Izvinjavam se Milancetu. NNisam bas umeo da promenim ime njegovom topicu koji je bio jako nespretno smisljen, pa sam slucajno izbrisao njegovu poruku. Tako da ce ovo biti reply na njegovu poruku cija je sustina da je Brigadama cestitao godisnjicu i da je pokrenuo temu o casopisu, naravno navijackom. Kaze covek da ima sponzore i hoce da krene u to. :)

Ovo je moj reply i jos jedanput se izvinjavam svima, a posebno Milancetu.Prvo, kada sledeci put krenes sa otvaranjem nekog topic-a, potrudi seda mu das neki prigodan :) naslov. Ovako niko nema pojma sta si ti pesnice zeleo da kazes svojom umotvorinom.

Drago mi je da se vracas u neke normalne tokove diskusije i gledaj da ubuduce bude tako. Zbog ovog, kako si ga ono nazvao, glupog ili tako nesto slicno, Foruma. :)

Brigadirima cestitam i ja, njihovu godisnjicu. Po meni jedna od najboljih grupa, mada nisu moja najsimpaticnija grupa. :)

Inace ideja za casopis nije nova.O tome bi vise Tima mogao da ti kaze jer ima puno iskustva oko KOP-a. Vidis Milance, nije dovoljno da samo nadjes sponzora i da napravis casopis. Potrebni su ti ljudi koji ce pisati neke smislene tekstove, koje neko treba da cita. Potrebni su ti ljudi koji ce ti davati fotografije i saradjivati sa tobom oko toga. Kako moras da budes objektivan u svemu tome, treba da u vecini navijackih grupa razlicitih timova da imas nekoga od koga mozes da proveris informaciju koju si dobio/cuo od neke grupe. Nakon toga, treba ti informacija o tome sta se desava u Svetu, to mozes da radis preko Interneta aku bilo bi lepo da to imas i ovako, nekako i ziva rec ili mail dosta znaci, aktuelnije je. Kada pretpostavimo da si uspeo nekako da sakupis sav potreban materijal za tvoj novi casopis na red dolazi priprema za stampu, lomatanje sa Quarkom :) i onda na sve to filmovanje i stampanje. Negde u tom delu su ti vec sponzori toliko potrebni da ces kukati za njima. Pa dok odaberes papir, sredis koje su ti stranice u boji a koje samo sa jednim crnim prelazom :) onda si tek na pola puta. Zamisli, treba nekako distribuirati casopis. :) Ajde postoje i neki nasi drugari koji su kolporteri, jeste, nema toga bas u Kuli ali ce se casopis prodavati po celoj Srbiji a i sire. Nekako si ga distribuirao, dogovorio se sa Stampom i slicnima, zavrsio internet prezentaciju za koju ti je pomoglo drustvo sa ovog sajta :) i onda sta? Prodao si casopis. Gotovo? Nije, nisi ga registrovao, registrujes ga otvaras ziro racune, juris se po bankama, ministarstvima, potpisujes papire, trcis na sve strane. Mislis da si sada na kraju price? Nisi. Evo ga porez stigao... Kunes kletu sudbinu sto u posao nisi usao ranije kada nije bilo jos i toga da te smara... Konacno se tiraz skoro prodao. Stigle su pare. Placas saradnike, fotografe, provajdere, distributere, poreze, isplacujes na kraju sponzora i skapiras da si ostao bez para, umoran jer si se lomatao toliko vremena bez veceg efekta i resis da prekines sa tom "misijom", ali sada treba pogasiti racune, zatvoriti firme i ostalo sto je jos teze nego dok si ih otvarao... :( O prostoru i opremi necu ovom prilikom, pretpostavicu da si jurisem osvojio neku od beogradski hredakcija i okacio zastavu "Zulu iz Kulu", onu sa Banjice. :)

Mislis da je lako napraviti casopis? E nije, vidis, ima tu nekih problema. :)
Mogao sam samo da ti napisem tu recenicu, stavim tri tackice i mislim da si shvatio, ali verujem da sje ovo bilo slikovitije. Ozbiljan jeto problem i posao, da nije imali bi ih vise nego sto moja malenkost ima gostovanja...

Ali napredujes, ne moze se reci da ti pristup nije konstruktivan. :)

poz,
budimir
p.s. Inace tema u sustini nije losa, i o njoj moze da se prica.
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Brigadirima, sve najbolje...oni jesu moja omiljena i najsimpaticnija grupa. :)

Lepo je sto se mnoze ovakve ideje, (poput ove o navijackom casopisu) vidim i na oazi neke price o navijackom net-radiju...itd., prelepi su i siteovi ultra klana i delijeonline...ali kao sto rece Forever Ultras, najvaznija je ekipa...i zajednicka i slozna dobra volja. Kiza je neko ko je donekle uspeo da probudi ljude oko sebe...i to samo zato sto je posao od ideje da svako ume ponesto da radi i da svakome treba dati sansu da iskaze svoju kreativnost...pokazalo se do sada kao veoma dobra i korisna stvar.  namigivanje

btw. nadam se da ce se jednoga dana, ispuniti i moja zelja :D  da imamo i navijacki strip,  :D volim slikovite price, kakve npr. cesto najlepse ume da isprica ula...e sad kad bi jos neko umeo da nacrta to sto on isprica, to bi bila uzivancija... ;pljuga

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Na kakav nacin ekipa Brigate opstaje,i koliko znace organizaciji Severa,govori i cinjenica koliko su Brigadiri zajedno!!!!!
Prvi medju jednakima,sa fantasticnim pojedincima i najboljom organizacijom,svrstavaju se  u najbolje hool ekipe ovih prostora a i sire!!!!!
Sve cestitke za godisnjicu i sve najbolje!!!!! :ruke
Eh,taj casopis...
Potreban je suvarak za takvu exkurziju...zato ko ima da plati pa da se klati!!Ovo nije zezanje-jer je stampa za dobar casopis ubistveno skupa!!!!!
Zato su po nekom mom misljenju bolji "vodici",ili tzv.mini casopisi koji bi pisali o navijacima i navijackom zivotu!!!!
P.T.L.N. JE ODLICAN  ali je na neki nacin i "stopiran" jer je preskup... :(
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Mila jel je i tebi Brigate najsimpaticnija ekipa ;)

Ja te sada cooliram,MH2000!!!!! ;pljuga
Bili i ostali najsimpaticniji!!!!!! namigivanje
:batine te!!!!!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

bili? a zar nisu bili.....nema veze  :rofl
i evo ja sam za proterivanje incidenta sa severa ne moze covek da pusti post ovde, odmah stizu SMS pretnje  :rofl
a i vidite kakvu su mi slicicu stavili stvarno nije u redu  ;pljuga

Pisi na engleskom,razumecemo te!!!!! namigivanje
Sta se zalis,pa imas najbolji avatar... :) ,ili hoces da ti neko drugi po sopstvenom nahodjenju stavi avatar? namigivanje
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

ma stavljajte sta god hocete samo nemojte da mi budite ukucane SMS-om  :)

Moli se Bogu sto sam na netu,inace znas kad ces sada da spavas-NIKADA!?
A gde vi strangersi nabavljate Zvezdine majice,salove,kape...
Ja to cisto informativno,jer imam ortakinju u Americi,pa posto znam da si i ti tu negde,pomislila sam da mozes da joj pomognes da nabavi nesto Zvezdino... :)
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

www.delije.net pa onda neka ide na shop ta drugarica, ima gomila stvari za narucivanje
nego nesto se prica da deo incidenta osniva lavice i prelazi da navija za zeleznik?

:rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl
Ne  drzis se teme!!!! :)
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

ja sam ti rekao gde mogu da se nabave obelezja a ti nisi demantovala gradske price :)

Quote from: "Mila"
Ne  drzis se teme!!!! :)

( ka

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "MH2000"
a i vidite kakvu su mi slicicu stavili stvarno nije u redu  ;pljuga

Cekaj, ajde nam sad objasni sta se zalis kad je lik na slicici pljunuti ti!? :rofl

A sto se tice "Miline drugarice" koju zanimaju zvezdini rekviziti pazi se, imam ja "druga grobara" koji je zainteresovan za istu, ako pomisli da si mu konkurencija moze svasta da se dogodi (seti se samo sta se sve desavalo letos u prostorijama na voljenoj nam mari! ;pljuga )!!! :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl
EROES RED STAR BELGRADE

Quote from: "Forever Ultras"Inace ideja za casopis nije nova.O tome bi vise Tima mogao da ti kaze jer ima puno iskustva oko KOP-a. Vidis Milance, nije dovoljno da samo nadjes sponzora i da napravis casopis. Potrebni su ti ljudi koji ce pisati neke smislene tekstove, koje neko treba da cita. Potrebni su ti ljudi koji ce ti davati fotografije i saradjivati sa tobom oko toga. Kako moras da budes objektivan u svemu tome, treba da u vecini navijackih grupa razlicitih timova da imas nekoga od koga mozes da proveris informaciju koju si dobio/cuo od neke grupe. Nakon toga, treba ti informacija o tome sta se desava u Svetu, to mozes da radis preko Interneta aku bilo bi lepo da to imas i ovako, nekako i ziva rec ili mail dosta znaci, aktuelnije je. Kada pretpostavimo da si uspeo nekako da sakupis sav potreban materijal za tvoj novi casopis na red dolazi priprema za stampu, lomatanje sa Quarkom :) i onda na sve to filmovanje i stampanje. Negde u tom delu su ti vec sponzori toliko potrebni da ces kukati za njima. Pa dok odaberes papir, sredis koje su ti stranice u boji a koje samo sa jednim crnim prelazom :) onda si tek na pola puta. Zamisli, treba nekako distribuirati casopis. :) Ajde postoje i neki nasi drugari koji su kolporteri, jeste, nema toga bas u Kuli ali ce se casopis prodavati po celoj Srbiji a i sire. Nekako si ga distribuirao, dogovorio se sa Stampom i slicnima, zavrsio internet prezentaciju za koju ti je pomoglo drustvo sa ovog sajta :) i onda sta? Prodao si casopis. Gotovo? Nije, nisi ga registrovao, registrujes ga otvaras ziro racune, juris se po bankama, ministarstvima, potpisujes papire, trcis na sve strane. Mislis da si sada na kraju price? Nisi. Evo ga porez stigao... Kunes kletu sudbinu sto u posao nisi usao ranije kada nije bilo jos i toga da te smara... Konacno se tiraz skoro prodao. Stigle su pare. Placas saradnike, fotografe, provajdere, distributere, poreze, isplacujes na kraju sponzora i skapiras da si ostao bez para, umoran jer si se lomatao toliko vremena bez veceg efekta i resis da prekines sa tom "misijom", ali sada treba pogasiti racune, zatvoriti firme i ostalo sto je jos teze nego dok si ih otvarao... :( O prostoru i opremi necu ovom prilikom, pretpostavicu da si jurisem osvojio neku od beogradski hredakcija i okacio zastavu "Zulu iz Kulu", onu sa Banjice. :)

Mislis da je lako napraviti casopis? E nije, vidis, ima tu nekih problema. :)
Mogao sam samo da ti napisem tu recenicu, stavim tri tackice i mislim da si shvatio, ali verujem da sje ovo bilo slikovitije. Ozbiljan jeto problem i posao, da nije imali bi ih vise nego sto moja malenkost ima gostovanja...
Quote

Da se vratimo temi koja uopste nije losa, posto se aktivnije bavim sa navijackim casopisima i posto uglavnom sve sam obradjujem (uz pomoc nasih clanova i Che-a koji mi salju po neki izvestaj, sliku i sl.) mogao bi nesto o tome da kazem. OK nas casopis Epicentar ludila radimo na neki drugi nacin nego sto se rade fanzini ciji tiraz je 2000 ili 10.000 komada i 52 stranice recimo..
Ali postoji fazon da se odradi saradnja sa nekim izdavackim produzecem, koji imaju ljude-graficare sto znaju svoj posao, cija distribucija je profesionalna i pokriva celu drzavu.. Kao sto je to nekada bio Cao Tifo. Samim time zahtevao bi se neki profesionalizam, redovna izdanja npr. na svakih 2 meseca. Postoje ljudi koji taj posao mogu da rade i za to primaju platu/procente od tog izdavackog produzeca, npr. ljudi koji su radili Kop. Na taj nacin bi se resili mnogi problemi.. ;pivo  ;pljuga  :D
vezda je zivot, sve droge su sitnica!

I ne zaboravi PTLN... taj je bio najbolji, sigurno si i sam video (imas sve skoro skenirano na sajtu). UK, oces da valjas casopise preko sajta ?

sta je ono 115 derbi-strip?  :)
http://www.ultraklan.de/fanzini.htm

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

QuoteI ne zaboravi PTLN... taj je bio najbolji, sigurno si i sam video (imas sve skoro skenirano na sajtu). UK, oces da valjas casopise preko sajta ?
PTLN je do bio zaista do jajca, sto se nasih fanzina tice radimo ih u tirazu od 40 primeraka, samo za nase clanove cije troskove pokrivamo sa prikupljenom clanarinom. Ima 20 stranica od kojih su 8 u boji (ponekad 12, sve zavisi od kinte ukoliko ostane nesto ili uzmemo od prodaje nasih dukseva), sve to se radi nekako poluprofesionalno (fotokopiranje) ali trudimo se sto je cini mi se najvaznije da ih radimo redovno svakih 2 meseca, kako bi ljudi/cigani iz dijaspore bili redovno informisani i u kontaktu sa voljenim klubom. Bilo je ideja (o kojim jos razmisljamo) da sa RSFC Ljubljana napravimo i izfinanciramo neki fanzin u tirazu od 1.000 ili 2.000 primeraka, za (sve) cigane iz dijaspore.. Kako bi dosli do neke kinte za nase akcije, koje planiramo da radimo kada Zvezda bude igrala sa strane (piro-show, koreografije, putovanja,..). Na taj nacin mozemo Zvezdi mnogo da pruzimo, jer bi se navijaci iz Dijaspore upoznavali sa situacijom severa (pesme, sta se desava, na koji nacin se radi, sta mogu da ocekuju, zvezdine zvezde, legendarne tekme..), tako bi pruzili bolju podrsku, zblizili bi ih sa Zvezdom i mogli bi da ocekuju ludilo (koje i mi mozemo da odradimo/izfinanciramo od prikupljene kinte od prodaje). Fanzin bi izlazio najpre svakih 6 meseci, dok bi sredili distribuciju (mozda u saradnji nekih nasih novina ovde npr. Vesti ili sl.) a kasnije cesce. Mislim da je glavna stva da kada bi krenuli sa tim da to odradjujemo profesionalno i da ljudi mogu od nas da ocekuju da to bude trajalo i redovno izlazilo..
Quotesta je ono 115 derbi-strip?  
http://www.ultraklan.de/fanzini.htm
To je jedan strip koji smo objavili u tom fanzinu, ali posto mi je skener riknuo, nikako nisam uspeo  jos da ga skeniram i ubacim. Ali mislim da bi trebao do sledece nedelje to da sredim i tada mozes videti o cemu se radi..
vezda je zivot, sve droge su sitnica!

Odlicni su ti predlozi za casopise!
Ti kao vodja ultra klana, mogao bi da vidis, da povecate ekipu, da vas bude vise! Tako bi onda bilo vise ljudi, jaka ekipa, uvek prisutni u tucama (kao i dosad). Znam da se pazi na odabiru ljudi koji ce biti u grupi, sto je sasvim normalna stvar (da ne bude kretena i lelemuda). Tako bi UK trebalo da se proglasi glavnom navijackom grupom (ne znam jel jeste jer se nisam raspitivao) u Dijaspori, (sa ili bez orthodox boysa), a koliko ja OB poznajem stvarno su dobri i jaki likovi, sa njima uz malo marketinga cela dijaspora cuce JOS VISE za vas.

To sve govorim u vezi povecanje grupe, da bi moglo vise kinte da se obrce, (duksevi, salovi) a casopisi - mogu biti prodati svima. Tako bi UK imala svog vozaca, kintu za koreo, pivo, akcije i tako dalje.

To sve govorim u vezi povecanje grupe, da bi moglo vise kinte da se obrce, (duksevi, salovi) a casopisi - mogu biti prodati svima. Tako bi UK imala svog vozaca, kintu za koreo, pivo, akcije i tako dalje.[/quote]
Quote from: "webmaster"Odlicni su ti predlozi za casopise!
Ti kao vodja ultra klana, mogao bi da vidis, da povecate ekipu, da vas bude vise! Tako bi onda bilo vise ljudi, jaka ekipa, uvek prisutni u tucama (kao i dosad). Znam da se pazi na odabiru ljudi koji ce biti u grupi, sto je sasvim normalna stvar (da ne bude kretena i lelemuda). Tako bi UK trebalo da se proglasi glavnom navijackom grupom (ne znam jel jeste jer se nisam raspitivao) u Dijaspori, (sa ili bez orthodox boysa), a koliko ja OB poznajem stvarno su dobri i jaki likovi, sa njima uz malo marketinga cela dijaspora cuce JOS VISE za vas.

To sve govorim u vezi povecanje grupe, da bi moglo vise kinte da se obrce, (duksevi, salovi) a casopisi - mogu biti prodati svima. Tako bi UK imala svog vozaca, kintu za koreo, pivo, akcije i tako dalje.

Krenimo redom.. Satrovacki Vodja je rec koju bas ne gotivim, o sebi vise mislim kao navijac Zvezde koji ima sposobnosti, volju i mogucnosti da ucini nesto vise oko organizacije cigana sirom dijaspore. Tako da ne zelim da budem vodja drugima vec vise volim da bude svako svoj vodja, sposoban pojedinac da reaguje i odlucuje na pravi nacin u svakom trenutku i prilici. Sto se povecanja ekipe tice, na tome radimo ali polako, jer pazljivo odabiremo ljude-cigane iz Evrope koji idu na tekme crveno-belih. Tako da uclanjujemo iskljucivo likove koji idu redovno na tekme i zele da budu informisani putem fanzina o desavanjima u nasem klubu, kojeg odradjujemo od prikupljene kinte (clanarine).. Ostatak para sto ostane od toga, odradjujemo stvari vezane za imidz navijaca, svaki clan dobija jos besplatno sal, i svake godine neki dodatak (Disk, majcu, ove godine polo-majcu sa sivenim logom fc red star belgrade). Momci su do jaja, uspeli smo da okupimo dobro drustvo, ima starijih likova koji su vec ranije isli na tekme (Zvezda:Arsenal, hajduk : zvezda ('82), itd..), dok je nekih 70% clanova odprilike tu negde godiste '74-'77 koji su uglavnom prisutni i koje sam upoznavao na Zvezdinim utakmicama od '95 dalje.. Trenutno je u ultra klanu 31 clan, sto i nije tako lose jer vise volim malu ali odabranu ekipicu nego 100 ljudi sa kojima gubimo vreme i zivce. Ako pogledamo neke tekme npr. Chievo:Verona gde nas je bilo 25 i gde smo doneli oko 60 torchi plus dim (20 UK Nikola iz Svajcarske), Lever:Zvezda 30 (10-ak torchi), Lazio:Zvezda 20 (10-ak torchi i mnoogo dimova), itd.. Npr. nas clan je takodje organizovao 2 puna busa cigana za tekmu u Rimu.. Nije mi ideja da mislim o nekom pomlatku previs vec mi je zelja da ove starije zaludjenike Zvezde vratim na tribine..  Sa takvom ekipom mogli bi da predstavljamo cigane u evropi tj. budemo neki "primer navijaca Zvezde" i za npr. madje navijace crveno-belih koji zive ovde..
Sa Orthodox boysima imamo do jaja saradnju, zbog prijateljstva nekih nasih clanova i uopste zbog toga jer nam je cilj isti, ici na tekme i pruziti fanaticnu podrsku zajednickoj ljubavi - Zvezdi naravno.. (Jedino sto se razlikuje je organizacija nasih grupa). Tako da takodje zajedno radimo npr. koreografiju za basket tekmu Lasko : Zvezda, Krka : Zvezda,.. I jebiga svi zivimo za Zvezdine utakmice u Evropi (fuca), koje bi ubuduce trebali aktivnije i upecatljivije odraditi, kako bi nas klub imao podrsku koja bi igracima u crveno-belom bio motiv za pobedu..
A to za fanzine zvezdinih navijaca iz dijaspore, odradili bi zajedno sa OB i npr. uz saradnju Bgd cigana koji imaju nekih iskustva oko toga, kako bi nasu ciljnu grupu upoznali i priblizili voljenom klubu i tribinama. I od cega bi pokrivali troskove za neke buduce akcije.. O svemu detajlnije bi trebalo da se zna posle Zvezdinih tekmi (basket) u Sloveniji ovog februara.. ;pivo
vezda je zivot, sve droge su sitnica!