.

Идемо Делије

Одбојкашице Звезде су победиле 3:2 у сетовима, много теже него што се мислило.. водиле су 2:0, али дошло је до опуштања, што су шпањолке умеле да казне, и пети сет наше су добиле 15:13!!!

Нас у копу није било више од 120... можда неки више од 100...
Оно што ме зачудило, је присутност млађе популације, поготово на шипци... вероватно је то и био циљ, али видела им се трема, и да још буре сарме морају појести, да би били у рангу са неки старијим и искуснијим... међутим ето утакмица попут ове је и служила некоме да се испуне дечачки снови.

Песме више мање стандардне... мурије је било као да нас има 3 пута више... претрес, није био ригорозан...

А атмосвера је само делимично подсећала на нешто што зовемо навијање... бројност разочаравајућа.... овде су се помињале  цифре и до 1000, али то је било само жеља... ја сам очекивао бар 300 у копу, али и то је био нереално...

Но бар смо се размрдали у овом мртвилу, док чекамо фудбал...

А клинаца је иначе било за 2 дечија вртића  :D ...

У четвртом сету смо забушавали са навијањем. У петом сету је све испало како треба, а срце пуно. Дуго нисам био на женској одбојци чини ми се 2-3 године, добро је што смо се опет активирали.

Quote from: "дрвосеча"
Нас у копу није било више од 120... можда неки више од 100...
Шта причаш ти?Било је 250-300 људи сиурно!

Добро одрађена утакмица.
Само да је дошло још људи.
Али ово је почетак.
Све ће доћи на своје место.

Фино све... Певале се неке, мени драге, старије песмице...

еври го за десетку  :)

Quote from: "дрвосеча"Одбојкашице Звезде су победиле 3:2 у сетовима, много теже него што се мислило.. водиле су 2:0, али дошло је до опуштања, што су шпањолке умеле да казне, и пети сет наше су добиле 15:13!!!

Нас у копу није било више од 120... можда неки више од 100...
Оно што ме зачудило, је присутност млађе популације, поготово на шипци... вероватно је то и био циљ, али видела им се трема, и да још буре сарме морају појести, да би били у рангу са неки старијим и искуснијим... међутим ето утакмица попут ове је и служила некоме да се испуне дечачки снови.

Песме више мање стандардне... мурије је било као да нас има 3 пута више... претрес, није био ригорозан...

А атмосвера је само делимично подсећала на нешто што зовемо навијање... бројност разочаравајућа.... овде су се помињале  цифре и до 1000, али то је било само жеља... ја сам очекивао бар 300 у копу, али и то је био нереално...

Но бар смо се размрдали у овом мртвилу, док чекамо фудбал...

А клинаца је иначе било за 2 дечија вртића  :D ...


Питам се дал смо били на истој текми..
Брате ја не знам шта си ти мислио да ће бити,али ова утакмица је организована од стране млађих навијача тако не знам кога си очекивао на шипци?
И мало си погрешио у процени бројности namigivanje
Але але Оооо Џомбу карамо, Џомбу карамо...


Quote from: "MC MaC"
Quote from: "дрвосеча"Одбојкашице Звезде су победиле 3:2 у сетовима, много теже него што се мислило.. водиле су 2:0, али дошло је до опуштања, што су шпањолке умеле да казне, и пети сет наше су добиле 15:13!!!

Нас у копу није било више од 120... можда неки више од 100...
Оно што ме зачудило, је присутност млађе популације, поготово на шипци... вероватно је то и био циљ, али видела им се трема, и да још буре сарме морају појести, да би били у рангу са неки старијим и искуснијим... међутим ето утакмица попут ове је и служила некоме да се испуне дечачки снови.

Песме више мање стандардне... мурије је било као да нас има 3 пута више... претрес, није био ригорозан...

А атмосвера је само делимично подсећала на нешто што зовемо навијање... бројност разочаравајућа.... овде су се помињале  цифре и до 1000, али то је било само жеља... ја сам очекивао бар 300 у копу, али и то је био нереално...

Но бар смо се размрдали у овом мртвилу, док чекамо фудбал...

А клинаца је иначе било за 2 дечија вртића  :D ...


Питам се дал смо били на истој текми..
Брате ја не знам шта си ти мислио да ће бити,али ова утакмица је организована од стране млађих навијача тако не знам кога си очекивао на шипци?
И мало си погрешио у процени бројности namigivanje

Мићован се излупетао за све паре! К'о да је неко други писао уместо њега, не личи уопште на постове од раније које је писао!
Иди сеци дрва!

Аууу бре Дрвосеча  :rofl  :o

Јучерашња утакмица сасвим коректно одрађена. Нећу да кажем ништа у суперлативу јер би онда следило да је оно максимум, а није, јер наравно да увек може боље. Бројност ОК, чак шта више ту је учињен и највећи поомак у односу на претходнне утакмице, навијање исто доста добро, треба имати на уму да је навијано преко 2 сата без престанка... Певано и Звезди, и нашој светој земљи Косову и Метохији, и овој мафији из МУПа. Момци који једу сарме  :lol: се трудили у својим могућностима, треба ту још праксе, али зато и постоје овакве утакмице, да би се сви млађи уиграли у навијању па тако и они у вођењу истог. Мора то боље, а и не сумњам да ће бити. Све у свему, једно лепо вече за памћење.

И последње, али наравно не и најмање битно... Девојке победиле  :sampion

Ја сам већ рекао да је било само пар светлих момената, а то ја ПТЛН у 2 наврата, изненадило ме како ја добро звучало Ој Косово... а ово остало су људи пеавали ето да се отпева... поготово у 4. сету када су девојке играле лоше...
Чим се у 5. сету дошло до побољшања, и могућности да се победи... навијање је побољшано скоковито...

Јоца трафкинг је исто поменут, и то је звучало добро...

А бројност није била више од 200 људи, па не знам стварно да смо били онда на исто текми...

То је најављивано, да ће бити људи, да сам мислио да нећу моћи да уђем у халу... а било је места за још 3 пута толико... јер и у копу нисмо били збијени, као раније једном на дерби рукомету, прошле године...

И када говорим бројност, онда мислим на коп - људе који су стајали и певали, скакали... а не који су седели поред нас!

Са скроз десне стране трибине приметио сам камермана и инспектора са моторолом. Док смо певали "Пуне трибине" овај камерман је  прихватио нашу песму и певао "але, але..." Е који су то лицемери.

Па навијало је сигурно преко 200 људи! Ако ћеш тако! Мошда нису сви у сваком тренутку заједно, али боило је толико људи! ти прво написа да нас није било  више од 120?!? Жао ми је што нема ни једна слика или клип да видимо које у праву!

Quote from: "KizaLion"Са скроз десне стране трибине приметио сам камермана и инспектора са моторолом. Док смо певали "Пуне трибине" овај камерман је  прихватио нашу песму и певао "але, але..." Е који су то лицемери.
То сам виђао и у Пиониру :batine

Quote from: "радомир"Жао ми је што нема ни једна слика или клип да видимо које у праву!

http://www.delije.net/av/fudbal/0708/0708_cz_albasete.wmv
gt; > > ШИД < < <

Quote from: "Pizon"
Quote from: "радомир"Жао ми је што нема ни једна слика или клип да видимо које у праву!

http://www.delije.net/av/fudbal/0708/0708_cz_albasete.wmv

ма 120 :D  :rofl
Але але Оооо Џомбу карамо, Џомбу карамо...