????? ?? ????? ?????? ?????? ? ??????? ???, ???? ?? ??? ?? ?? ? ????? ???????. ???? ?? ?? ???? ??? ????? ?????? ????????? ?? ???????? 2000.
?? ??? ?? ????? ???? ?? ??? 30-??? ????? ????? ????, ???????? ? ??? ???? ?? ??????, ??????? ??? ?? ?? ?????? ? ??????? ?????? ?? ????. ?? ?????? ??? ??? ?????? ?????????? ????, ? ?? ???? ?? ????????? ??? ?????? ?? ??????. ??? ??? ??????? ?? ???? ? ????? ??? ?????? ????? ?????? ????, ?????? ??? ?? ???????. ?????? - ??? ???????? ????? ?? ??????, ? ????? ???????? ?????????? ?? ???????? ???? 45  

??? ??? ????????? ??? ????????? ??? ????????? ? ????????? ?????? ? ???? ??? ???? ????? ???? ??? ???? ????? ??????. ?????? ??? ??? ?? ???????? ?? ??? ?? ???? ?? ???????? ????? ????????? ????, ? ?? ???? ?????????  ???? ????? ????? ?????? ?? ??? ?? ????? ?? ?? ???? ???? ???? ?????...

???????? ?? ?????? ? ???? ????, ?? ? ????? ?????? ??? ?? ?????? - ????? ?????? ?? ??????? ??????????????? ?????????????  ????? ?????? ? ??? ?? ?????????...  

????? ??? ?????? ? ?????? ???????, ?? ??????, ???????? ???????? ?????? ?? ????, ?? ?? ???? ?????? ?????? ?? ???, ??? ? ??? ??????????, ???????? ???? ?????? ???? ? ?????? ??? ?? ????? ???, ????? ?? ??? ? ????? ????, ????????? ???????!!!
??? ?? ???? ?????????? ??? ??? ?????.  
?? ????? ??? ???? ????????? ????? ???? ??????, ???????? ? ?????? ????????? ??????? ?? 5-6 ?????? ??? ???????? ???? ?????? ????? ?????? ? ????? ? ?????. ???? ?? ????? ?? ????? (????? ???? ?????????) ???? ?????????? (?? ? ??? ????? ????? ??????, ??? ?? ????, ?? ????? ?? ?? ?????????) ? ???????? ?? ?????. ????? ?? ?????? ???? ?? ???????? ??????????? ????? ? ????? ??? ?? ?????, ????? ?? ?????? ??????? ????? ??? ???? ?? ????????? ?????, ? ?????? ??? 4-5 ?? ???? ??????? ??????????? ?? ???? (??? ??? ?? ?????????? ?? ?? ????????? ?? ??????, ??? ?? ?????????? ?????)  . ??? ?? ??? ????? ??????. ???? ?????????? ?? ???????? ???? ???????? ?? ???? ????, ??? ?? ??????????? ??????. ??? ?? ???? ?????????? ????????, ?????? ?? ??????, ? ?????????  ? ??????  
??? ? ????? ??????????? ?? ?? ?? ????? ?????? ???? 5 ??????, ? ?? ????? ?? ?????? ?? ?? ????? ??????

Ja sam na tekmu stigao pravo iz dezele, bilo je to mislim da jedno 10 tak dana posle petog oktobra i rekao sam sam sebi da moram da odem dole da vidim kako je sad kad je on otisao. Uz to igrao se i derbi sto je i prevagnulo da  odem i ako su me moji  ubdejivali  da nije jos sve sigurno ;pljuga . Krenuo sam onim nocnim vozom iz LJ, koji je bio potpuno prazan, normalno :D .  
Na Zg kolodvoru u voz je uslo dosta Hrvatskih navijaca iz unutrasnjosti i iz juznijih krajeva i bilo su dobro raspolozeni, mislim da su neki cak i na Kolodvoru pevali Spasi Srbiju i ubij se...,Oni su tad igrali kvalifikacije za SP i dobili su.

Na granici  su me samo malo cudno gledalii  :o , kao gde ces ti sad?

Taj derbi je bio i moj prvi koji sam gledao uzivo. Inace bio sam na Zapadu ali svejedno ostace mi u secanju zauvek, adrenalina puna kapa, incidenti ...

Od ovenase pobederadja se sunce slobode- transparent na severu :ruke

Izvinjavam se zbog ovih par gramatcikih greski, posto me tastatura nesto zeza. Jos da dodam da se na Severu takodje pojavio transparent odnosno parola: Grobari mars u Kinu ili tako nesto.
Secam se takodje da su Grobari, posto su izbaceni sa Juga pokusavali da provale kapiju, zaletali se valjda nekim metalnim merdevinama u vrata ili necim slicnim, to sam samo na kratko
video na TV-u, ali je bas jako odjekivalo kad su pokusavali da probiju.  Takodje su bacali kamenice preko krova ali na jugu nije bilo vise nikog osim murije i nastradalih Grobara.

Najjaca fora je bila sto sam ja poneo fotoaparat i kao sve slikao i ono pogledam da vidim koliko jos ima snimaka kad ono provalim da nema filma i da sam slikao u prazno :D ( mislio sam da ima film unutra od ranije medjutim :finger  )
Malo je falilo da  se nisam pojeo od bruke i besa! :bes  ;pljuga