Vidim da su se po Srbiji pojavili razni grafiti upereni protiv televizije B92 i sve vise verujem da su u pravu oni koji ih pljuju.
Kako vidim na nihovoj televiziji stalno kenjaju o nekom pomirenju, priznanju zlocina. Na sajtu nema ni jedne lepe reci o srbima. A tek forum. Ma strasno, svi pljuju po nama, mi smo zlocinci i jos kojekakva sranja. Da napomenem da na forum uopste ne mogu da se ulogujem, cisto da ih malo ispljujem.
E sad, zasto ovo pisem. Danas citam vecernje novosti, tekst na 2 strane, o zlocinu mudzhedina nad Srbima. Veoma aktuelno jer je u pitanju snimak koji je poslat u Hag, a oni tamo ne mogu to da gledaju jer je strasno !!!
I sta sad, taj B92 nije cak ni pomenuo to, a kamoli stavio u vesti ili napisao bar jedan tekst na sajtu.

Vecernje novosti:
Hag to ne može da gleda
V.N.  10.06.2005, 18:13:09
Zašto Haški tribunal odbija da prikaže video-zapise na kojima se vide brutalni zločini nad Srbima - Primenjujući "selektivno zgražavanje" haške sudije nisu dozvolile da se kao dokaz o zverstvima koja su nad Srbima počinili pripadnici Armije BiH, prikaže snimak na kojem se vidi kako mudžahedini muče i odsecaju glavu Radi Rogiću iz Sanskog Mosta. Re­por­ter "No­vo­sti" pre­gle­dao film o stre­lja­nju še­sto­ri­ce bo­šnja­ka u Tr­no­vu.
Sud je te dokaze odbacio, uz obrazloženje da su suviše brutalni za prikazivanje
:bes
Reč je o zverskom ubistvu pripadnika Vojske Republike Srpske Rade Rogića, koji je zarobljen u mestu Gudavac u blizini Bosanske Krupe, 16. septembra 1995. godine. Rogić, zastavnik po činu, rođen je 1957. godine u Sanskom Mostu i bio je pripadnik Radničkog bataljona.
Na snimku se jasno vide pripadnici 505. bužimske brigade bošnjačke Armije BiH, koji stoje u polukrugu oko uplašenog Rogića.
Strani državljanin arapskog porekla, u uniformi Armije BiH, ispituje ga i, pri tom, šamara po licu. U jednom momentu pita - zna li ko je on, na šta Rogić odgovara da ne zna. Jedan od Bošnjaka iz grupe dobacuje da je to Arapin, mudžahedin.
Pred samo smaknuće, mudžahedin kaže Rogiću da će ga ubiti i traži od njega da kaže "Alahu ekber", dok nesrećni čovek govori: "Nemoj, nemoj, nemoj!"
Arapin mu zatim stavlja ruku preko usta, i udara ga desnom rukom po levoj strani vrata.
Snimak se nastavlja u dvorištu jedne kuće gde se vide pripadnici Armije BiH od kojih jedan govori: "Evo brata, ide".
U dvorište ulaze Arapin i drugi vojnik, a potom jedan dobacuje kroz smeh: "Ej, brate, ubi li ga, jebem li mu nanu njegovu?"
Prizor koji sledi je jeziv: na snimku se vidi leš ubijenog Rogića čija je glava, oblivena krvlju, okrenuta prema zemlji između dva kamena. U kadru se vidi Arapin koji podiže glavu, uzimajući je za kosu.
Jasno se mogu raspoznati tri reza na Rogićevom telu: jedan preko vrata, drugi preko usta i treći preko čela.
Posmrtni ostaci Rade Rogića do danas nisu pronađeni.

Е па ово је врхунац. На РТС1, ударни термин, у 19.34 сведочи на том скупу у београду (нећу му више велико слово), у том центру страве
Потписана је Сабра Коленовић
Стоји за архиву:

,,у једном моменту плаче бебица мајци у рукама." (ситуација када је био Младић да им даје бомбоне, а оне седеле доле, има пар стотина старијих људи деце и жена)
,,иде један војник, каже ућути жено то дијете. Она каже - шта му ја могу
То је био само један трзај, овако, узео је то дјете, и... (показујући рукама као да кида рецимо главу )
и само бацио, ТАМО ТРУП, ТАМО ГЛАВУ. Жена се спусти. Нико не вришти више, нико не плаче..."
.
.
.

TV B92 Treba minirati pod hitno! :bes
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

Ovaj tekst je inace sa skupa  u vezi Srebrenice koji je danas odrzan.
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

E ovo nigde nema 0,01% Srbije moze da sere u rodjenoj zemlji ?!?
Pa to je za ne poverovati, zar da takvim bilmezima , pederima, lezbejkama dati bilo kakvo pravo da nesto kazu je "greh".

A onaj madjar, ona svinja madjarska canak nasao se kao pametan pa on hoce u vojvodjanskom parlamentu da osudi ubistvo 8000 balija, e on se nasao pametan da to kaze, pa bolje mu je da pokupi prnje i da ide u Hungariju i nek tamo sere koliko moze posto je to demokratska zemlja sa svim ljudskim i ostalim pravima.

Био сам јутрос, полиција је блокирала све од Хајата до Сава Центра, на свако десет метара су по неколико полицајаца, на оној раскрсници је било 7 комбија Ривал, прима 19+1 путника и два аутобуса полиције, иза Центра 7 аутобуса исто полиције нисам бројао пухове и џипове, уз Центар још два полицијска аутобуса...

Док смо дошли већ смо два пута легитмисани и записани...

ЗАУСТАВЉАЈУ СВЕ АКО ИМА ВИШЕ ОД ДВА ЧОВЈЕКА ДА СУ ЗАЈЕДНО!!!

Видјели смо да аутобуси круже око Центра, све у свему по слободној преко 1 000 људи под опремом, интервентна напољу уз Сава Жандари или друга јединица...

Да, чварак који нас је легитимисао је рекао и показао списак од 160 људи који су позвани на ту трибину и нема начина да се уђе другачије!!!

Да ли је то "случајно" само данас или се ових дана врши нека поправка на шинама па трамваји не иду!?

Mislim na stari zeljeznicki most kuda idu tramvaji!_


U svojstvu specijalnog gosta!!! :ruke

Quote from: "херцеговац"U svojstvu specijalnog gosta!!! :ruke

A ja mislio tajnog agenta!!!

Оно да ти теорија завјере и убаченог ДБ-Херцеговца иде, нема шта иде ти, али тема је Б-92, а ти је на овај начин уништаваш!!!

Отвори нову, ако те баш пуно интересује у ком својству је херцеговац био на том скупу!!! ;pivo

12.06.2005. 15:15:31
KRI­VI PO­JE­DIN­CI, NE NA­ROD
B. PO­PO­VIĆ 11.06.2005, 19:03:46

BE­O­GRAD - Mo­gu sa­mo da sa­gnem gla­vu i da pla­čem. Tre­ba­lo je mno­go ra­ni­je i mno­go gla­sni­je da pri­ča­mo. Ma­lo pre, ka­da su po­red me­ne pro­šle maj­ke sre­bre­nič­kih žr­ta­va, ko­le­na su po­če­la da mi kle­ca­ju... Hva­la vam što ste do­šle. Hva­la svi­ma ko­ji su ov­de. Hva­la Vam za hra­brost - go­to­vo pla­ču­ćim gla­som mi­ni­star­ka po­ljo­pri­vre­de Iva­na Du­lić Mar­ko­vić, po­zdra­vi­la je uče­sni­ke sku­pa "Sre­bre­ni­ca - van osno­va­ne sum­nje" ko­ji je u cen­tru "Sa­va", or­ga­ni­zo­vao Fond za otvo­re­no dru­štvo i "Autrik" be­o­grad­ska kan­ce­la­ri­ja Ha­škog tri­bu­na­la.
Cen­tar "Sa­va", već od ra­nog ju­tra, bio je okru­žen žan­dar­mi­ma.

.......................

Re­pu­bli­ka Srp­ska ni­kla je na tom naj­ve­ćem zlo­či­nu po­sle Dru­gog svet­skog ra­ta, jer dru­ga­či­je ni­je ni mo­gla na­sta­ti. Ni­ko ne­ma pra­vo da ka­že da i Cr­na Go­ra ne­ma ve­ze sa Sre­bre­ni­com, jer su nje­ne ta­da­šnje vla­sti bi­le deo Mi­lo­še­vi­će­ve ma­ši­ne­ri­je.
Mi­lan Pro­tić, pred­sed­nik po­li­tič­kog sa­ve­ta DHSS, ova­ko je otvo­rio svo­je iz­la­ga­nje:
- Mi mo­ra­mo da no­si­mo krst kri­vi­ce i od­go­vor­no­sti. Da­nas pri­zna­je­mo zlo­čin, jer su nas dru­gi na to pri­mo­ra­li. Za­to će Sr­bi­ji još du­go tre­ba­ti da se iz­le­či, da mo­že dru­ge u oči da po­gle­da. Žr­tva­ma je te­ško emo­ci­o­nal­no, ali la­ko mo­ral­no. Na­ma, u či­je ime su či­nje­ni ti zlo­či­ni, ne­pod­no­šlji­vo je da ži­vi­mo stim


ма нека једу говна...

Danas je na HRT-u u emisiji kod onog celavog majmuna gostovao Bogoljub Karic i pravo da vam kazem dobro se drzao. Ovaj voditelj mi strashno ide na kurac, bezobrazan je i arogantan. Stalno sere neshto o "chetnishtvu" i postavlja pitanja poput "Da li vi verujete da Srbija moze u Evropu a na Ravnoj Gori divljaju chetnici sa crnim zastavama, lobanjama...". Tu se Karic prosrao, kao te ravnogorske skupove organizuju politichari da bi dobili glasove na izborima (misleci na naravno Vuka). Osim te gluposti, u globalu se dobro drzao, branio Srbe, rekao da su i hrvati ubijali 1945 Srbe i da nikakvo bratsvo jedinstvo nije moguce sa njima vec samo da saradjujemo medjusobno iz koristi.

ZAR JE ZLOCIN BRANITI SRPSKI NAROD?!

"Deklaraciju o Srebrenici" Skupstini su uputili:

Komitet pravnika za ljudska prava,
Centar za kulturnu dekontaminaciju,
Gradjanske inicijative,
Helsinski odbor za ljudska prava,
Zene u crnom,
Beogradski krug,
Fond za humanitarno pravo
Inicijativa mladih za ljudska prava

U parlamentu ce ovu Deklaraciju zastupati poslanici Natasa Micic i Zarko
Korac.


* * *



11. juni, sedam i trideset isred Sava Centra. Za devet casova je zakazana
konferencija, o navodnom "genocidu"
u Srebrenici, uz podrsku Saveta Evrope, i u saradnji sa MKTJ Outreach
kancelarijom, a u organizaciji Fonda za
humanitarno pravo.

Polako pristizu policijski autobusi, kombi vozila i patrolna kola,
rasporedjuju se policajci u uniformi pod punom
"ratnom" opremom, policajci u civilu ... sve je spremno za "odbranu",
pitanje je samo - od koga. Da li od Srba koji
se bore za istinu i pravo na opstanak svog naroda, i koje zato treba
okarakterisati kao "ultradesnicare i fasiste",
kako su kasnije ispred sale "prestravljeno" saputali neki novinari.

Do pocetka konferencije osim mene stigao je jos samo jedan covek, koji je
kao i ja zeleo da udje na danasnji
skup "otvorenog" drustva, koje je danas ostalo zatvoreno za sve one koji
misle drugacije od Sorosevih placenika.

Zelela sam da udjem i da postavim pitanje tu gde se govori o nekakvom
genocidu, kada ce
"branitelji ljudskih prava"  pricati o jednom istinskom genocidu - genocidu
nad Srbima?
Kada ce se pricati o svim znanim i neznanim jamama i rupama gde su tokom tri
rata zakopavani,
kao jagnjad zaklani Srbi?
O nasoj pobijenoj deci u Sloveniji na pocetku raspada Jugoslavije?
O pobijenim Srbima u Srebrenici i oko nje?
O Naseru Oricu? O Mrkonjic gradu?
O srpskoj deci pecenoj u rernama i zakucavanoj sa nozevima u vrata?
O odsecenim glavama sruskih mladica u rukama ispod nogu srpskih mudzahedina?
O Kosmetu, rani koja ne prestaje da krvari?
O svim srpskim smrtima, i ranama, i rekama krvi? O bolu, jecaju, o tuzi
nepreglednoj, o ...
Htela sam sve to da pitam, i vise, ali nisam uspela.
 

Prosli smo pored policajaca i usli u Sava Centar, ali nismo pored
obezbedjenja organizatora konferencije koje je
stajalo na samom ulazu u salu. Trazili su nam propusnice i gledali nas
sumnjicavo. Verovatno su robotima,
oni (ljudi) koji gledaju pravo u oci, uvek i sumnjivi, obzirom da je
"strasno oruzje" (majica sa likovima nasih heroja
Mladica i Karadzica) jos uvek bila zakopcana ispod mantila i za robote
nevidljiva.

Ostali smo u hodniku ispred i posmatrali koji sve likovi (sa propusnicom)
radosno hitaju da cuju ili ispricaju jos malo
lazi o Srbima. Iznad ulaza u salu natpis: "Srebrenica van osnovane sumnje".
Neki hrvatski novinari tik pored mene
su "prestravljeno" saputali kako je brojno obezbedjenje napolju i "plasili"
jedan drugog da su videli neke iz studentske
organizacije Nomokanon, a zatim se kikotali i divili jedan drugome "kak su
vickasti, ne".
Pravljenje bilo kakve ekscesne situacije od strane "srpskih fasista" koje su
roboti silno prizeljkivali kako bi imali nove
"validne" dokaze za Haski tribunal (iako teska srca) im ipak nismo
priustili. Tako smo cutke (otrpeli) prebrodili i ostatak
zone sumraka u koju smo upali a pored nas su defilovali Natasa Kandic, Milan
Protic, Cedomir Jovanovic ...

Jedna "nasa" novinarka koja radi za Kanadsku televiziju mi pridje i rece da
je brine (?!) sto ne zna kada ce poceti
skup ultradesnicara napolju. Pomislih da mozda tendenciozno pita bas mene za
tu informaciju, i bila sam u pravu,
jer nakon sto sam je upitala kako je sigurna da samo ultradesnicari mogu
biti protiv ovakvog jednog skupa i zar joj
ne pada na pamet da se protiv organizovane lazi o srpskom narodu moze
pobuniti bilo koji prosecan gradjanin ove
zemlje,  sagnute glave iznad svog mobilnog rece da ne veruje u tako nesto, a
ja njoj, da upravo razgovara sa takvom
osobom, na sta je samo promrljala: "Pretpostavila sam", i hitro se udaljila
od mene. Ubrzo nam je prisao robot
iz obezbedjnja i ponovo rekao da nas dvoje nikako ne mozemo uci unutra sto
je u prevodu znacilo da je vreme da
se malo prosetamo (udaljimo).

Otisli smo u kafe na spratu gde se takodje nismo "uklapali" (uz tepih i
tapete), obzirom da smo zapanjili osoblje
narudzbinom kapucina sa slagom. Kapucino sa slagom, nikako nije "in" , pa
nam je nakon dugog vecanja podmlatka
robota iza sanka, najzad "odobrena" zeljno ocekivana dodatna doza secera (u
vidu slaga), koji nam je opao nakon
prezivljenog susreta sa zombijima i ostalim avetima iz prizemlja.

Oporavismo se nekako uz taj "neshvatljivi" kapucino, pa opet skupismo snage
da sidjemo u "had", kad tamo,
zanesvescena Gordana Susa kuka da joj je pozlilo od nekih "mirisa" koje
ispustaju u sali. Htedoh da joj kazem da
joj je pozlilo od smrada izdaje i "ljudske" trulezi koji se sirio salom, ali
se gospodja Susa neocekivano brzo
"oteturala" do izlaza da na vazduhu potrazi spas (naivno se nadam), od
napada grize savesti.

Posto su se vrata od sale pocela cesto otvarati, ja i onaj drugi "protestant
sapatnik" nismo hteli da rizikujemo da
tek nama pozli, te se polako udaljismo sa "mesta zlocina" i odosmo da vidimo
jesmo li i dalje "sami na planeti".
I bas kada smo setajuci okolo razocarano uvideli da jesmo, veru u ljude
(Srbe) nam vrati jedan glas, kao sa samog neba:
"Sestro, otvori taj mantil sirom i pokazi tu majicu koja proviruje, ne boj
se"!

Pogledah sa nevericom policajca kome se povicima pridruzise i njegovi ostali
drugovi i promucah srecna: "Hvala braco
moja sto ste mi ulepsali dan, hajde da to i srpske heroje na mojoj majci
ovekovecimo jednom zajednickom fotografijom".
Nisu smeli da prekidaju obruc u kome im je bilo naredjeno da stoje, ali
rekose da moze i zacuh da me vise njih zove da se
bas sa njima slikam. Posto nismo hteli da im pravimo probleme sa
pretpostavljenima, ja i moj danasnji drugar na brzinu
napravismo fotografiju samo sa par njih, koji su stajali na jednom od ulaza.
Hvala im na tome.

Pozdravljam nasu bracu, srpske policajce, koji su danas ispred Sava Centra,
uprkos naredjenju vlasti da
(od istine) stite srpske izrode, na trenutak otkazali poslusnost, i
zastitili istinu!

Neka ih Bog cuva i neka i dalje budu odani samo svome narodu, blagosloveni
bili!

Nasim junacima Mladicu i Karadzicu izrazavam najdublje postovanje i na
danasnji dan porucujem:
Vi ste Braco nasa draga sada jedina srpska NADA, PONOS I PRKOS, ne dajte se
zlotvorima NIKADA!




gradjanka
Vesna Mijailovic

Evo šta stoka preporučuje da se gleda večeras i to na naslovnoj strani sajta, uz odgovarajući propratni tekst...

QuoteDokumentarni film: ''Srebrenica, vapaj iz groba'' | ponedeljak 21:00

Dokumentarni film "Srebrenica, vapaj iz groba" prikazuje dešavanja u leto 1995. godine, kada su trupe bosanskih Srba ubile više od 7.000 ljudi iz Srebrenice. U dokumentarnom filmu svedoče preživeli, rođaci žrtava i žene...

Ako mogu da se nadovezem samo, mislim da jedno 90% ljudi u srbiji govori, pa sto ne prikazete kako su ubijali srbe, i slicno. Ljudi pravdaju jedan zlocin drugim sto je apsurd. Kao oni su nas, pa sto ne bi mi njih, ako su oni ubili 1 dijete, e ja cu njihova 3 i slicno. Isto se i ponavljalo u topicu o srebrenici, iako je ta tema, vecina je govorila pa ubijali su i oni nas. Tadic je rekao jednu dobru recenicu juce, u smislu ako hocemo da osudimo zlocine nad srbima, onda ne smijemo negirati i zlocine koji su srbi pocinili, niti ih pravdati drugim zlocinima. Kako ocekujete da drugi kazu bio je zlocin i nad srbima kad sami negirate nesto sto je ocigledno citavom svijetu, samo vama nije. Jos nesto sto se onog snimka tice, snimak traje oko 2,5 sata, sramota je sta su sve radili 'skorpioni' onoj djeci.

pa nasta li je Srbija spala....
nece da prikazu film "Ubi, pokrsti, proteraj" a prikazuju neke anti Srpske filmove
e svasta

ALI NEKA NEKA DOCE I TOME KRAJ
E BOJ SE TI ZVEZDO OSTACU UZ TEBE....DELIJA KNIN

ekipa Rikošeta je pokušala ekipu "Insajdera" da odvede u pećinu gde bi ih sačekao dvojnik Radovana Karadžića, odnosno osoba koja liči na njega.

Novinar NIN-a Ljiljana Smajlović u izjavi za B92 kaže da je reakcija ekipe "Insajdera" koja je pozvala policiju zbog navodnog intervjua sa Radovanom Karadžićem potpuno opravdana...

ANEM: Podrška B92

Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) podržava odluku RTV B92 i ekipe emisije "Insajder" da ponudu za snimanje intervjua sa Radovanom Karadžićem unapred prijavi policiji, čime je dat primer drugim medijskim kućama i drugim novinarima, navodi se u današnjem saopštenju ANEM.




Нису усташе чуле да је СВАКИ СРБИН РАДОВАН!!!

Све пише, људи позвали екипу Инсајдера да би им обезбједили "интервју" са Радованом, а ови запалили у полицију и све излајали!? :megafon

Фора је та што данас сваки новинар, било домаћи, било страни сања могућност да одради интервју са Рашом, а ови кршећи сваку новинарску ЕТИКУ, да нема лајања полицији показују своје право лице, показују да су најобичнији ЖБИРИ, пичкице ОЗНА-шке!!!

Зато што их је екипа Рикошета  :jebanje  и показала у правом свијетлу имају  ;pivo !!!

СВАКА ЧАСТ МОМЦИ!!!

А пазите ове пиздице из АНЕМ-а, које друкање мурији називају "visokom profesionalnoscu i odgovornoscu svih"

U 15.15 sati u MUP stiže faks B92. Brankica navodi da joj se preti, pominje Karadžića, Kučevo, sastanak u 17 sati. Potpisan Veran Matić. Faks se odnosi ministru Jočiću. Isti faks upućen je BIA i OUP Novi Beograd. Iste sekunde, o svemu je obavešten premijer Koštunica. Sastanak: MUP, BIA, vojska. Formiran je specijalni štab, jedinica za hapšenje Karadžića. Svi hitno za Kučevo. Požarevačka policija i regionalni štab BIA na gotovs. Ekipa ,,Insajdera" sa još jednom dežurnom ekipom već je na putu za Kučevo. Tamo su i momci iz ,,(Ne)moguće misije". Sa Bugijem u jednom kafiću. Sto do njih sede dvojica tajnih agenata. Prate sve sumnjivo. Momci im naručuju piće.

Jedan od producenata emisije obavestio je MUP-da je u pitanju skrivena kamera.

Oko 16 sati, u momentu kada su ekipe B92 već prošle Požarevac i krenule ka Kučevu, usledio je poziv iz kabineta ministra Jočića.

- Ma, skrivena kamera je. Kakav Radovan Karadžić.

Do sastanka sa Bugijem u kučevskom kafiću ipak dolazi. Tu je i policija. Reakcija ekipe ,,Insajdera", kako kažu prisutni, bila je burna. U svakom slučaju, priča nije shvaćena kao šala. Policija je nakon žestokih reči u kučevskom kafiću obe ekipe odvela u stanicu, gde su od njih uzete izjave. ,,(Ne)moguća misija" i ,,Insajder" u policiji su zadržani do ponoći.