Сјећате ли се оног дјечака из Вуковара, коме нису дали да игра на неком турниру јер је Србин? Шта је било са њим? Сјећам се како је пок. Преле говорио како би га требао узети неко од наших клубова, па да им за неколико година врати са каматом ...



Quote from: "SerbianEagle"Једно питање...

На који начин може да се доведе у Звезду један дечко (15 година), значи још дете који живи у Хрватској и за кога се отимају динамо и хајдук. Значи, Србин је али није у могућности да се сам пресели у Београд.

Он је велики таленат и ја грантирам да ће се за њега чути јако брзо, али се бојим да ће носити контра дрес.

Кога ли би се морало контакирати

Брате, ако га гробље намирише оде он тамо тј. ако му је стало до стана, пара, стипендије узеће га гробље, искрено имају боље услове. Мој брат од стрица је добио понуду пре три године од пакистана била је добра али није прихватио из разлога познатих свима нама којима је црвено бела боја у крви и сада се налази у Нишком радничком који је нажалост пред гашењем.
Kosovo cest' le Serbie" "Косово је срце Србије"

Треба контактирати надлежне у клубу и вероватно ће све бити у најбољем реду.

Чини ми се да је слаба тачка тренутно што  откривање младих талената није на нивоу великог клуба.

Нема сумње да на нашим просторима постоји огроман број младих перспективних играча које уз прави рад можемо претворити у будуће носиоце игре.

Мада гомила тих клинаца немају осећај шта је то Звезда,важне су им паре,кола...наш клуб није само новац,Звезда је много више од тога.Гомила њих је отимала паре од клуба,а чим им се указала прилика напустили су клуб,а да притом том клубу ништа нису дали.

Сваком од њих треба да буде светиња то што су у Звезди и што носе тај свети црвено-бели дрес.Ово не важи само за њих него и за набеђене звездице из првог тима које немају никакву представу где су дошли,они мисле да су они Звезда.

Шта би са Бинићем јр. ?? Био је најављиван као велики таленат. Добар, брз, бек !
Уметност је направити немогуће - могуће, могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

Петлићи први у Бањалуци
У организацији Министарства за породицу омладину и спорт, града Бањалуке и Фудбалског Клуба Крајина из Бањалуке од 7. до 9. септембра 2007. године одржан је трећи Интернационални турнир "Фудбалски полетарци Српске - Бања Лука 2007".

Турнир су отворили  министар спорта Проко Драгосављевић, Градоначелник Бањалуке Драгољуб Давидовић и Генерални секретар ФС Републике Српске Родољуб Петковић.

У конкуренцији са ФК Леотар из Требиња, ФК Партизан из Београда, ФК Борац и ФК Крајина из Бањалуке, Селекције ФС Београда, ФК Цетиње, ФК Обилић из Београда, ФК Козара из Градишке, Селекције Косовске Митровице петлићи ФК Црвене звезде су супериорно освојили турнир без иједне изгубљене утакмице са гол разликом од 15 постигнутих и ниједним примљеним голом.

Турнир је био квалитетан и узбудљив, а Звездино 1995. годиште је у својој групи играло са вршњацима из Леотара, Селекције Косовске Митровице, Крајине и ФК Цетиња да би као победници групе у полуфиналу надиграли екипу ФК Партизана из Београда са 1:0, а у финалној утакмици победили екипу Леотара из Требиња прошлогодишњег победника турнира резултатом 3:0.

Голмани ФК Црвена звезда Шуљагић Растко и Вукашиновић Ђорђе нису примили ниједан гол на турниру, Давид Мркела, Василије Јањић и Стефан Илић поделили су треће место на листи стрелаца са по 3 поготка док је Филип Јанковић проглашен најбољим играчем турнира.

Звездине наде настављају са испуњавањем обавеза из развојног програма фудбалера и окрећу се искушењима у Лиги петлића и Купу ФС Београда. :ruke  :ruke  :ruke

Вест са званичног сајта.
size=24]!!!КЛИКНИ!!![/size]

наше малђе категорије никако да остваре нешто, односно да изнедре неког доброг играча, овај Филип Ђорђевић нема појма са фудбалом, као правдају га да је млад , нема искуства, а нико да се сети да ни огњеновић, станковић, видић ...нису имали искуство па су нешто направили, јер јебига знали да играју фудбал!!!
..Звезда ми је све...

Quote from: "Mikelandjelo"Сјећате ли се оног дјечака из Вуковара, коме нису дали да игра на неком турниру јер је Србин? Шта је било са њим? Сјећам се како је пок. Преле говорио како би га требао узети неко од наших клубова, па да им за неколико година врати са каматом ...

Не знам тачно који је то момак у питању, али знам једног другог 18 година има, игра у Вуковару 91, мали је страшан играч и све више напредује, али јебига када нема ко да га види и повуче у Србију Црвену Звезду  :sampion ). Мали игра у нападу и буквално кида, бори се за сваку лопту, има брзину, добар је у скоку, а што је најважније забија као луд.
UCZ - Ponos Grada

- SERBIE "Vive La Liberte" -

Једна имформација,чланарина за петлиће кошта у Звезди 4500динара месечно.

По мени то је срамота.Зна се како људи у земљи живе,нема се ни за хлеб.

Узданица Звезде за будућност треба да буде омладинска школа.Наравно то је мишљење.Мислим да у тој омладинској школи треба да добијеш фудбалско знање,али такође научиш како треба да се односиш према дресу који носиш и да у себи изградиш карактер достојан правог Делије(Србина).

Да ли ће оваквом политиком успети да придобију нове клинце и да их одшколују то је питање.

Замислите клинца који добро игра фудбал и који је поврх тога талентован,а његови родитељи не зарђују баш најбоље.Могу само мислити колико је тешко наћи још и новац за тренинге.Притом ту долазе још и копачке и разне потребштине.

Гледао сам можда месец дана Дулета Савића који је причао о односу клуба према омладинцима у његово време.Бесплатно су тренирали,добијали копачке,хранили се у ресторану клуба...
Зашто тако не може и сада?

Зашто нашу децу терамо даље од клуба?

Још једна ствар која ме боли,а хоћу да направима поређење са овим текстом који сам написао.

Сваки играч за пролазак у Лигу УЕФА добија по 20000 евра.
То само говори колико је клуб на ниске гране пао што се тиче реномеа и свега осталог што иде уз то.Један освајач Купа Шампиона,награђује своје играче са не баш малом свотом новца за улазак у такмичење које није достојно реномеа једног великана.

А нашој деци узимају паре и ником ништа и прослеђују једном Пантићу,Тришовићу и осталима за њихове баханалије.

Ја мислим да та деца заслужују много више пажње и поштовања,јел ће ипак они једног дана бити ако Бог да носиоци игре и особе које ће предтављати наш клуб.

Срамота!

И онда се ми питамо. " Зашто нам из омладинске "школе " изласе татини синови ?!", "а таленти иду у друге клубове"!!!.

Јебем те политико........или недостатак исте.
:batine
Петлићи плаћају чланарину , да би играли ???!!!!!!!!!!
Ово нисам знао. Јесули они блесави или им ноге смрде ???????

Ставрно , сваким даном, "чаша" постаје све пунија.......
Уметност је направити немогуће - могуће, могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

Мислим да би требало да им се скрене пажња на ово бар неким транспарентом.
size=24]!!!КЛИКНИ!!![/size]

QuoteСрбин најталентованији у Милановом кампу
Цетвртак, 27. септембар 2007. 11:33

Тренери италијанског фудбалског клуба Милан изабрали су десетогодишњег Новосађанина Стефана Јанковића за најбољег на кампу на коме је учествовало 280 деце из 36 земаља.

"Росонери" су одлучили да на даљим тестирањима задрже само талентованог Јанковића, који је прве фудбалске потезе научио у школи некадашњег нападача Црвене звезде Петра Пуаче.

Проба је, међутим, одложена, јер је Јанковић у Милано дошао без родитеља, који су Пуачи дали пуномоћство да њихово дете води у иностранство, али је оно истекло, а самим тим и виза.

Пуача је агенцији Бета рекао да ће Јанковић додатне тестове обавити од 15. до 25. децембра у Милану, пошто представници Милана претходно, у октобру, добију дозволу дечакових родитеља.

Јанковић је пажњу Миланових тренера привукао пошто је био најбољи стрелац и играч дводневног турнира на којем је на три утакмице постигао седам голова.

Његова екипа, која је због тога што су је чинила по три дечака из Србије, Хрватске, Македоније и БиХ названа Југославија, постигла је укупно девет голова.

Све су постигли српски дечаци, пошто су се у листу стрелаца уписали и десетогодишњи Михајло Тубић, такође полазник Пуачине школе, и годину дана млађи Василије Ђурић, члан сомборског Радничког.

Милан је Јанковића, Тубића и Ђурића у јуну изабрао као најталентованије полазнике кампа одржаног на стадиону ОФК Београда.

Сви полазници Милановог кампа, стари од шест до 16 година, који су први круг селекције прошли на тестирањима у 106 градова света, присуствовали су и суботњој утакмици Милана и Парме, која је завршена без победника (1:1).

(МОНДО)
Шта више рећи кад се допушта да овакви таленти са 10-11 год одлазе напоље, још + дечко је из Паучине школе!!!
size=24]!!!КЛИКНИ!!![/size]

Quote from: "milan90"
QuoteСрбин најталентованији у Милановом кампу
Цетвртак, 27. септембар 2007. 11:33

Тренери италијанског фудбалског клуба Милан изабрали су десетогодишњег Новосађанина Стефана Јанковића за најбољег на кампу на коме је учествовало 280 деце из 36 земаља.

"Росонери" су одлучили да на даљим тестирањима задрже само талентованог Јанковића, који је прве фудбалске потезе научио у школи некадашњег нападача Црвене звезде Петра Пуаче.

Проба је, међутим, одложена, јер је Јанковић у Милано дошао без родитеља, који су Пуачи дали пуномоћство да њихово дете води у иностранство, али је оно истекло, а самим тим и виза.

Пуача је агенцији Бета рекао да ће Јанковић додатне тестове обавити од 15. до 25. децембра у Милану, пошто представници Милана претходно, у октобру, добију дозволу дечакових родитеља.

Јанковић је пажњу Миланових тренера привукао пошто је био најбољи стрелац и играч дводневног турнира на којем је на три утакмице постигао седам голова.

Његова екипа, која је због тога што су је чинила по три дечака из Србије, Хрватске, Македоније и БиХ названа Југославија, постигла је укупно девет голова.

Све су постигли српски дечаци, пошто су се у листу стрелаца уписали и десетогодишњи Михајло Тубић, такође полазник Пуачине школе, и годину дана млађи Василије Ђурић, члан сомборског Радничког.

Милан је Јанковића, Тубића и Ђурића у јуну изабрао као најталентованије полазнике кампа одржаног на стадиону ОФК Београда.

Сви полазници Милановог кампа, стари од шест до 16 година, који су први круг селекције прошли на тестирањима у 106 градова света, присуствовали су и суботњој утакмици Милана и Парме, која је завршена без победника (1:1).

(МОНДО)
Шта више рећи кад се допушта да овакви таленти са 10-11 год одлазе напоље, још + дечко је из Паучине школе!!!

Зар ми пре две године нисмо потписали договор о сарадњи са Пуачом и том његовом школом ??!!
Изгледа да је то била само квази сарадња.
Уметност је направити немогуће - могуће, могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

Била је понуда и од Звезде, али како очекивати да његови родитељи између Милана и Звезде одаберу Звезду када им овде не нуде ништа, а у Милану све? :batine
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Занима ме где могу да се сазнају термини одигравања утакмица млађих категорија(кадети, јуниори,...) на Маракани, као и распореди њихових такмичења?

Где је сад онај мали Рељић што је дао гол за нас у последњем колу у Апатину прошле сезоне?
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Quote from: "OrtoDelija"Где је сад онај мали Рељић што је дао гол за нас у последњем колу у Апатину прошле сезоне?

Рељић има повреду колена, и требао је да иде на операцију лигамената или тако нешто... Рекао ми је да као треба да оде у Рад на каљење... Задњи пут сам био са њим два-три дана после утакмице Гроклин - Звезда. Надам се да ће се брзо опоравити...
Тврд је орах воћка чудновата,
не сломи га, ал' зубе поломи!

http://www.fss.org.yu/omladinskatakmicenja/takmicenje.jsp?tsId=1

Табеле и резултати лига млађих категорија.

Ево мало да вас орасположим.Мали Стефан Јанковић ће изгледа ипак доћи у Звезду, јер је Звезда коначно изашла са мало озбиљнијом понудом.
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

После екстра талентованог играча Филипа Ђуричића и други играч кадетског тима Црвене Звезде Александар Ковачевић напустио је тим и преселио се у Олимпијакос из Атине.
Наставља се осипање кадетског тима....Срећом па су отишли у братски клуб...
Шта ради ова управа??Јел нормална?Па 2 екстра талента су нас напустила за мање од пар дана! :boks  :bes  :o
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Чуо сам да су малог Прша избацили из прве поставе,узели му 10 и капитенску траку.Он је мом другу рекао да није ништа урадио и да не зна због чега се тако понашају.Ако је ово истина,онда стварно нису нормални.
 ti samo hrabro,bori se