Ako se ne varam ovo je Delijama prvo gostovanje na jednoj vaterpolo tekmi pa eto ja imam tu cast i obavezu da kao Nislija napisem izvestaj sa tog susreta  :D
Negde u ranim popodnevnim casovima cujem ja na ovim Niskim vestima da su skoro sve karte rasprodate i da ono kao trazi karta vise za ovaj, kako su ga nazvali, mec sezone za obe ekipe. Skoknem ja do bazena, a tamo ni G od guzve, a i karata je bilo koliko sam primetio kada sam kupovao za mene i ortaka. I bas sam imao srecu da naidjem kad su stizali Zvezdini igraci, pa sam se dvojcom bas fino ispricao jedno 5 minuta, mada nemam pojma koje ko od njih, ali nema veze.
Zatim sam otisao kod tog ortaka sa kojim sam trebao da idem na mec, pa smo vreme prekratili otvorivsi neko staro dobro vino, berba 1975.  :flasa
Na tekmu smo posli nesto ranije, uglavnom trezni, jer smo planirali da svratimo do hale Cair da vidimo kraj meca Student-Zvezda (zenski basket), medjutim tamo je pocetak meca nesto kasnio pa smo odgleadli samo kraj poluvremena, bilo je +8 za nas, pa smo posle toga zapalili na bazen, inace neka tri lika su u zadnjem minutu poluvremena razvili salove na vrhu hale i poceli da pevaju "dobro znaj..." sto smo ja i moj drugar ispratili   :ruke  a zatim otisli na vaterpolo.
Ispred bazena je bila guzva, ali je sve bilo mirno i bez nekih tenzija, a i nesto plavaca je bilo tu za svaki slucaj.
Unutra je takodje bilo mirno, postavljena je jedna obicna kvadratasta crvena zastava sa grbom tako da je domaca publika vidi. Od domace publike smo bili odvojeni jednim redom pandura (Drvoredom). Nije bilo navijanja do pred sam pocetak meca kada
su predstavljani igraci. Tada su pogasena sva svetla u dvorani i poceli su da izlaze nasi igraci, i to je bio znak da se zapale baklje na nasem delu tribine. Bilo je pet baklji ravnomerno rasporedjenih i vrlo je lepo izgledalo. Na pocetku se forsiralo daj gol... mada ga nije bilo jer su nasi poceli prilicno slabo pa su prvi gol dali tek sredinom prve deonice. Tada je napravljena i jedna fina sarpata uz "dobro znaj" i nadam se da je neko to ovekovecio kao i vec pomenutu bakljadu. Na pocetku druge cetvrtine opet daj gol... ali nasi vrlo slabi pa su domaci stekli lepu i do kraja se ispostavilo nedostiznu prednost. Na pocetku drgog poluvremena se opet pokusalo sa daj gol... ali nista od toga pa je navijanje bilo sve slabije, dok su domaci sa dva bubnja i nekom sirenom pokusavali da pariraju, pa se cisto zbog toga nije skroz prestalo sa navijanjem. Ipak sredinom poslednje cetvrtine nasi se bude i daju dva brza gola, potom branimo cetverac, i onda smo imali napad za izjednacenje, ali ni "Pune tribine" nisu pomogle i jebiga izgubismo sa 7:5 i ostadosmo bez Evrope sledece sezone. Malo sam se ubedacio zbog poraza, a i od nagle promene temperature me je odjednom zabolela glava pa posto sam video da nema ni najmanjeg nagovestaja Meraklija ili bilo cega drugog sto bi moglo izazvati tucu  :batine   (murija se ne racuna) uputio sam se pravo kuci i kad sam se malo odmorio, evo napisao sam ovaj izvestaj cisto zbog onoga sto sam naveo u prvoj recenici.

;pivo  pozdrav, vidimo se 1. marta na Zvezda-Split, do tada ce valjda biti gotov ovaj bojkot, da ne kazem strajk, pa ce biti  :ruke   :ruke   :ruke
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

;pivo  I ti mene iznenadio sto si postavio izvestaj na naslovnu  ;pivo
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...