Da li ce te nakon promene zastave pratiti reprezentaciju SiCG?

Da
11 (44%)
ne
14 (56%)

Total Members Voted: 24

Voting closed: July 10, 2003, 10:38:36 AM

Drzava Srbija i Crna Gora dobila je novu zastavu umesto SRJ plavo-belo-crveno trobojke. Nova zastava bice crveno-plavo-bele boje bez obelezja na sebi. Kompromis oko plave boje najden je da ce to biti srednja vrednost izmedju tamno plave (srpske) i svetlo plave (crnogorske)... Dakle, obicna plava boja kako i prilici zastavi zajednice dve srpske zemlje...

Namerno sam okacio ovaj topic ovde jer se na topicu o proslavi zlatne medalje o ovome vec raspravljalo. Ostala je samo jos himna, a nadam se da ce promena zastave uticati na jos neke Srbe da pocnu da bodre svoju novu reprezentaciju... :)

Sta mislite o ovome? :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Lako je bilo za zastavu. Meni je himna najbitnija. A tu samo boze pravde dolazi u obzir i nema nikakvih kompromisa.

Sigurno da je super da su je promenuli ali ja i dalje necu da pratim repku. Jos ne. :D

Dogovoreno je da se himna usvoji u naredna 4 meseca... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nek nam daju himnu koja se sastoji iz dva dela, deo srpske - prva strofa je nasa himna (koju mi izaberemo, dali boze pravde ili mars na drinu) a druga strofa nek bude crnogorska.

Grb ne treba menjati jer je podeljen - njima su lavovi, a nama su 4 C.

Tako da, ja necu ici organizovano dok se odgovarajuca himna ne usvoji.

Joj jos samo ta himna.....pa cemo biti nova drzava ovako smo...
Sto se tiche Kiziog stava da treba praviti jednu strofu nasu jednu njihovu mislim da je to los predlog....
Boze pravde!

p0zDrAv!

ja ne znam koja su to proseravanja. Ja sam uvek gledao nasu repku. Libo me racku kakva nam je bila himna i zastava. Drzava nam je bila banana.
Ovo ja hvala bogu napokon doslo. i nadam se da cemo napokon biti normalna zemlja.
Boze pravde i grb koji smo do sad nosili i kraj price !
aj zdravo

Sta bre da delimo sa stokom crnogorskom??? Sta bre lapo-lapo??? Dokle cemo bre vise da delimo sve sa nekim??? Alooooooo,bre,alooooooooo...????                                          ZVEZDA,SRBIJA,NIKAD jugoslavija...i crna gora!!!

Ja sam samo cekao da se Vucko javi... :)

Ovako, svako ko zeli da nadje razlog ili izgovor da nesto ne uradi, taj ce i naci. Mene je zanimalo, koliko ce vracanje srpske zastave uticati na ostale navijace da navijaju za srpsku reprezentaciju. Na neke je uticalo, na neke nece uticati nista. :) Nema veze, interesantno je cuti razlicita misljenja. I da cisto obavestim pojedine, nema vise Sugoslavije, cisto za vasu informaciju... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Tek sad necu navijati...
Dokle god nam budu dusmani parcali zemlju, bez obzira na zastavu i himnu...
To sto si ti nas pitao je isto kao da si invalida bez nogu pitao svidjaju li mu se nove cipele.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Znaci kad promenimo zastavu, himnu i grb mozemo da pocnemo da navijamo za Mijata, Piksija, Miljana, Batu Bulatovica, ministra za prosvetu, sport i omladinu, Gasu Knezevica? Znaci samo su nam simboli smetnja, ne smetaju nam neki ljudi i to sto mi nemamo drzavu i necemo je ni imati kako stvari stoje. Zvace se ta "drzava" Srbija za 3 godine, ali da li je Srbija zaista Srbija ako u njenom sastavu nema KiM, i da li Srbija ima pravo da nosi to ime ako njenom sudbinom upravlja neko ko se zove Vilijam Montgomeri. Da li je moguce da nam neko posle visemesecnog jebanja u mozak sa pitanjima: "Ocemo li marinsko plavu ili parisko plavu ili mozda da vuce na tirkizno" ponudi solomonsko resenje i mi smo srecni kao kucici i svi problemi su nam reseni. Ja sasvim sigurno necu navijati za reprezentaciju ma kako se ona zvala i ma koja zastava, grb i himna bili, sve do onog dana kada Srbija ne postane ono sto treba da bude i sto je uvek i bila. Sobzirom da taj dan sasvim sigurno nece doci, bar ne za mog zivota, onda se lako da zakljuciti da nikada necu navijati za reprezentaciju.

Ma ovo pitanja je mnogo problematichno, znate sta mnogo je tuzno sto cemo mi Srbi zavrsiti kao Jevreji bicemo narod bez drzave i onda se necete svadjati oko toga ko navija a ko ne navija za repku....Sve je politika, Sima vam je odlichno napisao za mene nije Srbija ovo sto smo sada....Srbija je i Vojvodina, Srbija je KOSOVO!!!! Srbija je i preko Drine!!! Po meni je i CG Srbija, a to sto se kod njih izrodilo neko novo seme koje sebe naziva liberalima(jebo im pas mater) oni nisu ni chitanku prochitali pa mi tu prichaju kako su crnogorci i Srbi dva naroda...sramota!!!e to je Srbija....kad nam se drzava bude zvala Ujedinjene Srpske Zemlje i kada nam himna bude bila odgovarajuca e onda ce se za repku navijati, ali kao sto je Sima Ca

Casual (i ostali), mislim da nije uredu sto imas takvo misljenje, no svako ima pravo na svoje, zar ne!
Ali, nemoj nikada zaboraviti da su crnogorci (ali samo oni pravi) ustvari nasa braca i da se ne trebamo rokati i sa njima!
Mislim da bi jako dobro bilo ocuvati zajednicu izmedju Srbije i CG jer je to od znacaja za celu drzavu...
No, ponavljam, svako ima pravo da misli sta hoce...
Ja naravno idalje necu navijati za repku, ali neke stvari mora da se znaju... namigivanje
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

NE!

Nezavisna Srbija (u nekoj buducnosti Kraljevina kao sto je i bila) sa nasom zastavom, sa dvoglavim orlom i krunom i himnom Boze pravde. Sa jasnom definicijom, drzava Srba i nacionalnih manjina!
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!

Svi znate, niti sam ja to ikada sakrivao, da od promene imena, moja malenkost navija za nasu reprezentaciju. Nisam mnogo pricao ali prethodno sam navijao za Republiku Srpsku jer je ona imala to srpsko ime u sebi. Danas je to zajednica dve najstarije srpske drzave. Ima ponovo, za koji dan, nasu srpsku trobojku a grb je po meni ok jer je heraldicko resenje kombinacija simbola dve od tri srpske dinastije... Jedino sto je ostalo je himna.

Kakva - takva, ne kazem da je idealna, to nam je nasa srpska drzava. Voleo bih ja i Boze pravde i sve ostalo... Moze i crkvena zastava sa ocilima, ali dok peceni pilici ne budu padali sa grane, :) ja cu navijati za ovu reprezentaiciju.

Nije mi bio cilj da ubedjujem nekoga, daleko od toga, ponavljam, svako ima pravo na svoj stav, pa i Vladan Batic i njegova klika, :) ovo je moj i to je to...

Inace, kada meni neko kaze, Sever nece navijati, meni je to danas malo, nekako, glupo. Zasto? Zato sto je taj stav donesen u jedno drugo vreme i u nekim drugim okolnostima. Realnost jeste da ljudi poput mene koji SADA navijaju za repku ima sve vise, i da se mnogo toga promenilo. Mislim da bi ponovo trebalo sesti i izvagati razloge ZA i PROTIV pa videti kako da se kao grupa postavimo... Bez ikakvih stranackih ili bilo kojih drugih uticaja na stav vecine.

Eto.  :zbunjen

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Pa cuo si sta vecina misli... :)
Prica o novoj zastavi, novoj drzavi i novim zakonima su najslicnije onoj bajci o Carevom novom odelu...( mudri "krojaci", glup car, jos gluplji narod i iskrena i cista decakova dusa ).

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Pa ja stvarno ne znam kakav smo mi to narod,kakva je ovo zemlja,cime razmisljaju pojedinci(ne mi navijaci,vec politicari...) Kad mi ne mozemo par formalnih zakona da izglasamo,par formalnih  "stavki" koje pripadaju nama vekovima! Nismo se mi sad nasli pametni pa ih izmisljamo...ali to nekima nije jasno ili jeste,ali od toga ocigledno postoji neka korist.pa nasem ministru i kompaniji oko njega je najlepse da se prave ludi i pustaju price.Alo,bre ljudi,pa jedino bre mi i kurdi nemamo svoja obelezja,svoj ponos,nesto cime bi trebali da se dicimo,ponosimo...ali neka,doci ce i taj dan(...umro je partizan...),pa cemo bar znati za sta se lomimo po stadionima.U potpunosti podrzavam Orthodox-a,njegovo misljenje.Tako bi trebala da izgleda vizija sviju nas,koji volimo Zvezdu,Srbiju...    ;pivo       DOK SRCE KUCA U NAMA,TI ZVEZDO NISI SAMA...!

Hooligan,brate,nemoj da se ljutis,pa evo i moji koreni poticu iz CG,ali ako nama sve zavisi od njih,i ako nas oni u svemu koce,nek se teraju bre kod njihovih ustasa(primice ih, izvinuli su se lepo i kulturno) pa neka im pevaju ono..."sa lovcena vila klice,oprosti nam dubrovnice".Mozda ih malo vadi to sto su se oduvek vukli sa nama,pa bi cak mogli i da im progledamo malo kroz prste,ali kao nacionalnoj manjini,hahahahahaha!!!!!!!!!!!!                  DOK SRCE KUCA U NAMA,TI ZVEZDO NISI SAMA...!

Quote?, ??? ?? ??? ????? ??????? (?? ?? ?? ?????  ) ??? ? ????????? ??????.
???????, ???????? ??? ????? (?? ??????  ), ? ??? ?????? ? ?????? ?? ???????? ?????????? ????? ? ???????? ?? ????? ????, ? ???? ?? ?? ???, ??? ?? ?? ???? ?????????????? ?????...


Na to sam i mislio ali sam smatrao da ne treba detaljno da pojasnjavam. Da se razumemo oko jos jedne stvari, ja nikome necu zamerati i da na stadionu navija za reprezentaciju, ja samo iznosim svoj stav i ne treba niko od nasih vodja da mi prica kako i sta jer ionako nebi dosao na tekmu reprezentacije sa Zvezdinim obelezjima.
Sto se mene tice, cak i kada bi "nasa" reprezentacija krenula na sam i vrh i bila prvak (evrope ili sveta) ja nebih dosao ni da navijam, ni da ih docekujem. Razlog je jednostavan, drzavu sa ovakvim drzavnim obelezjima ne smatram za svoju, voljom neke politicke "elite" razbacuju su ugledom Srbije kao da smo na nekom vasaru, e nece moci, to nek bude njihova prcija, za mene to ne postoji. Nistaja ne forsiram, cekacu ceo zivot ako treba jer znam da ce prirodan tok stvari da dovede do nezavisne Srbije (sa svim pratecim stvarima), jednostavno to je teznja naroda i kad, tad ce biti tako. Dosta je bilo vise tih "ujedinavanja" kroz istoriju ovog jadnog naroda i placanja tudjih racuna.
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!

REPREZENTACIJA KRALJEVINE SRBIJE SA 11 BIVSIH ILI AKTUELNIH
IGRACA ZVEZDE !!!

STIZE I PSIHOPAT DA NAVIJA...  :ruke  :ruke  :ruke
 KO NE SKACE, VOLI GLADBAH ....

ja san stalno mislia, da vi (citaj: delije) ne pratite repku zato jer u njoj ima grobara (citaj: partizanovih igraca) i nemozete navijat za igrace, kojima inace smrt zelite.
taj stav respektiran i mogu rec da je i kod mene isto tako (npr. mrzin sukera i nisan se moga radovat, kad zabie go). jos dodatno nemogu stat sa stokom juznom (citaj: bbb) na tribini i navijat snjima iz punog glasa. :nene

sad ubiti vidin, da je to kod vas iskljucivo stvar o zastavi, imenu i himni?

znaci, kad bude srbija (sa zastavon i himnon) navijat ce te za partizanove igrace i "grlit" se na tribini sa grobarima?

ps: cisto me zanima, molin bez politicki pripucavanja.
lavo more zna, da ga volin ja ...