Dragan Stojković: "Morali smo..."

Prodaja reprezentativnog golmana Vladimira Stojkovića izazvala je mnogo komentara i reakcija u sportskoj javnosti, pa čak i najave pojedinih sponzora i članova Upravnog odbora Crvene zvezde da će napustiti Marakanu nezadovoljni odlaskom Stojkovića u Nant.

Kako prenose Novosti, prazna kasa, neizmirene obaveze prema igračima i nagomilani dugovi, "naterali" su rukovodstvo Crvene zvezde da proda golmana Vladimira Stojkovića francuskom klubu, pošto je to bilo jedino rešenje da klub može da nastavi s normalnim funkcionisanjem.

Glavni razlog što se Dragan Stojković odlučio na radikalan potez jeste činjenica da dva najmoćnija sponzora u pulu crveno-belih, "Delta" i "Telekom Srbija", nisu ispunjavali do kraja sponzorske ugovore, već samo obećavali da će dati milione evra. Na kraju su se nezvanično usprotivili i izboru Nebojše Lekovića za generalnog sekretara, što je po statutu kluba isključivo pravo predsednika i nema glasanja na Upravnom odboru, niti na Skupštini, prenose Novosti.

Bez obzira na to što su njihovi predstavnici u upravi postavljeni za potpredsednike kluba, oni se nisu pojavili na finalu Kupa, što je bio nagoveštaj prekida na vezama dve strane, koje će sesti za sto verovatno po povratku Stojkovića iz Pariza, gde se nalazi zbog sednice Tehničke komisije Fife i finala Lige šampiona.

"Ako ima nekih problema, razgovaraćemo kada se vratim. Mi smo sa naše strane ispunili obaveze, a odlazak golmana Stojkovića je splet okolnosti i nije bilo lako da se odreknemo usluga odličnog igrača. Na kraju smo morali..." rekao je Stojković.

Na meti inostranih klubova su Žigić i Luković, a dozvolu za odlazak ima i Dudić. Stojković ostavlja mogućnost da i oni odu iz kluba.  

"Nema još ništa konkretno, ali ima vremena, sezona je tek završena sezona i spremni smo za dogovore."

Za sada je neizvestan status šefa stručnog štaba Valtera Zenge.

"Ponudio sam mu nastavak saradnje uz dobre uslove, da pokušamo da napravimo korak napred u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Čekam njegov odgovor narednih dana, a iz Katara mi se još nije javio. Ipak, za nekoliko dana sve će biti poznato, kao i naš naredni potez, naravno, ako bude trebalo da se povuče," zaključio je Stojković.

Stani ko je ovde lud!?

A treba se zapitati zasto Zvezda, pored tih silnih sponzora, mora da prodaje Stojkovica kako bi pokrpila rupe u finansijama? Da bismo pravilno ocenili situaciju trebalo bi znati koliko su Delta, Telekom, Apatinska pivara i ovaj cetrvrti dali para za ovih godinu dana.
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "pravi Bole car"
Quote from: "Бока"Pa vaznije je da bude u Parizu, gde se skupio krem fudbala, nego da se raspravlja ovde sa ljudima koji su u klub dosli iz interesa, a ne da bi bili sponzori. Takvi nam i ne trebaju.

Ako bi Stojkovic mogao da dovede jos neke japanske sponzore bilo bi dobro...

Boka brate izgleda da tvoj gras najbolji! :D
Brate jel dove Tojotu i sad podpisao ugovor na jos 2 godine,pa kurac dragi gledaoci ode Stojke jos se nismo opasuljili od slavlja sa Kalisa?!
Drugo ovaj sukob u upravi nije zbog interesa nego zbog JEDNOG coveka nebojse lekovica sa kojim je pixi saradjivao u fsscg,a sve miljanovi puleni!Ljudi su komplet u pravu pa dokle  vise ta mafija sa miljanom na celu?!

A znas sta je jos zesce?

Sad ce da 2zdimi" i Toyota koliko vidim Suzuki nije pozvan na SP. :jebanje

Quote from: "kiki"A treba se zapitati zasto Zvezda, pored tih silnih sponzora, mora da prodaje Stojkovica kako bi pokrpila rupe u finansijama? Da bismo pravilno ocenili situaciju trebalo bi znati koliko su Delta, Telekom, Apatinska pivara i ovaj cetrvrti dali para za ovih godinu dana.

Bravo!!!
I ne samo oni nego i Tojota(koliki je ugovor kao generalnog sponzora)a i ostali i zasto pixi jedini odlucuje o kadravomi pored skupstne i UO?!

Ovo mi smrdi, da nam odu dva najveca domaca sponzora (Jelin pivo i Delta), prva stvar da li neko moze da mi kaze kratku biografiju ovog Lekovica, u kojoj je stranci, u kojoj je bio, odakle ga Pixi zna ... Nije nama Lekovic vredan 4 sponzora, jedino ako dovedu nove i finansijski jace sponzore. Treba tu par stvari razjasniti, zasto ovi odlaze bez reci, zasto nisu dali pare, na kraju sezone i kako je moguce da pixy gleda finale lige sampiona a nama na Mari je blizu finansijska bula. Treba (kad se vrate dugovi) prodati FK Crvena Zvezda, po principu prvo neka navijaci kupe akcije da nekih 40% (svi zajedno) a ostatak neka kupi neki normalan covek. Bas me zanima rasplet oko Zenge, Zige, Dudica, Lukovica, Baste, Kovacevica i Milijasa. Vreme ce da pokaze ko je koga zajebao Pixi sponzore ili oni Zvezdu

Pocelo je da puca po savovima! Ako je istina ovo sto moze da se sazna na internetu, glavni krivac za situaciju je Piksi! Zasto dovoditi coveka zbog koga ce otici sponzori!? Pa jel se konsultuje on sa nekim, jbt, jel pita on koga za nesto ili radi sto mu se prohte!
Doveo je Tojotu i kurci se sa njom, a moramo da prodajemo golmana da pokrijemo dugove! Mada mislim da nismo morali, zasto nije prodao Zigica i Dudica i od tih para bi se moglo 'ziveti'! Sada smo u totalnom qrcu jer ko ce posle ovoga svega hteti da bude sponzor Zvezde, iz aviona se vidi da nije sve kako treba! Prodace Zigica, Lukovica, Mladenovica, Dudica... dovesce neke laufere, ispascemo u septembru i sve ce biti isto!
Au kako me covek razocarao za samo par dana, ne mogu da verujem!  :(

Eto kad kola krenu nizbrdo...  

Sad nam zbrisao i trener


Valter Zenga, dojučerašnji trener Crvene zvezde, kako je juče preneo medij iz Katara "Al Šak", na pragu je potpisivanja dvogodišnjeg ugovora sa klubom El Šab. Dva dana ranije igrački kadar ostao je bez reprezentativnog golmana Vladimira Stojkovića, pojačanja francuskog Nanta, pa je klub tako ostao bez dvojice nosilaca projekta - "plasman u Ligu šampiona".

Daleko od toga da će Dragan Stojković, predsednik crveno-belih, iako je ostao bez udarnog kvinteta finansijskih saradnika, sedeti skrštenih ruku. Dok je igrački kadar, ipak, u magli, novi trener se nazire kroz sunce Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Evropskog prvenstva za mlade u Portugaliji.

Ko će zameniti Zengu? Za sada postoje samo dva kandidata, Ilija Petković, aktuelni selektor reprezentacije Srbije i Crne Gore koju je u velikom stilu odveo na Mondijal, i Dragomir Okuka koji se nalazi na istoj funkciji, ali u mladoj selekciji, koja za sedam dana startuje na Šampionatu Starog kontinenta. Za obojicu je zajedničko da ih je Piksi, dok je obavljao funkciju predsednika FSSCG, angažovao kao šefove reprezentativnih stručnih štabova.

Jedan od ljudi od poverenja, dakle, trebalo bi da bude naslednik Italijana, prednost, naravno, ima stariji Ilija Petković. Uspešni trener iza sebe ima rezultate za ponos, i želju da preuzme uzavrelu crveno-belu klupu, ali i finansijski izvrsnu ponudu iz Emirata od kluba Al Ain. Između zova američkih dolara i nesigurnih kvalifikacija za Ligu šampiona Petković je bliži ovom prvom, pa bi u tom slučaju u prvi plan došao Okuka, u čijoj "ličnoj karti" stoje titule sa Obilićem, poljskom Legijom, uspeh sa mladom reprezentacijom.



Blic (sutrasnji)

Prvo da vidimo sta ce da Zenga i Stojkovic kazu. Ja mislim da Zenga sutra stize iz Emirata pa da ga cujemo.


Da, i definitivno od danas smo i bez trenera- sve lepse od lepseg!

Crvena zvezda je od ponedeljka i zvanično bez trenera, pošto je Valter Zenga potpisao dvogodišnji ugovor sa ekipom Al Rajan iz Katara,prenose "Novosti». Dogovor je postignut na ručku sa gazdama kluba, a italijanskom treneru će za dve godine pripasti 1,8 miliona evra!

Zenga je u nedelju sa svojim menadžerom prisustvovao finalu Kupa emira, a zatim utanačio sve sitnice oko svog milionskog ugovora, koji je mnogo bolji nego što je imao na "Marakani". U radu će mu, verovatno, kao i u Zvezdi pomagati Masimo Pedracini.

" Učinili smo sve da se saradnja nastavi posle duple krune, ali Zenga je tada tražio nekoliko dana da se odluči. Shvatili smo da je njegova želja da ide dalje, mada mu je predsednik Stojković ponudio ekstra-platu. U proteklom periodu imali smo dobar rad, zajedno ostvarili vrhunske rezultate i uveren sam da ćemo brzo pronaći atraktivnog trenera", rekao je sportski menadžer crveno-belih, Stevan Stojanović.
Pripreme počinju oko 15. juna.

QuoteЗВЕЗДА ОСТАЛА И БЕЗ ОДЛИЧНОГ БЕКА

Луковић у Удинезеу

АЛЕКСАНДАР Луковић неће путовати на Мондијал у Немачкој, али хоће у Италију. Одлични бек наставља каријеру у Удинезеу.

Првотимац Црвене звезде јуче је договорио сарадњу, а почетком летњег прелазног рока биће потписан уговор на пет година са италијанским клубом, који је и зимус желео да га ангажује. Шта више, Луковић је у јануару био на прагу Удинезеа, из којег је првобитно требало да буде позајмљен Емполију, а слична опција постоји и сад.

Преговори су овог пута уродили плодом, сазнаје се да читав трансфер вреди шест милиона евра, од чега половина припада Звезди на име обештећења, чиме ће се итекако поправити финансијска ситуација на Маракани, јер је недавно Нанту продат голман Владимир Стојковић.

Обзиром да ће од овог лета званично члан црвено-белих постати Душан Анђелковић, позиција левог бека није упражњена, мада је могуће да некадашњи члав Вождовца добије алтернативу, јер је жеља председника Драгана Стојковића да на сваком месту има два квалитетна играча.

Strasno ...

:batine  :batine  :batine  :bes  :zbunjen

Samo da kazem da se ne nadate da prodaju ostale da bi zadrzali Zigica, i o njemu se pregovara, pitanje je dana kad ce otici....

Quote from: "Red Empire"
QuoteЗВЕЗДА ОСТАЛА И БЕЗ ОДЛИЧНОГ БЕКА

Луковић у Удинезеу

АЛЕКСАНДАР Луковић неће путовати на Мондијал у Немачкој, али хоће у Италију. Одлични бек наставља каријеру у Удинезеу.

Првотимац Црвене звезде јуче је договорио сарадњу, а почетком летњег прелазног рока биће потписан уговор на пет година са италијанским клубом, који је и зимус желео да га ангажује. Шта више, Луковић је у јануару био на прагу Удинезеа, из којег је првобитно требало да буде позајмљен Емполију, а слична опција постоји и сад.

Преговори су овог пута уродили плодом, сазнаје се да читав трансфер вреди шест милиона евра, од чега половина припада Звезди на име обештећења, чиме ће се итекако поправити финансијска ситуација на Маракани, јер је недавно Нанту продат голман Владимир Стојковић.

Обзиром да ће од овог лета званично члан црвено-белих постати Душан Анђелковић, позиција левог бека није упражњена, мада је могуће да некадашњи члав Вождовца добије алтернативу, јер је жеља председника Драгана Стојковића да на сваком месту има два квалитетна играча.

Strasno ...
Ej covece pa prelazni rok nije jos ni poceo a mi prodasmo vec dvoje,sta reci posle ovoga,izgleda da nam se smesi bericetna sezona.... :batine Pa imaju li oni barem malo savesti prema nama koji ceo dan pizdimo i kidamo ovo malo zivaca sto nam ostade....Ovako brzu rasprodaju stvarno ni najveci pesimist nije mogao da ocekuje,posle ovoga nista nas ne sme iznenaditi  :zbunjen

Quote from: "Johnny Blaze"Samo da kazem da se ne nadate da prodaju ostale da bi zadrzali Zigica, i o njemu se pregovara, pitanje je dana kad ce otici....

Ma i zigici ce sigurno da ode on decko ima 26 godina ako sad ne uzne neki veci kes nece nikad, i na sp uvek izbiju neki dobri igraci ja mislim da ce zigica da prodaju vrlo brzo  :(  

jbt nemogu da verujem sta se desava.

Spasi Zvezdu i ubij se Piksi!!! Ovo je sramotno... Ne zna se ko je veca picka da li Zenga ili Piksi.

Zato ubuduce nemojte da se vezujete za lichnosti. Kao shto vidite lichnosti mogu da ispale. Pogotovo Delije Sever kao navijachka grupa ne treba da se vezuje sa pojedinachne osobe. Ovome smo skandirali ime i prezime pa je pobegao ko pichka. Deki Stankovic nam je bio kao neki idol, pa se slikao sa grobarskim shalom... Ma jebem ti i igrache i trenere. Zvezda je mnogo veca od svih njih.

Nazalost, ovo je Zvezdina realnost. Svake godine novi tim, novi trener, novi sponzori, nova obecanja... Jednostavno, mi moramo sebe da naviknemo na mnogo nize ambicije. Dakle, titula, kup i ulazak u ligu UEFA. To su i realni dometi ovakve politike. Po meni kljuc je u sponzorima. Treba nam bre neko sa, da izvinete mudima, koji ce da da 10 miliona i kaze : pravi tim za Ligu Sampiona. E takvog Zvezda jos nije nasla. Nasla je samo Deltu koje zabole za sve osim da zauzmu startnu poziciju kad bude privatizacija. E pa hvala lepo... Ono sto mene kao tesi je da ovaj tim i ovaj trener, ipak nisu imali snagu za vece domete u Evropi. Jeste, igrali smo tu Ligu, ali za razliku od Steaue, Rapida, Liteksa.... mi je nismo prosli. Dakle od tih igraca i takvog trenera ima bolje. Da sacekamo i da vidimo, hoce li ova uprava te bolje dovesti. Ako ne, onda mislim da sebi lagano otvaraju izlazna vrata iz Zvezde.

Ode i Lukovic :boks

Na "Marakani" nastavljaju sa rasprodajom igrača... Aleksandar Luković potpisao je juče petogodišnji ugovor sa Udinezeom. Transfer reprezentativca "crveno-belih" iznosi skoro šest miliona evra, a Zvezda će od ovog posla inkasirati skoro polovinu cifre.





Da izvinete jebem mu ja mater ko sklapao ovakve ugovore sa igracima. :boks

Moguce je da ta druga polovina od 6 miliona pripada Lukovicu, a ne nekom menadzeru. Cesto se daju ukupni iznosi transfera, tj. koliko to kosta klub koji kupuje. Naravno, i njegov menadzer ce uzeti postotak, ali je pitanje da li je to svih 50%.
..baklje gore, pesma cigana...

Sad se za moguce nove trenere navode Zakeroni(Udinese,Lazio,Milan) i Fernandes(A.Bilbao,PSZ) !?
A ko ce doci od igraca?