На мене је најснажнији утисак оставила крцата Маракана, а други, који је донекле покварио општу позитивну слику режирала је група момака у мајицама "Делије Шабац". Неких 45 минута пре почетка утакмице су се спустили до шипке и покушали да помере читава два реда да би они сви "стали". И наравно да настаје пометња и расправљање, гурање и ударање. Ако су већ битан фактор у навијању, требало је да дођу раније и да заузму сталне позиције, ако их уопште имају, у то сумњам. Потврда томе је и чињеница да је половина њих "испарила" у тренутку када су се вође попеле на шипку и лагано их истисле, а од оних који су остали само је један певао. Не знам да ли је некоме животни циљ да дође на Маракану и глуми неки навијачки ауторитет. Зна се ко има ауторитет међу Делијама. Друга ствар коју никада нећу подржати, али схватам јер свако има право да ради са својим животом шта жели: заиста, зар се за Звезду не може навијати свесно, без разних опијата? Одеш на Маракану да навијаш срцем, оставиш глас и дајеш последње атоме снаге, а осећаш да од дима марихуане или већ чега не можеш да дишеш и да наставиш да певаш пуним интензитетом. Зар онај ко искрено воли и бодри свој тим мора да се надува да би навијао???

Кореографија је за сваку похвалу и скидам капу ономе ко ју је осмислио, али замерам одређеним тзв. вођама који су дали знак да се најлони подигну, а потом кад су скапирали да не треба, кренули да псују све оне који су их заправо послушали. Тако је бар било на страни где је била моја екипа.

Али, добро. Верујем да можемо само боље. Видело се да смо најјача навијачка група, према мом мишљењу, и у Европи. Жао ми је што се на југу нашло много оних који су могли да дају већи допринос навијању на северу, али тако је кад је институција тапкароша неуништива, на жалост свих нас правих Делија.

Quote from: "Ujka Vanja"Pricate o tome da nije dobra struktura dobila karte,a opet nemate pojma. Pored propusnica sve grupe iz unutyrasnjosti,sve ekipe iz Beograda su dosle do karata za sever.Ne samo da su dosli do karata vec su imali priliku i da za svoje drugove nabave karte.

Ја ћу опет морати да узмем фотопарат у руке и да сликам публику са северне трибине на вропским текмама. Слике ипак више говоре од речи.
Чињеница је да је бар два сома редовних (који вероватно нису у екипама?) + њихови ортаци, завршили на југу, истоку, западу...то је бар пет сома људи на погрешном месту.
На Северу је синоћ билу близу 20.000 људи, колико је ту било људи из београдских и екипа из унутрашњости? 4.000? 5.000? 10.000?
Две хиљаде људи је константно певало, остали се нису чули, нити када је скандирање у питању, нити мелодичне песме.
Верујем да је и забрана пиротехнике делом утицала на атмосферу. Ипак, ништа не може тако добро да подигне Север као димови, бакље, топови, барјаци...
Ако ништа друго, бар ће ова текма остати упамћена по кореографији (за медаљу!).

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ја лично мислим да једини начин да се подигне атмосвера на великим текмама је да цве карте за север иду на благајну.Јер управо ти ликови о којима ми овде причамо имају кеша и није им проблем да издвоје и 50 евра за ту једну текму годишње на коју оду.Ја например толико нисам имао.
..a patrole Kalabic Nikole...

+  да југ буде јефтинији за 200 динара.


Quote from: "Бока"Мислим да је горући проблем певање. Коначно мислим да морамо престати да певамо на великим утакмицама ша-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-оле-оле-оле песме за које су потребне посебне гласовне могућности. На препуној Маракани такве песме не пролазе. Колико год оне биле лепе и певљиве треба их избацити. Из два разлога: много је људи и бука коју они стварају тешко је надјачати и нису сви довољно музикални да изнесу те песме како треба. На малим утакмицама када је Маракана празна те песме још и звуче некако... Те песме на великим утакмицама могу да загрме на кратко, али немају сви снаге да испрате 10-15 минута певања истих.

Дакле велике утакмице скандирања, кратке и јасне поруке без певања нама драгих и популарних песама... То једноставно не иде. Много се слабо чује и свако пева како му се свиђа!

ма немој, па да истераш целу смену из ИМТа и викнеш им на мегафон када Звездо играш ти и они би умели да "навијају" по твоме; ја сам за потпуно друго решење, требало би певати само  наше мелодичне песме макар их певало нас 2000; докле ће нам бре свака европска текма почињати са "седите да се дигне кореографија" па изађу играчи, па се певају пуне трибине, па онда ајде сви да се загрлимо, па јави се запад...смор...јебеш такво навијање, боли ме патка за полуписмене мајмуне који на жалост навијају за исти клуб као и ја а који "навијају" тако што викну та кратка и јасна скандирања и што својим ретардираним убрзаним тапшањем на жалост успевају да сјебу сваку песму која има некакву мелодију, јер их је ето понела атмосфера па су осетили потребу да се укључе...

И мене боли још више патка у том случају што је срање атмосфера...

Заиста је север мноооого боље звучао када смо певали ми редовни цирка 2-3 хиљаде људи половином другог полувремена, него све до тада,

ја сам остао без гласа и није ми жао што сам промукао и што ћу наредних 7 дана живети на антибиотицима да смањим упалу грла, али ми је жао што је говор који је одржао Ш. добио аплауз (као и сваки пут на евро текмама) и онда су сви сељобери наставили по старом. Јер ако ми немамо веру у наш клуб па чак и да губи са 20 : 0 и ако не певемо па шта смо онда ми, који ми курац представљамо?


ВОЛИМ ЗВЕЗДУ ПА МАКАР БИЛА ПОСЛЕДЊА У ТРЕЋОЈ ЛИГИ СРБИЈЕ!!!!!! АЛИ МНОГА СТОКА ТО ЈЕДНОСТАВНО НЕ МОЖЕ НИТИ ЋЕ ИКАДА МОЋИ ДА СХВАТИ!

Било, прошло не поновило се !

Делије поздрав!

Sve je receno i zato ne zelim da se ponavljam i kenjam dalje...Takodje necu opet da pisem svoje misljenje o seljacinama iz provincije koji su ko goveda preplavili nas grad juce.Pred svaku veliku tekmu sam napisao sta sve mislim o tome i ljudi koji su ovde otprilike znaju sta licno mislim...
Ogorcen sam,razocaran i posran do koske,mnogo sam ocekivao i od fudbalera,mnogo sam ocekivao i od nas,a ustvari sinoc smo svi podbacili.Ocekivao sam ludnicu,a vratio sam se kuci sa kamenom u grlu zbog svega sto sam se nagledao na svojoj tribini.I pored super ideje i odlicno odradjene koreografije mislim da smo sinoc i mi krivci zbog poraza-ocajno navijanje,razocaravajuci izgled nas kao navijaca i price kako su milanezi lose pevali na San Siru i kako cemo mi da im pokazemo su toliko jadne,bedne i smesne posle ovoga sinoc.Pun SEVER,pun stadion,a dusa prazna...Kop je jedini pevao,ali i oni kao da su upali u zivo blato sto su se vise koprcali i pokusavali da dignu ostatak tribine to su vise tonuli.Dakle utisak je kratak i jasan-SRAMOTA.Ali kada sam se malo smirio otprilike da sam shvatio uzrok lose atmosfere,kao da se jedan broj losih stvari desio u kratkom periodu sto je uzrokovalo sve ovo.A to su,izostanak(OPRAVDAN) pirotehnike koja po pravilu digne masu i temperaturu povisi do maksimuma,zatim gol Inzagija iz cistog ofsajda,sitne carke i guranja po tribini sto je u jednom momentu izazvalo tucu,i ogroman broj onih koji su prvi put na MARAKANI je dovoljan za sramotno izdanje sinoc.Takodje zameram vodjama sto se nisu bas najbolje rasporedili jer je zapadni deo SEVERA ostao nepokriven,a ni razglas se cuo tek na momente.Ali ovi "zakleti zvezdasi" one mazge sto su u BG dosli tek kad su krenuli u srednju odnosno tek videli MARAKANU sa svojih 17-18 godina,pa dolaze svake godine i isto se ponasaju kao seljacine iz provincije pobio bi ih sve !!!Nemam vise komentara i puko sam skroz,i jedva cekam sledecu "malu" utakmicu da stadion bude prazan,ali da mi dusa bude puna . . . ;pljuga
__________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Хммм... Слажем се да треба да неким критикама и предлозима подигнемо квалитет трибине, али реално неке ствари нису на месту...

Мало претерујемо можда... Никад нећу заборавити поједине утакмице на Маракани када нас је било 100-150, а то је подсетићу вас било тако до пре 5-6 година... Нико тада није пребацивао онима кои нису редовни јер смо желели да нас буде много више... Момци који сада воде трибину су постигли велики успех јер не заборавите да наш коп тренутно има више хиљада оних који су ту кад се игра кући... И 500-1000 оних који иду на домаћа гостовања... То је одлична цифра и за боље стојеће земље... Значи Север је дефинитивно у експанзији али то са собом доноси брдо проблема са којима се сусрећемо у овим "великим" утакмицама... Морамо дакле да наставимо да радимо са тим људима, али неки дефинитивно нису за то, па са њима треба раскрстити много пре него што они пожеле да дођу...

Никад не бих помислио да не долазим на Север ма какви разлози били за то изузев ако је то став трибине... Дакле ни они који су евро навијачи а ни они који су стални тешко да могу да ме отерају од Звезде... Дакле не размишљајте тако, није то став правог навијача...

Што се тиче избора песама... То ме подсећа на оно кад екипа игра у једној формацији па тренер услед јаког противника мења формацију па игра одбрамбеним стилом... Не треба ми избор песама да мењамо ни због кога, треба они нама да се прилагоде јер ми већ имамо свој, стил, свој фазон и своје песме...

Те исте Делије Шабац које је неко овде критиковао су задњих пар година редовнији од многих који се овде представљају таквима... И то увек са 25мин-70мах људи... Синоћ цирка 100... О томе да ли су певали и како рећи ће вам они сами, у сваком случају не верујем да су они ти који су некоме покварили  позитиван утисак...

Оно што можемо да урадимо следећи пут је можда саопштење пар дана унапред које ће кроз медије доћи до оних који кваре атмосферу, а информатор је дефинитивно прочитан само од стране редовних, ови остали су га или бацили или савили и ставили у џеп како би га читали кад дођу кући...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "


Red Star Forever upravu si na neki nacin,da su to normalni ljudi koji dolaze redovno i koji kapiraju ceo fazon.Ali problem je taj da iz iskustva(na zalost sopstvenog) znamo da je nemoguce krenuti tom devizom "Oni bi trebali da se prilagode nama"-znam da bi trebali,ali takodje znam da je upravo to gotovo neizvodljivo.To su ljudi koji to ne bi skapirali ni u najnormalnijoj situaciji,a kamo li u situaciji kada su mrtvi od alkohola i droge.Dakle zbog te cinjenice mnogo sam vise za predlog koji je izneo Boka.Mislim da je to pravi predlog,jer nama redovnima je u interesu da SEVER dobro izgleda i zvuci,ne cini mi se da istu nameru imaju i ovi drugi.Zato im treba ubaciti u glavu kao sto je Boka rekao kratke pesme i skandiranja koja bi grmela-mi bi postigli svoj efekat,ceo SEVER bi pevao(skandirao) male su sanse da se tu nesto zbrza i usere.Jer ovo stvarno ne ide,a i tvoja ideja Red Star Forever je na mestu ali je neizvodljiva,zato ajmo jebi ga svi u defanzivu(kako si poredio) i podrzimo Bokin predlog.To je jedino resenje za koje sam siguran da bi uspelo. ;pljuga
_____________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

На овој утакмици је било потребно да се песме попут Још једна победа и титула, Маракана дал је пуна и све друге наше, оригиналне песме исфорсирају до максимума а не да певамо Марсељезу и Бела ћао.  
Кренули смо са "нашим" песмама а онда су се негде успут изгубиле и кренуло се са "старим познатим" ууу ааа Звезда. Целу ствар је мало извукло добро певање песме Још једна победа и титула, пред сам крај меча и на крају док су играчи излазили са терена.
По мени нема дилеме да ове песме морамо форсирати на великим текмама, па и по цену да навијање не буде на нивоу.

Istripovali ste. Nikda vise normalnijih ljudi nije dobilo kartu za sever. Bar u zadnjih 10-ak godina za koliko odlicno znam kako je i sta bilo. Preko 1000 propusnica + oko 3000 severa na unutrasnjost i BG to je oko 4-5000 ljudi. Toliko je bilo onih koji razumeju sinoc na severu. Postoji drugi problem...sto nisu svi stali na jedno mesto,pa se tih 5000 u onih pa sigurno 15-20000 ljudi izgubilo.
Zaboravljate da je sinoc milan bio na nasem stadionu,zaboravljate da je oko 1000-2000 ljudi dan ranije kroz resetke,kao mala deca,posmatralo trening kake i drugova,zaboravili ste da je stvorena takva slika o ovoj utakmici da je to bila stvar pomdarstva pojaviti se na njoj...mnogo stvari zaboravljate,nagadjate...i vadite samo ono najcrnje.
Ranije kada je bilo po 100 ljudi na drugim tekmama nismo ni znali kako sever treba da izgleda na ovim vecim tekmama. Bilo nas je malo i nismo uopste primecivali ono sto danas primecujemo. Kod mnogo vise ljudi je danas razvijena navijacka svest i otuda ovoliko kritike na racun tribine. Ja vam kazem da je ranije bilo 10 puta gore ali da toga nismo bili svesni...tj. neki mozd i jesu ali su bili u manjini.
Sipke do zapada i istoka nam ne trebaju jos uvek,jer ni sredina na ovakvim utakmicama ne peva kako treba. Ubuduce svi treba da stanu u sredisnja dva sektora kako bi pesma medju nama grmela,a ostatak tribine neka peva ako zna,ako ne...ko ih jebe i ovako su tu vise da gledaju protivnicke timove nego nas klub.
Da sever nije isao na blagajnu,da nije dosta pravih dobilo mogucnost da nabavi kartu za sever,da nisu jureni tapkarosi,da nisu jureni oni sa prljavim kapicama,da nije deljen informator,da nije bilo par melodicnijih esama(koje su a silu progurane),da nije bilo koreografije koja sama po sebi ima muda....sta mislite nasta bi licili sinoc?

Sory zbog tuce ali eto, desava se. J..i ga, mora se znati nekakav red na ogradi, ko gde kaci zastavu. B Palanka je svoju kacila na stazi, ali juce je Nis doneo svoju vecu i oni su ispusili za mesto. Nakacili su je na mesto gde odavno stoji Delije Valjevo i onda je doslo do nesporazuma. Btw, na Severu je tada bio samo manji i to mladji deo ekipe Delije Valjevo, koji su imali zadatak da zastavu okace na svoje msto, bez nas starijih. Oni su odradili i branili mesto i desetogodisnju svetlu tradiciju zastave Delije Valjevo. Nismo hteli siriti sukob dalje, jer po nama to nije cilj naseg bitisanja na Severu. Ali, neke stvari ipak moraju da se postuju, i mislim da je to u redu. Sve je zavrseno kako treba, uz po koju "sljivu" i cvorugu... :rofl  Valjda je to i posledica nedostatka konkurencije u nasem navijackom okruzenju... :rofl

Quote from: "Red Star Forever".Никад не бих помислио да не долазим на Север ма какви разлози били за то изузев ако је то став трибине... Дакле ни они који су евро навијачи а ни они који су стални тешко да могу да ме отерају од Звезде... Дакле не размишљајте тако, није то став правог навијача... ..

капирам да се ово односи на моје мишљење које узгред написано у афекту без размишљања...Ја сам редован идем на сваку текму на маракани и већину гостовања по Бг-у и пази сад кад ја који бодрим Звезду и по зими и по киши морам 3 дана да се цимам да би нашао карту или да је купим по 10 пута већој цени и на крају кад и ако то успем дођем на Север и видим да то није онај мој Север да сам ту у мањини,гледам фаце понашање људи,гледам људе који гледају текму и коментаришу,гледам да већина квари дали корео дали песму итд...И запитам се шта ћу ја онда тамо,како да се поставиш...И синоћ што се пречесто дешавало вође крену са једном песмом сељаци почну да звижде Инзагију или небитно ком и угуше нам песму,једноставно изгубиш вољу која је доста јака за навијањем а кад је већ тако шта ћу онда тамо...Добро утисци су још јаки од синоћ једноставно разочарао сам се.

Што се те туче тиче први пут сам овде чуо да се то десило због Шапчана тако да не знам дали је тачно али ако јесте без обзира на то што су Шапчани редовни и што раде све за похвалу треба то осудити понављам ако је то тачно. Не даје ником за право то што је редован да се понаша бахато и да изазива туче због којих испадамо индијанци који се туку између себе поготово око таквих безвезних ствари.Уосталом одговорили смо им адекватно синоћ са "Стоко сељачка" и "марш са севера"...

још једном да не испада да прозивам Шапчане јер не знам дали је истина што је онај лик написао значи ко год да је то урадио је за осуду.

Quote from: "A&T"Sory zbog tuce ali eto, desava se. J..i ga, mora se znati nekakav red na ogradi, ko gde kaci zastavu. B Palanka je svoju kacila na stazi, ali juce je Nis doneo svoju vecu i oni su ispusili za mesto. Nakacili su je na mesto gde odavno stoji Delije Valjevo i onda je doslo do nesporazuma. Btw, na Severu je tada bio samo manji i to mladji deo ekipe Delije Valjevo, koji su imali zadatak da zastavu okace na svoje msto, bez nas starijih. Oni su odradili i branili mesto i desetogodisnju svetlu tradiciju zastave Delije Valjevo. Nismo hteli siriti sukob dalje, jer po nama to nije cilj naseg bitisanja na Severu. Ali, neke stvari ipak moraju da se postuju, i mislim da je to u redu. Sve je zavrseno kako treba, uz po koju "sljivu" i cvorugu... :rofl  Valjda je to i posledica nedostatka konkurencije u nasem navijackom okruzenju... :rofl

е јбг тек сам сад видео ову поруку...Извињавам се шапчанима...А мислим и даље да све договором може решити без туче...

Quote from: "Gigac_FCRS"nije valjda da nema snimka korea ?

Pa nije valjda ??? Bila bi to velika steta
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

Скримо  :sampion  лепо дођеш на трибину прво се информишеш о сукобу и кад извалиш ко се туко прво не кренеш да кењаш овде о стоци сељачкој...него дођеш знаш где сви стојимо на трибини и ми и ваљевци, дођеш и кажеш и једним и другим да смо сељаци и отераш нас са севера

:)

Наравно неспоразум А&Т, дефинитивно недостатак конкуренције  :)

Поздрав за Ваљево.

као прво рекао сам да сам овде прочитао да је неки лик то написао и рекао сам да нисам знао ни ко ни што ...У сваком случају је за осуду међусобна туча на Северу...Написао сам шта се скандирало а управо се скандирало Стока сељачка дакле нисам ја то написао већ пренео шта се на стадиону у том моменту скандирало.