Стигло и прво пјачање за сезону 2006/2007.

Mirko Kovač potpisao za Zvezdu


Košarkaški klub Crvena zvezda, tri dana nakon završetka sezone, doveo je prvo pojačanje na Mali Kalemegdan.

Crveno-beli su potpisali trogodišnji ugovor sa Mirkom Kovačem, bekom OKK Beograda.

Kovač (23 godine, 195 cm) je prošao sve mladje selekcije Partizana, nastupao je za Atlas i OKK Beograd, a bio je i član kadetske reprezentacije plavih, koja je na Evropskom prvenstvu 1999. godine u Sloveniji osvojila zlatnu medalju.

Kovač je jedan od najzaslužnijih za odlične rezultate OKK Beograda tokom prethodne sezone, budući da je u Sinalco ligi beležio prosečno 16 koševa po utakmici, dok je u završnici šampionata imao učinak od 20,4 koša po meču, što ga je sa ukupnim indeksom 204 svstalo na treće mesto najkorisnijih igrača lige, posle Dejana Milojevića i Milana Gurovića.

Navijači Zvezde upamtili su ga po odličnim partijama u duelima sa timom sa Malog Kalemegdana u Superligi, kada je ubacio prvo 27 poena, a onda u drugom meču 19 pogodaka.

KOŠARKAŠI Benetona osvojili su titulu prvaka Italije, ali u sastavu nije bilo našeg Petra Popovića. Signal za Crvenu zvezdu, njegov nekadašnji klub, da pripremi plan za povratak 27-godišnjeg centra na Mali Kalemegdan.
Sezona u Italiji je završena, Popoviću ističe ugovor 30. juna, tako da se uskoro očekuje početak pregovora o povratku 213 centimetara visokog košarkaša u redove crveno-belih, koje je napustio kada je na klupu seo slovenački trener Zmago Sagadin. U međuvremenu, odličnim igrama u vršačkom Hemofarmu zaslužio je poziv tadašnjeg selektora Željka Obradovića za Olimpijske igre u Atini 2004. godine.
Njegovi klasični centarski kvaliteti u kojima oskudeva evropska košarka privukli su pažnju velikana iz Treviza s kojim je početkom prošlog leta potpisao jednogodišnji ugovor. Sve do teže povrede, zbog koje je izgubio mesto u prvom timu, Popović je u polusezoni predstavljao jedno od najubotijih oružja centarske linije Benetona uprkos minutaži ograničenoj na prosečno 14 minuta po meču.
Igrač njegovog kalibra rešio bi hronični problem Zvezde na poziciji "pet" i doprineo okrnjenom kvalitetu naše klupske košarke.

Он?

Ма смешан је! Само нам још он фали па да се настави доминација пакистанаца.

Čekaj, ja se uopšte ne sjećam kad je on to igrao za Zvezdu. Znam ga iz Hemofarma i da je igrao za repku ... :zbunjen



Quote from: "Mikelandjelo"Čekaj, ja se uopšte ne sjećam kad je on to igrao za Zvezdu. Znam ga iz Hemofarma i da je igrao za repku ... :zbunjen

Pre Hemofarma je igrao kod nas i nije imao pojma...

Па тада у Звезди нико није имао појма... А дечко је и тада био потенцијал... За хемофарм је играо екстра... Ако би поновио ту сезону онда нам је такав играч неопходан, бољи је од свих које имамо!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Red Star Forever"За хемофарм је играо екстра... Ако би поновио ту сезону онда нам је такав играч неопходан

To da...

Ако може без Петра-супер,симпатичан дјечарац,али никако све ове године да ме убеди да зна да игра баскет.
Иначе,његов "бекграунд" је сличан као и Луки-муки,оно,ћале и тако то...играм на зуве...за репа и кола...
Боље довести неко дете са планине па да се учи...

Па слажем се Бојане, али ту децу с планине нам изотимаше и човић и гробарија, никако да стигну до нас...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Upravo sam video clanak u Novostima koji govori o tome ko odlazi i Bogami,bice kao u stara dobra vremena...Tim ce se praviti od nule.S obzirom da je ova ekipa osvojila kup i igrala u finalu domaceg plej-ofa,mislim da toliko velike promene ne donose nista dobro...Plej i centar su pozicije na kojima smo bili deficitarni,ostalo je solidno islo....

Evo linka,mada clanak nije nov...

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=13&status=jedna&vest=90511&datum=2006-07-04

Izgleda da se za Popovića zainteresovao i Real Madrid. Da li to ima veze s tim da je Divac direktor, ne znam.



Izgleda da nam ode Raicevic u Dinamo Moskva! :finger

Jer si happy?
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Jel?*
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Quote from: "OrtoDelija"Jer si happy?

Ko ja?

Sto bi bio happy? :boks
Nego mi smesno da nam ode po meni dobar igrac!

Jer ti je to proverena informacija? Ja nisam ni nacuo da on odlazi, a ako si citao u Kuriru ili Presu onda brate...

Ima danas njegov intervju u Zurnalu, gde kaze da je sve dogovorio sa Dinamom i da ostaju samo lekarski pregledi... Razlog je kako kaze iskljucivo zelja za igranjem u Evroligi i kako kaze, da se Zvezda plasirala u Evroligu ostao bi sigurno!

Добро је само што не иде због пара...:)

Ne verujem da nam groblje uzme svakog igraca kog pozeli.Tepic iz Vojvodine koji je kod nas trebao da dodje jos prosle sezone potpisao za njih.Uzas.Sve mi polako deluje da ulazimo u pricu od pre 3-4 godine.

Па,добро,Тепић иначе навија за Партизан,тако да је можда и логично што оде тамо...
Џаба другарско убеђивање да дође код нас :finger