Quote from: "POCTOB"
Srbin rodjen u Srbiji je Srbin rodjen u Srbiji, pre 1389te Srbija je bila drzava koja je okupirana od strane turske, hrvatska s druge strane pre Austrougarske nije postojala, pa prema tome neko ko se rodio na to prostoru pre osnivanja iste nije mogao biti rodjen u istoj. Srbin rodjen na Balkanu pre osnivanja srpske drzave je rodjen na Balkanu a ne u Srbiji, rodjen je na prostoru danasnje Srbije, kao sto je Tesla rodjen na prostoru danasnje hrvatske. Vrlo jednostavno. Karadjojrdje Petrovic rodjen je u Srbiji okupiranoj od strane turske, Matija Gubac rodjen je u Austrougarskoj(hrvatska tad nije postojala). Za tvoju informaciju Srbi su u vecem broju na prostorima danasnje vase zemlje od pre 800te i do 1054te vi i mi bejasmo prilicno jedinstveni, onda je neko pobeutio(vi), postajete najstrazniji instrument u rukama vatikana, ostalo znamo, sve je kulminiralo u Jasenovcu. U drzavi Nemanjica i pre nje, katolicanstvo je praktikovano slobodno, kod vas zna se kako je Pravoslavlje prolazilo i prolazi.

Sam Tesla je rekao da se ponosi svojim srpskim porijeklom i svojom hrvatskom domovinom.
A za ostale nebuloze iz teksta stvarno nemam komentara. Radije da potra

Jel' to tebi reko' il' su ti rekli da je on to reko? Gde prestanu argumenti pocinju uvrede. Sve sto vidis da sam napisao ti je sazeta istorija, cinjenice potkovane naucnim radom. Vama je istina najveci neprijatelj, Nemci su se suocili sa svojom, vi ste nepopravljivi, jeben je taj vatikan kako vas navlaci, navukli su vas na foru "fra Majstorovic", koji je rekao da svi gresi od klanja idu njemu (to je rekao pred pokolj u Sargovcima i Motikama). Tesla da nije na vreme otisao iz "domovine" verovatnoca je da bi zavrsio u Jasenovcu, i time bi vatikan jos jednom unazadio svet kao putem inkvizicije cega je Jasenovavc deo, ili bi zavrsio kod Djujica na Dinari i zadnje 2 godine zivota proveo vijajuci vase jadne ustase umesto da radi ono za sta ga je Bog dao. Kolko ste "Nikoli Tesli" jos pobili to verovatno nikad saznati necemo, koliko ste recimo "Sinisa Mihajlovica"(ne mislim da ovaj moze da se poredi sa Teslom) osakatili.


Mislim da se sa vama Srbima ne isplati raspravljati o povijesti kad la

Rostove to je izrekao sam Tesla svidjelo se to tebi ili ne.
A o hrvatskoj povijesti mi se stvarno s tobom neda raspravljati jer tvoje je znanje ograniceno na guslarske stihove.

Kao sto sam predpostavio, sledeci korak je "vi zivite od mitova, barbari" i kraj rasprave. Zatim jos jedan to ponovi i podvijena repa "sutu". Sa vama raspravljati je kao sa nemoralnom zenom/kurvom. Ja sam tek u Americi shvatio koliko je drzavotvornost jednog naroda znacajna i vazna, koliko je tesko bilo i jeste u ono vreme samostalno izvojevati drzavnost i koliko to sto smo imali prvi zakonik u Evropi govori o nama. Na gusle sam ponosan, nase su, kao sto je vasa konjusarska metla. Svak ima nesto svoje, vas je metla odrzala, nas gusle, ne kazem ja da je to vase nesto lose, trebalo je preziveti, zahvaljujuci toj metli i dan danas postojite, nakotili ste se. Sad kako nas je opet duplo vise ne znam(kontra ako je bude, smesni ste, nestajete). Ono sto sam vam napisao je cista istorija a ne mitovi. Katolicka organizacija je jedna, i stvari koje radite po svetu su deo jednog velikog plana. Od inkvizicije do Jasenovca pa nadalje. Ove linkove sam stavio vise radi Srba ako ih neko nije video, sa ovima nema razgovora. E da, posto imas 30 godina i 91ve si imao 17-18 zanima me koliko si vremena proveo na ratistu? Ako nisi direktno ucestvovao, radio na proizvodnji municije ili u sanitetu predstavljao si teret time sto si smrdeo po zagrebu posto je hrana koju si ti trpao u usta trebala onima koji su dzudzali u rovovima, prema tome korisniji bi bio negde na zapadu saljuci kintu dole nego navijajuci iz pozadine. samo trebalo je imati muda pa napustiti toplo roditeljsko gnezdo, nauciti po neki jezik. Vec sam jednom spomenuo da neki vas koji izdrzava "obitelj" u lijepoj vasoj vise uradi za istu nego ti koji se klanjas spomeniku na maksimiru pre svake utakmice i vise kostas tu drzavu nego sto joj doprineses.

Link "dragovoljaca" iz inostranstva:

http://www.cfiva.org/cfiva/remembrances/index.cfm?fuseaction=details&bookID=31

Toliko o vama u ratu, evo izvolte pa procitajte:

During a large commando raid in November 1991 across the River Bosut at Njemci in eastern Croatia, the lives of two International Volunteers were saved by Pierre. During a savage battle against tanks and infantry, the two were covering the Croatian soldiers

Quote from: "Solo_Sempre_Spalato"
Quote from: "Boki"Boka Delije, vjeruj mi znam o povijesti dosta. Mogu se sad i raspricati i ici kronolo

Jos jedna stvar - koja se naravno u nas vise ne spominje al ju je zato Miljenko Smoje u svojoj kronici Splita "Velo misto" napomenija. Srpska vojska je oslobodila Split 1918. i docekana je sa euforijon, srpski vojnici su spavali po kucama u Varosu, Getu i opcenito prevladavalo je misljenje da su to "braca". Smoje navodi cak i anegdotu da su Splicani poceli iz zajebancije (ili divljenja, kako god to neko zeli zvat) poceli govorit ekavicon pa je tako lipo postalo lepo, svitlo postalo svetlo, a pizda postala pezda.
Sad ce rec neki veliki Hrvat, nije tako. Al bas tako je i bilo, jer san o tome pita svog didu koji je inace veliki Ustasa, i on mi je nakon uru vrimena muvanja i demagogije prizna "A jebiga, tad su bila druga vrimena, ko je onda moga znat sta ce dalje bit"
I to bas ja ocu rec. Nekad su stvari stale drukcije, koliko god to nekome neodgovaralo danas. I naravno da ne triba virovat svemu sta pisu hrvatski nacionalisticki povjesnicari, al bogami ni vasima.

Dusanovo carstvo je doslo posle berlinskog kongresa? Knez Lazar je bio knez cega? Da podsetim na celu srpske vojske izasao je pred Turke 1389te. Ne znam da li mislis da su sve te stvari izmisljene? U Raskoj je bila strasna situacija, i ja sam procitao da je neko svedocio da je bilo 50 ljudi koji su lutali naokolo bez zena i dece, ali 50 je malo nerealno. Sad mozda mozes da razumes coveka koji je pucao u S. Radica kad je ovaj pitao koliko kosta srpska krv?(receno je u skupstini da su Srbi prolivali krv za tu drzavu, a isti se nasalio da ce platiti za to). Sad posle toga sto si napisao o oslobadjanju Splita mozda mozes da razumes zasto imamo takvo misljenje o vama, da nas osvajanje nikad nije zanimalo posto smo posle 1og rata mogli sta smo hteli. Cenim iskrenost to bi retko ko priznao(oslobadjanje Splita i da mu je deda to sto jeste).

Dobro, naucili smo da Srbijai zvanicno,kao samostalna i nezavisna drzava, od 1878. Neka bude i da je bas tako.
Sad bih ponovo, rukovodeci se gore navedenim, pitao koja se godina racuna kao godina pocetka nezavisne i samostalne hrvatske?
Da li je to toliko tesko pitanje?

Quote from: "KOHAH"koja se godina racuna kao godina pocetka nezavisne i samostalne hrvatske?

1992
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Quote from: "KOHAH"Dobro, naucili smo da Srbijai zvanicno,kao samostalna i nezavisna drzava, od 1878. Neka bude i da je bas tako.
Sad bih ponovo, rukovodeci se gore navedenim, pitao koja se godina racuna kao godina pocetka nezavisne i samostalne hrvatske?
Da li je to toliko tesko pitanje?

Gle frajeru, Hrvatska dr

Maaa neee... vi uopste niste bili ROBOVI...

Vi ste ROBOVI od kada postojite i tu nema govora. U istorji se stvari moraju posmatrati crno-belo. I danas ste robovi. Priznavali ste drugog cara... ali ste bili nezavisni... kakve su to gluposti.. Mi smo bili robovi 500. godina ( a i to je diskutabilno s obzirom da je proslo vise decenija posle Kosvske bitke kada su Turci dosli u Beograd i Smederevo) i nismo priznavali drugog cara.

Ali pre toga i posle toga smo nezavisni.

Bili ste robovi u hazburskoj monarhiji, u nemackoj, u austro-ugrarskoj u SFRJ  :o a i dan dans ste to. Razumete nistavan ste narod. Blede senke. Sami mozete samo da se  :jebanje  i nista vise, a i to je pitanje.   :finger

Zato Jezgro... :nene

Solo_Sempre_Spalato

Profesor ti je Italijan... ucis zapadnu i vatikansku istoriju koja se kreira kako njima odgovara... Znas u tim njegovim izlaganjima ima onih reci - istina - pomirenje  - odgovornost - EU - jedinstvo - globalizacija - oprost. Pusti sve to... Mislim da niko od nas ne bi trebao bas mnogo da polemise oko istorije, jer se pokazalo da smo lakoverni narodi. Znas do juce je bio komunizam OK, danas je shit, prekosutra ko zna sta nas ceka... Istorija se pise i menja sa promenom sistema... i to je bezveze. Nadam se da me razumes.

Mislim da mi Srbi za razliku od vas bar imamo sacuvan obraz. Da se nismo brukali u istorijskom smislu kao narod. Da smo uvek tezili nekoj pravdi, da smo tlaceni kroz istoriju pa smo opet opstali, ali kao sto svi verovatno znate dobro uvek ne pobedjuje.

Jednostavno globalizacija je jedno veliko sranje, ali sta je tu je moramo se pokloniti tome, i vremenom ce sve ovo izbledeti, jer ce svetski mocnici zeleti tako da bude i svi cemo se mondolozovati i utopiti u kapitalizam. Postacemo potrosacka drustva koja  sve ovo nece interesovati...

Znan za carstvo cara Dusan (car svih Grka i Srba), to je 13. stoljece ako se ne varan?
Hrvatsko kraljevstvo je nastalo 925.
1102. Hrvatsko Kraljevstvo je uslo u personalnu uniju sa Ugarskom. 1520 i neke Ugarska-Hrvatska ulazi u personalnu uniju sa Austrijon. HRVATSKA KA POLITICKI FAKTOR NE PRESTAJE POSTOJAT NEGO SE CAR AUSTRIJE KRUNI I ZA HRVATSKOG KRALJA.
pa koliko ljudi vama triba puta nesto kazat??? jeli se mozda sultan u Stambolu krunija za Srpskog Cara? Ne bi bas reka?
I onda ide ustanak 1804. itd itd autonomija Srbije i konacno priznanje Srbije ka neovisne drzave 1878. Svaka cast. Hrvatska je sluzbeno priznata 1992. I to stoji.
Al nemojte molin vas pricat gluposti o tome kako hrvatska drzava nikad nije postojala itd itd jer znate i sami da to nije istina. Ako nista drugo postojala je NDH (iako moderna hrvatska drzava po svom ustavu nije zakonska sljednica NDH nego NOBJ).
sta se tice povijesnog brukanja to je jako relativna stvar i ne bi o tome. ja bi samo da ostanemo na datumima i dokumentima koji se mogu provjerit a ne da pricamo ko je bolji, moralniji, pravedniji ka narod jer tu nikakvog kriterija nema... ok?

Sveti Jovan Vladimir je bio prvi priznati Srpski vladar. Srbija je bila izdeljena na zupanije pre toga. Sveti Jovan Vladimir je vladao oko 1070. godine. Pre toga su Srbi na Balkanu ziveli u knezevinama i zupanijama. Bez jedinstvenog vladara. U 7-8 veku se pominjemo na tim prostorima, a vec u 9 veku smo imali neku vrstu drzave na celu sa Dinastijom Bodina. Ali jos uvek ne jedinstveni. Stefan Nemanja je ZUPAN koji je vladao svim Srbima tokom perioda od 1130-1200. Hilandar je poceo da se zidao 1198 godine kao prestonica pravoslavlja i hriscanstva. Stefan Nemanjic Prvovencani je zupan, a ubrzo i kralj 1221. godine. Znaci nemas pojma. Kakav Dusan Silni. Srpska drzava je postojala pre njega skoro 300 godina (u ovom ili onom obliku). Zapadna kultura nas nije priznavala, jer smo bili mnogobozacki narod. Tek kada je Stefan Prvovencani prihvatio, iznenadices se, prvo katolicanstvo, a onda i pravoslavlje Zapad pocinje da nas tretira kao neku drzavu.

Dakle... lose te uce na tom zapadnom univerzitetu.

Zatim, posle Kosovske bitke 1389. godine proslo je skoro 100. godina do dolaska Turaka u Srbiju. O cemu ti pricas. Kojih 500. godina. 1492. godine je palo Smederevo. Ako sam promasio +5 ili -5 izivnite ali otprilike tih godina ja palo Smederevo i tek tada Turci dolaze u Srbiju. Nekih 300. godina su vladali. A da nije bilo SRBA zgazili bi ti isti Turci pola EVROPE, a Vas i da nepominjem. Na Kosovu smo im prepolovili snage i tada su Turci stali u Evropi. Makar to postuj.

Znaci vi ste 800 godina bili vazali, a mi 300. Pa sada kada bolje razmislis nikad niste ni postojali. A pola Vas je SRBA pokatolicenih.

Dalje vi imate komplekse koji su neizlecivi prema nama. To je pokazalo i proslo prvenstvo u vaterpolu gde ste pokazali kako ste jadni i koliko je Vasa mrznja prema nama iskonska i od toga ni sami ne mozete da zivite. Proveri svoje porodicno stablo. Mislim da bi Vam se zemlja raspala kada bi proveravali porodicna stabla i poreklo.

Solo_Sepre_Spalato suvisno je bilo sta pricati... Malo Vas je...
:finger

Quote from: "Boka Delije"vi imate komplekse koji su neizlecivi prema nama.

Aj nakon

Pa ne znam.

Ja nisam nikad bio na nekom hrvatskom sajtu ili na nekom njihovom forumu, a pogotovo ne na topiku na hrvatskom sajtu koji ima slicnu temu kao ovaj.

Nemam potrebe za tim niti imam zelju. Jer nemam komplekse i nemam sta da dokazuje i pokazujem. Uvek ste za mene bili i bicete banana-zavisna drzava preko Drine.

Kod Vas je nasa muzika ZABRANJENA!! Zar  to nisu odlike kompleksasa. Uredu je da se javis u vremepolovu ili na Hool Caffe ali na temu 2. veka od srpskog ustanka... pa jos da dajes neumesne komentare... za to ces malo da izvinis to su cisti kompleksi.

Sigurno ti  kompleksi rade do ludila  :jebanje . Sigurno se sada mnogo i nerviras!!!  :finger

A sto se tice placa... Prosek je 200

Imate komplekse radi te konjusarske metle koju sam spomenuo ranije. Dubrovacka republika, je dubrovacka a ne hrvatska, zato se i zove dubrovacka a ne hrvatska. Crna Gora nikad nije prestala da postoji kao drzava, ni u tursko doba, recimo kad im je Napoleon ponudio konzula na Cetinju, rekli su mu ne, on im je porucio da ce ih zgaziti(najjaca sila sveta u to vreme) odgovor je opet ne, pa ti vidi sta ti je Srbski mentalitet, paralele izmedju Crne Gore i Dubrovnika mi ne povlaci jer to nije isto. S_S_S: Dusan je bio Srbski car, usput je vladao i Grcima(nije se zvao Jorgos nego Dusan i bio je Srbin), inace jedini vladar nas koji je osvajao i zbog toga nikada nije posvecen. Mizerno je da kao vrhunac svog postignuca iznosite to sto imate veci standard od trenutno drugog najsiromasnijeg naroda u Evropi, koji pritom ima vise od vas, recimo sve pare su vam u stranim bankama, sve sto vredi kupuju od vas. Krene rasprava o istoriji, kad vam dokazemo ko je ko onda krenete o svojim kompleksima, sta me boli za vase komplekse. Dragi moji, uvek ste imali manje od nas(drzavnost, istorija, imate je i vi ali drukciju). Smogovac nisi mi odgovorio kolko si vremena proveo na ratistu? Sta mislite o prici internacionalnih dragovoljaca(link od ranije)? Poredite nasu drzavnost i vase slugeranje, jeste li vi u redu?

Quote from: "Boka Delije"Dakle... lose te uce na tom zapadnom univerzitetu.
Nisan reka da nije postojala nikakva srpska drzava prije Dusana Silnog nego jednostavno nisan u to dovoljno upucen da bi o tome prica, znan i za Nemanjice al ne dovoljno dobro da bi ih spominja. Ovo za Dusana Silnog san odgovorija na neko proslo pitanje koje je glasilo tipa Jel ti znas ko je bio Dusan Silni.
Znan da je prvo prihvaceno katolicanstvo pa tek onda pravoslavlje, to je tzv veliki crkveni raskol 1096. a dotad nije bilo nikakve podjele na pravoslavce i katolike. BTW jel znate da su se nakon raskola Vatikan i Bizant dogovorili da religijska granica bude na Drini zato sta je to otprilike odgovaralo situaciji koja je nastala nakon sta je od svih zatrazeno da se opredijele jesu li katolici ili pravoslavci. Znaci oni istocno od Drine su se opredjelili ka pravoslavci a ovi zapadno ka katolici (i u Bosni bogumili, al to je tek koje stoljece kasnije za vrime katarskih hereza). Toliko o vekovnim Srbima u Hrvatskoj i pohrvacivanju i pokatolicivanju Srba. BTW vjerojatno znate ko su Bunjevci i Sokci u Vojvodini, kakav in je dijalekt, prezimena, i odakle su dosli? Vjerojatno znate i koliko ih je? Vjerojatno znate da se za vrime Juge na njih vrsija pritisak da se ne opredjele ka Hrvati nego ka Bunjevci ili ka Sokci zato da u Vojvodini ne bude vecina Hrvata? Vjerojatno znate i za kolonizaciju Slavonije i Vojvodine posli 2. svjetskog?
Sta se tice ratova koje ste dobili:
1941. protiv Nijemaca - izgubili (Jugu su oslobodili partizani kojih se vi grozite, znaci niste vi)
1991. Slovenija
1991-5. Hrvatska
1992-6. BiH
1999. Kosovo
Ko je iduci? Crna Gora? Sandzak? Vojvodina? Cacak?

Vidi ovako kompleksasu smesan si kao majmun na metli.

Pricas neke gluposti koje nemaju veze sa mozgom.

Ako se jos jednom javis na ovu temu stvarno priznajes da imate komplekse prema Srbima i ti i tvoj kolega Jezgra.  :jebanje  :finger