Setalica nevidjena. Svaka cast onome ko ju je smislio i ko ju je napravio.

Quote from: "Radza"Motiv setalice odlican! Je l' pise nesto na onim kartonima okolo, ne vidi se bas najbolje a stice se utisak da nesto pise?

" .... sva Srbija kroz oblake leti ...."
1389
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Почећу са реченицом коју сам негде ухватио јутрос на тв-у: Делије и даље једина светла тачка Црвене Звезде... Додао бих да смо светионик који овом броду који тоне покушава да помогне и да га привуче на острво спаса али тај брод као да не жели или нема снаге да дође до нас, а тако смо му близу... И желимо да помогнемо више од свега...

Синоћ смо сви заједно присуствовали једном од најбољих издања Севера на евро утакмицама последњих година... Да се не лажемо, само највећи оптимисти међу нама су веровали у пролаз тако да је концентрација на подршку и навијање била максимална... И би тако све до неког 82-83 минута... Ограђујем се, то је само моје мишљење, али по мени од тада крајње симпатизерска реакција појединаца на трибини... Ми смо навијачи и треба да бодримо тим до последњег звиждука а онда ако нисмо задовољни да кажемо шта мислимо... Овако смо дошли у ситуацију да они који Маракану посете 5 пута годишње буду најгласнији и "најсрчанији" следбеници оних који су одлучили да терају управу, пиксија, напушавају играча итд... А десетак минута пре тога су им попуцали гласови, прозивали су играче, пратили утакмицу а не упутства са шипке... Е па није у реду...

Све сјајно организовано и осмишљено синоћ... Летци са упутством су овог пута уродили плодом... Микрофон се одлично чуо, а и састав људи далеко бољи него против Милана мада ту и тамо има још неандерталаца... На почетку сјајна кореографија, порука СЛЕДИМО ДУХ СВОЈИХ ПРЕДАКА, са стране плакати на којима стоји 1389 и у средини шеталица са мотивом пред Косовски бој... Специјално за ову прилику кореографију прати чувена песма Христе Боже распети и свети.... Звучимо као један, гласни, јасни и достојанствени... Један од истовремено најтужнијих и најсрећнијих момента мог живота... Тих 4-5 минута је само увод у одлично издање Делија... Иако од старта на терену шкрипи, Север је од старта у трансу... Песма, скакање, позитивно лудило на свакој степеници, столици, зидићу итд... Стандардан репертоар песама уз пар дозивања са осталим трибинама и полувреме за које не постоји ни једна замерка...

Други део почињемо са Још једна победа и титула... Овог пута звучи јако добро... Доказ свима који су сумњали да на великој текми може да се отпева добро... Пева се добрих 15-ак минута уз пар падова,али за високу оцену свакако... Кад је већ постало јасно да нема пролаза, лагано је кренула провера ко је редован јер су се певале песме које се у последње време форсирају на тзв. малим текмама... Ја волим тебе лудо, прво редовни, а онда прихвата цела трибина... Одлично, сјајно је отпевана... До тих последњих 7-8 минута стандардан репертоар и све добро и гласно... Овог пута би споменуо и запад који под хитно треба преваспитавање... Звижде све време, смарају, добацују, а онда кад примамо други гол крећу кући... Нисте ви ни симпатизери ни навијачи него дежжурни смарачи, дебили, исфрустрирани кретени... Добили сте и поруке... Педери са запада, Бежте кући гробари, Јебо вас Милан и сл... Свака част онима који су остали, њима извињење...

А онда креће прозивање управе, пиксија... Управа напоље, Пикси одлази, Јебо те Лековић, Продај и Звезду, Продајте и Делије (Ево вам курац), Снежу на терен, и сл... На крају почашћени и играчи, Играте ко пичке оОоОо...

Нажалост, бојим се да оно што ми показујемо на трибинама неће у скорије време бити испраћено и на терену, а препуштам компетентнијима да кажу и предложе како и на који начин ми треба даље да делујемо...

п.с. Похвала свима који су учествовали у акцији скупљања новца за оболелог другара... Надам се да је скупљено довољно и да са осталим приходима преко жр операција може да буде обављена у што бржем року и да момак опет зајено са нама буде део трибине...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Дајте клип!  namigivanje   :D  Шта рећи за јучерашњу кореографију, призор од кога ћу се јежити целог живота...Неописив спој туге и радости тих пар минута...

navijanje kako i treba tokom veceg dela
:ruke  :ruke  :ruke

jos kada bi ista ekipa bila na na tzv. velikim utakmicama

....zao mi je samo sto su cigani opet jedini deo kluba koji funkcionishe na niovu renomea kluba...

znam da cu verovatno biti napusen ali nije mi se dopala ta mitologizacija oko koreografije ...kosovo i , fudbal

delovalo mi je preterano za jedan fudbalski mec tipa liberec, kup uefa
- sve mi to izgledae zeshe ispolitizovano, ustav, kosovo, kostunica svako malo na marakani....

Sinoć je bilo neponovljivo,no kad su delije u pitanju nadam se nekoj još boljoj atmosferi na nekoj sledećoj utakmici.
Još uvek se naježim kad se setim početka utakmice i pesme
jebeš i gol,ionako bi ispali pre ili kasnije...
Svaka čast svima koji su osmislili i učestvovali a uje sa B92 nek
duvaju i nek pate sa svojim gazdama.

Младене - оздрави!
Хвала свима на сајду за ову акцију,само преко Вас сам чуо за момка-свака част(мој скромни прилог је већ на путу)..

Свака Част свима јуче на Северу,орило је,грмело..
маестрално :ruke
а они доле..хм,било је раније и жешћих резова а ако буде било потребно,ни ови неће дочекат неки свој зенит "усшешних каријера" у нашој Звезди

Nisam pisao odredjeno vreme,jer u principu nisam imao sta da kazem,a da to vec neko drugi nije rekao.Takodje sve je bilo kao i obicno i mogao sam da primetim uglavnom stvari koje sam i na ranijim tekmama primecivao.

Ali ono sto sam video,osetio i doziveo sinoc ulazi u siguran sam top 5 najboljih tekmi koje sam za zivota i navijackog staza uspeo da dozivim.Znaci za jednu utakmicu koja dolazi nakon derbija,za jednu utakmicu sa "manje atraktivnim protivnikom" i negativnim rezultatom iz prve tekme(citaj znalo se da imamo minimalne sanse) ovo je nesvakidasnji spektakl.Stvarno kapa dole svima koji su smisljali,radili i pripremali koreografiju.Kapa dole i onima koji su se setili da se otpeva pesma koja je gotovo predodredjena za tu koreo.Zatim se poklopio i politicki momenat(moguce da je se i namerno ciljalo na to),ali necemo o politici.SEVER je bio u punom sjaju iako baklji nije bilo,ovo je jedna od retkih tekmi na kojima je pevanje bilo izvanredno,pogotovo uzimajuci u obzir da je ovo bila evro tekma.Jedno pravo,konstantno,jako i od srca pevanje gotovo citav mec.Znaci sever za najbolju ocenu !!!

Ali iako to nije u nasoj moci mi ne mozemo da budemo zadovoljni ovom tekom zbog rezultata i igre naseg tima na terenu.I bas sam se i pored naseg sjajnog izdanja sinoc kad sam dosao kuci osecao ko govno.Jer je ZVEZDA odigrala i vse nego bedno i na nasoj "neosvoj tvrdjavi"(koja je sve samo ne neosvojiva) i sramno izgubila.Eh da smo mi ti koji dodju na stadion i misle da ako je dobro navijanje da je sve proslo OK,ma nije,nismo mi ti govnari,navijali smo,dali smo maksimum,ali necemo napustiti MARAKANU srecni "Jer smo mi odradili svoj deo",svima nam je srce uz ZVEZDU i zbog njenih rezultata smo puni tuge,besa i gneva...
SMEJEM SE A PLAKAO BIH !!! ;pljuga
________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

где су клипови кореографије и песме?

Quote from: "Pjer"
Još uvek se naježim kad se setim početka utakmice i pesme
jebeš i gol,ionako bi ispali pre ili kasnije...
Svaka čast svima koji su osmislili i učestvovali a uje sa B92 nek
duvaju i nek pate sa svojim gazdama.

Sve si rekao! Sreca sto je snimljen video materijal, pa cemo se uvek prisecati... znaci drze se setalica i kartoni, peva se Hriste Boze normalnim tokom, ali kad se kaze "Hriste Boze" prodere se ceo Sever... Nenadjebivo.

Setalica-perfektna, ubitacna, neponovljiva.

Zbog mog dial-upa evo i nesto video zapisa:
www.delije-caffe.net/video/liberec/koreo1.avi
www.delije-caffe.net/video/liberec/koreo2.avi
www.delije-caffe.net/video/liberec/zoom.avi (ovo je zoom na setalicu)

Ostali video zapisi se postavljaju...

овде ко се није најежио или ако му није суза кренула........


КОСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ !!!

U jebote od ovoga BAS moze da se rikne !!!

Кореографија за сваку похвалу. Свака част
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

www.delije-caffe.net/video/liberec/skakanje1.avi
Evo malo "Napred Zvezdo le"...

Дизање шеталице!!!!!!!!
www.delije-caffe.net/video/liberec/setalica.avi

Koreografija i vise nego odlicna (iz utakmice u utakmicu ostaju sve vece impresije) Navijanje u skladu sa renomeom Severne tribine, sto je, naravno,  pratilo Zvezdu dugi niz godina. Podrska, navijanje, ambijent, motiv..sve je tu, i onda se naravno pojavljuje jedno veliko ALI...time se osvrcem na samu igru Zvezdinih igraca, koji ocigledno ne znaju, ili ne zele da cene sve napore Severne tribine.
sencija!

Hoce li da izadje CD sa navijanjem ?!  :zbunjen

Kizo,

ajde, obavezno, postavi ceo fajl "Hriste Boze ...." uz koreografiju, ovo je isuvise kratko, a grehota je necuti citavu pesmu!

Kako bih mogao da postavim celu pesmu u MP3? Verovatno ima ljudi koji bi je skinuli?
appo di tutti cappi

Quote from: "Radza"Kizo,

ajde, obavezno, postavi ceo fajl "Hriste Boze ...." uz koreografiju, ovo je isuvise kratko, a grehota je necuti citavu pesmu!


I ja bih voleo, ali verovatno ces cuti odgovor- "kupi Caffe Mix!" :D

Шеталица и пратећа песма су заиста "да се најежиш" ., ја сам био у оном неиспуњеном делу на степеницама између 5 и 6 сектора.
Ако је неко спомињао "европску Звезду", на том путу изгледа храбро и свесно корачају само Делије, а ови су изгледа остали изгубљени у простору и времену , лагајући себе , поготово Делије .
Драго ми је што сам допринео у помоћи за оболелог момка, прикупљао је неки млађи момак, али је морао можда мало више да комуницира са људима , јер неки су или окретали главе или су гледљали у под када је кутија стизала до њих .
Једна ствар која ми доста смета , а то је да не знам како и да ли се уопште може утицати на људе који навијају само онда када је резултат донекле активан.