02/07/2003 | Izvor: B92
Usvojen Zakon - kraj nasilju na stadionima?

Skup
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Jel to cela izjava? Sta je sa onim "Zabrana pisanja navijackih izvestaja" ? Mogu samo da me uhvate za karsona  :o

Borili smo se, boricemo se...


sad ce i u nas,.......

MUKU MUCE DA NAS SPRIJECE,SPRIJECITI NAS NIKAD NECE :finger

Mozda ce time smiriti one okorele hooligane ali pirotehnike
i prozivanja na verskoj i nacijonalnoj osnovi ce uvek biti.

Po tome necemo smeti da prozivamo Nuhija Cakara Duljaja i ostale
emigrante
RIMINAL NA SVE STRANE
 MRZIM TE PARTIZANE

Nikog oni sa ovim zakonom nece smiriti, samo ce biti jos vise s**nja, po sistemu "U inat onom i onom pederu". Ali izgleda da niko nije mislio o tome.
Zivi bili pa videli...

PS. Doci ce i njima neki 5. oktobar...

Lepo je rekao Ultra Klan na nasem forumu, da ovi treba vise da misle kako treba vratiti publiku na stadione. A ovi ce samo napraviti veliki iskorak, jer gde nema dobre pirotehnike nema ni dobrog provoda. Druga stvar, je sto ce ovo biti neuspeli-propali pokusaj da se napravi NBA Liga, tipa: Idi na sever, posadi pecurke, sedi i drkaj kurac. Ako Zvezda da go mozda eventualno i nesto uzviknes.

Dobro si reka sucidar  ;pivo

Ako se politika bavi nama, bavicemo se i mi njima (politikom). To je uvek bilo i tako je ostalo.

Quote from: "KizaLion"Lepo je rekao Ultra Klan na nasem forumu, da ovi treba vise da misle kako treba vratiti pubDruga stvar, je sto ce ovo biti neuspeli-propali pokusaj da se napravi NBA Liga
...videla zaba da se konji potkivaju, pa ajde i ona... :)
kre,kre,kre... :lol:
zar mi zaista ne mozemo imati svoju tradiciju i kulturu i svoj identitet?
ovaj zakon je samo potvrda da nismo na putu da to ostvarimo...
pokusaj da se samo prepise vec napisan zakon i njime resi problem koji nimalo nije slican problemu za koji je vec neko pametan pronasao i zakon i resenje, je isto kao kada ponavljac prepisuje od odlikasa umesto da upotrebi sopstveni mozak... :o

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Oni, nazalost nasu a i njihovu, i nisu tu gde jesu (s obizrom na nacin na koji su, u stvari, dosli na pozicije na kojima se danas nalaze) da bi mislili svojom glavom/'glavom svog naroda', vec da bi, kao sto smo i sami svedoci, zavrsavali 'posao' i naloge belosvetske bagre koja je obnevidela od zla svake vrste. Nasa tragedija je u tome sto smo se, po ko zna koji put, (svesno) samoobmanuli, i dodelili sebi ulogu u svrgavanju prethodnog rezima koju, relano, nismo 'odigrali' - nismo 'odigrali'  ne iz razloga sto nismo sposobni, svesni i zeljni promena, vec jednostavno sto tu nikakve revolucije nije ni bilo, a nije je bilo jer, u stvari, nije bilo ni formalnih promena a kamoli sustinskih. Bili smo ocajni, smrtno ocajni, a u takvom stanju covek/ljudi nisu u stanju da realno/trezveno sagledaju cinjenice/okolnosti u kojima se nalaze, vec bilo kakvo Svetlo (makar i lazno - kasnije se upostavlja, barem za vecinu) vide kao spas, kao beg iz tame, i bez razmisljanja hrle ka tom svetlu - bez razmisljanja da li je to 'svetlo' mozda vec dogorela sveca, koja ce samo da produzi agoniju ili kakva nova/stara jos veca i tragicnija zabluda. Inace, cisto informacije radi, revolucije NIKAD nisu dizali/vodili radnici/seljaci, to su price za naivne i, svakako, neupucene.

Da Oni, iz sada nebitnih razloga, nisu trebali/hteli da se povuku znate li kad bi ih cigani, uf i neki bager skinuo sa vlasti?! Nikad!

A, znajuci kakvi su bili - koliko opijeni vlascu i materijalnom dobiti, zbilja je, u najmanju ruku, sumnjiv tako miran odlazak - miran odlazak onih koji su do juce sve zrtvovali zarad (sitno)sopstvenickih ciljeva/ideja. Ako nastavimo istom (elementranom) logikom, vukuci paralele izmedju nacina na koji su Ovi otisli (krajnje mirno) , onda se ne postavlja pitanje ko su i kakvi njihovi naslednici, vec Sta/Ko je to prisilio (?) njihove prethodnike da odu tako mirno, kao da nikad nisu postojali, a Drmali su nam zemljom skoro kao i Jospip Ambroz.  Mislim, zbilja se osecam budalom kad ovde razglabam o tako jednostavnim, ociglednim i zivotnim stvarima, ali izgleda da nas mnoge samoobmana i zelja za "progresom" (ma sta ko umislio sta je to napredak u zivotu coveka) jos uvek drma.

Evo, bas je lepo sto su, konacno, i ozvaniceni pravi vlasnici b92 :o

Pa, posto to sve jos uvek, svi, nismo kadri da uvidimo, verovatno ce to postati relanije kad pocnu pendreci da pucaju po ledjima prilikom nekih novih prozivki 'spasi Srbiju i ubi se ....', kada se bude islo u zatvor za takve i manje prozivke po nekoliko godina. Ali onda ce biti, mozda, kasno. Bas kasno kao sto je postalo kasno kad su se oni lesinari uglibili u funkcionerske fotelje devedesetih/pocetkom osamdesetih - u stvari, mi od 1945 nismo imali svoje ljude na vlati u sopstvenoj drzavi, vec od tada do dana danasnjeg kvislinske vlade se smenjivase na celu Srbije, a mi im, danas jedni - sutra drugi, klanjasmo se i stvarasmo sebi idole od ljudi koji obavljaju najprljaviji posao i posao koji je ponajvise izlozen razno-raznim (negativnim) iskusenjima.

No, opet nazalost ali i na srecu, empirijski faktor je Svoje Odradio tako da je lepo videti veliki broj ljudi koji su svesni situacije u kojoj se nalazimo, koji ne trpe zablude i nemaju idolopoklonicku psihologiju prema nikome, a kaomli prema politicarima.

Ja licno jesam za nekakav zakon koji bi 'stvari' drzao pod kontrolom; da  deca i zene takodje mogu bez bojazni da posecuju stadione, ali ovakve represivne mere nisu donesene u tom cilju, vec u cilju Kontrole Masa.

Ziveli

Nije vazno da li si ziv ili mrtav vec kako zivis i za sta si spreman da das zivot!

Bravo Radzo    :ruke  :ruke  :ruke
Upinjati se iz petnih zila da udjes u Evropu i usvajati kojekakve
zakone po tim istim evropskim standardima a da pri tom nisi
postavio svoju sopstvenu drzavu na koliko toliko zdrave temelje
je nista drugo osim jedna velika obmana.

KRALJEVINA SRBIJA U SRCIMA SIJA

Quote from: "Radza"Ja licno jesam za nekakav zakon koji bi 'stvari' drzao pod kontrolom; da  deca i zene takodje mogu bez bojazni da posecuju stadione, ali ovakve represivne mere nisu donesene u tom cilju, vec u cilju Kontrole Masa.

nije to 'kontrola' nego 'shtrojenje'...svako ko je do sada imao muda - bice mu 'odsecena'...
( to je uslov da udjes u novi poredak )
koliko se ovim zakonom ide protiv svog naroda vidi se iz onog dela gde se pominje da je skandiranje i pevanje nacionalnih pesama zabranjeno?
pa to nije skandal i sramota nego genocid!
Ako je ovo demokratija - vratite me u srednji vek!

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Posto ste Vi vec dosta toga rekli o ovom zakonu, ne bih da se ponavljamo samo bih se slozio sa vama i upitao jel zna neko gde se taj zakon moze pronaci onako u potpunosti da ga studiramo i trazimo rupe u njemu  :rofl

p0zDrAv!

Hool,ja se brate nadam da ce da dodje jedan pravi 6. oktobar koji
ce jednom zauvek da promeni sve ono lose u nasem drustvu a ovaj
njihov 5. oktobar je kao sto rekoh samo jos jedna od obmana i to
takva da bi nas kao narood mogla dosta skupo kostati.

KRALJEVINA SRBIJA U SRCIMA SIJA

Sad svi na utakmice sa kravaticom i sve pesme prevesti na satrovacki(ideja che-a sa delije.net-a). Ili mozda bojkot?

Sloga bice poraz vragu,
A najjaci srpstvu grad... :)

Nisam primetila da se neki medij pozabavio ovim saopstenjem? :o

Sto se tice hapsenja, imam utisak kao da ti "ljudi" vec unapred znaju ko treba biti uhapsen,,,jer kako neko moze da mi garantuje da nevini nece nastradati, ako mi pritom uopste ne definise kaznjavanje! Kaze zakon, bices kaznjen zbog uvrede i to kaznom kakvu ni ubica ne dobije. A otkuda ja znam sta zakon smatra uvredom? Ne znam i ne zanima me ,neka se psihijatrija bavi tim pitanjima. Ali znam sta je povreda prava - ko je ovlastio te "ljude" da oni odlucuju o tudjim zivotima - ciji zivot ce biti lisen slobode a ciji nece ako ce nas hapsiti nasumice?!?
Drugo, sto pretpostavljam, uopste ne mislim da se ovde radi o suzbijanju nasilja, niti bilo kakvoj dobroj volji da se gradjanima ulepsa zivot, vec da iza toga stoji jedan jedini cilj i akcija tzv. privatizacije koja je ustvari najobicnija otimacina...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!