Не баш. Колико видим, овде постоје 4 дела (sidste nyt, nyheder, arkiv i ona poslednja kolona), плус све оно изнад. Морам да признам да ја не волим баш овакав распоред садржаја. Ок, не знам дански, али ја овде не могу да се снађем шта је главна информација (вести). Претпостављам да су вести у овој колони где су мање слике, али то је некако сувише уско, мало - не издваја се. Ја волим када су ми вести ударне, одмах их видиш јер људи најчешће прво то траже (ја то прво тражим), а онда истражују даље. То је већ ствар укуса.
На сајту тренутно постоји она лева сивкаста колона. Сад замисли да постоји још једна са десне стране. Ова лева ће бити ужа, а она десна нешто шира - бар је тако тренутно и не верујем да ће се мењати. Мој предлог је (и постараћу се да буде прихваћен :D ) да у левој колони (овој што и сада постоји на сајту) буду табеле (наша лига и надам се лига УЕФА купа, а мораће да се нађе место и за неке банере који ће најављивати неке посебне акције). У десној колони би требало да стоје претходни и следећи меч, анкета и неке основне чињенице о Звезди (информације). У средини, врло издвојено и уочљиво, биће вести. Дакле, на то ће посетиоцу одмах да падне поглед и неће морати да лута и тражи одакле да почне.
Наравно, дизајн ће бити другачији - равнији, поједностављен, без кривина :) и мени ће бити водораван. Е сад, има људи (укључујући и самог дизајнера :rofl ) који сад нису најзадовољнији како је тај мени одрађен. Овај почетни дизајн је већ пребачен у HTML (потребно је Драганчету за његов део посла) јер је битно да имамо костур - детаље ћемо касније дорађивати.
Тренутно Драганче одрађује неки свој посао (дрнда се са будућом статистиком и како да то све буде аутоматски). Чекамо да он заврши па ћемо се бацити и на довршавање дизајна.
Зато сам и искористила ову паузу да вас мало приупитам шта бисте ви више волели када је кретање по сајту у питању. Да ли више волите да се све нађе у самом менију или да нешто буде и на самим страницама.
..baklje gore, pesma cigana...


Prvo da kazem da nisam strucnjak za web dizajn, samo sam jedan od miliona posetilaca, ali cu dati svoje misljenje! Sto se tice ulaza na sajt, najbolji mi je Barselonin! Znaci jednostavno, neka boja, grb kluba u sredini, i ispod ponudjeni jezici!
Meni se inace najvise svidjaju sajtovi britanskih klubova! Ljudi lepo sklope boje, dobro sve uklope, obicno je gore u levom cosku grb kluba i ime, sa leve strane dugacak meni, u srediti vesti sa slikama, desno spisak vesti i neki baneri! Ono sto me posebno privlaci jeste kada se odradi neka fora sa grbom kluba, recimo ako se malo zakrivi, zamraci, ili kao sto je bilo na starom sajtu Totenhema, grb je bio kao providan, kao da je od leda!  :lol: Ali i ovde moram da pomenem Barsu, lepo su u tom gornjem delu stavili stadion i deo grba! Fenomenalno!
Sto se tice materijala na sajtu, bolje da ga ima sto vise! Sekcija za download sa walpaperima, fotkama i sl..., bila bi pozeljna i registracija na sajtu preko koje bi sedmicno dolazio mail sa informacijama iz kluba! Bilo bi dobro i kada bi bilo vise informacija o omladinskoj skoli, kada bi se uveli audio prenosi, postavili neki klipovi...

I vise volim dvostruki podmeni!

Па да, то је водоравни мени - какав друго може да буде :rofl . Наравно, наш дизајн менија је другачији и као што рекох, још није тачно утврђено да ли ће такав и остати, али суштина остаје иста - биће водораван.
Помоћу Арсеналовог сајта можете конкретно да видите шта мене занима.
Дакле, одете на The match, изаберете Statistic и појавиће вам се и други подмени где имате статистику за први тим, резервни и женски. Када кликнете на први тим, појавиће вам се нека статистика, а уколико желите да видите статистику резервног, морате ићи поново кроз мени. Да ли вам се више свиђа тако или да у менију The match постоји само подмени Statistic, а када се кликне на њега отвара се страна где се појављује одмах статистика првог тима (људе то највише занима), али одмах поред постоје и линкови који воде ка статистици резервног и женског тима (наравно ту је и линк ка статистици првог тима када пожелите да се вратите на то)?
..baklje gore, pesma cigana...

Pa kako si objasnila prakticnije mi deloje druga verzija,tako da bi ona bila bolj,bar sto se mene tice

Quote from: "kiki"Па да, то је водоравни мени - какав друго може да буде :rofl .

Па знам ја да је то водоравни мени .... једино ако не прерасте у  пивски мени .. :D

Лепо је Славиаша написао, значи што једноставнији и што функционалнији веб сајт да буде и боје које ће се користи да се граде на грб тј. лого који ће бити ...

Zar ne bi bilo bolje da meni bude kao na Arsenalovom sajtu, ali da na stranici sa statistikom postoje i linkovi ka prelasku na rezervni tim, zenski,... kao sto postoji prelazak na sezonu 05/06. Znaci to bi bila kombinacija i prve i druge varijante  :)

Nas meni i stranice nece biti ni izbliza ovako popunjene kao arsenalov, tako da od viska glava ne boli.

I naravno kad se udje na sajt vesti moraju da budu na prvom mestu u centru ekrana, tu nema kompromisa.

Pozdrav

Quote from: "vare"Кики, не знам да ли ћете користити фрејмове али моја препорука да их у широком луку избегнете,

Фрејмове не користимо

И мени се исто више свиђа хоризонтални мени (слично као на сајту Барселоне или Манчестер Јунајтеда). Мислим да не треба применити форму сличну као на пример на сајту навијача репрезентације   http://www.beli-orlovi.com/ или ФСС http://www.fss.org.yu/. Има пуно података, а не систематизованих. Ја верујем да ће наш web team пронаћи право решење. Било би добро да буде и одређена мапа сајта и сл. Само напред web делије  :ruke
Срце на терен ...

Ипак смо одлучили да не стављамо нови сајт у септембру пошто Драганче ускоро креће ка Србији, а не носи са собом рачунар. Био би превелики ризик да се сајт стави, а он нема могућности да исправља грешке уколико до њих дође. Кући би требало да се врати половином октобра и надам се да бисмо до краја истог месеца могли све да поставимо (бар оно што је планирано за ову фазу).
..baklje gore, pesma cigana...

Ово је синоћ писало на сајту фк...
Гледалаца: око 1.500 :batine

To se napise pre pocetka utakmice, kada se stavi i koji su sastavi, ko su sudije i slicno. Nije decko koji radi tekst prenose kriv sto ljudi masovno pocinju da ulaze minut pre pocetka. Takodje, sa njegove pozicje je tesko oceniti koliko ljudi ima na zapadu (cini mi se da je bilo vise nego obicno).
..baklje gore, pesma cigana...

However,
У свету се број гледалаца објави у полувремену,а како руку на срце,уопште није битно кад је податак о броју гледалаца стављена на сајт,могао је да сачека бар првих 45 минута-у суштини потпуно небитно.

На западу ништа ново,по мојој процени-ја и у вр` главе још сто душа.

BTW.
Јел у плану да се на сајт ставе неки волпејпери,играчи,навијачи и томе сл.
Стварно мислим да су волпејпери неопходни!

Поздрав :)

За њих је задужен Васили и одрадио је доста тога, али ми је у недељу званично саопштио да играче више неће радити :D .
Чак сам и ја одрадила два, а пошто сам на далеко вишем интелектуалном нивоу од мог колеге није ми ни пало на памет да се петљам са носиоцима Звездиног дреса - ја сам се бацила на грб :) .
Заиста ми је жао што нисмо стигли да све одрадимо пре Драганчетовог доласка (дете и жену му је захватио неки вирус па се јадничак напатио :D ), а сада је сувише ризично да поставимо пошто он неће бити у могућности да интервенише уколико нешто крене лоше.
У свету вероватно постоје карте које имају бар кодове (или нешто савременије за шта ми нисмо ни чули :( ) па је лако одредити колико има људи (и КК објављује прецизне податке јер улазнице и пропуснице имају бар кодове). На Маракани је све одокативно, а незгодно је што је стадион велики, људи раштркани итд.
Пренећу му да сте замерили на овој бројци и да убудуће припази namigivanje .
..baklje gore, pesma cigana...

necu ni ime da im kazem ali oni naprimer znaju na poluvremenu tacno koliko je ljudi na stadionu.

naprimer: 3451 gledalac.


zasto mi za sve moramo da kasnimo???

halo covjece u 2006 godini mi nemamo sajt kluba koji radi normalno !!!!

Мислим да је руководству клуба у овом тренутку последња рупа на свирали функционисање сајта и тачан број гледалаца.
За ово прво ћемо се потрудити да се побољша, а на друго ћемо морати да сачекамо док се неко не сети да одштампа нормалне улазнице и купи читаче бар кодова.
..baklje gore, pesma cigana...

Чек,чек мало namigivanje
Јел то значи да ако радим на благајни могу да пријавим (наравно у дилу са ртаћима) да сам продао 500 карата,а да разлику стрпам у џеп???
:zbunjen

Quote from: "kiki"За њих је задужен Васили и одрадио је доста тога, али ми је у недељу званично саопштио да играче више неће радити :D .
Чак сам и ја одрадила два, а пошто сам на далеко вишем интелектуалном нивоу од мог колеге није ми ни пало на памет да се петљам са носиоцима Звездиног дреса - ја сам се бацила на грб :) .

Кхм, кхм... Колегинице... Одувек ме је импресионирала виспреност твог духа, али сада си превазишла саму себе  :D ...

Елем, што се тиче позадина и сл. Имам урађене позадине целог тима понаособ, али... Моје је мишљење да, после свега што се издешавало, апсолутно не заслужују да их ставимо на сајт. Можда, некад, ако промене свој приступ, залагање итд. према дресу који носе... Ал` до тада има доста воде да протекне Дунавом. Ваше мишење о овоме. Да ли желите да вам неко од наших магова фудбалске лопте краси позадину на монитору?