Quoteby the way iz Grchke samo PAOK...

I Olympiakos koji je pokrenuo incijativu.

Pozdrav.

Zasto samo Zvezda i Partizan? Bolje da se prvo vrati Kragujevac i Nis u prvu Ligu! Nek izgrade vece i lepse stadione e pa eto vam onda pravi srpski fudbal za vise gledalaca.

Zvezda
Partizan
Smederevo
Kragujevac
Podgorica
Nis
Novi Sad
Cacak
Zemun
( NOVI PAZAR )   :jebanje
Rad Beograd

OVA LIGA JE DO JAAaJAAa!

Ako se formira Jadranska Liga onda samo Hrvati, Bosnaci, Makedonci i Slovenci! Iz Srbije 5 epike: Zvezda, Partizan, Novi Sad, Nis i Kragujevac!

Pola postova je je u fazonu da ce kao, kada se ulozi brdo para onda cemo mi moci i sami... A ko je to blesav da ulaze pare u srpski fudbal :rofl . Pa gde vi zivite? Trziste je smesno. Gledalaca taman kad se skupe sa svih stadiona da napune pola Marakane. Mislim da bi i vi bolje razmislili da su to vase pare namigivanje . Ta istocna liga bi malo izvukla nas i partizan, a samim tim bi to malo pomoglo i drugima. A za ostalo cemo morati da sacekamo... Uostalom, vidi li neko kvalitet tih igraca? Pa mi se smejemo polovini naseg tima, Crvene Zvezde, najboljeg u zemlji. Kakvi su drugi znamo svi...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

A,kako to bi to stvarno funkcionisalo i zasto svako trazi neku dozvolu uefe?
Sta to uefa moze da ti zabrani..zasto se neko poziva na uefu..ko je i sta je uefa,da  moze da ti uskrati nesto, ukoliko se osnuje nesto ovako?
Sta je to sto moze da ti uskrati?
Naravno,to bi im otimalo pare iz dzepa(sto oni najvise vole) i sigurno bi se borili protiv osnivanja iste,ali na koji nacin..zasto svi zavise od uefe?

Nema razloga.
A ni po kvalitetu fudbala sigurno necemo puno zaostajati za zvanicnom uefom,najvise para na kladionicama se opravo obrce kod istocnih zemalja i njenih gradjana(ne,kod trulih zapadnjaka),svaki klub koji bude ucestvovao ce
odobrovolljiti svoje biznismene i lokalne mocnike ka inverstiranju u fudbal,u igrace,u lepse i modernije stadione(sto samim tim donosi veci broj gledaoca na tekme),jer ce se igrati atraktivnije tekme i sto ce bossovi znati da njihov klub bar iole ima sansu da nesto ostvari.
Kad postanemo dovoljno jaki i popularni,onda ce uefa biti primorana da popusti..onda ce se igrati dueli pobednika dva LS-a,pa neka polufinala--lepota!

Meni se ovo mnogo svidja!

Ali,sta je to,kako i zasto i cime uefa ucenjuje?To mi nije jasno.

Koliko sam ja citao izjavu onog matorog Johansona,UEFA nema nista protiv takve lige.Nesto slicno se igra i u Skandinaviji.
Po meni,jako dobra ideja.Utakmice sa Hajdukom,Dinamom,Rijekom,Sarajevom,grcima,bugarima,rumunima,madjarima bi podigle nivo igre na visi,a i za nas navijace bi to bio dobar potez.Zamislite gostovanja u Splitu,Zagrebu,Sarajevu(matori znaju),onda Bukurest,Sofija,Atina,Solun... :flasa  :batine  :megafon  :ruke

Битна вест, па да оживим тему (у оригиналу нема ш и сл., на пар места сам исправио):

Фудбал, ФИФА жели екс-ЈУГ лигу
   
ФИФА жели еx-ЈУГ лигу
На састанку ФИФА који је у Неуцхателу одржан пре неколико дана, а на којем су били представници Словеније (Јака Луку), Румуније (Михаил Тудоран), Србије (Мићо Петковић) и Русије (Виктор Васиљев), разговарало се о покретању нових регионалних лига, по узору на Скандинавску и Балтичку лигу



   
Познато је да је први цовек фудбалске Европе Мишел Платини, у свом програму на високо место ставио управо развој мањих земаља.

Службена иницијатива У Неуцхателу, уз присуство и цланова УЕФА, разговарало се и о могуцностима покретању регионалне лиге на нашем подруцју и у нашем окружењу. Споменута је цак идеја да се формира лига од 18 клубова из земаља насталих распадом Југославије, али свака земља имала би и своју лигу, које су у Неуцхателу назвали другим лигама. Наравно, одмах је постављено и питање сигурности.

Сви се сецају великих сукоба измеду хрватских и српских навијаца у бившој држави, али и након рата.

Ипак, ФИФА и УЕФА су сада први пут упутиле знак савезима, па тако и ФСС-у, да их занима да се у средњој Европи и на Балкану роде регионалне лиге.

Велики број стручњака и самих клубова су се већ поделили по питању учешћа у регионалној лиги, а мишљења су крајње подељена. Клубови би се маркетиншки почели развијати, а у догледно време би могли да рацунају и на знатна новцана средства од ТВ права, процене су меркетиншких струцњака. Сада кад то постаје готово службена иницијатива, цела прица добија "на темељу".

http://www.srbijasport.com/vest.php?news_id=6393&sport_id=33

Мислим да би ово било одлично. Да је ово сада на снази, можда би  и успели да задржимо Кастиља (и то добровољно).
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Не капирам, шта би било одлично?
Наш клуб је још пре неколико година са Грцима потегао причу око формирања Балканске (не Јадранске!) лиге али та иницијатива није добила подршку УЕФЕ.

Ако се сећате Кафе је држао банер сајта "Иницијатива за добар фудбал".

Покушаћу да пронађем негде текст у вези те пропале иницијативе.

Друго, не капирам зашто толико кукате за Кастиљом?

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "UrbanBaby"
Друго, не капирам зашто толико кукате за Кастиљом?
Одлазили су и пуно бољи од њега и опет смо освајали и даље титуле.

Quote from: "UrbanBaby"Не капирам, шта би било одлично?
Наш клуб је још пре неколико година са Грцима потегао причу око формирања Балканске (не Јадранске!) лиге али та иницијатива није добила подршку УЕФЕ.
Па то би било још и боље, али је поента да је готово СВЕ боље од овога сада, зар не??? Ако може то са Грцима, супер, а ако не може, дај шта даш...
QuoteОдлазили су и пуно бољи од њега (едит - Кастиља) и опет смо освајали и даље титуле.
Колико се сећам (слабо сећање), и са Санибалом Ораховцем смо освојили титулу, али некима од нас није довољно да будемо први у селу - желели би да бар туристички обиђемо град, бар једном на пар година...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Од чега је боље? Од играња Српске лиге, боље да играмо са усташама? Или можда треба да побјегнемо од неуспјеха у европи тако што ћемо играти лигу са усташама?

Нек они изволе и направе тим који је конкурентан у Европи, па ће да се престане са тим глупавим причама о регионалној лиги.

Надам се да су господа из УЕФЕ и ФИФЕ гледала меч у Мостару, и да им је јасно колико је остварива та идеја, а ви који лупетате да би то било до јаја нисте нормални уопште.

И какве везе Кастиљо има са читавом причом, као знао би разлику између Хајдука из Сплита и оног из Куле, и изабрао то прије Серије А  :ruke

Quote from: "Johnny Blaze"Од чега је боље? Од играња Српске лиге, боље да играмо са усташама? Или можда треба да побјегнемо од неуспјеха у европи тако што ћемо играти лигу са усташама?
Само да појасним изнесену идеју, да се не дискутује без потребе -
QuoteИпак, ФИФА и УЕФА су сада први пут упутиле знак савезима, па тако и ФСС-у, да их занима да се у средњој Европи и на Балкану роде регионалне лиге.
Значи ту би могли да буду Румуни и Бугари (ДА, тренутно су то, у односу на нашу Бежанија-лигу добри тимови). А ви само за Хрвате запели, па они уопште нису неопходни за остваривање идеје... Наслов је небитан...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"