Kodeks...?!
Ma,i samo pominjanje navijackog kodeksa,bar sto se nase zemlje tice,extra je smesno!Ok.,vecina je sasvim dobro upoznata sa istim,ali situacija je takva da mogu da ga ispostuju samo oni kojima i nije do zivota...
Koliko se meni cini,a ispravite me ako gresim,u isti taj kodeks spada i ono-ne napadaj navijaca ako je s devojkom,kao i jos milion drugih stvari,kojih se vise niko ne pridrzava-jedni jer misle da za prave hooligane pravila postoje da bi bila prekrsena,a drugi jer je situacija takva da su,jednostavno,prinudjeni da zaborave na to,i to od trenutka kada se priblize stadionu ili dodje do "bliskog" susreta...
Krajnje zalosna situacija...
amo ti u srcu mome si, jedna jedina, nepobediva, moja ljubavi...

OK,svi se manje-slazemo da se kodeksi danas ne postuju,medjutim,zasto je tako?Da li je stanje u drustvu i ovde ostavilo traga,da li je upotreba "raznih" opijata ucinila svoje,da li je u pitanju prevelika mrznja?U svakom slucaju,bar sto se raketa tice,mogu da kazem samo jedno:
-Pre mozda cak i 10 godina(mozda ima i vise),Grobari su prvi upotrebili iste.Bilo je to na derbiju na JNA,ispucali su vise komada a jedna je pogodila sever uz erupciju odusevljenja sa juga.Znaci,od njih je krenulo.Zatim utoke...Rukomet na Banjici,jedan od danasnjih vodja 1970 vadi pistolj,nisam siguran da li je pucao(bilo je to mozda 94/95),znaci,ponovo Grobari(ovo za utoke nisam siguran,mozda ih je neko i pre upotrebljavao,ovo su dogadjaji koje sam licno ja doziveo).Znaci,gomila sranja koja se danas desavaju su krenula od stocara iz Skele i ostalih Ca-Ca-Ca mesta.Zasto su ona uzela maha,tema je o kojoj ,bar ja licno mislim,moze da se raspravlja godinama.

Quote from: "Jackass"
4.Ne namestati protivnicku ekipu muriji(Grobari,opet jel vam poznato?),uopste NIKAKVA saradnja sa pubovima

6.Na vodjama ekipa je da "prikoce" neizivljene klince u svojim redovima,uputiti ih da rade nesto kreativno,pomazu prilikom koreografija itd.

Mene ne bi iznenadilo da pubovi krenu u akcije kakve su se radile na zapadu, bila je i emisija o tome...ubacivanje njihovih ljudi medju navijache...preko neta tesko mozes da prekontrolises sve likove, nisu dovoljne njihove price, tek oci u oci znas s kim imash posla... :D  namigivanje
( to bi kod nas bila prava sezancija!  :lol: )

Mozda upucivanje "klinaca" na prave stvari nije samo na vodjama?...u poslednje vreme je sve vise samozvanih "legendi", likova koji klincima pune glavu sranjem... :nene

Sto se tice "navijackog kodeksa", ocigledno je da se slicna tema pokrece, po forumima, na svakih sest meseci :) ...mozda ne bi bilo lose da ga navijaci i zvanicno usvoje...pa ko izda - suditi mu posteno!  :utoka

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Jakass,UL i ja se slasem sa vama kakve bre sume i livade.

Lucky,naravno da nije samo na vodjama,medjutim,oni imaju najveci autoritet kod tih istih klinaca.Sto se "samozvanih legendi" tice,one bar kod nas na tribini(moje licno misljenje) nemaju sta da traze.Kod nas se tacno zna i ko kosi i ko vodu nosi(al' sam se prok....,pozavideo bi mi i Vuk S.Karadzic na ovoj narodnoj umotvorini).Salu na stranu,kod nas se tacno zna ko je ko i ko koliko vredi

Hajde da razjasnimo nesto-jedno je biti klinac,a drugo biti debil!Vecina nasih klinaca jako dobro zna ko je ko na Severu,i ne moze neki totalno nebitan lik da im puni glavu!!!!!!
Naravno da nije sve na vodjama,nikada nije ni bilo...
Lucky,super je ta ideja o usvajanju kodeksa,ali...recimo da je to nemoguca misija!Ma,super je nama na Severu,pa pogledajte sta rade Grobari!O kakvom kodeksu tu moze da se prica kad se oni medjusobno poubijase?! :zbunjen
amo ti u srcu mome si, jedna jedina, nepobediva, moja ljubavi...

:ruke  :ruke  :ru???? ?? ??? "??????" ??? ?? ?????? ???? ???? ????? ?? ???????!   :ruke
ke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke Upotpunosti opravdavas ime svog nik-a.      JAa znam samo jednu staru izreku koje se cvrsto drzim:..STOKA se MOTKOM bije.....  :boks DA kod mene preovladjuje mrznja.....pa kada ih vidim... ruka podje sama.. ija kazem.. :zbunjen ..ajde(cigla,flasa,stangla,kamen..) to retko ko moze kontrolisati.... Sto se ostalih stvari tice to je to.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         P.S. Zastave(EKIPA OSTAJE DOK SE NE OSVETI)
ON MOLLARE MAI-FORZA STELLA ROSSA

Glupo je da se prozivamo ovako javno i da se vidi kako se prepucavamo. Dogovorili smo se da cemo odrzati sastanak i rascistiti neke stvari, napraviti plan kako cemo sa fotkama. Ovo je samo mali problemcic, ne znam zasto se preuvelicava.

Pa mozda zato sto su u strahu velike oci. :)

Mogu samo da kazem da je Mila potpuno u pravu, i da su najgori kvazi novinari zeljni senzacija. Dobro je da se sastanak odrzi, mada smo sve dogovorili telefonom izmedju sebe koliko se ja razumem. :) Pljujte novinare koliko god hocete, imate i moju podrsku za to, ali foto-reportere mi ne dirajte, njihov zivot je uvek u opasnosti, ukoliko su neustrasivi. :)

O kodeksu nema potrebe da se raspravlja jer se nikada nece kod nas primeniti. Uvek ce se naci neko pametan... :(

poz,
budimir
p.s. Dole samozvani novinari zeljni senzacija! :)
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

JUHU!! :ruke
Dole Mila!
Dole Budo!
Dole Kizo! namigivanje
Dole drkosi!!! :D
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

...dole?!Hm...
amo ti u srcu mome si, jedna jedina, nepobediva, moja ljubavi...

Quote from: "Jackass"Sto se "samozvanih legendi" tice,one bar kod nas na tribini(moje licno misljenje) nemaju sta da traze.
Ma to sam pomenula onako usput, ide uz temu o kodeksu, pa sam se prisetila nekih  sokantnih situacija (iz nedavne proslosti, nebitno!) - interesantno je da na nasoj tribini zaista vlada izuzetan red :) i to me jako raduje - a na nase "klince" sam veoma ponosna! :)
Jackal... :)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Mya,mnogo ti pustas krila ovde a i prozivacki si nastrojena!!!
A i tema je kodeks,a ne kompromis,jer ga sa mnom nikada neces imati!(to ti je zbog frizure,lose kapiras). :finger
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Iskreno mislim da je poljski fazon do jaja, kad ti neko stane na crtu i kad znas da nema nista(sem mozda stitnika za ponos) znas da imas posla sa covekom. U ovim jurnjavama oko stadiona i sacekusama ucestvuje izmedju ostalih i gomila kretena koji dobiju krila kad se ucirkaju ili naduvaju i kad su u grupi od stotinjak ljudi i kojima je omiljena zabava da skacu po ljudima koje je neko drugi oborio a u sustini su samo takve djanare. Jos jedna prednost poljskog fazona je i to sto kad se neko nadje na toj livadi, znas zasto je tu, jednostavno dosli ljudi da odmere snage, i nema bojazni da nastrada neko nevin(ni kriv ni duzan), sad ja sam u dusi sportista pa volim kontrolisane uslove bilo kakvog nadmetanja. Mozda 10% huligana bi imalo herca da se bije na fer ili to 50 na 50(mada bi to kod nas bilo skoro nemoguce organizovati, i ne verujem ni da su te tuce kod Poljaka sasvim ciste). Ako te neko casti nozem ili flasom, casti ga metkom.

KODEKS - Vodja je SVETINJA!!!!!!!!!!!!!!! :keez
KOMPROMIS - Molim te,jel' mozes samo malo da mi se...

Izgleda da smo se slozili da kodeksa u nas biti nece...
amo ti u srcu mome si, jedna jedina, nepobediva, moja ljubavi...

Ma kakav je  kod nas kodeks ,zavisi samo od zakona o sportu,a mislim da je tako i u drugim zemljama!Ukoliko zakon nije "strog",sto i naglasavam,a ne uzurpiran,kao sto je kod nas,tako i huligani moraju da se ponasaju ili ne ponasaju,tj. kodeks se ili primenjuje ili ne!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Dole Hooligan!
Dole Morska!
Napred Vlada Mauzer! :ruke
Ozbiljno,bilo pa proslo,zakljucajte topik...pa ga ponovo otvorite!!! :)
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]