Забележена је и трећа победа у припремама за предстојећу сезону. Црвена Звезда је савладала екипу Клужа резултатом 97:88 (21:25, 13:25, 37:16, 26:22). Најефикаснији је био Мирко Ковач са 21 поеном, колико је дао и појачање Омар Кук, док је Павел Громико убацио 14 поена и имао запажену улогу у одбрани.

Опширније на Звездином сајту: http://www.kk-crvenazvezda.net/2005/index.php?subaction=showfull&id=1189520164&archive=&start_from=&ucat=1&;

Ево зашто ће гробље наредних 150 година бити боље од нас.
Филип Шепа, дечко са којим сам једно време тренирао у Земуну је прешао у гробље.Дечко има 17 година и он је један од највећих талената у Србији.Већ су га ставили у сениорски тим гробља и на првој текми против Динама из Москве је дао 4 поена.
Међу великим талентима је и Митровић који је недавно потписао за Мега исхрану, а како сам чуо већ се и гробље заинтересовало за њега.И Никша Николић који је још у Земуну и игра за 3 године старију селекцију.Он је 91. год.Он је син Николића који је играо у Звезди пре неких 15 година.

Значи, наш клуб ради без икаквог плана, доводе неке балије, и амере који не могу више да играју ни на улици у Америци.Не сећам се кад је неки таленат изашао из наше школе кошарке.

А гробље ради... :bes
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Quote from: "Леса"Ево зашто ће гробље наредних 150 година бити боље од нас.
Филип Шепа, дечко са којим сам једно време тренирао у Земуну је прешао у гробље.Дечко има 17 година и он је један од највећих талената у Србији.Већ су га ставили у сениорски тим гробља и на првој текми против Динама из Москве је дао 4 поена.
Међу великим талентима је и Митровић који је недавно потписао за Мега исхрану, а како сам чуо већ се и гробље заинтересовало за њега.И Никша Николић који је још у Земуну и игра за 3 године старију селекцију.Он је 91. год.Он је син Николића који је играо у Звезди пре неких 15 година.

Значи, наш клуб ради без икаквог плана, доводе неке балије, и амере који не могу више да играју ни на улици у Америци.Не сећам се кад је неки таленат изашао из наше школе кошарке.

А гробље ради... :bes

Прво, на велику жалост, потпуно си у праву. Друго, како је свет мали - пре пар година сам у Развојно Тренажном Центру у Пожаревцу (40-ак најбољих дечака из Србије) био соба поред његове. Стварно је екстра таленат.

Да не коментаришем гробље (мислим да ни ти ниси морао да правиш поређење), већ само нас.
'89 - видео си 2-3 момака на последњих 2 дербија.
'90 - нико, али скоро нико већ пар година. Нема их на завршном турниру и резултати су доста јадни током сезоне.
'91 - вредно помена, одличан успех на последњем финалном турниру (пар њих чланови златне кадетске репрезентације), па остаје да видимо да ли ће се опаметити људи који су за развој млађих селекција задужени.

Једноставно, треба тражити талентоване звездаше за баскет, у почетку их ставити у тим (Звезда 2) који ће играти 1. српску или 1. Б лигу, и калити их за најбољи сатав Звезде.

Још је опасније што гробље није једини тим који велику пажњу посвећује клинцима,то раде и ФМП и Хеофарм и то са великим успехом.Код нас се то јако лоше ради,колико ја имам инфо нама је онај Марин Седлачек неки скаут и за клинце и за први тим,али од њега очигледно нема вајде.Елем,моје мишљење је да би управа морала темељно да анализира шта у клубу не штима и да то реши постављањем стручнијих људи,а ако нису способни за то,молим лепо довиђења.

Quote from: "Вечити ДЕЛИЈА"'91 - вредно помена, одличан успех на последњем финалном турниру (пар њих чланови златне кадетске репрезентације), па остаје да видимо да ли ће се опаметити људи који су за развој млађих селекција задужени.

Знам неколико играча из ове генерације.Они су и једини који имају шансе да ураде нешто више.
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Quote from: "Леса"Не сећам се кад је неки таленат изашао из наше школе кошарке.

Ја се сјећам, и они су послије завршили у пакистану ...



Quote from: "Леса"
Quote from: "Вечити ДЕЛИЈА"'91 - вредно помена, одличан успех на последњем финалном турниру (пар њих чланови златне кадетске репрезентације), па остаје да видимо да ли ће се опаметити људи који су за развој млађих селекција задужени.

Знам неколико играча из ове генерације.Они су и једини који имају шансе да ураде нешто више.

Колико знам и млађи од њих нису лоши...мада то нису још формирани играчи 92го, 93ће... Иначе управа када је дошла они су од нуле формирали од 91ог па млађе... Остала годишта су скупљена од онога што се могло скупити јер је већина што је ваљала већ била у другим клубовима...
По мени цео тај посао са млађим категоријама је добро одрађен када се погледа на ком гласу нам је била школа кошарке...

И мени се чини да су из клуба напомињали како је '91 годиште прво које ће проћи комплетну Звездину школу (каква год она била), док су старија годишта су скрпљена како би Звезда имала екипе у свим узрастима. Такође, наши су рекли како су у питању (код млађих) углавном београдска деца.
Е сад, ово није зато што су они локал патриоте, већ зато што ФМП има убедљиво најразвијенију инфраструктуру. Имају интернат где долазе клинци из остатка Србије и околине, а отворили су и "колеџ" (стављено под наводнике јер можете замислити колико се ту учи), што значи да је школа потпуно подређена распореду тренинга и њиховим обавезама као кошаркаша. Наравно да наши и могу да праве екипе само од београдске деце.
..baklje gore, pesma cigana...

КК Црвена Звезда је на турниру у Тузли, у конкуренцији екипа Слободе, подгоричке Будућности и Златорога, забележила два пораза и заузела четврто место.


У полуфинали бољи су били кошаркаши Слободе Дите (69:74). Најефикаснији је био Омар Кук са 22 поена, а против некадашњег клуба играо је и Елмедин Кикановић (12 поена).

http://www.kk-crvenazvezda.net/2005/index.php?subaction=showfull&id=1189799528&archive=&start_from=&ucat=1&;



Звезда је поражена и у другом мечу. У борби за треће место, бољи је био Златорог (ех Пивоварна Лашко). Резултат 83:71. Најефикаснији у нашој екипи био је Елмедин Кикановић са 25 поена, док је Тадија Драгићевић забележио 22 поена и 10 скокова.

http://www.kk-crvenazvezda.net/2005/index.php?subaction=showfull&id=1189880776&archive=&start_from=&ucat=1&;

Хвала богу па је Караџић изјавио да се тражи петица. Ући у сезону са Мишом и Елмедином као центрима је превише смешно да би била тужно.
Иначе, на турниру није играо Громико. Штета, желела сам да га видим пошто су до нас углавном допирале информације како дечко не зна да шутира. Ипак, он постиже неке поене па ме је занимало на који начин :D .
Можда и није лоше што је овако испало, да се мало спусте на земљу и виде шта не ваља.
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "kiki"Хвала богу па је Караџић изјавио да се тражи петица. Ући у сезону са Мишом и Елмедином као центрима је превише смешно да би била тужно.
Иначе, на турниру није играо Громико. Штета, желела сам да га видим пошто су до нас углавном допирале информације како дечко не зна да шутира. Ипак, он постиже неке поене па ме је занимало на који начин :D .
Можда и није лоше што је овако испало, да се мало спусте на земљу и виде шта не ваља.
Мислиш да ће тај један центар променити пуно тога? Па бре тим нам је смешан.
Какво црно спуштање на земљу, па чим су саставили овакав тим видело се који ће нам домети бити. Овај турнир у братској им тузли је наша реалност ове године. Нажалост...

Оно из Тузле, што сам гледао на ТВу је јад и беда.Мислим да ће нам ово бити најгори тим (што уопште није лако имајући у виду претходне) у последњих неколико сезона.
Кад саледамо све аспекте спортског нам друштва, биће ово сезона за кидање живаца. У најави.

Пазите, на овом турниру је недостајао Громико, на пример, који је пар пута уносио преокрет у прошлим утакмицама. Потом, Тадија је дошао са операције слепог црева (додуше, нешто ми се брзо вратио). За Александрова је ово пресудна сезона да покаже ко је и шта је. Имаће далеко већу минутажу (вероватно ће играти и тројку и четворку). Не треба заборавити да нам недостаје и Милошевић на плеју (требало би да се врати у неком октобру, новембру - почетком сезоне). Јоровића нећу спомињати јер је велико питање шта и колико може (мислим да би и он требало да се врати у новембру).
Центар може, а и не мора нешто много да значи - зависи кога доведемо. У сваком случају нам је неопходан јер нама на петици играју две чачкалице.
Искрено, мени је драже да саставе јефтинију екипу коју ће моћи редовно да плаћају, него скупу, да касне паре, па да ови играју преко оне ствари (што је био случај прошле сезоне).
Титулу не очекујем.
..baklje gore, pesma cigana...

Ма нису играчи толико лоши, с обзиром на то колико коштају. Ове године нам је стварно јефтина екипа, ако не грешим. Са озбиљним тренером може овде да се ради и да то личи на нешто.
Али Караџа  :flasa  уопште не улива поверење. 1 Лучић би нам добро дошао.

Ма да, ево само да се опораве Тадија и Јоровић уз суперстара Громика освајамо титулу сигурно, можда и 2-3

Нисам баш то рекао.Нема везе.

Људи мислим да је битно да се испрате ови Звездини резултати у припремном периоду, али да је рано и нереално да се на основу њих доносе нека предвиђања што се тиче играча, тренера и саме екипе и игре. Бројна искуства из свих спортова говоре да је обично тако.
Значи могло је да се примети да Кук може доста да допринесе у игри, од Драгићевића и Александрова очекујемо и надамо се да заблистају у овој сезони. И то је то, уз констатацију која је очигледна, а то је да морамо да појачамо центарску линију. Ту смо за сада слаби, и то физички пре свега. Видећемо ко ће када да се опорави од ових повређених и колико може...
Прави расплет тек следи, будимо још мало стрпљиви.  namigivanje

Гледао сам их против слободе на тв, знам, није играло пар битних играча, али све ми дјелује безидејно, нема лидера,нема центра,мишановић нема појма,онај бакић исто...јесте почетак сезоне па да не претјерам али....
..Звезда ми је све...

Кошаркаши Црвене Звезде налазе се на турнеји у Словенији, а у пријатељском мечу против словеначке екипе Шкофја Лока забележили су победу. Наш клуб је славио са 74:61, а питање победника решено је почетком другог полувремена.
 Најефикаснији су били Тадија Драгићевић са 22, Кук са 12 и Ковач са 10 поена.
 Сутра се игра против екипе Слована.

Quote from: "Вечити ДЕЛИЈА"Кошаркаши Црвене Звезде налазе се на турнеји у Словенији, а у пријатељском мечу против словеначке екипе Шкофја Лока забележили су победу. Наш клуб је славио са 74:61, а питање победника решено је почетком другог полувремена.
 Најефикаснији су били Тадија Драгићевић са 22, Кук са 12 и Ковач са 10 поена.
 Сутра се игра против екипе Слована.
Па хвала Богу да су се мало пробудили, или је та шкофја лока неки Ш тим!?
..Звезда ми је све...