Не треба пуно трошити рeчи, поновимо навијање и посету са утакмице против радара! Улаз на север 200 дин.

Stvarno bi bilo do jaja kad bismo uspeli da ponovimo posetu sa prosle tekme protiv rada.U kavez nam dolaze varvari koji u zadnje vreme pokusavaju da isteruju pravdu i koji ce doci verovatno u velikom broju-mozda i najvecem na nekom gostovanju ove sezone.Najverovatnije ce da istaknu parolu "stop fudbalskij mafiji" jer pokusavaju da pokrenu neku takvu akciju.Dosta su napredovali u ovih par sezona i polako pocinju da zauzimaju neko svoje mesto na ovoj nasoj tifo sceni.Smatram da su ozbiljniji i organizovaniji od mnogih iz nase lige.Toliko informacija o njima...
Sto se nas tice moramo da budemo na nivou i da napunimo kop i da nastavimo da pokazujemo iz kola u kolo da smo najjaca i najorganizovanija tribina na balkanu.Pevanje ne sme da prestane ni sekundu,treba pruziti maximalnu podrsku igracima.I oni su kao i mi(vecina) mislima okrenuti derbiju.Pomozimo im da zgaze jos jednog protivnika,trka za titulom se nastavlja.I zato,nema opravdanja-U SUBOTU SVI NA SEVER !!! ;pljuga


...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Da li neko zna kakav je stav Varvara o predstojecem referendumu u CG. S obzirom da su dolazili i navijali za reprezentaciju, zakljucio bi da su prosrpski orijentisani... Ne znam sta vise da mislim o tim Crnogorcima :zbunjen

Izvinjavam se sto postujem dva puta za redom, hteo sam i da kazem da nema potrebe da topic krene u tom smeru(referendum) vec me samo zanimala ta info o njima(varvari)

A sto se tekme tice, vidimo se na starom mestu.... :ruke

E bas super sto dolaze Varvari,bice malo interesantnije nego obicno.
Sto se tice famoznog,istoriskog ,itd referenduma,vecina Varvara je protiv sadasnje vlasti u Crnoj Gori sto ne mora da znaci da su za zajednicku drzavu.


Pozzz :sampion
 slucaju da Kosovo dobije nezavisnost...Poceti sa akcijama protiv Albanaca i svih onih koji stoje iza njihove ideje tj Nezavisnosti Kosova,do potpunog unistenja.

Quote from: "North_Side011"U kavez nam dolaze varvari koji u zadnje vreme pokusavaju da isteruju pravdu i koji ce doci verovatno u velikom broju-mozda i najvecem na nekom gostovanju ove sezone.Najverovatnije ce da istaknu parolu "stop fudbalskij mafiji" jer pokusavaju da pokrenu neku takvu akciju.Dosta su napredovali u ovih par sezona i polako pocinju da zauzimaju neko svoje mesto na ovoj nasoj tifo sceni.

Претходна сезона :


Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Dosta Varvara je protiv vlasti Mila Djukanovica,vodja je kako sam kaze veliki Srbin. :D

МАНИТЕ СЕ ПОЛИТИКЕ, КО ЈЕ ЗА КОГА И ЗА ШТА! НАШЕ ЈЕ ДА НАВИЈАЊЕМ ПРУЖИМО  ПОДРШКУ НАШЕМ ТИМУ!

Tako je.
Nadam se da ce sutra biti brojnost bar kao protiv Rada te da ce biti napravljena odlicna uvertira za mec koji ce mnogo toga odluciti u sledecem kolu.
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Vreme danas je extra, prijatno sunce, prijatna temperatura, idealno za navijanje :)

Nema razloga da nas ne bude dosta na severu, a tako ce nadam se i biti.

Управо тако... Сви услови су створени за бројност која би могла да обори све рекорде... Чак се ни текма не игра у јутарњем термину  :rofl  Мислим стварно, оно у 13 или 12:30 ме је убијало...

Још само да се сви усредсреде на дешавање на трибини а не на терену и да загрмимо као никад и да се прате упутства са шипке, биће пуно похвала овде после текме...

п.с. као што рекоше претходници: СВИ НА СЕВЕР!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Danas neću biti u mogućnosti da dođem na sever .... ali bih poželeo velik broj navijača i super navijanje. Inače pozdrav od ekipe iz Sremske Mitrovice ;pljuga
b][colour=red]Sirmium Boys 87[/colour][/b]


Kao shto je Red Star Forever predvideo samo se lepe stvari mogu reci o danashnjoj tekmi.
Jedina zamerka je brojnost koja je realno u ovakvim uslovima morala da bude veca. Ne razumem shta ljude odbija da dodju u subotu popodne na suncem okupanu Marakanu da se zezaju, pevaju uz baklje, dimove- prava ultras atmosfera, da gledaju jednu lepu igru svog tima, vide 4 gola u mrezi protivnika i uz Marsh na Drinu i Svuda grmi okolo proslave Zvezdinu titulu.
Ali ne znaju shta su propustili. Meni je bar na putu do kuce srce bilo ispunjeno, a njima nije.

Svaka chast svima koji su doshli na Marakanu.

Vidimo se na derbiju (na kome ce se izaci na poluvremenu ako ne bude bio dozvoljeno kachenje zastava)

Данашње лепо време ипак није било довољан разлог да и они који нису редовни посете север, Маракану и буду део још једне победе нашег клуба... Коп доста добро попуњен али нажалост мањи него на прошлој текми (рад)... Изгледа ће нам та утакмица бити репер за даљи развој и омасовљење Делија... Достигли смо један задовољавајући ниво али кад на трибини буде још више људи у односу на поменуту текму знаћемо да је прескочен још један степеник и да је врх илити циљ коме тежимо на дохват руке... Пацка за све из БГ-а којих није било јер је унутрашњост опет била добра... Б.Паланка, Шабац...

На улазу су дељени летци са текстом који се односио на дерби који долази, став о јадранској лиги и новом песмом која је певана на обилићу... Укратко, споменут је проблем качења застава на гробарском стадиону (популарни «лавор») и став да уколико се не дозволи качење застава да се излази са стадиона на почетку другог полувремена...  У супротном утакмица ће се одрадити онако како то доликује најбољима на овим просторима... Јадранска лига се дефинитивно не прати више па чак ни дерби утакмице... Промовишу се вредности које су у супротности са Српством зарад финансијске добити и тачка... Надам се да неко има могућност да скенира и постави слике са обе стране летка, јер ово је можда и превише скраћено са моје стране...

Од доње шипке до горње са које се води навијање биле су везане црвено беле траке које су касније биле део кореографије у другом полувремену... На старту из копа се повела песма која је певана добрих 15-ак минута и касније у још пар наврата... Речи су вам већ свима познате... Маракана дал је пуна ил смо само ми, наша песма ће те увек Звездо носити, не жалимо наша грла нити дланове, а ти само храбро бори се... Звучало је ок, мада са још мало вежбања биће то екстра... Наставља се са Нека вечерас свако зна и са грмљавином која обично прати ову песму, а онда стандардан репертоар уз малу замерку... Сви су певали али као да нас је мало успавало ово Сунце па је на моменте било млитаво... А и у 20-ом минуту 2:0 па можда се људи мало опустили... Из првог дела игре издвајам и паролу која се већ неколико текми форсира и иако је први пут деловала некако чудовишно (дугачко и непевљиво) све је интересантнија и полако улази у уши... Србија, Београд, Црвена Звезда (на мелодију Напред Звезда само напред Звезда)...

На почетку другог дела уз стандардно добру Пуне трибине подиже се шеталица Понос града (ако се не варам слика победника у средини и у једном углу пише Делије Север – ко је видео боље нек ме исправи) и испред шеталице стотине, хиљаде белих балона... Наравно са тракама које сам већ споменуо то је вероватно изгледало много добро... Биће слика, Бока је надам се то добро одрадио... Било је и пар димова, по нека бакља... Наставља се стандардан репертоар и издвајам На целом свету ми је све у бржој варијанти, која се певала добрих десетак минута и стварно је добро звучала... Добра игра нашег тима крунисана је победом од 4:0 и атмосфера је самим тим све време била на високом нивоу... Како се ближио крај и вести из куле су бивале све повољније... На крају славимо заједно са играчима који су на стази уз Марш на Дрину и Свуда грми около... Дерби дочекујемо са лепих +7... Разлог више да у опуштеној атмосфери дочекамо утакмицу и потврдимо титулу... А од ситуације која је већ поменута зависи колико ћемо се задржати на  јна... Надам се најбољем и најслађем, а то је прослава победе на стадиону по истеку 90-ог минута!!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Red Star Forever"На улазу су дељени летци са текстом који се односио на дерби који долази, став о јадранској лиги и новом песмом која је певана на обилићу...

Садржај летка :

НЕМА ЗАСТАВА СВИ НАПОЉЕ!!!

Делије,
Наредне недеље игра се вечити дерби на стадиону ЈНА. Врло је могуће да ће "одговорна лица" поново забранити уношење и качење наших застава на ограду северне трибине. Ми, Делије Север, имамо своје достојанство и свој понос, зато ћемо и реаговати као прошли пут када нам је то онемогућено (полуфинале купа прошле године на Маракани). Надамо се да ће ово данас прочитати барем половина људи који ће наредне недеље бити на ЈНА, а да ћете се потрудити да и она друга половина сазна шта је наш циљ уколико нам не одобре нешто што је одувек најнормалнија ствар на свим стадионима широм света. Уколико не буде било застава на огради севера, сви заједно напуштамо стадион почетком другог полувремена!!!

Немојте да Вас овај проблем одврати од доласка на дерби, јер ако заставе буду на огради наша је обавеза да навијамо као озбиљна навијачка група, а у супротном да покажемо колико људи стоји иза те групе, наше идеје и наших праведних циљева.

ДЕЛИЈЕ СЕВЕР

Архива (ФКЦЗ-Будућност, претходна сезона!) :



ЈАДРАНСКА ЛИГА
Сви сте приметили да се у последње време јадранска лига не прати осим вечитог дербија, а сада је навијачка група Делије Север заузела чврст став да неће организовано пратити утакмице јадранске лиге јер сматра да она промовише вредности које су у супрпотности са Српством зарад финансијског интереса организатора. Докле год будемо то сматрали нећемо се као навијачка група појављивати на утакмицама јадранске лиге, укључујући и вечити дерби као и све друге утакмице.

ДЕЛИЈЕ СЕВЕР

Свака част на фоткама из галерије!  :)




Успут, не каже се леТци, него леЦи.  :finger

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Хвала за садржај летка!!! Јеси сигурна за правопис??? Немам сада времена да гледам граматику по књигама, али смео сам да се закунем да сам у праву...

Слике су феноменалне!!! Тек сад капирам да није било само солидно издање данас, него једно од бољих, комплетно гледано...

И заборавих да искоментаришем издање гостујућих навијача... Нису дошли у неком завидном броју, али су дошли, превалили огроман пут и дали домаћи задатак онима који су много ближи па нас ретко посећују... И чули су се у пар наврата... За разлику од бројнијих уф-оваца који су  претпрошли викенд били без тона... И немам шта да додам сем да ми је драго да није било глупирања и провоцирања везано за предстојећи референдум... Ипак смо ми противници на неком другом пољу и није наше да бијемо битке које су измишљене да поделе један исти народ...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "


Jel ona Spartakova zastava poklonjena ili su bili neki Rusi na Mari?

Pozdrav.

Quote from: "Red Star Forever"Хвала за садржај летка!!! Јеси сигурна за правопис??? Немам сада времена да гледам граматику по књигама, али смео сам да се закунем да сам у праву...

Летак-Летци-Леци,дакле три гласовне промене:непостојано А,Сибиларизација прелазак К у Ц и на крају се губи оно т,што се зове упрошћавање сугласничких група илити губљење сугласника.
Извињавам се за скретање са теме,али чисто да не буде забуне убудуће.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!