На отварање ове теме ме је навело читање данашњих новина и сама констатација да у младој селекцији Србије до 21 год. имамо једног играча (Ф. Ђорђевић) !

Занима ме пар ствар, око рада са млађим селекцијама...
да ли има оних који прате рад пионира, кадета и омладинаца, како стојимо на том пољу, јер у овај део баш нисам упућен.
Да ли се квалитетно ради са младима?
Има доста играча који се шаљу на каљења и на жалост ту се и изгубе!

Толико се добро ради да нас гробље накантава у свим живим категоријама са 3 до 5 разлике. После генерације '84 ниједан нормалан играч није изашао из омладинске школе.

Ако се не варам, једна генерација је јача од Партизана ... Је ли то она где игра мали Пршо?



колико ја знам наше 93-ће годиште је јаче од њиховог..............
мислим шампиони су у својој лиги
БУДИ СРБИН ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ.

Ајде да не гледамо само из тог угла и упоређујемо се са њима,већ  у целости рад са млаћим селекцијама.
Видим омладинци су добили Бежанију 3-0 .
Да ли неко од вас гледа ове утакмице, да ли има играча који су близу првог тима по квалитету ?

Пршо и Малинић можда ускоро,а за коју годину Мркела и то би било то.
Е сад не знам колико сте упућени,али пола тих момака који играју за гробље били су прво у Звезди и то још за Џајино време на челу.Међутим,ми нисмо могли да обезбедимо тим клинцима станове,а великом броју ни стипендије,па их је гробље покупило,дало им станове,плаћене рачуне и још кинте приде,док су код нас децу из унутрашњости очеви 2 пута дневно возили у бг о свом трошку.Мислим да се то променило доласком нове управе,али сад је већ касно.Знам само да ми је мука кад гледам како се курче да су најбоља школа у Европи,а све са нашом децом.
 ti samo hrabro,bori se

Јагош Вуковић,Немања Николић,Немања Златковић,Ненад Срећковић,Милош Рељић,Милош Обрадовић,Ненад Томовић...нису ли то све велики таленти наше школе фудбала?И Славко Перовић...

Треба имати у виду и да су селектори млађих репрезентативних категорија гробарчине Живковић и Крчмаревић, који напуне екипу клинцима из Телеоптика, и некад ставе једног звездаша, тек да не испадне како само Партизанова дјеца играју ...



Quote from: "Djole"Јагош Вуковић,Немања Николић,Немања Златковић,Ненад Срећковић,Милош Рељић,Милош Обрадовић,Ненад Томовић...нису ли то све велики таленти наше школе фудбала?И Славко Перовић...

Рељић је мој ортак, из Петровца... Баш ћу га питати шта је било тачно! Дао је онај гол у Апатину на крају сезоне...
Тврд је орах воћка чудновата,
не сломи га, ал' зубе поломи!

Био ја пре пар месеци (марта) водио сина да погледамо утакмицу ови наши најмлађи су играли са не знам ни ја којим тимом, шта да ти кажем осим да у тим годинама је тешко речи "е овај мали обећава" али није да нисам био задовољан јер су ови малишани гинули на терену.
Ето то је неко моје виђенје у кратким цртама али понављам они су још мали да бих могао оценити нешто више осим пожртвованости.
Неког тачно именом и презименом да истакнем не могу посто нисам запамтио.
Kosovo cest' le Serbie" "Косово је срце Србије"

Онај мали Иван Фатић, што игра за Интер, зар он није из нашег омладинског погона? Па Јеремић, који је у Бенфици ...?



можда неко од вас зна шта је са Миладиновићем ( Игор, не Бојан ) он је био оцењиван као велики таленат па јер је још увек тако?

Њему је ваљда тек 17 година,полако...

Quote from: "Djole"Јагош Вуковић,Немања Николић,Немања Златковић,Ненад Срећковић,Милош Рељић,Милош Обрадовић,Ненад Томовић...нису ли то све велики таленти наше школе фудбала?И Славко Перовић...


Плус Марко Николић

Одлична тема.Моје мишљење о нашој омладинској школи је све у свему позитивно.Да подсетим пре 2 године на турниру у Вијаређу
који је незванично првенство света за млађе категорије ушли смо у полуфинале,и судијском крађом смо испали од Јубентуса или Милана.То је генерација пандан са овом талибанском генерацијом предвођеном зубатим Јоветићем и другим фрањевцима који су испали у такмичењу по групама.Резултати из наше омладинске лиге нису репрезентативни,ја лично ценим резултате са европских такмичења.

Ипак из омладинске школе изађе свега 3-  4 играча који се придруже првом туму остали траже срећу у другим клубовима.

Чини ми се да имамо у свакој генрацији барем 2 или 3 играча који су екстремно квалитетни.

По мени главне узданице су Јагош Вуковић,Милан Пршо,Игор Миладиновић,Марко Николић и голман Павловић који је по карактеристикама бољи од Владе Стојковића мислим на партије за време док је био омладинац.

Време ће показати,али мислим да је много важна и политика клуба,односно колико ће места момци из омладинског погона имати прилику да се докажу као првотимци.

Било би добро да овде после сваког кола пишемо резултате и извештаје са тих утакмица,наравно они који то прате.

Quote from: "Војник_севера"

Време ће показати,али мислим да је много важна и политика клуба,односно колико ће места момци из омладинског погона имати прилику да се докажу као првотимци.

E ово је јако битно (бар по мени) .

За резултате би било добро, пратити их. Велика је штета што на званичном сајту нема инфорамција о млађим селекцијама.

Једно питање...

На који начин може да се доведе у Звезду један дечко (15 година), значи још дете који живи у Хрватској и за кога се отимају динамо и хајдук. Значи, Србин је али није у могућности да се сам пресели у Београд.

Он је велики таленат и ја грантирам да ће се за њега чути јако брзо, али се бојим да ће носити контра дрес.

Кога ли би се морало контакирати

Па можда да га доведеш на пробу...
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Пробе су у Звезди биле прије 2 мјесеца. Један дјечак 91.год из Подгорице је био на пробу и прошао је. Они су му дали стан, који дијели са још три вршњака, и прима 150 еура за мјесец дана. Знам да из те генерције прошао само један, а из млађих много више и да је потребна добра препорука од стране менаџера или предходног тренера јер они не могу баш да процијене за тако кратно вријеме предиспозиције младог дјечака.
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

Quote from: "SerbianEagle"Једно питање...

На који начин може да се доведе у Звезду један дечко (15 година), значи још дете који живи у Хрватској и за кога се отимају динамо и хајдук. Значи, Србин је али није у могућности да се сам пресели у Београд.

Он је велики таленат и ја грантирам да ће се за њега чути јако брзо, али се бојим да ће носити контра дрес.

Кога ли би се морало контакирати

http://www.fc-redstar.net/newscontent.aspx?cultureID=2&ID=1301&News=1301

Није за његово годиште али вреди покушати!