Pre 200 godina, na danasnji dan, Karadjordje je podigao I srpski ustanak.

Srecan Vam Dan dr
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ovo je najlepsi, najbitnij, najgotivniji dan u godini!

????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!
А СРБИЈУ  ЖИВОТ ДАЋУ, 3А 3ВЕ3ДУ ВЈЕЧНО НАВИЈАЋУ!

www.freesrpska.org

Quote from: "Delija BL"????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!

Srbija + RS + RSK... To je moj najveci san...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

?? ?? ??? ? ???????, ????? ?? ??????? ????? ? ??????...  :)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

:ruke bogami, vredelo :ruke
:sampion

S verom u Boga i SRBIJU!

200 godina...

Quote from: "Forever Ultras"
Quote from: "Delija BL"????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!

Srbija + RS + RSK... To je moj najveci san...

poz,
budimir


   ?? ?? ??????? ??? ??????(??????) ?????? ???? ?? ????????? ???? ????, ??????? ? ??????? ?????? (?? ???????????,??? ? ??) ????? ??? ??? ?????? ?? ??????!!!

Quote from: "Forever Ultras"
Quote from: "Delija BL"????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!

Srbija + RS + RSK... To je moj najveci san...

poz,
budimir

A cemu takve glupe

Quote from: "Forever Ultras"
Quote from: "Delija BL"????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!

Srbija + RS + RSK... To je moj najveci san...

poz,
budimir
Srbija + Red Star + Red Star Kop :zbunjen  :D

Quote from: "JEZGRA"
Quote from: "Forever Ultras"
Quote from: "Delija BL"????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ???????? ?????????? ? ??????????? ??????!

Srbija + RS + RSK... To je moj najveci san...

poz,
budimir

A cemu takve glupe
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Dobro Budimire, sve je to lijepo divno i krasno, lijepo je biti domoljub, mislim mo

Jezgra,
Ti mene svakim danom nanovo odusevljavas... :)

Da se razumemo, mogu ja o necemu da mastam, to nije problem, ali moje mastanje sigurno nikoga nece realno ugroziti. Ono sto nekoga moze realno da ugrozi jeste to da su na toj teritoriji, ajde da je tako zovemo, vecinski ziveli Srbi i da ce se pre ili kasnije sve to vratiti na staro zarad tvog Sony TVa i novih kola, kapiras? Drugim recima, necete se vi tako lako vratiti u EU sve dok se na neki nacin ne izravnaju dugovi u zadnjih desetak godina, pri tom ne mislim na ratne odstete jer u tom slucaju bojim se da bi tvoja drzava, nisam verovao da cu ovo ikada reci pre 10 godina, mnogo losije prosla u citavoj toj prici...

Dakle, da se vratimo na to. Naravno da je tebi sigurno poznat primer koliko je jedan veliki narod, kao Jevreji, cekao da se vrati u svoju domovinu i da ponovo uvede svoju drzavu tamo gde joj je i mesto. Nedavno je na Stratforu pisalo o tome koliko se Hrvati varaju ako misle da su zavrsili posao, mozda i jesu sa ovom generacijom Srba ali ne i sa onima koji ce odrastati na prici o velikom zlocinu i nepravdi, o lovu na sede glave po napustenoj teritoriji i vremenu kada je ubistvo Srbina bilo jednako ubistvu muve u tvojoj domovini...

Sto se standarda tice, ako je doticni koji je bio u ZG radnik na brodovima koji plove po citavom svetu, onda se znamo jer nema mnogo ljudi koji nose meksicke narukvice i posecuju Zagreb u poslednje vreme... :) ali o tome na private... :) Sto se tice toga kolika je ovde plata, zvanicna statistika (vidim da je volis kao i popise) kaze negde izmedju 200 i 300 EU kada je Beograd u pitanju. To naravno nije puno, niti sam rekao da smo mi ekonomski ispred, ali je sasvim pristojno od onog vremena u kojem smo ziveli pre samo 3 godine. Nas je rat da leko vise unazadio nego vas, naravno imali smo ih vise, i nismo imali srece sa predsednicima za razliku od vas... Ja cenim da ce jednog dana pored Bana Jelacica biti i spomenik Slobodanu Milosevicu, jer ces se sloziti samnom, on najvise uradio za vasu drzavu i od samog Franje...

Beograd je veliki moderan grad, to ces videti kada budes dolazio ovde. SKup je. Mozda manje od Zagreba, ali nema veze. O tome ko je Evropa i ko ima vecu evropsku tradiciju mozemo da pricamo.. o kulturi takodje.. Meni se Zagreb nije mnogo razlikovao od nekih gradova, srednjoevropskih u kojima sam boravio, cak se trudio sam po sebi da podesaca na njih. Nije imao tu dozu sopstvenosti i posebnosti koju je Beograd imao, i to ne mislim samo ja vec gomila stranaca koja je posecivala ova dva grada u poslednje vreme..

I na kraju, pitanje granica na Balkanu nije definitivno reseno dok je Bosne i Kosova i Metohije, u to budi siguran. Naravno da je to Pandorina kutija, iskreno se nadam, kao i ti, da ce ujedinjenjem u Evropu ta stvar manje vise biti neutralizovana, ali nemoj da zaboravis gde zivimo i skapiras kako ciklicno ovde pice ratovi svakih 50 godina bez obzira na tehnoloski i civilizacijski napredak...

Pisao bih jos ali obaveze zovu... :)

poz,
budimir
p.s. Mozemo na private da ne smaramo sve oko sebe... :)
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nemojte nastaviti na private, meni a verujem i ostalima je posebno interesantno pratiti vase diskusije. Hvala!


Slika zastave iz prvog srpskog ustanka;






p.s. izvinjavam se sto skrecem s teme, verovatno je to iz razloga sto vec vozim besnu masinu i imam tv prijemnik marke JVC pa me bole kurac, svoju misiju u ovom zivotu sam time i ispunio ... o Boze, kakvi smo mi mazohisti ...

p.s.s.

Quote from: "Forever Ultras"
Dakle, da se vratimo na to. Naravno da je tebi sigurno poznat primer koliko je jedan veliki narod, kao Jevreji, cekao da se vrati u svoju domovinu i da ponovo uvede svoju drzavu tamo gde joj je i mesto. Nedavno je na Stratforu pisalo o tome koliko se Hrvati varaju ako misle da su zavrsili posao, mozda i jesu sa ovom generacijom Srba ali ne i sa onima koji ce odrastati na prici o velikom zlocinu i nepravdi, o lovu na sede glave po napustenoj teritoriji i vremenu kada je ubistvo Srbina bilo jednako ubistvu muve u tvojoj domovini...

E Budo, Budo...

Ka

Jezgra,
tacno si napisao ono sto sam ocekivao od tebe, onda kada si rekao za zlocinacku tvorevinu i za to da mislis da su Jese najmocniji narod na svetu. Priznajem, niti jedan narod nema takvu organizaciju kakvu imaju oni, ali je i cinjenica da niti jedan narod na svetu nema takav nacionalizam kakav imaju oni, ali da ne ulazimo u primere, nekima sam i sam bio svedok druzeci se sa njima...

Nije ovde rec o starcima koji su ostali u Krajini nakon vaseg proterivanja aminovanog od strane medjunarodne zajednice, niko ne ocekuje da oni to urade, ali nemoj da zaboravis koliko stotina hiljada ljudi zivi danas u Srbiji a u toj akciji su proterani, na sve njih dodaj i nekoliko generacija onih koji su kao kolonisti ili nakon WWII dosli ovde i koji su odrasli sa kolektivnom svescu o ustaskom zlocinu iz prethodnih ratova.. Ja necu da se lozim i da pricam kako ce tako nesto skoro da se desi, ali kao sto niko u Srbiji pre samo 15 godina nije verovao da je moguce da postoji nezavisna hrvatska drzava u ovim granicama (verujem ni dobar deo Hrvata), tako je najbolje da o tome, sta ce biti, da ostavimo vremenima koja tek dolaze.. Ja zelim da verujem u to da ce se Srbi, u nekim drugacijim geostrateskim okolnostima tamo vratiti, pri tom ne mislim da ce to biti pod patronatom Rusa jer su se oni pokazali kroz istoriju kao nepouzdan saveznik za razliku od Nemacke koja je protezirala vas interes na Balkanu...

Ono sto ti zaboravljas, to je ekonomski potencijal Srbije. Srbija nije mala zemlja i Srbi nisu mali narod. Moze da se desi da vi udjete u EU ranije, mada nesto sumnjam da ce Evropa dozvoliti favorizaciju, ali nema veze, cak i da se to desi sta ce to realno promeniti u nasim odnosima? Evo, Slovenci su vec sada tamo pa nikom nista, za par godina cemo i mi biti tamo. mene iz citave te evropske price zanima ukidanje viza iliti "bela sengen lista" i pristup fondovima, koji se, ukoliko se nenamenski koriste, mogu biti i mac sa dve ostrice, a ne izvor koristi... Imas taj vec cuveni primer Argentine koja je bila miljenik MMF-a da bi danas bila na ivici katastrofe... Uz to, Sanader radi dobro, ali videcemo koliko ce daleko ici u ostvarivanju svega onoga cega se prihvatio u startu i da li si svestan da ces ako to i uradi, za dve godine imati ponovo Delije Knin u svojoj drzavi.. Ne verujem da ste jos uvek spremni na neke bolne stvari, a mogu da zamislim kako ce izgledati ovo leto na vasoj obali kada ne budu trebale vize...


Nas osnovni problem jesu izbeglice i Kosovo i Metohija kao nereseni status. Pravo da ti kazem ne razmisljam toliko o Hrvatima, a iz razgovora sa raznim politicarima od kojih neki i imaju udela u kreiranju politike prema ovom delu sveta kontam da bi favorizacija Hrvata na stetu Srba bila stvar sa kojom se nece igrati kada je u pitanju ukljucivanje u EU... :) Videces...

Opet obaveze, pa cu jos pisati o ovome... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ajoj Budo, s jedne strane prica

Ja zelim nesto da izjavim za Dnevnik?

E pa ovako. Mislim da je sramota sto smo mi Srbi na ovako jadan nacin obelezili 200. godina. Polucasovni izvestaj sa dogadja i to je sve. Buka i huka oko grba. Svadja (opet) i nista.

Stvarno smo cudan narod. Ma nije trebalo citavu nedelju raditi. Treblo je organizovati mnogo vise kulturnih dogadjaja, emisija, filmova, predstava i sl. Srpske zastave na sve strane da se vijore. Da se napravi prava festa. Na svakom kanalu u uglu pored ili naspram znaka televizije da stoji 200. godina i grb. Da svima bodemo oci sa tom cinjenicom. Nikada se necemo opametiti.

SRBIJO!!

za JEZGRU

"Brate" mani se corava posla. I ti kao i svi mi znamo da ce biti onako kako globalizacija zeli. Sve je ovo bla-bla-truc. Ako sutra bude po volji svetu da nam cistite cipele, a da zagreb bude provincija Srbije tako ce i biti!! Zato TISINA! Istorija je cudo - politika jos vece cudo, a Balkan najvece cudo. Hteo ti to ili ne, Hrvatska nece moci bez nas, niti Srbija bez vas u EU. Pa bi bilo bolje da se sa tom cinjenicom sto pre pomirimo svi i nadjemo zajednicki jezik. Nase privrede i industrija se uzajamno dopunjuju, jer smo nekad bili jedno (naravno u ekonomskom smislu i ni u kom drugom smislu) i to moramo iskoristiti na taj nacin da svako podjednako ima korist. Ako se mi ili vi budemo durili i busali se u Tompsona ili kako vec sebe naziva ovih dana doticni pevac obrali smo bostan. (najebali smo u prevodu)