Posto se u topicu o neredima na Banjici povela diskusija o kodeksima,a da ne bih smarao taj topic,otvaram novi,pa da vidimo misljenje ljudi sta je /kakav je navijacki kodeks.Po meni,stvari izgledaju ovako:
1.Ne napadati obicnu publiku,kao ni decu u obelezjima drugih ekipa(Radovci,jel vam poznato ovo?)
2.Ne prebijati do "smrti" protivnicke navijace ako je odnos snaga na primer 20 na 2.Dovoljno je skinuti im dreseve ili salove i zdravo.
3.Ne koristiti u tuci hladno i vatreno oruzje.Isto vazi i za rakete.Sve ostalo kapiram kao navijacka "pomagala"(stangle,baklje,flase,kamenje),ali upotrebu nozeva npr. ne opravdavam nikako(Grobari,jel vama poznato ovo?)
4.Ne namestati protivnicku ekipu muriji(Grobari,opet jel vam poznato?),uopste NIKAKVA saradnja sa pubovima
5.Sad ono najzanimljivije-zastave-po meni(a i po mnogim drugima),kada nekoj grupi zastava padne U TUCI(znaci ne UKRADENA),ekipa bi trebalo da se rasformira.Nebitno da li je zastavu nosio jedan lik (Padinjak,kome usput zastava ne pada prvi put),ili je bilo 100 ljudi u grupi.Znam da ce se mnogi uhvatiti za jednu nasu ekipu,koju jako postujem,ali sa obzirom na okolnosti tada(koje su vecini poznate),oni ne spadaju pod ovu kategoriju.Uostalom,oni su tu svoju zastavu visestruko naplatili.
6.Na vodjama ekipa je da "prikoce" neizivljene klince u svojim redovima,uputiti ih da rade nesto kreativno,pomazu prilikom koreografija itd.

Ovo bi  bilo za pocetak,ako se setim jos necega bitnog,napisacu.Mislim da sve dok se ne postigne minimum konsenzusa po ovom pitanju,desavace se stvari tipa ubistva coveka od 70 godina(Grobari,iliti stocari iz Panceva,jel vam mozda ovo poznato?)

P.S.Pre nekih X godina,ne secam se tacno kada,jedna "jaka"navijacka grupa je bila nezadovoljna prezentovanjem svoje grupe u listu "Kop".Zvali su decka koji je tada po njima neobjektivno pisao,i da ne bi ja sada iznosio neke detalje koji nisu za javnost,nasli su se sa njim i...
Toliko ovaj put,postujte svoje vidjenje kodeksa,cisto da vidimo koliko su nam pogledi na ove jako bitne stvari slicni

MOJ COVICE KADA BI SE SVI OVOGA DRZALI JA BI OTVORIO KLADIONICU KADA BI MI BBB DOLAZILI U GRAD
INACE ONI SU VAM JEDAN PUT BACILI LJUDE SA ISTOKA MAKSIMIRA SAMO ZATO JER NAVIJAJU ZA HAJDUKA
TUCE U OMJERU 30:1 SU IM REALNOST
KATKADA NAPADAJU PROFESORE DJEVOJKE I OSTALE NE NAVIJACE A SA PRVOM EKIPOM TORCIDE NECE DA SE SUSURECU I KADA DODJE DO KONTAKTA BIZE GLAVOM BEZ OBZIRA

NOZEVE SU KORISTILI 10 PUTA U JEDNOJ SEZONI

I MI SMO IMALI GAFOVA RAKETE ALI IH SADA BOYSI I ARMADA KORISTI NA VELIKO

OVOKO VAM JE U RH

Porky,znam da je kod vas tako,nista bolje nije ni kod nas.Rakete smo koristili i mi,samo sam napisao da je po meni sranje koristiti ih u tuci.Da li se secate finala kupa protiv Vojvodine na Marakani,KOLIKO je raketa ispaljeno ka njima,jedna je promenila putanju i umalo pobila ljude u nasem kopu,a zavrsila je pod krovom severa,jedna je letela iznad glava igraca i odbila se od reklame na jugu,o tome ja pricam.Pricam da neko moze da pogine(kao pokojni Aca Radovic),zato su mi rakete trule.
Mislim da nam je upravo zbog onoga sto si napisao scena u k....;neke stvari bi bar medju starijim navijacima trebale da se postuju ako vec klinci prave pizdarije.
P.S.Jel ste im stvarno "prvu" ekipu razvalili kod neke kafane?

To je u principu to. Treba biti FER i nista drugo. To da li je nama ili Grobarima poznato, to mozes i nekom od vas da postavis pitanje. Napisao sam u drugom topiku da smo svi mi isti. Uvek ce se naci neka budala, i u nasoj i u vasoj grupi.  Sve grupe ( osim 1970 ) se trude da postuju kodeks "casti" , ali ne mogu sada da kontrolisu svakog pojedinca. Ja licno mislim da je u tuci i upotreba baklji, kamenja, stangli,... isto jako glupa, cemu to. Pa sa tim mozes isto nekog da ubijes. Mislim da je  :boks  sasvim dovoljno.

Miha,slazem se da ce se uvek naci neka budala,neki pojedinac.Medjutim,kod vas je mnogo puta bila CELA ekipa u pitanju.Navescu ti primer koji se meni desio pre par godina(znaci,licno meni,nije preprican).Idem ka Akademiji(Rupi,da ne bi bilo zabune),radni dan,nema nikakvih tekmi,nemam sal na sebi,osim znacke sa nasim starim grbom.Vas oko Rupe desetak,vecina u onim vasim duksevima "Sami protiv svih"(originalni ste,nema sta-10godina posle Armada),jedan me je provalio,i sta se desilo?Dobio sam preko p...E o tome ti pricam.Znaci,nije bio samo jedan pojedinac,vec desetak ljudi u grupi,i nije bila tekma vec ste me odvalili u gradu.Takve stvari ne bi trebale da se desavaju,i to je jedna od stvari koje sam zaboravio da napisem za kodeks.

UF je u pravu ja sve smatram kukavicama koji koriste bilo kakve predmete u tuci medju navijacima. ljudi bacaju kamenje sa 50m jedni na druge i kasnije vicu ( ali smo ih unakazili).
Ja neznam cemu to, meni naprimer da neko izbije oko sa kamenom, pa to nebi sigurno mogo bez zrtvi da prebolim. A ovako imas i veci adrenalin i imas vecu mogucnost da se pokazes, i ako slucajno dobijes batine pokupi stvari i ajmo kuci. sta bi sad oradio da neko trci sa bakljom prema meni? nista bezi dok se ne ugasi ali oni ce kasnije da vicu ( koje p.cke kako su bezali) a da li bi tako trco prema meni sa praznim rukama( mozda, ali i ja bi prema njemu pa sta bude). Bilo bi dobro kad bi se take stvari uvele na i ispred tribina a ne da se gadjamo kamenjima kao deca.
OVO NE VAZI U TUCI PROTIV MURIJE :nene  :D

ajde mi objasni na derbiju 1.12.2002 u zagrebu pocetkom drugog djela torcida podize koerograqfiju i tada boysi ispaljuju raketu na nas
kukavice zar ne

20 dana prije toga armada javno najavljuje kako ce biti nereda  na utaknici sa hajdukom
i epilog toga je 3 ispaljene rakete na torcidu

iste ove sezone torca pri povratku iz koprivnice ispaljuje 3 rakete u samo obrtani na glavnome zg kolodvoru jer je bila napadnuta od 30-ak boysa

daj objasni mi ovo

1. torca-zagreb  ( DERBI ). Kakav je to derbi????????????????

2. Sta tu treba da se objasni takva dogadjanja treba da nestanu po mom mislenju i da se upotrebljuju SAMO PESNICE.



Steta sto nije ovako kod nas :(

Meni licno je do bola truo taj poljsko-nemacki FWW(Feld,Wiese,Wald) trip.Kao,nadjemo se u nekoj sumi 50 na 50 i udri.Gde ostaju iznenadjenja,zasede i sve sto prati navijacki svet?Draza su mi recimo nabadanja u nekom pub-u sa svim propratnim oruzjem(case,stolice...) nego da se negde po "sumama i gorama" mlatimo.
Porky,nemam sta da kazem,vec sam sve rekao-PROTIV sam upotrebe raketa u bilo kom slucaju,isto vazi i za nozeve i prangije.Pa nismo mi Argentinci(na svu srecu).

Izbrisao sam sve sto se tice ovih utakmica. Desilo se nesto o cemu necu da pisem nista.
Izgleda da sam bio u pravu.

Pozdrav svima

Kizo,da nisu ponovo bili u fazonu da te cimaju zbog "neobjektivnosti"?Ne bi im bio prvi put(mislim na Radovce).Obrisa covece ceo topic,mora da su te mnogo iscimali svi.

Desilo se neko zesce sranje, ali nisam kompetentan o tome da pisem, tajna je. Morao sam sve da brisem, veruj da sam imao sasvim opravdane razloge. Nije zbog objektivnosti nego zbog... bitno je da je ceo grad navalio da vidi fotke i to je to, dosta za danas  :)
Izvini

OK,nema potrebe da se izvinjavas...Pozdrav

Jackass slazem sa tobom za Svabe i Poljake. To nije to, nema to veze sa navijanjem.

Pa dobro svako ima svoje misljenje ali meni se ne svidja ono sa kamenjem i te stvari posto to uopste nema nikakve veze sa tucom. A sto se tice navijanja, to i ja nebi nikad promenio samo da nas malo vise ima.

Nisam ni ja mislio da se mi sad nalazimo po sumama ili nekim drugim mestima nego samo bih voleo da se ne koriste vise ti usrani predmeti kaosto su  kod tebe glodari
, pa valjda nismo zene u k.rac.

Huligan,izvlacis moje reci iz konteksta...Rekao sam da ne treba do smrti tuci protivnicke navijace kada je odnos snaga neravnopravan.Kada su ekipe priblizno jednakog broja,onda ovo pravilo ne vazi.Znaci,udri po njima koliko mozes.
Drugo,za oruzje,slazem se da niko ne moze da kontrolise,samo sam rekao da to ne bi trebalo da se desava.(Noz,utoke i rakete).Cisto da ne bude zabune.

Meni nikako nije jasno,kako pojedinci mogu biti tolike picketine,i manipulisati klincima na ovako morbidan nacin???
Hvala vidjenijim Ciganima (I sa Severa,a i preko)sto su namerno ili slucajno,reagovali kada je bilo neophodno,i sto problemi nisu abnormalni!!!
Navijacki kodeks je jako tesko odrzati,narocito kada picketine,na vreme ne nauce klince nekim stvarima;a ovde kao  popucase od nekog znanja i iskustva!Hvala lepo,ali takve manipulacije bar na caffe-u nikada vise nece biti!!!
Kiza je decko koji sigurno nije zeleo da stvori probleme ni sebi ni ostalima,ali kada neko samo neuspelom manipulacijom leci svoje psiho-fizicke nedostatke,jako je gadno!Zao mi je sto ekipa ljudi koja radi sa Kizom,nije bila tada tu, jer sve sto se desavalo u poslednja dva dana ne bi poprimalo razmere idiotizma!!!
Za ovaj post je i vise nego kasno,ali slucajno da samozvani novinari,ne pokusavaju  IKADA VISE da dodju do senzacije,jer se ludaci motkom lece!!!Ako neko sebe ne smatra glupim,vec ludim..to je druga stvar!!!
Ovi postovi oko kodeksa,su mahom svi slicni,a to je dobro,jer se vecina slaze oko nekih "normalnih" hool stvari,ali da bi bilo koji navijacki kodeks uspeo,potrebno je da postoji vise ozbiljnijih i konkurentnih navijackih grupa!Ne moze ekipa od pedesetoro ljudi da postuje taj kodeks,kada se nadje sa ekipom od 200 huligana oci u oci!!Opet to nije navijacki kodeks!!Tesko je definisati ga,bar sto se nase hool scene tice!!!Bar ja ovako razmisljam ili ne... ;pljuga
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

????? ? ????? ?????????? ??????? ?? ???? ?????????? ?????? ? ???? ??? ????? ?? ???? ????? (??? ? ???? ?????????? ?????????). ?? ?? ???????? ??? ???!! ?? ?????? ?? ????????, ????? ???? ?? ????? ????? ???????? ?? ????? (?????? ??? ????? ???????).
?????? ?? ???? ???? ??? ????, ??? ? ??? ??? ?????? ?? ???? ????????? ??????, ??????, ???????, ???? ?? ???????? ?????? (??? ?? ?????? ????????????? ?? ?? ???? ??????? ? ?????? ?? ??????? ??????). ?????? ?? ?? ????? ?????????? ?? ??????? ? ???? ?????? ????????? ??? ?? ????? ?? ???????.
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!